Leden 2018

Leden 2018 a nové začátky - ČÁST 1.

29. ledna 2018 v 18:55 | La Eva

Možná se Vám to bude zdát, že je to něco mimo mě, ale...
Někteří vědí, že jsem kdysi dávno (je tomu víc, jak 5 let zpět) dost makala, dřela ve fitku,držela diety a byla skoro masožravec a těch ketodiet a sacharidových vln... Smějící se. Občas se mi zasteskne a pořád si říkám, že jednou se k tomu zase vrátím, protože to tělo, jaké jsem měla pevné a pěkně tvarované stálo za tu všechnu dřinu.
Největší sranda na tom je, že jsem si pořád přála mít za muže fitness trenéra a když se to stalo, fitko jsem pověsila na hřebík. Ale nevzdávám to ! Kvůli pracovní vytíženosti nemám na cvičení tolik času, kolik bych potřebovala, ale každou volnou ranní hodinu ke cvičení využívám, posiluji aspoň doma a těším se, jak začne teplo, začnu běhat a sportovat venku.

Teď k tomu všemu: co, jak, proč, kdo, kde, kdy...

Od ledna 2018 jsem se stala součástí týmu: Body Transformation Team Praha.
Kdo jsme?
Jsme team lidí, jejichž práce je současně jejich koníčkem.
Jsme team lidí, kteří Vám ukážou a nasměrují na tu správnou cestu.
Jsme team lidí, kteří se neschovávají za pofiderní a nefunkční značky.
Jsme team lidí, kteří Vám pomůžou s Vaší proměnou a vysněnému cíli.
Chcete zhubnout, přibrat svaly, zformovat postavu, dostat se do kondice?
Zkusit outdoor trénink?
Chcete si zvýšit svůj výkon nebo si vyzkoušet netradiční kruhový trénink?
Chcete změnit jídelníček, poradit s výživou, výživovými doplňky při cvičení?
Máte zdravotní potíže a nevíte si rady se správně zvoleným jídelníčkem?
Máte problémy s pletí?
Chcete se nechat hýčkat kvalitní organickou kosmetikou?
Chcete kvalitní uvolňující masáž těla?
Máte problémy s metabolismem a lymfatickým systémem a potřebujete lymfatické masáže?
Potřebujete nalíčit či učesat na jakoukoli příležitost?
Jsme team lidí, u kterého toto vše najdete!
JSME BODY TRANSFORMATION TEAM ! 🖤
" NÁM NEJSTE LHOSTEJNÍ " !!!

A kdo k nám vše patří?
Postupně Vám všechny ( nás čtyři ) představím. Trenér Marek a trenérka Terka jsou dostupní po celé Praze, kde Vás budou trénovat.
Začnu naším dost zkušeným a dlouholetým trenérem Markem (viz foto) :


-má již přes dvacet let zkušeností v oblasti fitness a kulturistiky a zdravé výživy. Působí jako dietetický poradce, osobní trenér, trenér kulturistiky a fitness, fitbox instruktor. Je držitel licence " Instruktor fitnesscentra II.třídy" a " Fitbox instruktor". Má velmi dobré výsledky jak se závodníky, tak i s širokou veřejností, profesionální přístup ke klientům.
Služby:
 • osobní tréninky
 • redukce váhy, jak snížení nadváhy tak i zvýšení podílu svalové hmoty
 • tvorba tréninkových plánů
 • outdoorové tréninky
 • kondiční příprava aktivních sportovců
 • kruhový tréning UCT - Ultimate Cirquit Training
 • tvorba stravovacích programů
 • poradenství ohledně stravy a doplňků stravy
 • diagnostika zkrácených a ochablých svalových skupin
 • asistence při tréninku
 • komplexní příprava závodníků jak pro fitness, tak i pro kulturistiku. To znamená asistence u objemové a předsoutěžní přípravy, včetně jejího vypracování, tvorba superkompenzačních předsoutěžních diet a tvorby volných sestav.
Tel: +420 605 734 918
E-mail: marek.trener@seznam.cz

Druhou v týmu je naše mladá, ale zkušená výživová nutriční terapeutka a trenérka Terka (viz foto):


-je zkušená osobní trenérka a diplomovaný nutriční terapeut. Je držitelkou licencí Fitness instruktor - Yoda Institut, trenér BOSU CORE - Face Fitness Academy, výživový poradce - Ikaros, diplomovaný nutriční terapeut - VOŠZ. Ať už se potýkáte se stresem ze zaměstnání, toužíte zredukovat tělesnou hmotnost či vás obtěžují zdravotní problémy, kvůli kterým se bojíte se cvičením vůbec začít, to vše společně s Terkou zvládnete.
Služby:
 • osobní tréninky
 • tréninky BOSU core
 • skupinové lekce Balantes
 • diagnostika svalového aparátu a měření na Tanitě
 • odstranění svalové dysbalance
 • tvorba tréninkových plánů
 • tvorba výživových programů - redukční / zdravotní, konzultace
Tel: +420 733 383 309
E-mail: terka.trenerka@seznam.cz....pokračování příště . Usmívající se

Oleje při masážích

28. ledna 2018 v 17:10 | La Eva

Odvedená práce (masáž či kosmetické ošetření) je jedna věc a používané přípravky při nich, věc druhá a také rozhodně důležitá.

OLEJE SI MÍCHÁM SAMA, PROTOŽE CHCI TO NEJLEPŠÍ PRO SEBE A SVÉ KLIENTY.

Ano, přesně tak to je. Dřívě, když jsem začínala (před 8 lety) jsem zkoušela a používala oleje připravené, namíchané. Občas je také ještě využívám, velmi dobré zkušenosti a výsledky jsem měla s thajskou biokosmetikou Sranrom (v salonu už mám jen pár tonik a roll-onů), které obsahovaly rýžový a sezamový olej, kvalitní esenciální oleje a byly skvělé i na aromaterapii.
Pak jsem přešla na míchané v mandlovém oleji, které jsem si také začala sama míchat.
Když máte ale skoro denně několik hodin olej neustále na rukou (na kůži) začne kůže silně postrádat hydrataci a vysušovat, dochází k prasklinkám a špatné tvorbě ochranného přirozeného pláště, který si naše pokožka umí sama vytvořit. Ruce mám "zničené" z olejů a hodně teplé vody, kterou používám při kosmetickém ošetření, ikdyž si někdo myslí pravý opak.

Před dvěma lety jsem konečně našla to pravé, co vyhovuje i mým klientům a mně samotné.
Veškeré oleje si míchám v oleji kokosovém bez vůně, který je základem a do něj pak přidávám esenciální (éterické oleje), které jsou kvalitní. Saloos to rozhodně není, ten jsem skoro nikdy nepovažovala za kvalitní přírodní kosmetiku. Upřednostňuji kvalitu organic a demeter, což je nejvyšší možná kvalita, co se týče pěstování, sklizně, zpracování a výrobě. Věřte, že ikdyž je cena o několik desítek korun vyšší , kvalita se opravdu vyplatí.
Nevysušují tolik pokožku, jsou jemné, příjemné, nedráždivé a hlavně kvalitní.
Kokosový olej je nejvíce podobný našemu ochrannému plášti (jeho PH), je antibakteriální, antimykotický, antiseptický a regeneruje pokožku celého těla.

Myslíte, že bych používala něco, s čím jsem ve styku denně několik hodin, aniž by mě to neovlivnilo? Vše, co nanášíte na kůži se vstřebává do našeho těla a má vliv na naše zdraví.
Oleje mám vždy čerstvé, kupuji menší balení, aby nežlukly, uchovávám je v chladu a temnu, než je připravuji a míchám.
V současné době jsem velice spokojená se značkou Taoasis, mají vše v bio kvalitě a některé jsou i demeter ( např. citronový olej) a od francouzské značky Gravier v kvalitě organic (pomeranč a cedr).

V péči o pleť při kosmetickém ošetření používám také kokosový olej, za studena lisovaný, raw, panenský a v bio kvalitě. Je s jeho přírodní vůní kokosu. Do něj nic nepřidávám a s ničím nemíchám. Před tím, než s ním začnu masírovat pleť dávám před masáží Růžový olej a vetřu do obličeje, krku a dekoltu. Při výživném a regeneračním ošetření používám Arganový olej organic od Gravier.

Věřte, že co bych nepoužila u sebe, nepoužívám ani s klienty.

Jarní očista "La Eva"

21. ledna 2018 v 18:38 | La Eva

Letos (v roce 2018) začíná biologické jaro (a také současně Nový Čínský rok) 16.února s Novoluním.
Je to vhodný čas k probuzení a nastartování těla po zimním "spánku" a útlumu, povzbuzení činnosti jater a očistě po "vánočním obžerství" Smějící se.

Kompletní jídelníček pro detox jsem Vám rozepsala v článku v srpnu 2016.

Pokud se pro kompletní očistu (detox) rozhodnete, úprava stravy je jedna z nejdůležitějších věcí, dále doporučuji zařazení Chlorelly, Spiruliny, Mladého ječmene, Detoxinu, Čistícího čaje a pro podporu funkce jater je skvělý olej z Ostropestřce Mariánského (viz obrázek).
Vše je také uvedeno v článku s jídelníčkem.

A proč je vhodné aplikovat lymfatické masáže spolu s úpravou stravy a zařazením doplňků pro očistu a podporu funkce jater?
O lymfatických masážích jsem také napsala již dost.
Běžný článek o tom, co jsou lymfatické masáže, proč, kdy, jak často, pro koho atd....a jak znáte většinou z internetu, popř.od svého lékaře, jsem napsala v článku už v dubnu roku 2015.
Tak trošku jinak, co se moc o lymfatické masáži nepíše a ti, kdo se nezajímají, tak neví, jaké má velké zdravotní účinky pro naše tělo, ale i krásu, metabolismus, rovnováhu hormonů, včetně početí, úpravy menstruačního cyklu, povzbuzující a anti-age účinky. To vše a jiné se dočtete v mém článku ze září 2017.

Na očistu byste si měli především udělat čas, vždy minimálně na 3 dny předem si sestavit stravovací plán, koupit a připravit jídlo (nejlépe vařené doma), nezapomínat brát také pravidelně doplňky, dostatečně pít a dopřát si také čas na lymfatické masáže, užít si je jako "odměnu" a relax pro své tělo. "Zanedbatelný" a vedlejší účinek lymfatických masáží dolních končetin je ten, že budete mít hladkou a pevnou kůži a o nějaký ten centimetr méně. Doposud byl největší váhový úbytek 8kg a 6cm přes stehna za 4 týdny dodržování jídleníčku s masážemi.

Rok 2018 nám v únoru nepřinese Úplněk, pouze Novoluní, které je vhodné pro nové začátky, nastartování a podporu imunity. Zato Úplněk bude v lednu a březnu 2018 rovnou dvakrát; a to 2. a 31.den v měsíci. Máme se nač těšit Usmívající se.

Veškeré věci, tipy, názory, rady a zkušenosti, které zde uvádím a doporučuji, jsou souhrnem několika let mých zkušeností s klienty a sobě samotné. Ne každý rezonuje nebo souhlasí s mým názorem či přesvědčením. Záleží to pouze na Vás do jaké míry jste schopni všechny zde uvedené rady dodržovat a pojmout .
Pokud Vám některé nejsou vlastní nebudete je dále rozvíjet a ba naopak , budete je zanedbávat, účinky nepřijdou nebo budou zanedbatelné.

Vše, co děláte by Vám mělo být vlastní, měli byste tomu věřit a těšit se na to.

P.S. ptáte se také, kde doplňky stravy a většinu bio potravin nakupuji.
Upřednostňuji bio výrobky, některé kupuji v DM drogerii, zdravé výživě (malých obchůdcích), také v Country Life prodejnách (e-shopu), prodejnách Lídl, něco má i Globus.
Doplňky stravy, tinktury, oleje... ráda nakupuji v OD Kotva v Biooo - přírodní kosmetika. Tam najdete skoro vše a cenově výhodně.

Držím Vám všem palce a budu se na Vás těšit na lymfatických masážích.
(služby najdete na mých stránkách www.kosmetikalaeva.cz)
💚

Zimní akce na "Antistresovou masáž těla La Eva" v délce 100 minut

14. ledna 2018 v 13:34 | La Eva


Leden je měsícem největšího klidu a úspory energie pro naše tělo. Podle TČM je vhodné hodně odpočívat, spát, dopřávat si méně stresujících a vyčerpávajících aktivit. Jíst jídlo převážně vařené a pečené, do každého jidla by mělo být vneseno teplo varem.

Proto jsem se rozhodla Vám toto zimní období trošku zpestřit a přináším nabídku na uvolňující antistresovou masáž těla v délce 100 minut se SLEVOU 25% .
Veškeré info o cenách najdete na mých stránkách: www.kosmetikalaeva.cz

Nabídka je platná od 14. ledna do 28. února 2018.
Cena po slevě je 750 Kč.
Délka masáže je čistých 100 minut.

POSTUP:

- jemná uvolňující a zklidňující masáž v pomalejším a klidném rytmu, s kvalitním aroma olejem, při tlumeném světle a hudbě a která trvá 100 minut...
Masáž je určena pro VŠECHNY, nejen pro ty, kteří se cítí unavení, vyčerpaní a touží po nové energii a vitalitě, odbourává stres a sklíčenost.
Je určena i pro ty, kteří hledají něco nové, vyzkoušet jiné tahy masáže, než jsou zvyklí.
Většinou se přizpůsobuji klientovi, jakou si přeje intenzitu. Nejžádanější je střední.
Masáž NESMÍ bolet, měla by být příjemná!
Jde hlavně o prokrvení kůže, tkáně až na svaly, odstraňuje svalovou ztuhlost, spasmy, uvolňuje a prokrvuje svaly a úpony. Jde zde hlavně také o odpočinek, relaxaci, uvolnění a celkovou terapii, když se chodí na masáž pravidelně má ozdravný účinek, vhodná je i na imunitu.
Nejdříve začínám masáží zad, promasírováním horní části zad, okolí lopatek, krční a okolí hrudní páteře, šíjové oblasti a ramen, poté se pokračuje z každé strany na střední část zad a přechází se postupně na část bederní (křížovou). Masáž se zakončí uvolňujícím promasírováním krční a šíjové oblasti a spodní části lebky vsedě.
Používané přípravky při masáži jsou v organické bio kvalitě a na výběr z několika druhů vonných esencí pro aromaterapii. V zimě vede pomeranč a levandule.
Poté pokračuji masáží rukou, které uvolním v ramenou a pak masíruji prsty a hřbety rukou.
"Končí se" masáží nohou, konkrétně lymfatickou masáží dolních končetin, při které dochází k očistě celého těla, odtoku toxických látek, vody a nastartování metabolismu a celkové imunity. Masáž je jemná, příjemná, navozuje pocit uvolnění a pocitu lehkosti nohou.
Při lymfatické masáži používám menší množství organického bio kokosového oleje, do kterého přidávám: rozmarýnový, citronový éterický olej a pár kapek lemongrass.
TĚŠÍM SE NA VÁS! Usmívající se

Oleje a jejich vliv na pleť

10. ledna 2018 v 22:09 | La Eva

Existuje už tolik pleťových a tělových olejů, že současný trh je jimi skoro přesycen a tím i pak vznikají i špatné způsoby jejich použití. Hlavně v oblasti v péči o pleť.
Oleje by měly náš kosmetický a pečující rituál zpestřit a obohatit.
Neměly by však patřit k velmi častému nebo každodennímu používání!

Jejich léčivý účinek závisí pouze při správném používání a použití.
Stále častěji se setkávám s tím, že při nesprávném používání způsobují citlivost kůže, alergie, fotosenzibilitu, vysušování pleti, dehydrataci, zvýraznění a prohloubení vrásek, předčasné stárnutí kůže atd.

Proč?

Jedna z chyb je jejich každodenní použití při suché a dehydrované pleti.
Zde platí zákon chemie, čím víc mastnější = oleje pleti dodáme, tím si pleť sama přestane svoji mastnotu "vyrábět a produkovat" a tím dochází ještě k většímu vysušování.
Pleti je důležité dodávat po probuzení hydrataci, výživu a ochranu a to buď před mrazem nebo sluncem. Pokud zvolíte oleje s UV (mrkvový či ze zrníček malin) VŽDY pod něj použijte hydratační denní krém. Olej sám takový hydrataci nedodá!

U mastné pleti se oleje každodenně používat mohou, ale do té doby, než si pleť vytvoří rovnováhu. Pak je nutné přejít ke krému.

VŽDY je nutné pleť hydratovat v podobě květových vod a bylinných tonik nejméně dvakrát denně a vybrat správný denní krém.
Jak jsem psala výše, oleje naši péči zpestřují a obohacují.

Jak je vhodné je využívat a používat?

Vytvořte si rituál, jednou týdně nebo dvakrát za cyklus či jednou měsíčně nejlépe ráno naneste na očištěnou a umytou pleť kvalitní pleťový výživný olej. Doporučuji Arganový, Růžový, Avokádový, Kokosový nebo Meruňkový. Masírujte obličej, krk i dekolt po dobu alespoň 3 - 5 minut, jemnými krouživými pohyby. Co se nevstřebá pak setřete.

V péči o tělo a pokožku na těle je to podobné, střídejte tělové oleje s hydratačními mléky nebo balzámy. I zde platí pravidlo 1/3 péče s pečujícími oleji a 2/3 péče s tělovým mlékem nebo balzámem.Moje tipy v péči o tělo:
 • na dekolt, poprsí, ramena a paže používám Trnkový olej, který střídám s Regeneračním tělovým balzámem nebo Růžovým tělovým balzámem. Občas mám náladu na Levandule-Santal tělový balzám a při hodně suché pokožce používám Mandlový tělový balzám (všechny od Dr.Hauschka)
 • břicho, stehna, dolní část zad (beder) a zadeček používám Arnika-Bříza olej a v letních měsících Citron-Lemongrass pěstící olej. Střídám je s tělovým balzámem Citron-Lemongrass nebo Kdoule (vše od Dr.Hauschka)
 • v mrazivých dnech mívám obzvlášť suchou pokožku na nohou a proto sáhnu k levnější variantě - Lavera nebo Alverde tělová mléka či balzámy s obsahem bambuckého másla.
Pokožku na těle natírejte dle potřeby i večer.