Vzdělání, práce a já...aneb přes kosmetiku ku zdraví

21. října 2018 v 16:24 | La Eva

Ve 43 letech začít zase studovat?
Před pár lety bych si asi poklepala na čelo a řekla bych: "NIKDY".
Ale rok s rokem se sešel, ušla jsem kus cesty, potkala lidi, kteří mi spoustu dali a jestli něco někdo vzal? Jen ti, kterým jsem, já bláhová, věřila, mi vzali čas a energii, kterou jsem mohla věnovat někomu a něčemu, kdo si to zaslouží. Ale z neúspěchů a "špatných" lidí či událostí bychom se měli poučit, tak to beru i já.
Ti, kteří po nás šlapou a kopou, mají problém sami se sebou a rodí zlo, brzy budou sklízet to, co si oni sami zaseli.

Máma ze mě chtěla mít vždycky něco a někoho jiného.
Můj sen o salonu, který jsem si bláhově vysnila už snad ve svých 4 letech, se stal skutečností asi až o 30 let později. Ale mělo to tak být!
Vše má svůj čas, svůj důvod.
Mám ráda svůj klid, pravidelnost, režim, rytmus, nemám moc ráda změny, vše si musím důkladně promyslet. Ale pokud mě něco chytne, cítím to, tak to musím mít! Smějící se ... neznám se. Jdu si za tím, přes překážky jdu, nejraděj hned a tady a teď! Ale čas a život mě také naučil trpělivosti. Někdy je to těžké vydržet a vytrvat, ale díky přírodě a tzv. přírodním zákonům moc dobře vím, že na některé věci je dobré si počkat, až dorostou do jisté výšky, síly, dozrají...pak to stojí zato.

Rok s rokem se sešel, po vyléčení se od Rosacea jsem pochopila spoustu věcí, pochopila svoje tělo, svůj organismus, co chce a nebo co mu dělá a nedělá dobře. Začala se zajímat čím dál tím víc o celostní a čínskou medicínu. Podrobněji, do hloubky, v rámci své profese a přes kůži.
Kůže je naším největším orgánem na těle !!! To co na něj dáte, čemu ho vystavíte, čím ho umyjete, ošetříte, co celý den na sobě má i ve formě oblečení (materiálů) atd.
Přes kůži ventiluje naše tělo spoustu nemocí, stresu, emocí, čistí se a také přijímá...

Celostní a čínská medicína není jen, jak ji znáte, o jehličkách, tzv.akupunktuře.
Je o celoživotním stylu, stravě, co přijímáte, Vašem denním rytmu, povinnostech, co děláte, čemu všemu jste vystavení, co dáváte, co přijímáte. O pohybu, jídle, péči o tělo, vlastním biorytmu (orgánových hodinách), kdy jdete spát, jak dlouho spíte, kdy vstáváte, co celý den jíte, pijete..
Celostní a čínská medicína je o rovnováze, vnitřním klidu, Vaší energetické rovnováze, bylinkách, bylinných lécích, akupunktuře a zdravotním cvičení, tzv. Qigong a Ba Duan Jin ( Osm kusů brokátu), které cvičím už několik let pod vedením skvělé naší učitelky z Praha - Řepy.
Odkaz na její facebook. stránky a výuku svých žáků: zde
Tato cvičení mi hodně pomohla, nejen po stránce zdravotní, ale i psychické, duševní a energetické. Hodně ze sebe dávám, potřebuji i přijímat a čistit se a tato cvičení mi doplňují potřebnou energii, popř. mě té negativní zbaví.

Jak využiji celostní a čínskou medicínu ve své profesi kosmetičky?
Věřte tomu nebo ne, ale na kůži se dá rozpoznat spousty onemocnění, převážně to, co je uvnitř dlouhodobě a zatěžuje naše orgány. Stojím si za tím,že dermatologové a kožní lékaři by se měli zajímat o to, co děláte, co jíte, o Vaše celkové a vnitřní zdraví a nejen o to, kde máte červený flíček nebo pupínek. Léčí kožní problémy pouze povrchově, ba naopak je potlačují a zapouzdřují dovnitř, do těla, obzvlášť kortikoidními a hormonálními mastmi.


Nejsem MUDr. a studium pětiletého oboru čínské medicíny by bylo pro mě "k ničemu", ale hlavně na to nemám dostatek času a prostoru. Stále jsem kosmetička-kosmetolog a mým prvořadým úkolem a cílem je starat se o své klienty. Proto jsem dostala nabídku od lékařky
MUDr.Michaely Bartošové, Ds., studovat individuálně pod jejím vedením celostní medicínu upravenou pro mé potřeby a profesi kosmetičky - kosmetologa a pro lymfatické masáže.
Tak jako přípravky, které používám v salonu a v mém životě = Dr. Hauschka a Argital, které jsou antroposofické, vychází a pochází z přírody a přírodních zákonů, způsob jejich zpracování, pěstování, sklizeň a přípravu.
Tak i celostní a čínská medicína vychází z přírodních zákonů, které jsou propojeny a zapojeny do našeho každodenního života, TČM má stejně tak propojený systém a dívá se na organismus jako celek a jako celek ho léčí.

MUDr.Michaela Bartošová, Ds. se sídlem v Týnská 17, Praha 1 :

- je členkou lékařské a akupunkturistické komory J.E.Purkyně
- je absolventkou školy TČM - nauka pěti dovedností Praha
- 1. LF University Karlovy Praha
- Victoria College - University of Toronto, Canada
- University McGill Montreal, Canada
- TČM - nauka pěti dovedností zahrnuje akupunkturu, fytoterapii (léčba bylinami), dietetiku, zdravotní cvičení Qigong a masáže Tuina.

Jak tyto dovednosti, poznatky a vzdělání budu uplatňovat v praxi?
Dostanu nějaké osvědčení?

Předem podotýkám: NIKOHO NEBUDU LÉČIT ! Na to nemám znalosti, vědomosti a ani to není v mé moci!
Stále všechny své poznatky, vědomosti, znalosti a zkušenosti budu uplatňovat při své práci kosmetičky, budu je do nich "nevědomky" vkládat a hlavně se Vás snažit navést na cestu, kterou musíte jít VY SAMI !
Věřím, že společnými silami se nám bude ještě víc dařit. Usmívající se
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | 7. listopadu 2018 v 16:09 | Reagovat

Na studium není nikdy pozdě.
A tvá náplň studia je úžasná 🌳🍀🌻.
Moc ti fandím a těším se na tvé nevědomky vkládané znalosti do péče...

2 Kosmetika La Eva Kosmetika La Eva | 9. listopadu 2018 v 0:03 | Reagovat

[1]: Děkuji! ❤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama