Září 2018

Proč jsou důležité květové vody a bylinná tonika pro Vaši pleť?

23. září 2018 v 20:03 | La Eva

Většinou, když ke mně přijde nová klientka s přáním a snahou změnit svoje kosmetické návyky a občas i přejít z chemické kosmetiky na přírodní, první, nač se zeptáte je:" Jaký krém byste mi doporučila?"
Moje milé klientky, věřte, že o krému to není!
Krém řadím až na 3. nebo už i 4. místo v péči o kvalitní a zdravou pleť.

Zásadním a prvním krokem pro pěstěnou, zdravou, čistou, rozjasněnou a dobře vypadající pleť je čištění, odlíčení, důkladné odstranění nečistot, obzvlášť na noc.
Proto, milé dámy, vybírejte a věnujte pozornost vysoce kvalitním čistícím přípravkům, jako jsou čistící mléka, mycí gely, čistící krémy, jíl, peeling, hydrofilní oleje atd.
Ale o tom někdy příště a nějaký ten článek jsem už napsala v roce 2016.

Druhým důležitým krokem v péči o pleť jsou KVALITNÍ květové vody a bylinná tonika.
Proč?
Obsahují kvalitní složky a živiny z bylin a květů vzácných léčivek, posilují, vyživují, zjemňují, hydratují pleť. Uzamykají vlhkost a pružnost v pokožce, tím ji hydratují a udržují vláčnou a pružnou.
Tak jako květiny a listy stromů nasávají vlhkost a vodu ze svých listů či okvětních plátků z ranní rosy nebo po dešti, udržují tak vlhkost a vláhu pro celou rostlinu.
Kůže je jedním z největších orgánů našeho těla a právě proto bychom jí měli dodávat potřebnou péči a starat se o ni i zvenčí.
Některá bylinná tonika pleť i čistí a nasávají do sebe nečistoty a maz z pórů, tak jako například bylinné tonikum od Martiny Gebhardt Hyppy Aging. Mimochodem, mám ho teď pár týdnů nově, řekla jsem si, že po nějaké té době, kdy jsem používala pouze Argital nebo Gravier Růžovou vodu, udělám kůru. Pro moji smíšenou až v letních měsících mastnější pleť, je skvělá, lehce stahuje a příjemně voní. Je 100% přírodní, má v sobě složky Demeter (nejvyšší kvalita, co může být v oblasti biokosmetiky) a pro moji stárnoucí pleť vyhovující.
Používám ji jen na noc.
Ráno používám po omytí pleti zeleným jílem od Argital moji milovanou Růžovou vodu od Gravier, na kterou nedám dopustit. Občas mám dny, kdy na ní nemám náladu, proto sáhnu buď po bylinném toniku od Hauschky nebo od Argital (to mi hodně vyhovovalo během horkých letních dnů maximálně).
Dalo by se říct, že nejvíc "utrácím" za tyto vody či tonika.

A kterou mám nejraději?
 1. top Růžová voda Gravier
 2. Rugiada od Argital
 3. Dr.Hauschka Tonikum Klasik
 4. Happy Aging od Martina Gebhardt
 5. Jasmínová květová voda od Argital (není na fotce)
 6. Ženšenové tonikum od Martina Gebhardt
 7. Růžová voda od Martina Gebhardt

Posledním krokem na noc by mělo být nanesení vody či tonika.
Ráno zase pod krém pro hydrataci a péči.

Takže milé dámy, věnujte svoji pozornost tomu, čím čistíte, odličujete denně svoji pleť, kvalitním vodám a až pak vybírejte denní krém. Protože krok čištění a pak péče květovou vodou či tonikem dokáže Vaši pleť rapidně zlepšit a dát ji do rovnováhy. Krém už je doplňkem a ochranou pro denní péči.

PEČUJTE O SEBE S LÁSKOU Líbající.

S láskou Vaše La Eva alá Bioamálka 🌼💚🍁😇

Hypoalergenní kosmetické ošetření "La Eva"

10. září 2018 v 18:46 | La Eva

Není Vás málo, které ke mně přicházíte s problémovou pletí a hledáte pomoc a radu.
Trápí Vás většinou ekzém, různé druhy alergií, nesnášenlivost pleti na některé přípravky, bylinky. Přicházíte s dermatitidou, abnormální přecitlivělostí, Rosaceou aj.

Kosmetické přípravky, se kterými pracuji v salonu jsou čistě 100% přírodní, v bio a organické kvalitě, víc, jak polovina je jich demeter.
Pro problematickou (nemocnou pleť) jsou vhodné ale přípravky, které neobsahují bylinky, které dráždí pleť.
Jsou bez esenciálních (éterických) olejů, bez přidaných vůní a alergenů z některých bylin.

Proto jsem pro své klientky sestavila celé kompletní kosmetické ošetření, které je určeno právě pro alergickou a "nemocnou" pleť.
Je sestaveno z antroposofické biokosmetiky Argital, Dr. Hauschka a částečně i francouzské Dermatherm. Z každé jsem vzala něco, co bezpečně a dokonale pečuje a nedráždí.
Toto ošetření je novinkou a je v nabídce od dubna 2018.

POSTUP:
 • omytí celé tváře a dekoltu s mycím gelem od Dermatherm . Je z dětské řady, obsahuje termální vodu s obsahem síry, neštípe a nedráždí pokožku a ani oči. Pro ty, kteří snáší dobře bylinné koupele od Dr. Hauschka, omývám pleť Růžovou nebo Levandulovou lázní.
 • odlíčení očního makeupu a rtů Čistícím pleťovým mlékem od Dr. Hauschka .Je velmi jemné, nedráždí a současně pečuje o oči i pleť. Při domácím použítí nemusíte ani smývat vodou.
 • na dočištění pórů a odstranění odumřelých buněk používám Čistící mléko od Dr.Hauschka a jojobové kuličky z čistého jojobového oleje - vosku od Santa Verde.
 • teplou bylinnou lázní (Šalvěj nebo Levandule) otevřu póry na pleti, krku a dekoltu, pokud je třeba následuje jemné hloubkové čištění pleti a úprava obočí. Před nanesením masky číslo 1 ošetřuji oční okolí s Balzámem na oči, který nechám působit během první masky. Nanáším ho na celé oční okolí, obočí a také řasy.
 • maska číslo 1 je pro rozjasnění, regeneraci pleti a vyčištění pórů. Hypoalergenní scrub a masku od Argital , čistí, odstraňuje odumřelé buňky, rozjasňuje a harmonizuje pleť. Já ji doma používám každý večer na dočištění pleti. Je velmi jemná a nedráždí. Když maska působí, namasíruji Vám prsty, dlaně a protáhnu zápěstí uvolňující a jemnou masáží.
 • maska číslo 2 je většinou Zklidňující od Dr. Hauschka . Zklidňuje, posiluje, regeneruje, vyživuje, hydratuje. Odstraňuje z pleti zarudnutí, záněty, napětí a stres. Doporučuji ji používat u takto problematické pleti jednou týdně doma. (Individuální použití pro každého klienta určím v salonu po skončení ošetření). Ponechám Vás ležet na lehátku v klidu a teple cca 10 - 15 minut.
 • po omytí masky následuje kosmetická a lymfatická masáž obličeje, krku a dekoltu s Hypoalergenním olejem od Argital. Je velmi jemný, chrání a normalizuje pleť.
 • následuje umytí pleti s Citronovou lázní od Dr. Hauschka, osvěžuje, posiluje podkožní vazivo.
 • závěrečná péče s Růžovou vodou od Gravier pro hydrataci, tonus, tonizaci a svěžest pleti. Oční krém (střídám od Argital a Dr. Hauschka) na oční okolí a denní hypoalergenní krém s Violkou od Argital na celý obličej, krk a dekolt.


Celé ošetření trvá cca 90 minut.
Aktuální ceník na www.kosmetikalaeva.cz

PRAVIDLA v Království La Eva

9. září 2018 v 18:21 | La Eva

Žijeme ve společnosti, která (by měla) respektovat a přijímat určitá daná pravidla a nařízení, ať už jsou to nařízení státních orgánů, soudu, zákonů anebo daných pravidel (nejen v silničním provozu).
Na druhou stranu se říká, že: "Pravidla jsou od toho, aby se porušovaly".
Záleží na okolnostech a dané věci. Nemělo by ale nic narušovat chod provozu, porušovat zákon, natož někoho urážet, ubližovat, nerespektovat toho druhého a nemít úctu k straně druhé a slušné chování.

No a protože je dnes, v neděli 9/9/2018 (náhoda? ...já říkám, že náhody neexistují) Novoluní, tentokrát v Panně, rozhodla jsem se, že PRAVIDLA v Království La Eva budou pevně daná a stanovená pro KAŽDÉHO, nebudou žádné vyjímky a ani "přivírání oka", jak tomu občas bylo...
Novoluní je časem ke změně, novým začátkům, pro to, co se rozhodneme by mělo vydržet, mělo by být silné a pevnější.
Tělo víc zadržuje a přijímá.
Na okraj - Luna a Slunce jsou v Novu vždy ve stejném znamení.

I svoji práci vykonávám ke VŠEM stejně, nedělám vyjímky!
Snažím se o Vás starat a pečovat s láskou, respektem a individuální péči ke každému tak, co právě jeho tělo potřebuje a jak to cítím. Vše vykonávám ve směru Vašeho těla a péče o něj, potřeby Vaší pleti a konkrétnímu ošetření či masáži.
Neberte si nic osobně.....
Nedělejte si žádné domněnky...

... tento článek není zaměřen proti NIKOMU !

Snažím se Vám přiblížit práci a to, co se snažím pro Vás dělat. Včetně soucítění a ochoty Vám někdy "pomoci" či nasměrovat Vás.
Mojím úkolem není pracovat jako psychoterapeut, propovídat s Vámi celé ošetření a Vy ani nevíte, že Vás masíruji či ošetřuji.
Mým úkolem je o Vás s láskou pečovat, dělat práci tak, jak nejlépe to dovedu.
Důležitá je technika a hmaty při masážích (lymfatických a reflexních) a také při kosmetické masáži, u kterých počítám.
Proč počítám jsem napsala zde.
Nejdůležitější je pečlivost a kvalita ošetření a dlouhé povídání mě v tomto ruší a celkově pak narušuje péči.
Během celého ošetření byste se měli cítit dobře, v pohodě, v dobré poloze, neměla by Vám být zima ani horko. Masáž nesmí bolet, měla by být příjemná, uvolňující. Oleje by Vám měli vonět a být příjemné. To stejné je i při kosmetickém ošetření. Na pleti nesmí nic štípat, pálit, být Vám nepříjemné. Měli byste se uvolnit, nemělo by Vás nic škrtit (podprsenka, kalhoty, ponožky), táhnout, tlačit.
Měli byste si veškeré ošetření či masáž užívat a vnímat.

PRAVIDLA V KRÁLOVSTVÍ LA EVA:

1. PLATNOST VŠECH PERMANENTEK 3 MĚSÍCE (uvedeno také na Vaší kartičce nebo faktuře)

2. RUŠENÍ TERMÍNŮ NEJMÉNĚ 24 HODIN PŘED OBJEDNANÝM TERMÍNEM (masáž či ošetření jinak propadá)

3. TERMÍN JE MOŽNÉ ZRUŠIT A PŘEOBJEDNAT POUZE JEDNOU

4. MINIMALIZOVAT POVÍDÁNÍ (vhodné je max. 15 minut na začátku ošetření či masáže a max. 10 minut po skončení ošetření či masáže).

5. ZTIŠIT VYZVÁNĚNÍ TELEFONU, než ulehnete na lehátko.DĚKUJI VŠEM ZA POCHOPENÍ, RESPEKT, ÚCTU K MÝM SLUŽBÁM A MNĚ SAMOTNÉ !

DĚKUJI VŠEM, KTEŘÍ TATO "PRAVIDLA" DODRŽUJÍ , JIŽ OD SAMÉHO ZAČÁTKU NAŠÍ SPOLEČNÉ PÉČE.
DĚKUJI VÁM !

P.S. Jak se říká v jednom citátu: " Svoje rozhodnutí nemusíte před nikým obhajovat, důležité je, aby ho ostatní přijali a respektovali. Je to Vaše rozhodnutí a Váš život."