Životní fáze podle roků a jak je využít aneb stárnutí je přirozené

24. června 2018 v 21:09 | La Eva

Přirozený proces stárnutí je v dnešní době často vytlačovaný a neakceptovatelný a ženy s přibývajícím věkem čím dál víc vyhledávají chirurgické zákroky a nepřirozené metody, aby vypadaly stále na pětadvacet i ve svých padesáti.
Pokud není žena spokojená se svojí krásou je chyba někde uvnitř. Nemyslím si, že chirurgické zákroky to vyřeší.
Čím dál tím víc mužů má raději přirozeně krásnou, hlavně spokojenou, zářící, pozitivně naladěnou a energií nabitou ženu.Tak si říkám, proč naopak čím dál tím víc žen podstupuje zákroky...
Do hlavy jim nevidím a ani vidět nechci, můj názor a pohled na přirozené stárnutí a zralost ženy jsem sepsala podle toho, čemu věřím, s čím soucítím, souzním, rezonuji a co je mi blízké.
Ano, doktor Rudolf Steiner, můj učitel a můj životní styl i práce, kterou dělám s tím souvisí, biokosmetika antroposofická Argital a Dr.Hauschka. Ne náhodou jsem si je vybrala za ty pravé a pro mě top.
Já jsem se 31.května dostala do "poslední fáze" sedmiletek podle čaker a pokud mi bude dáno ve zdraví a kráse Usmívající se (hlavně v tom zdraví a elánu) ráda bych si sedm sedmiletek zopákla ještě jednou dokola, tj. do 98 let Smějící se .
Právě podle doktora, učitele, filozofa a antropologa Rudolfa Steinera probíhá lidský život v sedmiletých cyklech (periodách) a v každé sedmiletce se utváří naše JÁ.
Dříve se stárnutí a přibývající věk považoval za něco přirozené a přednostné pro náš život v souladu s našimi přírodními rytmy a naplnění smyslu života s přibývajícím věkem.
Nyní je vše naopak, proti přirozeným rytmům a zákonům přírody...

ŽIVOTNÍ FÁZE PODLE ROKŮ

1. 0-7 let ... VSTUP DO ŽIVOTA (narození a vývoj) (čakra 1.)

Až do sedmi let je dítě úzce spojeno a propojeno s matkou. Postupně se vyvíjí vlastní vůle, záliby, osobnost, rosteme a poznáváme svět.7

2. 7-14 let ... POSÍLENÍ IMUNITY (čakra 2.)

Proděláváme řadu dětských nemocí, které stabilizují imunitní systém a posilují budoucí zdraví. Dochází k hormonálním změnám a vývoji. Pokud imunitní systém vše překoná dochází k pubertálním změnám a naše tělo překypuje energií.

3. 14-21 let ... CITOVÝ SVĚT (čakra 3.)

Tělo prochází emocionálním vývojem, všechny naše pocity jsou zmatené, naše racionální schopnosti a konání nejsou ještě dostatečně rozvinuty.
V této fázi života jsme vedeni našemi pudy.

4. 21-28 let ... ZODPOVĚDNOST (čakra 4.)

Projevují se naše talenty a zodpovědnost, zdraví a vitalita jsou na samém vrcholu.
Rudolf Steiner tento životní úsek nazval Kentaurem (napůl člověk - napůl kůň ).
Jsme ještě stále ovlivňováni našemi instinkty a pudy, ale začínáme už racionálněji uvažovat a stáváme se zodpovědní. V této fázi života je nejlepší doba počít dítě a to platí pro obě pohlaví.

5. 28-35 let ... VRCHOL NAŠICH SIL (čakra 5.)

Čas pro naplnění našich cílů, tělesná a psychická síla jsou na samém vrcholu.
Zaměřujeme se na obory a věci, profese a cíle, ve kterých jsme sami sebe našli.
V této fázi života je dobré využít vrcholu svých sil a vydat se na cestu svých snů...
Pokud se stále dobře staráte o své zdraví a krásu (péče o sebe, aktivní zdravý životní styl) tělo Vám to ve stáří vrátí.

6. 35-42 let ... ČAS NA ZMĚNY A KRIZE (čakra 6.)

Fáze života, kdy přehodnocujeme svoje priority, začínáme si uvědomovat své meze.
Mění se naše hodnoty, začínáme se přiklánět k duchovnějším zájmům.
Podle Rudolfa Steinera tzv. vedeme koně na uzdě.
Zdravotně cítíme, že energie někdy není taková, jakou zrovna potřebujeme a začínáme se občas potýkat se zdravotními problémy. Dochází k prvním zlomům a krizím.
Pokožka začíná pomalu stárnout, ale pokud se o sebe dobře staráme, jsme pozitivně naladění a zdraví, život nám ukáže novou a smysluplnější stránku, než je ta materiální a my sami pochopíme, že ta pravá krása je uvnitř.

7. 42-49 let ... PŮSOBNOST NA ZEMI (čakra 7.)

Po 42. roce nám přibývají intuitivní síly, které nás začínají vést a jsou naším kompasem. Často se vydáváme jiným směrem, hledáme odpovědi na jiné - duchovní úrovni.
Utváříme si pohled na život a jeho hlubší smysl a význam na Zemi. Nastává čas sebereflexe.
Duše se stává pánem našeho života.
Pokud o sebe stále dobře a zdravě pečujeme nacházíme se ve střední fázi svých sil a zralosti.
Číňané tomuto období říkají věk moudrosti.Pokračování příště...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama