Nový čínský rok a začátek biologického jara 2018

17. února 2018 v 19:00 | La Eva

16. února 2018 začal Nový čínský rok - rok zemského Psa a s ním začalo pro přírodu (a samozřejmě i pro nás) biologické jaro. Vše není jen tak dáno datumem v kalendáři, ale je to postavením Luny. Což je i významově stejné pro stanovení datumu Velikonoc. V noci 15.2.2018 ve 22:05 nastalo Novoluní, kdy je právě vhodný čas k novým začátkům, k posílení těla, duše, regeneraci pleti, očistě orgánů, obzvláště jater a tím také začátku lymfatických kůr s dodržováním očistného jídelníčku a braní bylinných doplňků, čistícího čaje, Ostropestřce mariánského (oleje z něj) atd.

Uvodní obrázek jsem vybrala úmyslně květ lotosu. Je to mystický symbol a otevírání květu lotosu představuje zrození, začátek něčeho významného, nového, narození, nový směr života, překonání překážek a začít nový život.

V článku odpovím ještě na pár dotazů, které mi píšete ohledně jarní očisty.
  1. Můžu dodržovat jídelníček i bez lymfatických masáží? ... Ano, určitě, jen proces trvá trošku déle a je spíš zaměřen jen na tlusté střevo a "nakopnutí" jater, aby správně fungovala. Při lymfatických masážích dochází současně k očistě celého těla, nastartování imunity, z těla se škodliviny vylučují rychleji, upravuje se metabolismus cukrů, tuků, také pleti, kožních buněk, upraví se i mensturace atd. a jako "vedlejší" efekt je vyhlazení kůže, odstranění otoků, vyloučení vody z podkoží a úbytku několika centimetrů přes stehna.
  2. Jak dlouho se má držet očistná dieta a lymfatické masáže? ... Minimálně 3 týdny, nejlépe 5-6 týdnů, kdy 4. týden je mírná pauza v braní doplňků bylin, čistícího čaje, masáže, Chlorella a Ječmen se nevynechávají a jídelníček je vhodné stále dodržovat, můžete si dát 1 den!!! tzv."cheat day"-sníte cokoliv, nač máte chuť.
  3. Můžu brát i jiné doplňky stravy, např.na úpravu cyklu apod.? ... Doporučuji vyřadit a začít znovu až po skončení detoxu, tzn. týden až dva pauza po skončení detoxu. Nekombinujete více bylin a braní doplňků současně. Pokud se chystáte zplodit potomka, počkejte také až na ukončení detoxu, nejlépe až po celém jednom menstruačním cyklu.
  4. Je nutný pravidelný režim a doba v užívání doplňků? ... Ano a opravdu dost důležitý. Celkově naše tělo má rádo a potřebuje svůj režim, pravidelný rytmus. Tělo má své orgánové hodiny, které pracují v pravidelných dvouhodinových intervalech, srdce má svůj rytmus, také přesně padesátkrát za dvacetčtyři hodin v těle oběhne energie (čchi-životní) s krví a lymfou nahoru a dolů atd. Pokud dodržujete pravidlený režim v jídle, spánku, braní doplňků ve stejnou dobu, ale i ve stejnou dobu chodzení na masáže, starostlivost o sebe v podobě čištění pleti a masky, mytí a barvení vlasů, pravidelné cvičení atd. dostaví se zaručeně výsledky. Vzpomeňte si na malé děti, když nemají svůj režim, rozhodíme jim kojení, jídlo, spánek, klid, jsou neklidné, mrzuté, plačtivé...Teorie typu:"tělo si zvykne" jsou hloupost! PRAVIDELNOST ZAHÁNÍ NEMOCI !
  5. Můžu chodit jen na lymfatické masáže a nedodržovat očistný jídleníček? .... Ano také, ale k očistě těla nedojde. Lymfatická masáž jako samotná má zase jiný význam a ten si můžete přečíst v článku: Lymfatická masáž "jinak" Pokud tělo nepodpoříte vhodnou stravou a doplňky, tělo se jen tak samo nevyčistí.
  6. Záleží na výběru bylin? ... Ano a vliv bylin na naše tělo je dost důležitý. Měli byste se hlavně zaměřit na původ bylin, odkud pochází, jak se pěstují, čím jsou ošetřovány, při zpracování jsou důležité směrnice a dané důležité postupy, jak jsou sušeny byliny po očištění, jaké nádoby se používají, způsob zpracování, teplota sušení, skladování, balení, rozvoz... To vše má vliv na kvalitu a tím i účinnost bylin.
  7. Je vhodná jen syrová strava při očistě? ... Tohle je debata spíše individuální a záleží na typu člověka, jeho zdravotním stavu, způsobu životosprávy, na ročním období aj. Proč? Pokud budete jíst, pít pouze čisté zeleninové a ovocné šťávy můžete si po několikati dnech užívání zadělat na pořádný zánět (u žen gynekologický, ale také na žaludeční a střevní problémy), důvodem je kvašení potravy ve střevech, pokud je chladnější období, což nyní stále je, tzv.studený typ a týká se to převážné většiny žen (celulitida, nadváha a hromadění tuku a vody v dolní části těla, sedavé zaměstnání,studené končetiny, únava po jídle, které není vařené) syrová strava pro Vás není vhodná. Doporučenou stravu najdete v očistném jídelníčku v článku: Jídelníček pro očistu těla
  8. Mohu pít kávu nebo čaj? ... zmíňka o pití kávy je v jídelníčku (viz odkaz). Místo kávy si můžete dát po hlavním jídle šálek zeleného čaje pro trávení.


Závěrem bych chtěla dodat, abyste si na očistu udělali čas, tím myslím sami na sebe, měli čas si připravovat domácí jídlo, nezatěžovali se zbytečně, to znamená i duševně a psychicky, nehádali se, nestresovali, nepřetěžovali, nevyvíjeli příliš aktivit najednou, které nezvládáte.
Setkávali se s příjemnými lidmi, našli si čas na mírné cvičení (joga, rychlá chůze, čínská cvičení, skupinová cvičení pro ženy aj.), na masáž, péči o sebe i doma, udělali si radost něčím příjemným a brali celý očistný proces jako příjemný a měli ho pod kontrolou.

NEZAPOMÍNEJTE NA PŘIROZENOST ŽIVOTA A RYTMUS (PRAVIDELNOST) 🌱❤
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama