Proč jsou důležité květové vody a bylinná tonika pro Vaši pleť?

23. září 2018 v 20:03 | La Eva

Většinou, když ke mně přijde nová klientka s přáním a snahou změnit svoje kosmetické návyky a občas i přejít z chemické kosmetiky na přírodní, první, nač se zeptáte je:" Jaký krém byste mi doporučila?"
Moje milé klientky, věřte, že o krému to není!
Krém řadím až na 3. nebo už i 4. místo v péči o kvalitní a zdravou pleť.

Zásadním a prvním krokem pro pěstěnou, zdravou, čistou, rozjasněnou a dobře vypadající pleť je čištění, odlíčení, důkladné odstranění nečistot, obzvlášť na noc.
Proto, milé dámy, vybírejte a věnujte pozornost vysoce kvalitním čistícím přípravkům, jako jsou čistící mléka, mycí gely, čistící krémy, jíl, peeling, hydrofilní oleje atd.
Ale o tom někdy příště a nějaký ten článek jsem už napsala v roce 2016.

Druhým důležitým krokem v péči o pleť jsou KVALITNÍ květové vody a bylinná tonika.
Proč?
Obsahují kvalitní složky a živiny z bylin a květů vzácných léčivek, posilují, vyživují, zjemňují, hydratují pleť. Uzamykají vlhkost a pružnost v pokožce, tím ji hydratují a udržují vláčnou a pružnou.
Tak jako květiny a listy stromů nasávají vlhkost a vodu ze svých listů či okvětních plátků z ranní rosy nebo po dešti, udržují tak vlhkost a vláhu pro celou rostlinu.
Kůže je jedním z největších orgánů našeho těla a právě proto bychom jí měli dodávat potřebnou péči a starat se o ni i zvenčí.
Některá bylinná tonika pleť i čistí a nasávají do sebe nečistoty a maz z pórů, tak jako například bylinné tonikum od Martiny Gebhardt Hyppy Aging. Mimochodem, mám ho teď pár týdnů nově, řekla jsem si, že po nějaké té době, kdy jsem používala pouze Argital nebo Gravier Růžovou vodu, udělám kůru. Pro moji smíšenou až v letních měsících mastnější pleť, je skvělá, lehce stahuje a příjemně voní. Je 100% přírodní, má v sobě složky Demeter (nejvyšší kvalita, co může být v oblasti biokosmetiky) a pro moji stárnoucí pleť vyhovující.
Používám ji jen na noc.
Ráno používám po omytí pleti zeleným jílem od Argital moji milovanou Růžovou vodu od Gravier, na kterou nedám dopustit. Občas mám dny, kdy na ní nemám náladu, proto sáhnu buď po bylinném toniku od Hauschky nebo od Argital (to mi hodně vyhovovalo během horkých letních dnů maximálně).
Dalo by se říct, že nejvíc "utrácím" za tyto vody či tonika.

A kterou mám nejraději?
  1. top Růžová voda Gravier
  2. Rugiada od Argital
  3. Dr.Hauschka Tonikum Klasik
  4. Happy Aging od Martina Gebhardt
  5. Jasmínová květová voda od Argital (není na fotce)
  6. Ženšenové tonikum od Martina Gebhardt
  7. Růžová voda od Martina Gebhardt

Posledním krokem na noc by mělo být nanesení vody či tonika.
Ráno zase pod krém pro hydrataci a péči.

Takže milé dámy, věnujte svoji pozornost tomu, čím čistíte, odličujete denně svoji pleť, kvalitním vodám a až pak vybírejte denní krém. Protože krok čištění a pak péče květovou vodou či tonikem dokáže Vaši pleť rapidně zlepšit a dát ji do rovnováhy. Krém už je doplňkem a ochranou pro denní péči.

PEČUJTE O SEBE S LÁSKOU Líbající.

S láskou Vaše La Eva alá Bioamálka 🌼💚🍁😇
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | 15. října 2018 v 13:58 | Reagovat

Bez postřiku růžovou vodou neusnu 🌹.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama