Oleje a jejich vliv na pleť

10. ledna 2018 v 22:09 | La Eva

Existuje už tolik pleťových a tělových olejů, že současný trh je jimi skoro přesycen a tím i pak vznikají i špatné způsoby jejich použití. Hlavně v oblasti v péči o pleť.
Oleje by měly náš kosmetický a pečující rituál zpestřit a obohatit.
Neměly by však patřit k velmi častému nebo každodennímu používání!

Jejich léčivý účinek závisí pouze při správném používání a použití.
Stále častěji se setkávám s tím, že při nesprávném používání způsobují citlivost kůže, alergie, fotosenzibilitu, vysušování pleti, dehydrataci, zvýraznění a prohloubení vrásek, předčasné stárnutí kůže atd.

Proč?

Jedna z chyb je jejich každodenní použití při suché a dehydrované pleti.
Zde platí zákon chemie, čím víc mastnější = oleje pleti dodáme, tím si pleť sama přestane svoji mastnotu "vyrábět a produkovat" a tím dochází ještě k většímu vysušování.
Pleti je důležité dodávat po probuzení hydrataci, výživu a ochranu a to buď před mrazem nebo sluncem. Pokud zvolíte oleje s UV (mrkvový či ze zrníček malin) VŽDY pod něj použijte hydratační denní krém. Olej sám takový hydrataci nedodá!

U mastné pleti se oleje každodenně používat mohou, ale do té doby, než si pleť vytvoří rovnováhu. Pak je nutné přejít ke krému.

VŽDY je nutné pleť hydratovat v podobě květových vod a bylinných tonik nejméně dvakrát denně a vybrat správný denní krém.
Jak jsem psala výše, oleje naši péči zpestřují a obohacují.

Jak je vhodné je využívat a používat?

Vytvořte si rituál, jednou týdně nebo dvakrát za cyklus či jednou měsíčně nejlépe ráno naneste na očištěnou a umytou pleť kvalitní pleťový výživný olej. Doporučuji Arganový, Růžový, Avokádový, Kokosový nebo Meruňkový. Masírujte obličej, krk i dekolt po dobu alespoň 3 - 5 minut, jemnými krouživými pohyby. Co se nevstřebá pak setřete.

V péči o tělo a pokožku na těle je to podobné, střídejte tělové oleje s hydratačními mléky nebo balzámy. I zde platí pravidlo 1/3 péče s pečujícími oleji a 2/3 péče s tělovým mlékem nebo balzámem.Moje tipy v péči o tělo:
  • na dekolt, poprsí, ramena a paže používám Trnkový olej, který střídám s Regeneračním tělovým balzámem nebo Růžovým tělovým balzámem. Občas mám náladu na Levandule-Santal tělový balzám a při hodně suché pokožce používám Mandlový tělový balzám (všechny od Dr.Hauschka)
  • břicho, stehna, dolní část zad (beder) a zadeček používám Arnika-Bříza olej a v letních měsících Citron-Lemongrass pěstící olej. Střídám je s tělovým balzámem Citron-Lemongrass nebo Kdoule (vše od Dr.Hauschka)
  • v mrazivých dnech mívám obzvlášť suchou pokožku na nohou a proto sáhnu k levnější variantě - Lavera nebo Alverde tělová mléka či balzámy s obsahem bambuckého másla.
Pokožku na těle natírejte dle potřeby i večer.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama