Únor 2018

Nový čínský rok a začátek biologického jara 2018

17. února 2018 v 19:00 | La Eva

16. února 2018 začal Nový čínský rok - rok zemského Psa a s ním začalo pro přírodu (a samozřejmě i pro nás) biologické jaro. Vše není jen tak dáno datumem v kalendáři, ale je to postavením Luny. Což je i významově stejné pro stanovení datumu Velikonoc. V noci 15.2.2018 ve 22:05 nastalo Novoluní, kdy je právě vhodný čas k novým začátkům, k posílení těla, duše, regeneraci pleti, očistě orgánů, obzvláště jater a tím také začátku lymfatických kůr s dodržováním očistného jídelníčku a braní bylinných doplňků, čistícího čaje, Ostropestřce mariánského (oleje z něj) atd.

Uvodní obrázek jsem vybrala úmyslně květ lotosu. Je to mystický symbol a otevírání květu lotosu představuje zrození, začátek něčeho významného, nového, narození, nový směr života, překonání překážek a začít nový život.

V článku odpovím ještě na pár dotazů, které mi píšete ohledně jarní očisty.
 1. Můžu dodržovat jídelníček i bez lymfatických masáží? ... Ano, určitě, jen proces trvá trošku déle a je spíš zaměřen jen na tlusté střevo a "nakopnutí" jater, aby správně fungovala. Při lymfatických masážích dochází současně k očistě celého těla, nastartování imunity, z těla se škodliviny vylučují rychleji, upravuje se metabolismus cukrů, tuků, také pleti, kožních buněk, upraví se i mensturace atd. a jako "vedlejší" efekt je vyhlazení kůže, odstranění otoků, vyloučení vody z podkoží a úbytku několika centimetrů přes stehna.
 2. Jak dlouho se má držet očistná dieta a lymfatické masáže? ... Minimálně 3 týdny, nejlépe 5-6 týdnů, kdy 4. týden je mírná pauza v braní doplňků bylin, čistícího čaje, masáže, Chlorella a Ječmen se nevynechávají a jídelníček je vhodné stále dodržovat, můžete si dát 1 den!!! tzv."cheat day"-sníte cokoliv, nač máte chuť.
 3. Můžu brát i jiné doplňky stravy, např.na úpravu cyklu apod.? ... Doporučuji vyřadit a začít znovu až po skončení detoxu, tzn. týden až dva pauza po skončení detoxu. Nekombinujete více bylin a braní doplňků současně. Pokud se chystáte zplodit potomka, počkejte také až na ukončení detoxu, nejlépe až po celém jednom menstruačním cyklu.
 4. Je nutný pravidelný režim a doba v užívání doplňků? ... Ano a opravdu dost důležitý. Celkově naše tělo má rádo a potřebuje svůj režim, pravidelný rytmus. Tělo má své orgánové hodiny, které pracují v pravidelných dvouhodinových intervalech, srdce má svůj rytmus, také přesně padesátkrát za dvacetčtyři hodin v těle oběhne energie (čchi-životní) s krví a lymfou nahoru a dolů atd. Pokud dodržujete pravidlený režim v jídle, spánku, braní doplňků ve stejnou dobu, ale i ve stejnou dobu chodzení na masáže, starostlivost o sebe v podobě čištění pleti a masky, mytí a barvení vlasů, pravidelné cvičení atd. dostaví se zaručeně výsledky. Vzpomeňte si na malé děti, když nemají svůj režim, rozhodíme jim kojení, jídlo, spánek, klid, jsou neklidné, mrzuté, plačtivé...Teorie typu:"tělo si zvykne" jsou hloupost! PRAVIDELNOST ZAHÁNÍ NEMOCI !
 5. Můžu chodit jen na lymfatické masáže a nedodržovat očistný jídleníček? .... Ano také, ale k očistě těla nedojde. Lymfatická masáž jako samotná má zase jiný význam a ten si můžete přečíst v článku: Lymfatická masáž "jinak" Pokud tělo nepodpoříte vhodnou stravou a doplňky, tělo se jen tak samo nevyčistí.
 6. Záleží na výběru bylin? ... Ano a vliv bylin na naše tělo je dost důležitý. Měli byste se hlavně zaměřit na původ bylin, odkud pochází, jak se pěstují, čím jsou ošetřovány, při zpracování jsou důležité směrnice a dané důležité postupy, jak jsou sušeny byliny po očištění, jaké nádoby se používají, způsob zpracování, teplota sušení, skladování, balení, rozvoz... To vše má vliv na kvalitu a tím i účinnost bylin.
 7. Je vhodná jen syrová strava při očistě? ... Tohle je debata spíše individuální a záleží na typu člověka, jeho zdravotním stavu, způsobu životosprávy, na ročním období aj. Proč? Pokud budete jíst, pít pouze čisté zeleninové a ovocné šťávy můžete si po několikati dnech užívání zadělat na pořádný zánět (u žen gynekologický, ale také na žaludeční a střevní problémy), důvodem je kvašení potravy ve střevech, pokud je chladnější období, což nyní stále je, tzv.studený typ a týká se to převážné většiny žen (celulitida, nadváha a hromadění tuku a vody v dolní části těla, sedavé zaměstnání,studené končetiny, únava po jídle, které není vařené) syrová strava pro Vás není vhodná. Doporučenou stravu najdete v očistném jídelníčku v článku: Jídelníček pro očistu těla
 8. Mohu pít kávu nebo čaj? ... zmíňka o pití kávy je v jídelníčku (viz odkaz). Místo kávy si můžete dát po hlavním jídle šálek zeleného čaje pro trávení.


Závěrem bych chtěla dodat, abyste si na očistu udělali čas, tím myslím sami na sebe, měli čas si připravovat domácí jídlo, nezatěžovali se zbytečně, to znamená i duševně a psychicky, nehádali se, nestresovali, nepřetěžovali, nevyvíjeli příliš aktivit najednou, které nezvládáte.
Setkávali se s příjemnými lidmi, našli si čas na mírné cvičení (joga, rychlá chůze, čínská cvičení, skupinová cvičení pro ženy aj.), na masáž, péči o sebe i doma, udělali si radost něčím příjemným a brali celý očistný proces jako příjemný a měli ho pod kontrolou.

NEZAPOMÍNEJTE NA PŘIROZENOST ŽIVOTA A RYTMUS (PRAVIDELNOST) 🌱❤

ARGITAL a "La Eva"

11. února 2018 v 19:19 | La Eva

Antroposofický přístup k životu je i v italské bio kosmetice ARGITAL.
Tento přístup k životu jako takovému, pěstování, sklizni, výrobě a způsobu zpracování uplatnil při výrobě doktor Rudolf Hauschka, jehož biokosmetika je známá řadu let i u nás. A již spousta z Vás ví, že na biokosmetiku Dr.Hauschka nedám opravdu dopustit. Na její funkčnost, podstatu, složení, účinky a celek jako takový.
Lékař Rudolf Steiner - zakladatel antroposofie. Jeho školy jsou v Německu stále více oblíbené a tady v Praze jednu takovou stále máme. Rozšiřují se tu i pro nejmenší děti školky, které jsou zaměřené tímto směrem.

Italskou značku Argital založil v roce 1979 doktor Giuseppe Ferraro.
Využívá přávě účinných složek rostlin a respektuje přírodu jako takovou.
Základní složkou všech přípravků je zelený jíl.

Veškeré přípravky jsou:
 • 100% přírodní, jsou současně léčivé a mají certifkát Demeter nebo BIO
 • obsahují čisté bio oleje za studena lisované
 • čistou pramenitou vodu z oblasti Sicílie
 • zelený jíl plný minerálů a vitamínů vysušeným jižním sluncem Sicílie
 • při výrobě přípravků se využívá proces dynamizace, tzn.vzájemným smíšením čistých olejů, esenciálních olejů, extraktů z léčivých rostlin, při kterém se uvolňují přírodní síly a energie jednotlivých složek a tím vzniká jejich léčebný účinek (vyrábí se tak i homeopatika).
 • většina přípravků je určena i k zpevnění partií díky obsaženému zeleném jílu, který je současně přírodním bojovníkem proti stárnutí pokožky, tzv.anti-age.

Tak už víte, proč jsem si chtěla rozšířit svoji péči a doplnit přípravky Dr.Hauschka některými přípravky z řady Argital?!
Vzájemně spolu fungují a doplňují se a to mě baví a je důežité, aby vše pak správně fungovalo.

Nyní (viz obrázek v úvodu) zkouším v péči o tělo krém na stehna a zadeček proti celulitidě, zpevňující, hydratující a přitom podporující cirkulaci oběhu lymfy a krve emulzi na nohy s obsahem rozmarýnu a levandule. Dále pak v péči o dekolt zpevňující olej s Růží a olejem z klíčků. Na ruce mám v oblibě krém na ruce s violkou, který se ihned vstřebá a na zimu krém na ruce s propolisem, který je více ochrání. Na vlasy miluji šampon pro blond vlasy s obsahem zeleného jílu a heřmánku (díky němu je mi stále vidět jemný melír ve vlasech) a kondicionér s ibiškem a zeleným jílem, který o vlasy pečuje a chrání je.
Dále zkouším zubní pastu s propolisem a aktivním uhlím, krém na žilky s tůjí a vilínem, odličovací a mycí gel se zeleným jílem no a nemohu si vynachválit masku se zeleným jílem s názvem ArgitalTurbo, skvěle hojí podrážděnou pleť, je vhodný i na ekzémy, popáleniny od slunce, ale i na matnou a nečistou pleť. Tuto masku jsem zakoupila i do salonu a budu ji určitě někdy používat při kosmetickém ošetření. K dočištění a kompletní čistotě pleti mám moc ráda scrub se zeleným jílem, je funkčností hodně podobný čistícímu krému z kosmetiky Dr.Hauschka. Tak je nyní střídám oba. Mít čisté póry a projasněnou pleť je základ všeho.


No je toho ještě hodně, co bych od Argital chtěla vyzkoušet (asi všechno Smějící se )... postupem času a našetřením financí se k tomu všemu jednou dostanu...

Kde můžete tyto skvělé věci koupit?
Buď přímo přes internet na e-shopech anebo doporučuji dva skvělé obchůdky s biokosmetikou.
Jeden je ve Slezské - BioBeauty, kde také ráda nakupuji anebo v Biooo - přírodní kosmetika v OD Kotva. Ceny mají stejné anebo přes mou maličkost, když mi předem nahlásíte, co byste rádi Mrkající.
Možná se najde i nějaká ta sleva pro Vás.

Vaše La Eva 🌱❤

Velikonoční nadílka s "Regeneračním a výživným ošetřením La Eva" se SLEVOU 20%

11. února 2018 v 11:54 | La Eva

Pro ty z Vás, kteří se vždy těší na nějakou tu akci a zvýhodněnou nabídku, chcete vyzkoušet i něco nové, mají možnost o Velikonocích využít SLEVU 20% na:
"Výživné a regenerační ošetření pleti v délce 120 minut.
Více info o ošetření najdete v článku zde: Výživné ošetření

Cena po slevě je 1320 Kč.
Akce je omezená, je pouze 6 termínů během dvou dnů.

Délka ošetření je 120 minut.

PODMÍNKY:
* platba předem na účet s fakturou
* rušení termínu nejméně 48 hodin před, jinak storno poplatek 100% ceny
* vypnutý telefon během ošetření

TERMÍNY:
1. pátek 30.3.2018
ve 12:00, 15:00 a 17:30

2. velikonoční pondělí 2.4.2018
v 11:00 , 14:00 a 16:30

Co Vás čeká a nač se můžete těšit?

 • důkladné odlíčení a očištění pleti s bio mycím gelem značky Dermatherm s Levandulovou či Růžovou lázní Dr.Hauschka
 • jemný peeling s čistícím mlékem a jojobovými kuličkami
 • otevření pórů a nahřátí pleti s Šalvějovou lázní
 • hloubkové čištění pleti a úprava obočí (barvení obočí není v ceně služby)
 • nanesení čistící a oživující masky s obsahem minerálního jílu a bylin
 • uvolňujícíc masáž rukou
 • nanesení intenzivní regenerační, zpevňující a výživné Růžové masky
 • po odstranění masky následuje lymfatická masáž (bez oleje) obličeje a dekoltu a poté klasická olejová "La Eva" kosmetická masáž obličeje a mikromasáž očního okolí s Arganovým olejem ( dodává pokožce elasticitu, výživu, hydrataci, chrání ji před stárnutím, je silným antioxidantem. Je vhodný nejen pro stárnoucí a ochablou pleť, ale také pro pleť bez "lesku a barvy", problematickou, dehydrovanou a suchou. Navrací pleti rovnováhu, silně vyživuje a regeneruje).
 • poté pak následuje samotná masáž dekoltu a krku s Trnkovým olejem, který má zpevňující a ochranné účinky. Udržuje pokožku vláčnou a pružnou, posiluje podkožní vazivo a aktivuje látkovou výměnu.
 • omytí pleti s Citron-Lemongrass oživující lázní Dr.Hauschka
 • dočištění a hydratace pleti Růžovou vodou
 • závěrečná péče o pleť a oční okolí s Regeneračním krémem
Pro koho je ošetření vhodné?
Pro všechny ve věku nad +30, nastartování metabolismu pleti po zimním období, pro unavenou, ochablou, dehydrovanou pleť a pro všechny, kteří se chtějí nechat hýčkat Usmívající se 120 minut.

TĚŠÍM SE NA VÁS!

ČÁST 2.- Nové začátky 2018

2. února 2018 v 18:44 | La Eva
.... pokračování Usmívající se.

V první části jsem se Vám zmínila, že jsem se od ledna 2018 stala součástí týmu Body Transformation Team Praha.
Jsme čtyřčlenný tým lidí, kteří Vám mohou pomoci k Vaší cílené změně či už Vás na té cestě k Vašemu cíli provést a pomoct.
Pokud si zvolíte kompletní změnu svého životního směru čekají Vás i různé slevy, akce a výhodnější ceny.
Oficiální stránka našeho týmu je na Facebooku:
Body Transformation Team , kterou spravujeme všichni čtyři společně. Zde nám můžete psát své názory, žádosti o rady, dotazy, popř. objednání se.

Minule jsem Vám představila našeho trenéra Marka a trenérku,výživovou a nutriční terapeutku Terku.
Dnes to budou další dva členové.

Třetím členem týmu je Jana Hanišová. Mladá a zkušená vizážistka a vlasová stylistka. Specializuje se na svatby, večírky, maškarní, reklamní i soukromé focení.


Jana o práci vizážistky snila již od malička. A jednoho dne se její sen stal skutečností. Bylo to v listopadu roku 2011, kdy úspěšně zvládla rekvalifikační kurz na vizážistku. Od té doby se i při svém dalším rozvoji a studiu začala věnovat líčení aktivně. Roky běžely a frekvence líčení se stále zvyšovala a zvyšovala. Získavala stále nové zkušenosti, sledovala trendy a výsledky její práce sklízely úspěchy. V součastnosti se práci profesionální vizážistky věnuje na 100% a přiznává, že ji tato práce opravdu naplňuje. Zkrátka není nad to, když člověka práce baví. Tou nejlepší odměnou je pak vidět její klientky spokojené, šťastné a krásné. Ano, každá žena je krásná a Jana tuto krásu dokáže ještě více zvýraznit. Ráda pak pozoruje ty překvapené reakce. Ať už přímo dotyčných ženy či jejich okolí... Proč se svěřit do rukou profesionální vizážistky? Protože zdaleka ne každá žena se umí perfektně nalíčit. Ať už je to z časových důvodů nebo nedostatkem zkušeností či chybějího vybavení, nedostatkem odvahy zkusit něco nového. Baví ji proměnit své klientky v dokonale krásné ženy. Velkou výzvou jsou zejména kompletní proměny. Jeden čas se i aktivně podílela na proměnách pod záštitou charity Veroniky Kašákové a Solarium Caffé. Byl to pro mní opravdový zážitek a vzpomínky k nezaplacení. Poznejte svou krásu a svěřte se do její péče. Nechte se hýčkat. Zkuste změnu. Pevně věříme, že s výsledkem její práce budete více než spokojené.

Služby:
 • Líčení a účesy za dobré ceny na plesy, večírky, svatby, focení a veškeré jiné příležitosti kdy chcete vypadat nádherně a zaujmout okolí.
Tel: +420 723 926 684

E-mail: j.hanisova@seznam.cz
Čtvrtým členem týmu je kosmetička a "bio"žena Eva Usmívající se , která se svému dětskému a naplněnému snu věnuje víc, jak čtvrtstoletí a má svůj salon "La Eva" na Královských Vinohradech.


Eva je kosmetička, kosmetolog, odborný poradce pro organickou a přírodní kosmetiku a péči o tělo, masérka pro relaxační, uvolňující, lymfatické a antistresové masáže s působností mimo oblast zdravotnictví. Je držitelkou certifikátu "Ošetření organickou kosmetikou Dr.Hauschka" ,"Ošetření bio kosmetikou SantaVerde" ," Lymfatické drenážní techniky, mikromasáž očního okolí " , " Reflexní a bodové masáže" .
Práce kosmetičky je pro ni splněným snem od dětství. Vždy si přála, aby dělala lidi spokojenější , zdravější a krásnější a pomohla jim najít i vnitřní krásu a celistvost, v tomto "duchu" svoji práci vykonává.
Její práce je založena na více, jak 25 letech získaných a praktikovaných masážních postupech, seminářích, školeních, škole a kurzech a zdokonalování sebe sama v oblasti přírodní a organické kosmetiky. Hlavní důraz klade na masážní postupy a organickou kosmetiku, se kterou pracuje.
Tím nastaví přirozený metabolický proces pokožky a pleti, aby správně fungovala. Pracuje pouze s organickou kosmetikou a organickými a přírodními oleji, které patří mezi nejkvalitnější ve světovém měřítku. Vhodné i pro vegany. Upřednostňuje kvalitu, ne kvantitu a laskavou, harmonickou a kvalitní individuální péči pro každého klienta zvlášť.

Služby:
 • Natural & Organic kosmetika
 • Dr. Hauschka
 • kosmetické ošetření
 • lymfatické manuální masáže
 • masáže pro harmonii těla a pleti
 • těhotenské masáže
 • poradenství v péči o pleť přírodní a organickou kosmetikou
 • celostní péče o tělo a pleť
 • detoxikační kůry včetně jídelníčku
 • veganství
 • celostní a tradiční čínská medicína
Tel: +420 737 678 523

E-mail: KosmetikaLaEva@seznam.cz

Co závěrem dodat? Přejeme si, aby Vám s námi bylo dobře a byli jste 100% spokojení.

" NÁM NEJSTE LHOSTEJNÍ" 🖤

Váš Body Transforamtion Team Líbající