Červen 2018

Životní fáze podle roků a jak je využít aneb stárnutí je přirozené

24. června 2018 v 21:09 | La Eva

Přirozený proces stárnutí je v dnešní době často vytlačovaný a neakceptovatelný a ženy s přibývajícím věkem čím dál víc vyhledávají chirurgické zákroky a nepřirozené metody, aby vypadaly stále na pětadvacet i ve svých padesáti.
Pokud není žena spokojená se svojí krásou je chyba někde uvnitř. Nemyslím si, že chirurgické zákroky to vyřeší.
Čím dál tím víc mužů má raději přirozeně krásnou, hlavně spokojenou, zářící, pozitivně naladěnou a energií nabitou ženu.Tak si říkám, proč naopak čím dál tím víc žen podstupuje zákroky...
Do hlavy jim nevidím a ani vidět nechci, můj názor a pohled na přirozené stárnutí a zralost ženy jsem sepsala podle toho, čemu věřím, s čím soucítím, souzním, rezonuji a co je mi blízké.
Ano, doktor Rudolf Steiner, můj učitel a můj životní styl i práce, kterou dělám s tím souvisí, biokosmetika antroposofická Argital a Dr.Hauschka. Ne náhodou jsem si je vybrala za ty pravé a pro mě top.
Já jsem se 31.května dostala do "poslední fáze" sedmiletek podle čaker a pokud mi bude dáno ve zdraví a kráse Usmívající se (hlavně v tom zdraví a elánu) ráda bych si sedm sedmiletek zopákla ještě jednou dokola, tj. do 98 let Smějící se .
Právě podle doktora, učitele, filozofa a antropologa Rudolfa Steinera probíhá lidský život v sedmiletých cyklech (periodách) a v každé sedmiletce se utváří naše JÁ.
Dříve se stárnutí a přibývající věk považoval za něco přirozené a přednostné pro náš život v souladu s našimi přírodními rytmy a naplnění smyslu života s přibývajícím věkem.
Nyní je vše naopak, proti přirozeným rytmům a zákonům přírody...

ŽIVOTNÍ FÁZE PODLE ROKŮ

1. 0-7 let ... VSTUP DO ŽIVOTA (narození a vývoj) (čakra 1.)

Až do sedmi let je dítě úzce spojeno a propojeno s matkou. Postupně se vyvíjí vlastní vůle, záliby, osobnost, rosteme a poznáváme svět.7

2. 7-14 let ... POSÍLENÍ IMUNITY (čakra 2.)

Proděláváme řadu dětských nemocí, které stabilizují imunitní systém a posilují budoucí zdraví. Dochází k hormonálním změnám a vývoji. Pokud imunitní systém vše překoná dochází k pubertálním změnám a naše tělo překypuje energií.

3. 14-21 let ... CITOVÝ SVĚT (čakra 3.)

Tělo prochází emocionálním vývojem, všechny naše pocity jsou zmatené, naše racionální schopnosti a konání nejsou ještě dostatečně rozvinuty.
V této fázi života jsme vedeni našemi pudy.

4. 21-28 let ... ZODPOVĚDNOST (čakra 4.)

Projevují se naše talenty a zodpovědnost, zdraví a vitalita jsou na samém vrcholu.
Rudolf Steiner tento životní úsek nazval Kentaurem (napůl člověk - napůl kůň ).
Jsme ještě stále ovlivňováni našemi instinkty a pudy, ale začínáme už racionálněji uvažovat a stáváme se zodpovědní. V této fázi života je nejlepší doba počít dítě a to platí pro obě pohlaví.

5. 28-35 let ... VRCHOL NAŠICH SIL (čakra 5.)

Čas pro naplnění našich cílů, tělesná a psychická síla jsou na samém vrcholu.
Zaměřujeme se na obory a věci, profese a cíle, ve kterých jsme sami sebe našli.
V této fázi života je dobré využít vrcholu svých sil a vydat se na cestu svých snů...
Pokud se stále dobře staráte o své zdraví a krásu (péče o sebe, aktivní zdravý životní styl) tělo Vám to ve stáří vrátí.

6. 35-42 let ... ČAS NA ZMĚNY A KRIZE (čakra 6.)

Fáze života, kdy přehodnocujeme svoje priority, začínáme si uvědomovat své meze.
Mění se naše hodnoty, začínáme se přiklánět k duchovnějším zájmům.
Podle Rudolfa Steinera tzv. vedeme koně na uzdě.
Zdravotně cítíme, že energie někdy není taková, jakou zrovna potřebujeme a začínáme se občas potýkat se zdravotními problémy. Dochází k prvním zlomům a krizím.
Pokožka začíná pomalu stárnout, ale pokud se o sebe dobře staráme, jsme pozitivně naladění a zdraví, život nám ukáže novou a smysluplnější stránku, než je ta materiální a my sami pochopíme, že ta pravá krása je uvnitř.

7. 42-49 let ... PŮSOBNOST NA ZEMI (čakra 7.)

Po 42. roce nám přibývají intuitivní síly, které nás začínají vést a jsou naším kompasem. Často se vydáváme jiným směrem, hledáme odpovědi na jiné - duchovní úrovni.
Utváříme si pohled na život a jeho hlubší smysl a význam na Zemi. Nastává čas sebereflexe.
Duše se stává pánem našeho života.
Pokud o sebe stále dobře a zdravě pečujeme nacházíme se ve střední fázi svých sil a zralosti.
Číňané tomuto období říkají věk moudrosti.Pokračování příště...

Rituál "La Eva" s přípravky ARGITAL

23. června 2018 v 21:28 | La Eva

Aroma "Rituál La Eva" pro Vaši pleť a tělo dokáže uvolnit Vaše smysly, tělo, zharmonizovat a nastavit rovnováhu pokožky, ošetřit, zregenerovat a zklidnit pleť díky kosmetické rytmické masáži, která povzbudí Váš metabolismus a biorytmy Vaší pleti.
Balíček se skládá z kosmetického ošetření a masáže dle vlastního výběru (v nabídce je masáž zad, lymfatická masáž nohou nebo reflexní masáž chodidel).

Cílem ošetření je "holistický - celostní " přístup v péči o pleť a tělo. Tajemství krásy máme každý ukrytý sám v sobě, ale tisíce let staré techniky a metody masážních tahů, počtů opakování, celý koncept ošetření a postup v nanášení přípravků, dělá celé toto ošetření jedinečné.
Tak jak se střídá denní a noční rytmus a probouzí energii těla, nechá ji volně plout po celém těle a uvádí ji do stavu harmonie, tak stejně byla vyvinuta bio kosmetika, se kterou pracuji. Při výrobě antroposofické kosmetiky Argital je použito přes desítky různých druhů rostlinných výtažků, minerálních a organických substancí, které pocházejí z nejčistší přírody (certifikováno Demeter). Podporují správnou funkci pokožky, stimulují zdravou rovnováhu pokožky a aktivují její přirozené síly, které vedou k vlastní nápravě. Celý proces zpracování biokosmetiky je připravován dynamizací, tzv.protřepáváním.

Ošetření je určeno pro VŠECHNY, nejen pro ty, kteří se cítí unavení, vyčerpaní a touží po nové energii a vitalitě, odbourává stres a sklíčenost, je určeno i pro ty, kteří hledají to správné kosmetické ošetření a relaxaci s masáží, ale i kdo má problémy s pletí.
Smyslem celého ošetření je navození uvolnění a hluboké relaxace, podpoření funkce a obnově pleti.

Ti, kteří si vyberou masáž zad se budou cítit uvolnění a zrelaxovaní. Masáž zad začíná promasírováním horní části zad, okolí lopatek, krční a okolí hrudní páteře, šíjové oblasti a ramen, poté se pokračuje přes střední část zad a přechází se postupně na část bederní. Masáž se zakončí uvolňujícím promasírováním krční oblasti a spodní části lebky.
Používané přípravky jsou v organické kvalitě a na výběr z několika druhů vonných esencí pro aromaterapii.
Při masáži nohou, konkrétně lymfatické masáži dolních končetin, dochází k očistě celého těla, odtoku toxických látek, vody a nastartování metabolismu a celkové imunity. Masáž je jemná, příjemná, navozuje pocit uvolnění a pocitu lehkosti nohou, vyhlazení pokožky.
Při lymfatické masáži používám malé množství bio oleje a mezi oblíbené patří: rozmarýnový, citronový, pomeranč a grep.
Reflexní masáž chodidel je tlaková bodová masáž nervových zakončení bodů na ploskách nohou a tím se aktivuje a stimuluje celé tělo...každý bod = orgán či oblast těla (oči,uši,játra, loket ...). Reflexní terapie je i účinnou pomocí při akutních či chronických onemocněních. Provádí se nasucho.

Masáž zad je prováděna před kosmetickým ošetřením (kromě masáže lymfatické a reflexní, která je vhodnější až po kosmetickém ošetření). Masáže jsou v délce cca 45 minut.


Co Vás čeká při kosmetickém ošetření?

POSTUP:
 • odlíčení a omytí pleti s vonnou lázní s kapkou éterického oleje z Pomeranče, Cypřiše, Grapegruitu, Rozmarýnu (sami si můžete zvolit, které vůni dáte přednost. Oleje jsou dynamizované a té nejvyšší kvality), k odstranění make-upu používám mycí gel s obsahem zeleného jílu, oleje z obilných klíčků a mandlí , k odlíčení očního make-upu čistící pleťové mléko
 • následuje lehký peeling s obsahem Kosatce, zeleného jílu a damašské Růže
 • po dokonalém odlíčení a omytí pleti následuje otevření a rozvolnění pórů a nahřátí celé pleti pomocí hodně teplé lázně s éterickým olejem z Levandule, která Vás současně uvolní a zklidní
 • podle typu pleti a znečištění pórů provádím anebo neprovádím lehké hloubkové čištění (mačkání), na přání klienta dále úpravu obočí a popř.barvení řas a obočí (barvení není v ceně ošetření)
 • dalším krokem je čistící, obnovující, vyhlazující a rozjasňující maska ze zeleného jílu "ARGILTUBO" s obsahem zeleného jílu, oleje z Brutnáku lékařského, Měsíčku lékařského a Přesličky. Masku nanáším na obličej, krk a dekolt pomocí štětce a ponechávám na pleti většinou 10 minut, během kterých Vám lehce zasychá.
 • při působení masky masíruji Vaše ruce
 • po odstranění masky "Argiltubo" teplou vodou dostane Vaše pleť masku číslo 2: Hypoalergenní masku s Violkou trojbarevnou, Růží stolistou, Dřišťálem, Měsíčkem, Arnikou a zeleným jílem, která zklidňuje, vyživuje, hydratuje a vyrovnává Vaši pleť. S touto maskou Vás nechám v klidu odpočívat samotné na lehátku. Maska se pak smývá teplou vodou.
 • následuje samotná kosmetická masáž obličeje, krku a dekoltu a mikromasáž očního okolí s Arganovým olejem , který má hydratační účinky a působí proti stárnutí pleti, vyhlazuje vrásky. Pokud máte pleť velmi citlivou, s dermatitídou, ekzémem, Rosaceou... používám Hypoalergenní olej s Violkou a zeleným jílem . Masáž pleti podporuje přirozený metabolismus pleti, dostává ji do rovnováhy, aktivuje tonus pleti, kolagenová a elastinová vlákna, buňky a podporuje regenerační a čistící proces pleti, má ozdravné, protivráskové, vyhlazující účinky a aktivuje lymfu (rytmus)
 • pleť se po skončení masáže omyje lázní s Citronovým esenciálním olejem GOLD, dočistí Růžovou pleťovou vodou a tamponkem
 • závěrem nanesení tonika či květové vody (používám v salonu Růži nebo Jasmín), denní krém podle typu pleti a oční krém
 • závěrečné protažení nohou a "probuzení"

Celý balíček ošetření " La Eva" jsem si sestavila na základě přes 20 let získaných zkušeností v oblasti kosmetologie, masáží a "tajů" čínské medicíny a praktikovaných metod.

Délka celého ošetření je 135 minut.

Aktuální ceník včetně možnosti permanentek najdete na mých stránkách www.kosmetikalaeva.cz

TĚŠÍM SE NA VÁS!

Opálená a spálená pleť od sluníčka, jak to napravit

10. června 2018 v 19:48 | La Eva

Léto je v plném proudu, letos hodně brzy, ani jaro jsme neměli.
To biologické začalo s červnem a bude trvat do 16. července, pak ho vystřídá tzv. biologické pozdní léto a to bude trvat cca měsíc, do 15. srpna 2018, kdy nastává biologický podzim...
Tak si užijte krásné a ještě stále prodlužující se dny, až do letního slunovratu.
Nejdelší dny a nejkratší noci, jupí Usmívající se.
Energie těla je na samém vrcholu, tak ji využijte pro letní sporty, zvýšenou sportovní aktivitu, cvičení a dlouhé procházky v přírodě.
Na detox nyní zapomeňte, nejsou vhodné pro náš organismus.
Začít s očistou můžete až s nástupem biologického podzimu, nejlépe s Úplňkem či Novoluním.

LETNÍ PÉČE O OPÁLENOU A SPÁLENOU PLEŤ OD SLUNÍČKA

Pro denní péči doporučuji od Argital krém s Měsíčkem, Řebříčkem a Heřmánkem, který pleť zklidňuje, hydratuje, regeneruje.
Dostupný je v mini balení na cesty 10ml nebo klasickém 50ml pro domácí použití.
Je také vhodný pro citlivou pleť, pro muže po holení nebo i pro malé děti proti opruzeninám a štípancům od hmyzu.
Používejte ho vždy ráno, po nanesení Růžové vody , která pleť hydratuje a rgeneruje.

Večer po důkladném omytí a očištění pleti (nejlépe mycím gelem nebo Čistícím pleťovým mlékem) a aplikaci opět Růžové vody (doporučuji na podrážděnou pleť aplikovat několikrát denně a večer alespoň 3x po sobě = 1 nastříkání a nechat vstřebat a takto postupovat aspoň 2-3-krát).
Poté naneste v tenké vrstvě Zklidňující masku od Dr.Hauschka , která pleť zklidní, zmírní nebo úplně odstraní zarudnutí, odstraní pocit napjaté a stažené pokožky, uvolňuje a regeneruje podrážděnou a citlivou pleť. Nezanechává mastný film.
Obsahuje: Vilín, Kdouloň, Úročník, Makadamový olej, Brutnák, Diviznu, Kontryhel, Heřmánek, olej z Meruňkových jader aj.
Můžete nechat působit při PODRÁŽDĚNÉ PLETI 3 jdoucí po sobě noci, pak už nepoužívat na noc!
Běžně můžete nanést v přiměřené (ne silné) vrstvě na čistou pleť během dne a nechat působit minimálně 30 minut (doporučuji klidně i hodinu).
Všechny masky Dr.Hauschka se aplikují, jakobyste si chtěli nanést krém, jen o něco lehce víc.
Nemají vytvářet na pleti efekt, že je pleť zakrytá silnou vrstvou !!!

Maska je dostupná v mini balení na cesty 5 ml (vystačí na nejméně 15 použití !!! ) a pak v klasickém 30ml balení v tubě.


Nezapomínejte na pravidelný pitný režim a v horkých letních dnech nejméně 2,5 - 3 litry tekutin.
Nejlépe čisté pramenité vody, minerálky bez bublin či ředěného bylinkového nebo ovocného čaje.


MĚJTE KRÁSNÉ LÉTO A PRÁZDNINY PLNÉ SLUNCE, DOBRÉ NÁLADY, UŽÍVEJTE ENERGIE PŘÍRODY, ZRALÉHO OVOCE A ZELENINY, DLOUHÝCH LETNÍCH DNŮ A TEPLÝCH NOCÍ.
A NEZAPOMÍNEJTE O SEBE STÁLE PEČOVAT.
LEPŠÍ JE PREVENCE, NEŽ PAK NAPRAVOVAT ŠKODY... Líbající