Listopad 2017

Byliny a čaje proti nachlazení, chřipce, viróze, zánětům apod.

19. listopadu 2017 v 17:46 | La Eva

Letos jsem se ani já tomu opět nevyhla, aby mě na podzim nepotrápila viróza, rýma a momentálně zánět nusních dutin. Snažila jsem se v mezidobí užívat doplňky stravy ve formě rakytníkové šťávy, brusinek, šípků, lichořeřišnice, kysaného zelí a zkusila jsem i trnkový sirup.
Občas přijdou klienti, kteří si stěžují na počínající rýmu či kašel a tím, že s nimi trávím minimálně hodinu až dvě v uzavřené místnosti, pak se "nakazím" i já, já se slabší imunitou...

Tentokrát jsem si odnesla zánět nosních dutin a s tím i horečku, celkovou slabost a bolest kloubů, obzlvášť těch na rukou, protože jsou přetěžované, ucpaný nos, nechutenství, bolest hlavy a v akutní fázi žlutozelenou hustou rýmu.
První věc, kterou se snažím ihned udělat je - klid doma, nejlépe v posteli, v teple.
Rozhodujících je v počátečním stadiu prvních 48 hodin.

Moji klienti mě už znají a ví, že já Paraleny, Ibuprofeny apod. chemické "šmejdy" odmítám vzít.
Záchranou mi jsou vždy pilulky (říkám jim korálky) TČM (čínské medicíny), jsou to vlastně sušené v co největší koncentraci směsi čínských bylin. Na každou nemoc je jiná směs.

Hlavní rozdíl je v tom, že:
  • pokud dostaneme nemoc ve formě tekuté rýmy (teče nám z nosu jak z vodovodního kohoutku), kýcháme, je nám zima, jsme slabí, unavení, cítíme bolest a stuhlost v okolí zátylku a šíje jde většinou o běžnou virózu, která během 3 dnů ustoupí
  • v tomto případě zabírají bylinné směsi, které tělo vnitřně prohřívají a ohřívají a vyhání "protivníka" ven z těla. (Skvěle zabírá směs bylin s kódem 002 - Chlad ranní mlhy a přímo pro děti je určená směs č. 003 )
  • vhodné je i pití čajů ze sušeného i syrového zázvoru, v počátečním stadiu je dobré vyvolat teplotu a pocení a můžeme použít i svařené víno se skořicí, hřebíčkem a citronem. Jíst potraviny a koření, které jsou typu prohřívacího.

V opačném případě, kdy je tělo napadeno zánětem, tj.např. zánět mandlí (angína), zánět čelních a nosních dutin, zánět středouší, hrtanu, průdušek, ale i při chřipce s vysokou horečkou a při ostatních typech viróz s horečkou, není dobré tělo prohřívat, ale naopak "ochlazovat". V žádném případě nejíst zmrzlinu, ledové nápoje apod., to tím namysli nemám!!!
  • vhodné jsou směsi čínských bylin určené na tyto problémy (dobré zkušenosti mám při zánětu dutin se směsí č.007 - Vyvanutí dračí jeskyně). Nutný je klid na lůžku, hodně spánku, být v teple, na "bolavé" místo přikládat obklady a vhodné je proplachovat dutiny a krk roztokem z mořské soli, nejlépe každé 2 hodiny.

Prvních 24 - 36 hodin je kritických a pokud vydržíte a nesáhnete po Paralenu aj.typech chemikálií, které naopak nemoc zatlačí do hlubších vrstev těla a při opakujících se zánětech, běžných typech oslabení a viróz, které právě přechodíme díky "nabuzovačům a oblbovačům" tohoto typu vyvolávají pak v těle za několi let nemoci. Jako např: cukrovka, lupénka, Cronova nemoc, revma, artritida, autoimunní onemocnění, ekzémy, alergie, astma, roztroušenou sklerózu a jiná autoimunní onemocnění.
Čínská medicína právě v počátečním stadiu nemoci "potřebuje" vyvolat nemoc a s tím i pocení a horečku, která je právě projevem zápasu obranné energie našeho těla s nemocí. Pokud polkneme tyto "utlumovače" - analgetika, antipyretika atd.potlačujeme tím pak přirozenou obranyschopnost organismu a prodlužujeme i uzdravení se.

  • Při zánětlivých onemocněních jsou vhodné tyto čaje s obsahem: máty, tymiánu, heřmánku, rooibosu, citronu, šalvěje, česneku a skvělý je čerstvě připravný zelený čaj.

Do tří dnů by po užití vhodných směsí čínských bylin, pití čajů, klidu a pobytu doma v teple(!!!) měla nejhorší fáze nemoci ustopit, mělo by se nám ulevit, což já nyní po 48 hodinách pociťuji, ale úplně zdravá nejsem!
Chce to ještě pár dnů (minimálně týden) více klidu, snížené námahy, pobytu v teple a pozvolné ubírání "pilulí" směsí bylin TČM a přechod na běžnou vařenou stravu.
Pokud se průběh nemocí nelepší a naopak zhoršuje po třech dnech, je nutné vyhledat Vámi zvoleného lékaře či terapeuta, který doporučí další léčbu či nasadí buď přírodní nebo chemická antibiotika.


Můj doslov obecně k léčbě čínskou medicínou:
  • pokud nerezonujete, necítíte, neláká Vás a nepřitahuje tato léčebná metoda, která funguje již od 6. století po Kristu vydejte se tou cestou, která je Vašemu srdci nejbližší. Neřiďte se tím, co je zrovna moderní a "jedna paní povídala". Váš instinkt a srdce ví, čemu věřit a čemu ne...


P.S. jdu si dát hrnek šípkového čaje s medem a citronem a zachumlat se opět pod peřinu. 💛 ✌

Podzim očima La Eva

12. listopadu 2017 v 17:55 | La Eva

Podzim je skoro u konce (ten biologický), počasí nám to dává v plné síle znát a i naše tělo a pleť reagují na výkyvy teplot. Listopad je snad jeden z nejsychravějších měsíců v roce, i z toho důvodu, protože si musíme zvyknout na nízké teploty. Nejen našemu tělu to trvá, ale i pleti. Reaguje podrážděním, občas šupinatostí, olupováním, zčervenáním apod. Jak se o ni starat se dočtete níže.

Kapitolu s Rosaceou bych už uzavřela. Napsala jsem snad vše potřebné a nejdůležitější.
Chtěla bych i poděkovat těm, které jsem aspoň trochu inspirovala a zamysleli se nad sebou samými, udělali krok vpřed a tento zdravotní problém začali řešit. Hlavně uvnitř sebe!
Děkuji všem, kteří se mi ozvali, napsali mi. Velmi málo z Vás se mi po půl roce ozvalo, jak jsou na tom s léčbou (na prstech jedné ruky bych to mohla spočítat). Pokud jsem ale pomohla aspoň jednomu člověku, stálo to všechno psaní za to... 💜
Ti, kteří si myslí, že to jsou jen "náhody" a věci, které nefungují, jediný vzkaz mám k Vám:
můžete mě sledovat i na mém Instagramu "bioamalka" nebo pracovním facebooku "Kosmetika La Eva", kde dávám příspěvky s aktuálními fotkami.
Po 2 letech nepoužívám (od začátku léta) make-up.
Přestala jsem se i pudrovat a používat korektor, když brzy ráno vstávám do práce, kvůli podzimním detoxům a s tím spojenými lymfatickými masážemi. Toto bych před tím nikdy neudělala, styděla jsem se vyjít ven a mezi lidi nenalíčená a "nezamaskovaná".
Teď si to opravdu užívám!
Jde o to jak mi je i vnitřně. Jak se cítím.
Pomohla mi léčba bylinkami čínské medicíny a akupunktura. K tomu už víc nemám, co dodat.
Jsem vyléčená...

Začala jsem víc chodit, obzvlášť v letních měsících mi nedělalo žádný problém nachodit za měsíc přes 100 kilometrů. Procházky v přírodě, podél Vltavy, našeho potůčku, přehrady...
S podzimem jsem začala tzv.lenivět. Ale cítím, jak si tělo potřebuje odpočinout a užívat více klidu a domácí pohody. Příroda stahuje energie dolů do země a rostliny a stromy ukládají energii a sílu do svých kořenů.
Naše kořeny jsou ledviny, proto je obzvlášť důležité v chladných měsících držet nohy, pánev, bederní a panevní oblast v teple. Energeticky ji můžeme posílit i červenou barvou. Právě tuto barvu má první čakra.

Podzim je ve své nádheře a síle u konce. Letos přivítáme biologickou zimu v sobotu 18.listopadu s Novoluním. Pomalu začíná vše šedivět, tmavnout a chlad a sychravo se nám snaží vlézt hluboko pod kůži.
To víte, že bych raděj brala teplo, světlo s východem Slunce od 5 rána do 21h, kdy by slunce zapadalo. Vše má svůj význam a lidská mysl to nikdy nepochopí. Nám postačí, když se tomu pouze přizpůsobíme.
Máme se pořád co učit a tak i stále platí to, co dávno věděli naši předkové, že existují místa s energií, rostliny a postavení Slunce a Luny. Místa, která dokážou "léčit".
V Praze je jedno z nejznámějších a nejnavštěvovanějších míst: Karlův most, místo se silnou energií.

Podzimem i naše pleť reaguje na okolní podněty, tj.topení, klimatizace, venku mlhavo a sychravo. Tělo schováme do kabátu ,ruce do rukavic, ale co vystavovaná pleť bez tepelné ochrany.
Pečlivá a pravidelná péče naší pleti ochranu poskytnou. Stačí dodržet pár zásad a je to Usmívající se.

Moje tipy pro podzimní péči:
  • každý večer si důkladně odličte a očistěte pleť, používejte kvalitní pleťové květové vody a bylinná tonika pro dokonalou hydrataci a podpoření rovnováhy pleti
  • na noc nepoužívejte výživné a hutné krémy ani na oční okolí! To si nechejte na ráno.
  • ráno pleť po umytí teplou a poté studenou vodou opět hydratujte a použijte výživný krém pro Váš typ pleti, oční krém a jednou týdně můžete použít nějaký pleťový olej, např.Arganový, Růžový, Avokádový...a do pleti jej vmasírujte!
  • nejlépe po 30-ti minutách nebo nejlépe hodině se naličte, až se do pleti vstřebají použité přípravky
Krémy jsou jediný prostředek, které poskytují ochranu naší pleti, také i make-up a krycí pudr před výkyvy teplot, mrazem, klimatizací, suchým teplem z topení atd.
Proto na ně nezapomínejte hned ráno po probuzení!

Poklidný zbytek podzimních dnů.
VAŠE La Eva Líbající

Úplněk - jeho vliv na nás

3. listopadu 2017 v 21:32 | La Eva

Jaký vliv má Úplněk na naše tělo?

V sobotu (4.listopadu 2017) ráno před půl 7. Luna doroste do své plné podoby - Úplňku.
Už pár dnů před je jeho moc cítit. Tělo více zadržuje, objevují se migrény, bolesti hlavy, únava, slabost a o kolísání nálad, podrážděnosti atd.ani nemluvím. V tyto dny nedělejte důležitá rozhodnutí, ať už v pracovním či osobním životě, nechejte to až na dny po Úplňku.
Ať chceme nebo ne, naše tělo má v sobě zakořeněné instinkty a pudy a tělo ví, jak se chovat v dané situaci. Jen MY to (někteří) přehlížíme! Pokud se naučíte naslouchat svému tělu, svým zakořeněným instinktům, dokážete nepřehlédnout i nemoc v počátečním stadiu. Naše tělo touží po klidu, stabilitě, svém pravidelném denním rytmu, pracuje v cyklech 4-krát sedm dní.

A jak toho dosáhnout? Naučit sobě naslouchat?
Všechno jde, jen se stačí ponořit do sebe a pozorovat svoje tělo, jak se chová i naše pleť v měsíčním cyklu. Pokdu si nastavíte pravidelný, podotýkám PRAVIDELNÝ, denní režim, svoji životosprávu, tělo Vám to vrátí stonásobně.

Jak jsem se tomu naučila?
Právě nemoci, obzvlášť "moje" Rosacea mi otevřela oči a naučila mě, jak poslouchat své tělo, které když opravdu poslouchám - naslouchám mu, starám se s radostí o sebe, svoji pleť, ráda si navařím dobré jídlo, pečuji o sebe... tak i s radostí pak vykonávám svoji práci a mohu pak pečovat a "uzdravovat" ty ostatní.

Co to vlastně znamená naučit se naslouchat svému tělu?
Důležitá je opravdu pravidelnost! Tělo, hlavně náš jeden z nejdůležitějších orgánů v našem těle, játra, která jsou odpovědná hlavně za rozpohybování a rozproudění všech tekutin a energie v těle, tzn.dávají naše tělo do rovnováhy. Výsledkem je pak radost ze života, úsměv na tváři a spokojenost v srdci a v neposlední řadě - pevné zdraví. Číňané říkají, že člověk pak vyzařuje ŠEN.
Pravidelný pohyb, pravidelné, vařené, v chladných měsících teplé, snídaně, počas dne minimálně 2 vařená jídla, nejlépe vařená námi samotnými nebo tam, kde vaří s láskou, radostí a od srdce. Stále platí staré pravidlo: jedno jablko denně, občas kvalitní maso a občas "zdravý" cukr. Pravidlený spánek, relax, odpočinek...

Chcete změnu a stále ji odkládáte? Máte na to nejvhodnější dny od soboty až do 16.11. 2017, kdy Luna bude v přicházejícím Novoluní.
Čínské přísloví praví: "Kdo chce začít znovu, učiň tomu hned. Jedna překonaná potíž zabrání stovce dalších ".
A má rada zní: když se o sebe staráme, o své tělo, svůj střed (dobré a kvalitní jidlo) a také o pleť, zůstane v nás dobrá energie a radost ze života = záříme a vyzařujeme.

Úplněk a 12 dnů poté jsou skvělé k ukončení, ukončení všeho, co nechceme, nefunkčním věcem, vztahu, práci, "úklidu " ve svém životě, čištění pleti , těla.
Pleť a tělo spíš vylučuje, méně přijímá, lépe se čistí, obnovuje se nová kožní vrstva, lymfatické masáže pomáhají proti otokům a odloučení odpadních látek.
Můžete začít ještě s očistou (do 17.11., než nastane biologická zima).
Celotělové masáže pomáhají odstranit z těla spazmy, uvolňují blokády a napětí.

Věděli jste, že při a pár dnů po Úplňku se rodí víc dětí? U mě to tak také bylo, syn se narodil 2 dny po Úplňku. Usmívající se

Podívejte se z okna a zachyťte právě ten přítomný okamžik, kdy Měsíc září a je v celé své síle a kráse.