Jak jsem přišla k názvu "Bioamálka"

24. března 2018 v 16:50 | La Eva


Můj pracovní Blog, ale i můj účet na Instagramu má jméno BIOAMÁLKA.
A jak jsem k němu přišla?

Je to už asi 8-9 let zpět, kdy jsem začala objevovat kouzlo přípravků Dr.Hauschka a francouzskou biokosmetiku La Clarēe, se kterou jsem ve svých začátcích pracovala (odtud zase jméno pro salon s předponou La ... La Eva).
Začala jsem pak i vstupovat do tajů čínské medicíny, bylin a očisty těla. Kamarádi a známí si ze mě utahovali, že to, co nemá na obalu bio tak nekoupím, nejím nebo nepoužívám na tělo a později pak i v domácnosti - ekodrogerie.
Dřívější blond vlasy k tomu, jemnost a tenký hlas (v telefonu si mě pletli s malou holčičkou a chtěli k uchu maminku Usmívající se)...
No a Amálka byla na světě, někdo mi tak doteď říká a já si jen přidala "to BIO" k tomu.

Víte vlastně, co slovo BIO znamená?

Slovo BIO je odvozeno od biorytmu, biologického času, podle kterého se řídí tolik moudrá příroda, naše orgány mají svůj rytmus a čas, dle kterého pracují, nějaká změna času je jim fuk!
Dále to souvisí s biodynamickým pěstováním rostlin, ekologickým zemědělstvím, postupy výrobních procesů, dynamizace-procesu, při kterém se vnáší energie do připravovaného přípravku a účinnost léčebných látek se tak zvyšuje.
Také dále s biodynamikou - aktivní pracování s přírodními léčivými silami a energií.
Jsou to přirozené rytmy Země, Měsíce a ostatních okolních planet, které svým působením přímo či nepřímo ovlivňují život na planetě Zemi a za pomocí přípravků popsaných dr.Rudolfem Steinerem, aplikovaných v homeopatických množstvích, se snaží o regeneraci přirozených přírodních sil.
TOTO VŠECHNO JE BIO.

Snažím se v tomto duchu svoji práci vykonávat. Vše souvisí se vším, cokoliv děláme, cokoliv je kolem nás, to vše má na nás vliv. Ať už si to připouštíte nebo ne, jsme součástí přírody a přírodní cykly, postavení planet, rytmy Země, Luny, roční období, noc, den, chlad, teplo, světlo, tma... to vše na nás působí.
Proto se mi moc nelíbí a nesouhlasím s právě aktuální změnou času, tzv. letní čas.
Kdy se ručičky hodin posunou o hodinu dopředu. Je to mimo náš přirozený a od přírody nastavený biorytmus.

A když jsme u těch planet, tak jen tak naokraj. Roku 2018 (přesně od jarní rovnodennosti) vládne planeta VENUŠE. Je symbolem harmonie, krásy, milosti, luxusu, módy, umění, potěšení, extravagance, požitkářství v oblasti krásy a veškerého vyjádření, které nám udělá radost.
Obklobte se krásou, romantikou a třeba letos objevíte i svůj osobní parfém nebo najdete tu pravou biokosmetiku, kterou by měla každá žena, dle mého názoru, mít.
Objevte v sobě Bohyni.


S láskou VAŠE Bioamálka (La Eva) Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama