Srpen 2017

Rosacea po dvou letech

21. srpna 2017 v 21:03 | La Eva

O Rosacea (Růžovce) jsem napsala už mnoho, ale i tak mi chodí dotazy na mail, smsky, telefonáty a já Vám všem za to děkuji. Za to, že se ptáte a hledáte pomoc.

Fotka nahoře je přesně s ročním rozdílem, vlevo je focena 13.6.2016 a vpravo letos 22.6.2017.
Ptáte se mě, co a jak jsem dělala, co jsem užívala za bylinky, čaje, co jsem jedla, jakou kosmetiku jsem používala. Na hodně otázek najdete odpověď v mých předchozích článcích a nejvíc jsem snad i vysvětlila v článku z května 2017: Jak "bojovat" s Rosaceou.

Je tam i mapa obličeje podle zón, kde jsou naše orgány a podle nich poznáte i která část je oslabena. Funguje to i při jiných kožních problémech, jako "akné" v dospělosti, gynekologické problémy, infekce. Nejčastěji reagují i plíce a žaludek.

S léčbou čínskými odvary jsem začala v březnu 2016, od konce dubna až do asi září 2016 jsem chodila na akupunkturu, když to šlo, tak po dvou týdnech. Kdybych mohla častěji, chodila bych každý týden. Akupunktura urychluje léčbu a působení odvarů na organismus.
Odvary jsou nejdůležitější. Dávají do rovnováhy to, co je ve Vašem těle špatně.
Terapeut a Vy - společně, byste měli najít příčinu nemoci, tím vše postupně odstraníte.

Viz níže foto je z 12.3.2016, kdy jsem začala první dny léčbu odvary.Léčba trvá několik měsíců, až skoro rok. Já jsem přestala pít odvary přesně po roce.
Podotýkám, že odvary nemají NIC SPOLEČNÉ s běžnými bylinnými čaji atd. Berete je jako LÉK !
Já jsem měla od začátku problém se žaludkem, proto jsem nemohla pít ráno nalačno celou dávku, ale jen poloviční. Od podzimu 2016 jsem pak začala brát už jen poloviční dávky celkově, protože byly na mě "moc silné" a nemoc pomalu ustupovala. Většinou se odvary berou ráno nalačno a pak večer, než jdete spát. Celkový postup léčby určí vždy Vás terapeut - lékař čínské medicíny.

Viz níže je foto po 3 měsíčním užívání odvarů, nemoc se zhoršila a celkově pleť byla v nejhorším stadiu, trvalo to asi do srpna 2016. Fotka je z 13.6.2016.
To, že se nemoc zhorší je vždy "dobré znamení", odvary začaly fungovat a mé tělo se tímto začalo udravovat. Byla jsem na to upozorněná od své terapeutky.
I já sama vím ze zkušeností s přírodní a bio kosmetikou, že při přechodu na jiný druh kosmetiky pleť vždy reaguje. S tímto to je podobné.Měla jsem hrozné boláky, pleť mi bolela, mohla jsem používat jen něco málo z biokosmetiky (o tom jsem se též zmínila v některém z článků, pomáhal mi kosmetický laser při těch nejhorších stadiích).
Bez make-upu jsem nevycházela pomalu ani doma. Používala jsem make-up od Dr.Hauschka, ten mi pleť zjemňoval, nedráždil, zklidňoval, ale i léčil.

A jak vypadám nyní? Zeptejte se mých klientů, podívejte se na můj Instagram bioamalka, na můj pracovní facebook. Kde přidávám aktuální fotky, podotýkám, že nepoužívám žádné filtry a retuše.
Celkově je mi už dobře, nejsem tolik unavená, snažím se jíst vyváženou stravu, jak jen to jde.
Byla jsem 6 let vegan, nyní už vegan plně nejsem z toho důvodu, protože občas jím kvůli podpoře krve, mé anémii a slezině vývary z kuřete či hovězího (jím jen z bio chovů), maso nejím, jím jen vývar. A také na doporučení mé terapeutky jím občas domácí vajíčka, hlavně žloutek. Nejím lepek a mléčné výrobky (občas maximálně jen kozí či ovčí sýr v letních měsícíh).
To s Vámi ale probere Vás terapeut, každý jsme jiný a máme jiné potřeby a zdravotní problémy.

Pokud se rozhodnete jít cestou přírodní medicíny, celostní, čínské nepřirovnávejte léčbu k systému západní medicíny, ta si s Rosaceou neví rady. Nemá na ni lék a hlavně k ní přistupuje jako k onemocnění kožnímu, což Rosacea NENÍ !!!
Další věc je vytrvalost a délka léčby. Neočekávejte zlepšení či úplné uzdravení za měsíc, dva...
Když zasadíte semínko do země ani do měsíce nemáte strom.
Vše chce čas a víru. Víru v to, co děláte. To platí ve všem.

Používáním vhodné kosmetiky, úpravě stravy, omezení stresových situací, celkovému pohledu na svůj dosavadní život.... to vše je o Vás a na Vás. Pokud nezměníte nic ze starých "špatných" návyků neočekávejte ani 100% úspěšnost vyléčení.

VŠEM VÁM PŘEJI PEVNOU VŮLI, VÍRU V TO, CO DĚLÁTE, ŠTĚSTÍ A ÚSPĚŠNÉ ZDOLÁNÍ NEMOCI.

S láskou Vaše La Eva Líbající

Srpen...prostě jenom tak

19. srpna 2017 v 19:16 | La Eva

Polovina měsíce srpna za námi a ještě jsem nezveřejnila ani jeden článek.
Rozepsané mám dva: o lymfatické masáži tak trochu jinak, co se raději moc nepíše (proč asi že, když to pomáhá skoro na vše) a další o tom, proč je důležité se dívát i na složení výrobků a nejen na certifikáty a zda přípravek hezky voní.
Čas na psaní mám teď více, než jindy, jen mě to táhne stále ven místo toho, abych seděla u počítače a ťukala do klávesnice. A když už u toho počítače sedím, nemám nějak múzu...

Všeobecně, mám pocit a nejen já, že srpen je těžký měsíc, je plný nečekaných událostí, které musíme řešit, plný emocí, citů, ale i zloby, negativních pocitů, nemocí, plačtivosti, pocitu bezmocnosti, únavy a přetížení. Úplňkem a zatměním to vyvrcholilo, chvíli se vše uklidnilo, ale ikdyž Luna ubývá, těch starostí a pocitů ne.
Znáte to, když se to se.e, tak jedné věci není málo. Vesmír nám naděluje, asi aby zjistil, kolik uneseme.
Na straně druhé, je dobře, že se "něco" děje, věci se dávají do pohybu, začínají se řešit a my si uvědomujeme i sami sebe.

S končíčím astronomickým létem končí i můj letošní seminář tai-chi a seminář pro "pacienty" a lékaře v oblasti TČM. Jsem na samém začátku a pořád je se co učit. Dalo mi to hodně, hlavně v oblasti výživy, kde nedělat chyby, co a kdy jíst. A jsem ráda, že to mohu postupně předávat i svým klientům.

Slunce chodí už dříve spát a ráno si přispí, ano, dny se pomalu zkracují. Příroda se začíná vybarvovat a zabarvovat do těch nějkrásnějších barev, jako oranžová, žlutá, oranžovočervená (dýně,papriky,rajčata, mrkev, jablka...) , temně fialová (švestky, hrozno, fíky).
Energie čchi dle TČM stahuje pomalu dolů a dovnitř, nyní je ve středové linii (oblast středu). Platí to i pro zvířata a rostliny. Zvířata si začínají shromažďovat zásoby, hledají vhodný příbytek na klidný spánek a přežití zimy. Příroda dozrává, vydává své plody plné energie, abychom se na zimu posílili. Stahuje a soustředí svoji sílu do plodů. Tak toho využijte.
Podle TČM je elementem pro období podzimu Kov, který je charakteristický svojí ostrostí, která rozproudí energii v těle. Např. jako zázvor a nápoje z něj.

Vhodné potraviny pro období biologického podzimu jsou:
  • dlouhozrnná rýže (např.Basmati), ječmen a kroupy
  • bílé fazole
  • pórek, mrkev, cibule, česnek, pažitka, banány, dýně, špenát, pastiňák, jablka
  • tofu, z masa nejlépe zaječí a králičí, sýr s modrou plísní
  • všechny houby (doplňují energii čchi), ořechy, semínka, zázvor, chilli, slad, mátový čaj
Nejvhodnější úpravou jídla je delší vaření (např.vývary), jídla bohatší na energii, aby si tělo dělalo zásoby na zimu. Věnujte proto přípravě jídla dostatečný čas, vařte ho s láskou a chutí.

Podle TČM a starých křesťanských zvyků znamená i každé roční období vyjádření pocitu a část lidského života. Pro pozdní (babí) léto to bylo užívání si všeho, co jsme v životě dosáhli, část dne představuje odpoledne a dospělost.
Pro podzim je to sklizeň, rozloučení, smutek. Část dne představuje podzim večer a střední věk.

A to bych nebyla přeci kosmetička, abych neporadila pár tipů k péči o pleť.
Pro podzim jsou vhodné regenerační ošetření, kúry ve formě tinktur, masek, sér, masáže pleti např. Arganovým nebo Růžovým olejem. Dodávejte pleti také hydataci a výživu v podobě kvalitních květových vod a bylinných tonik a kvalitním hydratačním denním krémem ošetřete každé ráno s láskou svoji pleť.
Mojí srdeční záležitostí je kvalitní Růžová voda, o které jsem psala před rokem v září článek.

UŽIJTE SI ZBYTEK PRÁDZNINOVÝCH DNŮ, UŽÍVEJTE SI KAŽDÝ DEN S ÚSMĚVEM A DOBROU NÁLADOU.