Oleje při masážích

28. ledna 2018 v 17:10 | La Eva

Odvedená práce (masáž či kosmetické ošetření) je jedna věc a používané přípravky při nich, věc druhá a také rozhodně důležitá.

OLEJE SI MÍCHÁM SAMA, PROTOŽE CHCI TO NEJLEPŠÍ PRO SEBE A SVÉ KLIENTY.

Ano, přesně tak to je. Dřívě, když jsem začínala (před 8 lety) jsem zkoušela a používala oleje připravené, namíchané. Občas je také ještě využívám, velmi dobré zkušenosti a výsledky jsem měla s thajskou biokosmetikou Sranrom (v salonu už mám jen pár tonik a roll-onů), které obsahovaly rýžový a sezamový olej, kvalitní esenciální oleje a byly skvělé i na aromaterapii.
Pak jsem přešla na míchané v mandlovém oleji, které jsem si také začala sama míchat.
Když máte ale skoro denně několik hodin olej neustále na rukou (na kůži) začne kůže silně postrádat hydrataci a vysušovat, dochází k prasklinkám a špatné tvorbě ochranného přirozeného pláště, který si naše pokožka umí sama vytvořit. Ruce mám "zničené" z olejů a hodně teplé vody, kterou používám při kosmetickém ošetření, ikdyž si někdo myslí pravý opak.

Před dvěma lety jsem konečně našla to pravé, co vyhovuje i mým klientům a mně samotné.
Veškeré oleje si míchám v oleji kokosovém bez vůně, který je základem a do něj pak přidávám esenciální (éterické oleje), které jsou kvalitní. Saloos to rozhodně není, ten jsem skoro nikdy nepovažovala za kvalitní přírodní kosmetiku. Upřednostňuji kvalitu organic a demeter, což je nejvyšší možná kvalita, co se týče pěstování, sklizně, zpracování a výrobě. Věřte, že ikdyž je cena o několik desítek korun vyšší , kvalita se opravdu vyplatí.
Nevysušují tolik pokožku, jsou jemné, příjemné, nedráždivé a hlavně kvalitní.
Kokosový olej je nejvíce podobný našemu ochrannému plášti (jeho PH), je antibakteriální, antimykotický, antiseptický a regeneruje pokožku celého těla.

Myslíte, že bych používala něco, s čím jsem ve styku denně několik hodin, aniž by mě to neovlivnilo? Vše, co nanášíte na kůži se vstřebává do našeho těla a má vliv na naše zdraví.
Oleje mám vždy čerstvé, kupuji menší balení, aby nežlukly, uchovávám je v chladu a temnu, než je připravuji a míchám.
V současné době jsem velice spokojená se značkou Taoasis, mají vše v bio kvalitě a některé jsou i demeter ( např. citronový olej) a od francouzské značky Gravier v kvalitě organic (pomeranč a cedr).

V péči o pleť při kosmetickém ošetření používám také kokosový olej, za studena lisovaný, raw, panenský a v bio kvalitě. Je s jeho přírodní vůní kokosu. Do něj nic nepřidávám a s ničím nemíchám. Před tím, než s ním začnu masírovat pleť dávám před masáží Růžový olej a vetřu do obličeje, krku a dekoltu. Při výživném a regeneračním ošetření používám Arganový olej organic od Gravier.

Věřte, že co bych nepoužila u sebe, nepoužívám ani s klienty.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama