Životní fáze podle roků a jak je využít aneb stárnutí je přirozené - POKRAČOVÁNÍ

30. července 2018 v 20:46 | La Eva

POKRAČOVÁNÍ - díl 2.

V červnu jsem vám napsala první díl o tom, jak se život na naší planetě rozvíjí v pravidelných sedmiletých cyklech a jak je možné je využít v náš prospěch. Abychom byli "připravení" a dokázali se srovnat a smířit s určitými životními etapami a cykly.
Náš celý život je nesen rytmy a cykly, které určuje příroda a ikdyž sebe víc chceme něčemu přirozenému zabránit, nelze to udělat přirozenou cestou.
Proto tím - dál - čím - víc tíhnu k rytmickým (lymfatickým) masážím, zaměřuji se na celkový stav a životní styl daného klienta a kosmetické ošetření provádím s přípravky antroposofické biokosmetiky ARGITAL nebo Dr.Hauschka a snažím se je nekombinovat s dalšími.
Podporuji přirozený rytmus a metabolismus pleti a pokožky, vrací ji do rovnováhy a tzv. ji uzdravuje. Pokud ovšem dodržujete také určité postupy při ošetření v domácím prostředí.
Tyto dvě biokosmetiky jsou vyrobené z léčivých bylin, drahých kamenů, procesem dynamizace a jsou v nich uchovány rytmy dne a noci, 28 denního cyklu atd. Těchto postupů využívá homeopatie.

A nyní k další sedmileté fázi.

8. věk 49 - 56 let .... POROZUMĚNÍ ŽIVOTA A INSPIRACE

U žen končí doba plodnosti. Pro některé ženy je tato etapa složitá a "těžká", ale pro některé naopak dochází k pocitu svobody a plnění svých ideálů a snů.
Ti, kdo se doposud pravidelně starali o své zdraví, krásu a nezanedbávali se, mají představu o seberealizaci a stávají se takovým člověkem, jakým chtěli vždy být. Ti, kteří o sebe pravidelně nepečovali (zdravotně, fyzicky, psychicky, vizuálně) přichází strach ze stárnutí a stáří a neustále vzpomínají a upínají se ke snu o věčném mládí a hledají pomoc jinde. Jak jsem psala v úvodu, bohužel přírodu NIKDO neošidí a přirozenost ničím nelze nahradit, natož umělou krásou!
Zde právě platí pravidlo: "Jste tím, co vyzařujete, jací jste uvnitř, to, jak se cítíte dáváte navenek najevo."


9. 56 - 63 let .... KŘIŽOVATKA A DOBA ODMĚNY

Rudolf Steiner říká a uvádí ve svých studiích (zakladatel antroposofie), že toto období sedmiletky je zlomovým bodem našeho života. Pokud jsme svému nitru celý čas v předchozích sedmiletkách naslouchali, síla života a mysl ví, kam se ubíráme a kterým směrem jít. Jsme klidnější, pomalejší, smířeni se svým životem. Pokud jsme své zdraví a vitalitu utužovali, můžeme si života stále naplno užívat!
Tato sedmiletka je dobou odměny a výkonu.


10. 63 - 70 let ... DOBA SKLIZNĚ

Období, kdy jsme zbaveni životních bojů a úskalí. Pokud jsme v prvních sedmiletkách o sebe pravidelně pečovali, máme stále ještě dostatek sil a energie, abychom si užívali života a také byli rádci a učitelé našim pradětem. Naše životní zkušenosti a moudrosti mohou být prospěšné a užitečné těm ostatním.


11. 70 a víc let .... REFLEXE

Období, které patří nám! Mohou nás potkat nejradostnější události a největší štěstí našeho dosavadního života, aniž bychom to tušili.
Poznáváme pravou krásu světa!


Proto milé dámy a pánové, starejte, pečujte o sebe, o svou životní sílu, energii každodenního života, o své zdraví, krásu a duši.
Pokud budete dodržovat svůj pravidelný životní styl, najdete si tu pravou sportovní aktivitu, vyváženou stravu, pěstící přípravky, své místo, knihy, témata, koníčky... ve stáří, jako když najdeme !

Upřímně a s láskou - už se těším na další cyklus sedmiletek. Před dvěma měsíci jsem začala sedmou sedmiletku a naplno si ji užívám.
Pokud pochopíte "zákony přírody" a sami sebe v souladu s ní, naučíte se naslouchat svému tělu.


VAŠE La Eva Líbající


Některé terminologie a poznatky v tomto článku jsou použity z knih dr.Rudolfa Steinera a také knihy Probuďte svou krásu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama