Září 2017

Výživné a regenerační balzámy na rty

29. září 2017 v 19:46 | La Eva

Nějaký čas jsem nepsala o přípravcích, které mám nejraději, kvůli funkčnosti a že jsou pro mě vyhovující a srdeční.
To, že miluji přípravky Dr.Hauschka, to už víte, proč, o tom jsem psala už několikrát také.
Že přípravky Dr.Hauschka jsou jiné od běžné bio kosmetiky na našem trhu, to moji klienti ví také. Pro funkčnost, zpracování, filozofii a jsou řazeny k léčebné kosmetice z pohledu celostní a čínské medicíny, kterou se zabývám a studuji ji již několikátým rokem.

Tentokrát jsem si vzala do "parády" přípravky v péči o rty.
Za ty roky jsem jich vyzkoušela mraky. Přes rtěnky, lipsticky, lesky na rty, pomády, balzámy, másla na rty atd. Bez balzámu na rtech nebo rtěnky či lipsticku ven nevyjdu. Když nic, tak aspoň pudr, zdravíčko a balzám či lesk na rty a jde se Usmívající se .

Možná Vás překvapí, že na prvním místě tentokrát není Dr.Hauschka, ale organická a demeter kosmetika z Německa: Martina Gebhardt.
Balzám na rty je vysoce výživný, hojivý, intenzivně pečující a mírně i desinfekční díky rozmarýnovému, šalvějovému a meduňkovému oleji. Dokáže si poradit i s lehčím oparem. Obsahuje rostlinné oleje, vitamín E, je 100% přírodní, demeter a bio.
Na rtech vytváří jemnou, lehkou, ochrannou vrstvičku a jemný lesk, což mě samozřejmě těší nejvíc Mrkající.
A bonus na závěr. Dlouho, ale opravdu dlouho vydrží (nejen na rtech, ale i spotřebou).

Na druhém místě je u mě Tyčinka na rty od Dr.Hauschka, je skvělá do kabelky.
Pěstí a pečuje o rty. Obsahuje vosk, bambucké máslo, ricinový a jojobový olej, olej z meruňkových jadérek a růži. Nosím ji stále v kosmetické taštičce.

Na třetím místě je pro mě Balzám na rty od Dr. Hauschka, tzv. Kosmetikum na rty.
Pečuje o ně, pěstí a vyživuje. Jen pro mě malé mínus, neporadí si s popraskanými rty. Je moc hutný a "voskový" a nevytváří na rtech efekt lesku.
Ale je praktický, v kelímku i na cesty.

O ostatních značkách, jako např. Lavera, Alverde, Sallos apod. psát nechci. Za mě mínus skoro ve všem. Obsahují levné rostlinné oleje, přidaný Glycerín, který sice hydratuje, ale.... nejlevnější náhrada namísto kvalitní olejů, bylin apod.


P.S. nejsem jedna z těch, která obdrží či zakoupí přípravek, použije jednou, dvakrát a hned napíše recenzi. To jako opravdu néééé Smějící se. Takových blogerů je spousta.
Nepodporuje mě žádná kosmetická značka, abych jim dělala reklamu!
Vše píši ze svých zkušeností, dlouhodobých, zkouším na problematickou, podrážděnou, unavenou, ale i lehce opálenou, mastnější, svěží... atd. pleť. Pak dělám závěr.

Každý z Vás si musí (měl by) vybrat svoji značku na základě kvalitního doporučení (bez aktivní reklamy dodavatele) a zkušeností.

S láskou pro Vás VAŠE
La Eva Líbající

Lymfatická manuální masáž tak trochu "jinak"

3. září 2017 v 21:11 | La Eva


O lymfatických masážích jsem psala před dvěma lety v článku "Lymfatické masáže, z pohledu západního". Nyní, čím víc směruji k čínské medicíně, výhodnímu pohledu, celostní medicíně a přirozených rytmech těla v souladu a souvislosti s přírodou, tím víc a víc objevuji jejich tajemství a příznivý vliv na náš organismus.

Naše tělo má rytmus 4-krát 7 dnů. Tento rytmus je včleněn i do tělních tekutin. Stejný rytmus má i lunární (měsíční): fáze Měsíce = Úplněk, couvající Měsíc, Novoluní, dorůstající Měsíc.
Stejné rytmy mají i rostliny a živé substance v nich, za Úplňku dosahují maxima a při Novoluní minima. Tyto rytmy využil a objevil spolu s dr.Rudolfem Steinerem, lékař a chemik dr.Rudolf Hauschka a využívají se dodnes při přípravě některých léčiv (homeopatika) a při výrobě přípravků Dr.Hauschka.
Právě proto jsou "rytmické" - lymfatické masáže tolik blahodárné a léčivé pro náš organismus. Mají vliv na naše "vodní hospodářství" organismu, řídí se fázemi Luny, také menstruačním cyklem ženy (pokud nebere antikoncepci !!! ). Mají vliv na početí, ženy, které mají problémy s otěhotněním, právě pro ně jsou lymfatické masáže obzvláště přínosné. (Některé moje klientky jsou tím příkladem a mohly by samy vyprávět, jak k otěhotnění přišly Smějící se).

Lymfatické (rytmické) masáže mají vliv dále na:

· menstruační cyklus ženy včetně početí

· rytmizuje a harmonizuje organismus

· regeneruje tělo a vrací ho do rovnováhy po nemocech, úrazech, užívání hormonální antikoncepce

· aktivuje metabolismus cukrů a tuků

· podporuje dýchání kůže, harmonizuje klouby, šlachy, svaly

· rytmizuje velké orgány (slezinu, játra, plíce, srdce, ledviny), aby správně fungovaly. Slezina musí všechno, co požijeme, zrytmizovat podle našeho individuálního rytmu, aby náš organismus nepřijal žádnou cizí látku a rytmus z ní. Slezina "ví", co je pro nás dobré a co ne. V našich uspěchaných velkoměstských poměrech nemůže nikdo (a to tvrdil už v r.1920 dr.Rudolf Steiner) vykazovat normální funkci sleziny. Stejný "názor" a pohled má i tradiční čínská medicína (TČM)

· rozrušené je třeba zklidnit, malátné povzbudit

· spojuje mosty mezi fyzickým tělem a éterickým tělem ( spojení těla a ducha)

· jsou vhodné při revmatismu, artritidě, poškozených bederních obratlech, diabetes, při poruše látkové výměny

· migrénách, u anemických osob, při poruchách dýchání (astmatu), bolestech hlavy

· při rekonvalescenci po infekčních onemocněních, ale i při nádorových onemocněních. Rakovina je proces probíhající po mnoho let, než dojde k manifestaci v podobě zhoubného nádoru. Lymfatické masáže se aplikují podle stadia a s opatrností! Nesmí se ošetřovat nádor ve stádiu rozpadu, ošetřují se předstupně a začínající nádory a potom pooperační případy

· u osob při odstranění lymfatických uzlin v podpažní jamce (většinou u žen u rakoviny prsu) je nutné oživit proud a rytmus lymfy, v těchto případech jsou lymfatické masáže velice účinné

· aktivují játra, která jsou pro lidský organismus životně nejdůležitějším orgánem! Játra mají stále zvýšenou teplotu, protože připravují cestu k další látkové výměně, detoxikují tělo od všech chemicky zpracovaných potravin, alkoholu, nikotinu, ale i od duševních zátěží, které mnoho lidí "užírá". Za každým rozladěním se skrývá městnání v játrech. Dále vytvářejí žluč a mají vliv na tvorbu všech hormonů v těle. Pokud játra nezvládají zpracování látek, dochází k městnání a poté depresivní a "žlučovité"náladě. Mají vliv na naši rozhodnost a činorodost!

· vhodná je i u velmi malých dětí, zklidňuje je (aplikuje se ve velice krátkých intervalech a opakování)

· zrychlení lymfatického proudění, které je prevencí VŠEHO MĚSTNÁNÍ, povzbuzuje resorpční síly a udržuje vše "naživu". Pokud je organismus plný mrtvých a neživých usazenin (městnání), člověk se cítí unavený, mrzutý, malátný. Všechen tento marast po ošetření zmizí a "pacient" cítí velkou úlevu.


Lékař dr.Rudolf Steiner na svých přednáškách (z roku 1920) říká: " Kdo neuznává výsledky rytmických masáží, ten je také nebude moci náležitě používat". Zpočátku prováděli tyto masáže i lékaři po vizitě, později se v nich vzdělávaly zdravotní sestry a staly se součástí léčby. "Masér" by neměl masírovat podle hodin, ale podle pocitu. K tomu, aby veškeré možnosti rytmických masáží vyčerpal potřebuje cit a zkušenost. Nejdůležitější je pečlivost a kvalita hmatů.

Podle teorie a nauky dr.Rudolfa Steinera, zakladatele antroposofie, nauce o člověku, duchovně-vědecké antropologie je prostřednictvím končetin získávána síla k oživení centrálních partií a útvaru hlavy. Tzv. pentagramové proudění, které využíval k léčení. Končetiny jsou paprsky, kterými se do nás vzařuje duchovnost. Rytmickými masážemi připravujeme cestu tomuto proudění.,,


VEŠKERÝ ŽIVOT JE NESEN RYTMY.
(dr.Rudolf Steiner)