Antroposofická kosmetika ARGITAL

21. března 2018 v 9:54 | La Eva

Co je vlastně ANTROPOSOFIE ?

Název je odvozen z řeckého anthrópos = člověk + sofia = moudrost.
Je to vlastně podstata spojení člověka, přírody a nadsmyslového vnímání duchovních světů (Universum).
V praxi je antroposofie využívána při biodynamickém zemědělství, tzn. ekologického, kde se využívá podstata používání organických hnojiv, etický přístup vůči chovaným zvířatům, ochrana životního prostředí, důležité při tom všem je postavení planet, hvězd, Měsíce, Slunce, souhvězdí a jejich umístění ve zvěrokruhu. Vše se dodržuje podle lunárního kalendáře.


Antroposofie je využívána v alternativní medicíně = patentní, celostní, homeopatické a v bylinkářství.

Zakladatelem antroposofie je doktor, esoterik, filozof, pedagog Rudolf Steiner, který pak spolu s
dr. Rudolfem Hauschkou založili společnost WALA, odkud pochází většina léčivých rostlin a bylin pro přípravu přípravků Dr.Hauschka.

V roce 1979 doktor a biolog, Giuseppe Ferraro založil firmu a značku ARGITAL. 🐢
Kosmetické přípravky jsou vyráběny v souladu s principy antroposofické medicíny, kde je důležitá na jejich výrobu nejen kvalita použitých surovin (bylin, jílu), ale i energie člověka, kterou do ní vkládá, tak i místo, kde výroba probíhá. Vše pak tvoří celek a léčivý význam antroposofické kosmetiky.Jaký význam má želva opírající se o kámen ve znaku kosmetiky Argital?
ARGI = argilla = JÍL
TA = tartaruga = ŽELVA
L = longevita= DLOUHOVĚKOST


Základem kosmetiky je zelený jíl a léčivé rostliny.
Zelený jíl regeneruje a zklidňuje pokožku, vlasům dodává lesk a objem. Má všestranné použití také ke koupelím, odstraňuje únavu a detoxikuje pokožku. 🌸☘

Přípravky jsou vyráběny tzv. dynamizací = velmi intenzivním protřepáváním. Stejnou metodou jsou vyráběny homeopatické léky. Alkohol obsažený v přípravcích Argital a Dr. Hauschka je pouze rostlinného původu, s nízkým procentem a v přípravcích při výrobě (dynamizaci) slouží jako nosič účinné látky.
Alkohol obsažený v těchto přípravcích při styku s pokožkou okamžitě vyprchá.
(pozn. u homeopatických léků je nosičem zase cukr).
Léčebný účinek je na základě tří složek: 1.nosič (alkohol-líh), 2. informace (kvalita suroviny-léčivých rostlin) a 3.energie, která je daná úrovní dynamizace- protřepávání.

Některé přípraky antroposofické kosmetiky obsahují i vzácné kovy. Výroba pak spočívá v tření kovu a cukru o sebe, dokud nevznikne kompaktní prášek, který se pak dále ředí a přidává do přípravku (např. Regenerační kůry Dr. Hauschka).

Pokud pak pravidelně používáte tyto přípravky navracíte pokožce těla a pleti rovnováhu.Na fotce je doktor G.Ferraro ( zakladatel Argital) , kde ukazuje na dr. Rudolfa Steinera.
V celém duchu antroposofie se nese kosmetika Argital. 🐢

Další podrobné informace o antroposofické kosmetice Argital, včetně přípravků se dočtete také zde: ARGITAL

Závěrem...
... v celém duchu se nese také moje práce kosmetičky a masérky, při které používám přípravky Dr. Hauschka (od roku 2012) a Argital (nově od dubna 2018).
Prozatím jsem jediná v České republice, která má kompletní ošetření pleti a relaxační masáž těla s dynamizovanými oleji a přípravky Argital. Jsem na to pyšná. Usmívající se
Info o službách a akutální ceník zde: www.kosmetikalaeva.cz
Od dubna 2018 se máte nač těšit. 💚🌿

S LÁSKOU VAŠE La Eva Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama