Březen 2018

KRÁLOVSKÁ MASÁŽ TĚLA S ARGITAL

28. března 2018 v 19:58 | La Eva

Masáž patří k nejstarším metodám terapie a má pozitivní vliv na naše zdraví.

Pokud hledáte zklidňující, relaxační a uvolňující masáž a záleží Vám také na používaných přípravcích při ní, našli jste to správné.
Naše pokožka je největším orgánem našeho těla, to co používáme, s čím jsme denně ve styku, co na ni naneseme… to vše má velký vliv na naše zdraví.
Hledáte něco vyjímečného a opravdu kvalitního, používáte bio kosmetiku a ještě něco navíc?

Antroposofická kosmetika Argital všechny tyto požadavky splňuje, ba ještě nám dává něco navíc. Veškeré přípravky mají vliv na všechny tři vrstvy pokožky (epidermis, dermis a hypodermis). Všechny rostlinné oleje pochází z ekologického a biodynamického zemědělství, obsažené léčivé byliny rostou na jižním slunci Itálie, jsou plné energie ze slunce, tepla, jsou bohaté na nenasycené a esenciální mastné kyseliny, dodávají pleti vitamíny A,C a E. Způsob zpracování klade velký vliv na rytmus, tzn.přírodní procesy, jako je střídání dne a noci, světla a tmy, postavení planet, fáze Luny.

Před samotnou masáží si sami vyberete, kterým olejem byste chtěli masáž provést.

Na výběr máte z planetárních olejů:

LUNA - zmírňuje otoky a vyživuje
ZEMĚ - zpevňuje a vyživuje
SLUNCE - omlazuje a vyživuje
SATURN - chrání a vyživuje (více info o planetárních olejích Argital zde: PLANETÁRNÍ OLEJE )

Masáž je určena pro VŠECHNY, nejen pro ty, kteří se cítí unavení, vyčerpaní a touží po nové energii a vitalitě, odbourává stres a sklíčenost.
Je určena i pro ty, kteří hledají něco nové, vyzkoušet jiné tahy masáže, než jsou zvyklí.

Masáž NESMÍ bolet, měla by být příjemná a jemná.
Jde hlavně o prokrvení kůže, tkáně až na svaly, odstraňuje svalovou ztuhlost, spasmy, uvolňuje a prokrvuje svaly a úpony. Jde zde také o odpočinek, relaxaci, uvolnění a celkovou terapii.
Pokud se chodí na masáž pravidelně (cca jednou za 3 až 4 týdny) má ozdravný účinek, vhodná je i na posílení imunity.

POSTUP:

  • začíná se masáží zad, kdy nejprve nasucho udělám lehký strečink přes nahřátý ručník a s masážním míčkem prokrvím kůži, poté začínám na oblasti lopatek a trapéz, přechází se na střední část zad z levé a pravé strany a závěrem masáž beder (oblast křížová) . V sedě promasíruji zvlášť oblast krku a šíje.
  • poté se přechází na masáž obličeje. Nejdříve obličej umyji teplou lázní s přidáním esenciálního dynamizovaného Gold oleje Argital (na výběr máte z těchto esenciálních olejů: Cypřiš, Pomeranč, Grapefruit, Rozmarýn, Levandule) a mycím gelem. Přechází se pak ihned na samotnou lymfatickou masáž hlavy a obličeje, nejdříve nasucho a pak přijde na řadu samotná kosmetická masáž obličeje, krku a dekoltu a mikromasáž očního okolí s vybraným planetárním olejem. Pouze u velmi citlivé a podrážděné pleti používám Hypoalergenní olej na pleť s Violkou. Po masáži se pleť omyje teplou lázní s kapkou esenciálního dynamizovaného Gold oleje Citron.
  • pokračuje se protažením paží a následuje samotná masáž rukou a prstů s planetárním olejem.
  • na závěr přichází lymfatická masáž nohou s planetárním olejem, při které dochází k lehké očistě celého těla, odtoku toxických látek, vody a nastartování metabolismu a celkové imunity. Masáž je jemná, příjemná, navozuje pocit uvolnění a pocitu lehkosti nohou. Více info o lymfatické masáži v článku zde: LYMFATICKÁ MASÁŽ

Délka masáže je 135 minut.

Aktuální ceník na www.kosmetikalaeva.cz

Mají planety sluneční soustavy vliv na nás?

Starověká čínská teorie devíti božstev, říká: "Když se objeví půlměsíc (tzv.Novoluní), krev a čchi (energie, která utváří lidské tělo a udržuje v něm život) začíná sílit a ochranná čchi začíná obíhat. Při Úplňku, krve a čchi je dostatek a svaly jsou silné. Když měsíc ubývá, energetické kanály slábnou, ochranná čchi odchází a zůstává pouze forma." Tedy krev, čchi, svaly a síla energetických kanálů také souvisí s fázemi Měsíce.

Podle astrologů a astronomů a jejich matematických výsledků vyplývá, že například Saturn by měl mít vliv na Zemi téměř dva a půl krát silnější, než má Měsíc.


SLUNCE - je zdrojem energie radosti
LUNA - intuice (má vliv na biorytmy našeho těla a mateřství)
SATURN - strážce karmy a časoprostoru (bdí nad námi a říká nám:"Co zasejeme, to sklidíme".)
ZEMĚ - životNabídka je platná od poloviny dubna 2018.

Recepty k jarní očistě - ČÁST 3.

25. března 2018 v 17:38 | La Eva
Všechny uvedené recepty jsou určené (nejen) pro moje klientky, které drží jarní či podzimní očistu (detox) spolu s lymfatickými masážemi. Jsou sestavené tak, aby vyhovovaly očistnému procesu.
Jsou současně vhodné pro vegany a vegetariány.


SNÍDANĚ : alá "MLÉČNÁ" RÝŽE S JABLKEM A SKOŘICÍObčas to chce změnu a pestrost v jídelníčku, ikdyž i tak mám nejraděj ovesnou kaši, ta se mi asi nikdy nepřejí Usmívající se.
Uvařte do měkka "mléčnou" rýži od Alnatury, pokud neseženete, může být Jasmínová.
- mezi tím si nastrouhám 1 menší jablko
- smíchám se skořicí, rozinkami, kustovnicí, sezamem, dýňovým semínkem, oříšky (můžete přidat cokoliv)
- a asi 3 minuty před ukončením vaření do skoro uvařené rýže toto přidám a nechám krátce povařit.
Na talíři pak posypu kokosem (od Alnatury nemá konkurenci).
POLÉVKA: S ČERVENOU ČOČKOU, HLÍVOU ÚSTŘIČNOU A POHANKOUNa ghí nebo bio řepkovém či slunečnicovém oleji orestuji cibuli, pak přidám česnek a bobkový list
- přihodím na kostičky nakrájenou mrkev a petržel (dávám mrkve víc asi 3 kusy na 4 litrový hrnec)
- dosolím Himalájskou solí, přidám mletý pepř, nové koření, kurkumu, sezam, mletý kmín a bio zeleninový bujón
- propláchnu ve studené vodě červenou čočku a pohanku, přidám k zelenině
- na kostičky nakrájenou Hlívu ústřičnou přidám a vařím do měkka.

Pokud máte bylinky, přidejte čerstvé nebo sušenou majoránku.OBĚD MENU: ČOČKA S HLÍVOU ÚSTŘIČNOU

Tento recept můžete využít na vícero způsobů, buď jako za studena salát nebo základ na rizoto, kam bych přidala ještě zeleninu, včetně mrkve a petržele anebo jako hlavní chod a příloha s Basmati rýží.
- na Ghí nebo kvalitním bio rostlinném oleji orestujte cibuli a pak přidejte na kousky česnek, bobkový list a přidejte omytou a krátce před tím namočenou čočku (namáčím aspoň na hodinu)
- dochutím pepřem, kmínem, přidám Himalájskou sůl, kurkumu a trošku Kari (vše používám od Sonnentor)
Vše dochuťte, jak je Vám libo, nechám na Vaší chuti.

- na kostičky nakrájenou Hlívu ústřičnou přidejte a vařte dokud vše nezměkne. Voda by se měla varem lehce vyvařit, aby zbylo max. na dně 1 cm.
- po uvaření přidám ještě majoránku.

Při očistě podávám s Basmati rýží, kterou nechávám několik hodin namočenou a vyměňuji vodu, nejlépe je to přes noc. Je to kvůli vyplavení těžkých kovů a toxinů z rýže a pak se i lépe vaří.
Vařím pak s Bobkovým listem, mořskou solí a sezamem.
Přeji VŠEM dobrou chuť.

Jak jsem přišla k názvu "Bioamálka"

24. března 2018 v 16:50 | La Eva


Můj pracovní Blog, ale i můj účet na Instagramu má jméno BIOAMÁLKA.
A jak jsem k němu přišla?

Je to už asi 8-9 let zpět, kdy jsem začala objevovat kouzlo přípravků Dr.Hauschka a francouzskou biokosmetiku La Clarēe, se kterou jsem ve svých začátcích pracovala (odtud zase jméno pro salon s předponou La ... La Eva).
Začala jsem pak i vstupovat do tajů čínské medicíny, bylin a očisty těla. Kamarádi a známí si ze mě utahovali, že to, co nemá na obalu bio tak nekoupím, nejím nebo nepoužívám na tělo a později pak i v domácnosti - ekodrogerie.
Dřívější blond vlasy k tomu, jemnost a tenký hlas (v telefonu si mě pletli s malou holčičkou a chtěli k uchu maminku Usmívající se)...
No a Amálka byla na světě, někdo mi tak doteď říká a já si jen přidala "to BIO" k tomu.

Víte vlastně, co slovo BIO znamená?

Slovo BIO je odvozeno od biorytmu, biologického času, podle kterého se řídí tolik moudrá příroda, naše orgány mají svůj rytmus a čas, dle kterého pracují, nějaká změna času je jim fuk!
Dále to souvisí s biodynamickým pěstováním rostlin, ekologickým zemědělstvím, postupy výrobních procesů, dynamizace-procesu, při kterém se vnáší energie do připravovaného přípravku a účinnost léčebných látek se tak zvyšuje.
Také dále s biodynamikou - aktivní pracování s přírodními léčivými silami a energií.
Jsou to přirozené rytmy Země, Měsíce a ostatních okolních planet, které svým působením přímo či nepřímo ovlivňují život na planetě Zemi a za pomocí přípravků popsaných dr.Rudolfem Steinerem, aplikovaných v homeopatických množstvích, se snaží o regeneraci přirozených přírodních sil.
TOTO VŠECHNO JE BIO.

Snažím se v tomto duchu svoji práci vykonávat. Vše souvisí se vším, cokoliv děláme, cokoliv je kolem nás, to vše má na nás vliv. Ať už si to připouštíte nebo ne, jsme součástí přírody a přírodní cykly, postavení planet, rytmy Země, Luny, roční období, noc, den, chlad, teplo, světlo, tma... to vše na nás působí.
Proto se mi moc nelíbí a nesouhlasím s právě aktuální změnou času, tzv. letní čas.
Kdy se ručičky hodin posunou o hodinu dopředu. Je to mimo náš přirozený a od přírody nastavený biorytmus.

A když jsme u těch planet, tak jen tak naokraj. Roku 2018 (přesně od jarní rovnodennosti) vládne planeta VENUŠE. Je symbolem harmonie, krásy, milosti, luxusu, módy, umění, potěšení, extravagance, požitkářství v oblasti krásy a veškerého vyjádření, které nám udělá radost.
Obklobte se krásou, romantikou a třeba letos objevíte i svůj osobní parfém nebo najdete tu pravou biokosmetiku, kterou by měla každá žena, dle mého názoru, mít.
Objevte v sobě Bohyni.


S láskou VAŠE Bioamálka (La Eva) Líbající

Antroposofická kosmetika ARGITAL

21. března 2018 v 9:54 | La Eva

Co je vlastně ANTROPOSOFIE ?

Název je odvozen z řeckého anthrópos = člověk + sofia = moudrost.
Je to vlastně podstata spojení člověka, přírody a nadsmyslového vnímání duchovních světů (Universum).
V praxi je antroposofie využívána při biodynamickém zemědělství, tzn. ekologického, kde se využívá podstata používání organických hnojiv, etický přístup vůči chovaným zvířatům, ochrana životního prostředí, důležité při tom všem je postavení planet, hvězd, Měsíce, Slunce, souhvězdí a jejich umístění ve zvěrokruhu. Vše se dodržuje podle lunárního kalendáře.


Antroposofie je využívána v alternativní medicíně = patentní, celostní, homeopatické a v bylinkářství.

Zakladatelem antroposofie je doktor, esoterik, filozof, pedagog Rudolf Steiner, který pak spolu s
dr. Rudolfem Hauschkou založili společnost WALA, odkud pochází většina léčivých rostlin a bylin pro přípravu přípravků Dr.Hauschka.

V roce 1979 doktor a biolog, Giuseppe Ferraro založil firmu a značku ARGITAL. 🐢
Kosmetické přípravky jsou vyráběny v souladu s principy antroposofické medicíny, kde je důležitá na jejich výrobu nejen kvalita použitých surovin (bylin, jílu), ale i energie člověka, kterou do ní vkládá, tak i místo, kde výroba probíhá. Vše pak tvoří celek a léčivý význam antroposofické kosmetiky.Jaký význam má želva opírající se o kámen ve znaku kosmetiky Argital?
ARGI = argilla = JÍL
TA = tartaruga = ŽELVA
L = longevita= DLOUHOVĚKOST


Základem kosmetiky je zelený jíl a léčivé rostliny.
Zelený jíl regeneruje a zklidňuje pokožku, vlasům dodává lesk a objem. Má všestranné použití také ke koupelím, odstraňuje únavu a detoxikuje pokožku. 🌸☘

Přípravky jsou vyráběny tzv. dynamizací = velmi intenzivním protřepáváním. Stejnou metodou jsou vyráběny homeopatické léky. Alkohol obsažený v přípravcích Argital a Dr. Hauschka je pouze rostlinného původu, s nízkým procentem a v přípravcích při výrobě (dynamizaci) slouží jako nosič účinné látky.
Alkohol obsažený v těchto přípravcích při styku s pokožkou okamžitě vyprchá.
(pozn. u homeopatických léků je nosičem zase cukr).
Léčebný účinek je na základě tří složek: 1.nosič (alkohol-líh), 2. informace (kvalita suroviny-léčivých rostlin) a 3.energie, která je daná úrovní dynamizace- protřepávání.

Některé přípraky antroposofické kosmetiky obsahují i vzácné kovy. Výroba pak spočívá v tření kovu a cukru o sebe, dokud nevznikne kompaktní prášek, který se pak dále ředí a přidává do přípravku (např. Regenerační kůry Dr. Hauschka).

Pokud pak pravidelně používáte tyto přípravky navracíte pokožce těla a pleti rovnováhu.Na fotce je doktor G.Ferraro ( zakladatel Argital) , kde ukazuje na dr. Rudolfa Steinera.
V celém duchu antroposofie se nese kosmetika Argital. 🐢

Další podrobné informace o antroposofické kosmetice Argital, včetně přípravků se dočtete také zde: ARGITAL

Závěrem...
... v celém duchu se nese také moje práce kosmetičky a masérky, při které používám přípravky Dr. Hauschka (od roku 2012) a Argital (nově od dubna 2018).
Prozatím jsem jediná v České republice, která má kompletní ošetření pleti a relaxační masáž těla s dynamizovanými oleji a přípravky Argital. Jsem na to pyšná. Usmívající se
Info o službách a akutální ceník zde: www.kosmetikalaeva.cz
Od dubna 2018 se máte nač těšit. 💚🌿

S LÁSKOU VAŠE La Eva Líbající

Recepty k jarní očistě - ČÁST 2.

4. března 2018 v 18:17 | La Eva
..... POKRAČOVÁNÍ k receptům v jarní očistě.

HLÍVA ÚSTŘIČNÁ S RÝŽÍ BASMATI, alá "RIZOTO"


Na přípravu budete potřebovat:

2 porce Basmati rýže (já nechávám namočenou přes noc a ráno několikrát ještě propláchnu vodou, než jdu vařit)
Tu uvaříte, jak jste zvyklí. Vařím s bobkovým listem, špetkou soli a sezamovými semínky.

V hrnci si pak zvlášť připravíte:
1 cibuli zpěníte na slunečnicovém nebo řepkovém oleji
2 stroužky česneku nakrájeného na kousky
1 bobkový list
poté přidáte mrkev nakrájenou na kostičky a lehce opražíte na cibulovém základu a
hlívu nasekanou na kostičky, zalejete cca 1dcl vody a dusíte do změknutí
přidáme koření (sůl, kmín mletý, pepř, nové koření, kari koření, kurkuma...)

Zamíchejte vše spolu, pokud jsou čerstvé bylinky, přidejte dle chuti pažitku nebo petržel.

VŠE SI DOCHUŤTE DLE VLASTNÍCH CHUTÍ A PŘIDEJTE I VÍCE DRUHŮ ZELENINY!

Skvělé je k tomu ještě kysané zelí nebo červená řepa a také čerstvý salát či okurka, dle libosti a chuti, výběr je na Vás.
🍚🥕🥒🌽

.
.
.


ČERSTVÝ ŠPENÁT S CELOZRNNOU RÝŽÍ

Listový špenát očistím od stonků, omyji a nasekám na menší kousky.

Připravím si v hrnci na slunečnicovém nebo řepkovém oleji:

1 větší cibuli
4 stroužky česneku
poté přidám nasekaný špenát
osolím, opepřím, přidám mletý kmín a krátce podusím.

Zvlášť si uvařím celozrnnou natural rýži (též ji většinou přes noc namočím, vaří se pak kratší dobu) a uvařím s bobkovým listem a solí a sezamem.
Vařte ji, jak jste sami zvyklí.

Občas jako alternativu místo rýže vařím celozrnné nebo žitné bio těstoviny.
Můžete podávat i s bramborem nebo pohankou.V očistné dietě byste měli upřednostňovat převážně veškeré obiloviny a hlavně rýži, která na sebe ve střevech váže uvolněné toxiny.


DOBROU CHUŤ ! 💚

Recepty k jarní očistě - ČÁST 1.

4. března 2018 v 17:43 | La Eva
Článek je věnovaný VŠEM, kteří chtějí zkusit něco alternativního a současně veganského, ale vznikl hlavně na přání mých milých klientek, které drží jarní očistu a hledají vhodné recepty.
Vymyslela jsem je sama ze surovin, které jsou doporučené při očistě.
Je to jen zlomek toho, co si vařím a co jím. Snad Vás budu inspirovat k chuti si doma vařit.
Není totiž na dobré domácí jidlo a s láskou připravené. To je důležité!

To, co je vhodné a nevhodné (zakázané) při očistě si přečtete v článku: Jídelníček pro detox těla

V části 1. vaříme polévku a dezert, který je vhodný jako alternativa svačiny nebo třeba snídaně.


POLÉVKA S HLÍVOU ÚSTŘIČNOU A ZELENÝM HRACHEM

1 menší cibule
3 stroužky česneku
2 bobkové listy
koření dle chutí (pepř, mletý kmín, římský kmín, sůl, kurkuma a na závěr po uvaření majoránka a medvědí česnek)
trochu slunečnicového nebo řepkového oleje
zeleninový bujón bio (prodávají v DM nebo v Country Life)
Vařím převážně vše z bio surovin nebo domácí sklizně, koření používám jen od Sonnentor (jak si jednou zvyknete na něco dobrého, není důvod kupovat něco jiné Mrkající )
sušený zelený půlený hrách (bio z Country Life)
300g Hlívy ústřičné 🍄

Na oleji zpěnit cibuli, pak přidat česnek na kousky nakrájený, bobkový list a pak přidat omytý hrách a na kostičky nakrájenou hlívu, pak koření atd.
Vaříme do změknutí cca 15 - 20 minut.
Poté rozmixuji tyčovým mixérem a přidám sušený medvědí česnek a majoránku, kterou rozmělním v dlaních, aby se uvolnilo aroma. 🥕🍜🍽

.
.
.
.OVESNÝ KOLÁČ S JABLKY, BANÁNEM A TAHINI

Budete potřebovat:

120g vícezrnných vloček lehce rozmixovaných (ale ne úplně na mouku)
2 PL pasty Tahini bez soli
1 jablko (šťavnaté) 🍎
1-2 banány (pokud jsou zralejší nahradí i cukr) 🍌
1/3 sáčku prášku do pečiva
rozinky, oříšky, na kousky hořkou čokoládu (dle chuti), strouhaný kokos...
můžete a nemusíte přidat ČL kakaa
1 ČL skořice


Do mísy přidáte vločky, zamícháte prášek do pečiva, kdo chce, přidá i kakao, trochu třtinového mletého cukru nebo medu nebo agávového sirupu (dle chuti), rozinky, skořici, nastrouhané jablko, pokud není šťavnaté, přidejte trochu vody, rozmačkané banány, pastu Tahini a ostatní.
Vše zamíchejte a dejte na malý plech s pečícím papírem. Pokud nemáte, vymažte kokosovým olejem a vysypte strouhaným kokosem nebo hrubozrnou celozrnou moukou.
Ozdobte dle chuti a co dům dal ovocem, já jsem tentokrát přidala na plátky jablko.
Můžete dát cokoliv (jahody, borůvky, maliny, třešně, banán, broskev, meruňky... dle sezony).

Péct na 175 stupňů asi 35 minut. Troubu mám elektrickou.

Veškeré produkty kupuji většinou v kamenném obchůdku kousek od Českomoravské "Biokoloniál", pak hlavně na Country Life, občas DM a Globus. Jinak ostatní převážně běžnou zeleninu v Lídlu a z řady bio Billa nebo Albert (cibuli, česnek, mrkvev...). V létě od farmářů na trhu nebo ze zahrádky.

DOBROU CHUŤ! 🍌🍓🍏🍐🌰🥄