Červenec 2017

Početí, těhotenství, pohlaví dítěte trochu jinak

23. července 2017 v 19:37 | La Eva

Slíbila jsem svým klientkám, že se podrobněji vyjádřím k této tabulce, která určuje pohlaví dítěte při početí. Psala jsem v krátkosti o ní na svém facebooku Kosmetika La Eva.
Bylo by fajn, říct si: " Tak, dnes "děláme" kluka nebo holku".
Jenže ono to tak nefunguje, ikdyž...
Pokud žena zná své plodné dny, je zdravá, plná síly a energie, může to "zkusit", třeba se Vám to podaří.
Existuje spousta metod a programů, kde Vám podle algoritmů, podle data narození, času a podobným hvězdným konstalacím a fázím či postavením Měsíce, Slunce, Země či jiných planet a hvězd určí dobu početí dítěte. Prostě astrologie a podle mě někdy alchymie.

Tato tabulka je jednou z tradičních metod, které používají už přes staletí k výpočtům optimální doby plodnosti ženy a pohlaví dítěte v TČM (tradiční čínské medicíně).
Je to na mě "trochu" složité celý ten výpočet a postup, kde se vychází z optimálního plodného období ve fázi Měsíce, jaká byla v době narození ženy. Tato fáze činí přesně 29 dnů 12 hodin 44 minut a 2,8 vteřin. Dále se pak počítá další oběžná doba atd., v konečné fázi výpočtu je, že když je tato fáze vzestupná - rodí se syn, když je sestupná, narodí se dcera.
Rozumíte tomu? Já ne Usmívající se a v konečné fázi ani nechci.
Stačí mi fakt, že TČM neustále, již přes tisíce let vychází z biologických rytmů, fází Luny a pěti ročních období, z rytmu dne a noci, životu v souladu s přírodou. I ti, kteří si to stále nechtějí připustit, jsme neustále součástí přírody, mají na nás vliv tyto veškeré přírodní "jevy" a fáze, cykly, rytmy.

TČM pohlíží i v době těhotenství na lidské (ženské) tělo tak, aby v něm neustále proudila energie (čchi) a veškeré tekutiny ( krev, lymfa ). TČM podporuje v těhotenství hlavně ledviny a játra a jejich dráhy. Játra úzce souvisí se žaludkem a trávicím ústrojím a proto v době nevolností se snaží TČM doporučit potraviny, které podporují játra (k léčebným opatřením patří i doporučení konzumace kyselých potravin. Kyselá chuť svírá a pomáhá udržet věci na svém místě a zabraňuje ztrátám - zvracení a hlavně kyselá chuť podporuje játra a energii čchi).
Organismus si během požehnaného stavu postupně zvykne na změny toku energie v drahách (hlavně ledvin a jater), ustane počáteční zvracení, náladovost, závratě. Většinou po 13. týdnu těhotenství.
Celkově těhotenství záleží na rezervách a na tom, jak žena před otěhotněním "žila", celková životospráva, stres, vytížení ať už pracovní či osobní. Pokud byla oslabená, pak těhotenství budou doprávázet zádrhely a vyčerpání.
Organismus, pokud je hodně vyčerpán, nemá energii, nerovnováhu ať už hormonální, poruchy imunity aj. zdravotní problémy včetně únavy.V případě spontánního potratu dojde ve většině případů z těchto důvodů, protože organismus neumí rozlišit, že je v něm ještě někdo jiný a tím pádem vypudí plod, aby ochránil ženu.

Žena by měla na prvním místě dbát o sebe, své pohodlí, rovnováhu, rytmus těla, jídlo, na které má "chuť", pravidlený pohyb (nejvhodnější jsou dlouhé procházky) a žádný stres, cítit se šťastně a v pohodě. Nezapomínejte, že veškeré své "stavy" přenášíte na plod.
Platí to a nejen v těhotenství, hlavně po porodu a v prvních 3 letech života dítěte: "Spokojená matka, spokojené dítě". A vlastně i spokojená celá rodina, včetně muže.

Dopřávejte si také masáže vhodné v těhotenství (jemné masáže těla: záda, ruce, nohy), vhodné jsou i lymfatické, při kterých se vynechává oblast kotníků a paty, kosmetické ošetření apod.
Masáže jsou vhodné od ukončeného 13.-tého týdne těhotenství až do porodu.

TABULKA POHLAVÍ PLODU nahoře:
Podle TČM můžeme ovlivnit i pohlaví dítěte, které se narodí. Z tabulky lze vyčíst, že věk ženy a měsíc početí je pro pohlaví dítěte rozhodující. Tabulka má cca 93 - 97% platnost a neplatí pro dvojčata a vícečetné porody.

P.S. jak jsem uvedla na svých facebookových stránkách, mně i mým blízkým a klientkám to opravdu vyšlo Mrkající.

Milé maminky, ženy .... dbejme o sebe, vždyť na nás je, abychom přivedly na svět nový život.

Biologické pozdní léto

10. července 2017 v 21:13 | La Eva


Nejen tradiční čínská medicína, ale i celostní medicína, antroposofie a veškeré přírodní "vědy" zabývající se biorytmem, dynamickým pěstováním rostlin, vlivem Luny na náš organismus, tak už i staří křesťané. Ti všichni věděli a vědí, že je důležité a pro naše zdraví prospěšné dodržování určitých biorytmů. Mezi ně také patří 5 ročních období - jaro, léto, pozdní léto, podzim a zima. Pokud se dodržují určité stravovací zásady je náš organismus lépe připraven na dané roční období a tím se stává i víc odolným a posíleným.
Stačí, když se dodržují určitá, velmi jednoduchá a selským rozumem "daná pravidla".

Pozdní, ale i tzv. babí léto (začíná v polovině července a končí v druhé polovině srpna).
Co to vlastně znamená pro naše tělo?
Pozdní léto je časem dozrávání, úrody, sklizně, úplné rovnováhy.
Je také časem plného užívání si života, užívání si všeho, čeho jsme za celý rok dosáhli.
Zastupujícím elementem je Země, která je vyjádřena sladkou chutí ovoce, zeleniny a obilovin.
Tyto potraviny jsou typické pro dobrý chod našeho středu = žaludek, slezina, slinivka.
Pokud máme náš střed v pořádku, snědená potrava se správně rozděluje a rozvádí pak po celém organismu živiny, vodu, minerály, vitamíny. Tělo je v rovnováze, jsou vyživené i naše tkáně a svaly a je tak zdravá a hydratovaná i naše pokožka.
Náš střed to má rád teplé, krátce vařené a přirozeně sladké (nepatří sem žádné chemické cukrovinky, nápoje, sladkosti).

Typickými potravinami pro element Země, pro pozdní létou jsou:
  • rýže, quinoa, ječmen, jáhly, kukuřice, amarant
  • hrách, cizrna, fazole (obzvlášť adzuki)
  • všechny druhy zeleniny chutnající sladce (dýně, mrkev, petržel), jablka, hrušky, ale i fíky, broskve, švestky, kukuřice, brambory, rajčata, bobulovité ovoce
  • kozí mléko, tofu, vysokoprocentní smetana, máslo (nejlépe z domácích chovů)
  • všechny oleje, vanilka, med, rozinky, mandle, ořechy, sezam, ječný slad
Nejvhodnější kuchyňskou úpravou je krátké povaření, max. 10 minut.Naše pokožka je také na samém vrcholu, pokud je zdravá a zdravě opálená pyšní se svojí krásou a je rozjasněná a zářivá. Dodávejte ji hodně hydratace ve formě květových a bylinných vod či tonik, hydratačních sér a lehkých krémů s obsahem z výtažků Kdoule, Růže, termální vody, Arganového a Sezamového oleje, či Karotky. Nezapomínejte na krk a dekolt.
Aplikujte jednou týdně výživnou a hydratační masku a dopřejte si aspoň jednou měsíčně kvalitní masáž obličeje, krku a dekoltu.

A nezapomínejte i na vlasy. Dopřejte jim zábal např. z kokosového či nimbového oleje.

Pokud začnete více vnímat a pozorovat přírodu a přírodní zákonitosti, vnímat sami sebe, řídit se vlastní intuicí a přidáte k tomu "obyčejný", ale zdravý selský rozum poznáte sami sebe, svoje tělo a to, co od života chcete...

Bez neštěstí bychom nepocítili štěstí, bez lásky pocit zamilovanosti, bez nemocí bychom nevěděli, co je to být zdravý.
To je ta rovnováha = jin a jang v životě.

Anti-age domácí péče alá La Eva

9. července 2017 v 18:45 | La Eva

O tom, že jsem měla Rosaceu jsem psala několikrát...
O tom, že jsem nad ní zvítězila, taktéž...
O tom, že mám krásnou pleť (alespoň v mých očích a jsem spokojená),
o tom víte také i z fotografií...
O tom, že za to vděčím hlavně pozměněnému režimu a stravě,
o tom víte už také.
O tom, že mi ke krásné pleti a tomu pocitu, který je k nezaplacení pomohlo ale i pár bio přípravků, na které nedám vážně dopustit,
o tom se dozvíte právě zde Mrkající.

Moje tipy pro svěží a přirozeně krásnou pleť nejen v období léta...


Krok 1.: každé ráno a večer (když nestíháte anebo "šetříte", používejte hlavně ráno) používám Čistící krém od Dr.Hauschka. Odstraní a naváže na sebe nečistoty a maz, který pokožka vyprodukuje přes noc a během dne. Když používáte večer, použijte až po důkladném odlíčení make-upu. Měl by to být poslední čistící krok ve večerních hodinách. Krém se vtiskává prsty s teplou vodou do pleti a poté opláchne teplou vodou a na závěr studenou pro stažení pórů a osvěžení pleti. Kromě čistící funkce zabraňuje i tvorbě černých teček.

Krok 2.: v hojné míře používám Růžovou vodu od Gravier. Psala jsem o ní v článku v září 2016. Patří mezi mé TOP přípravky a i moje klientky si ji pochvalují. Dodává pleti hydrataci, regeneruje, podporuje přirozenou funkci pleti a buněk, vyživuje a hojí. Je vhodná pro všechny typy pleti od té nejcitlivější, přes mastnou, stárnoucí až suchou. Aplikuji ráno a večer po Čistícím krému. Většinou ve dvou dávkách ( poprvé nechám úplně vstřebat do pleti a podruhé taktéž, ale ne až do "vyschnutí"), protože pak nanáším....

Krok 3.: nyní v letním odbdobí, cca od poloviny května používám jen jako denní i noční péči Sérum anti-age od francouzské firmy Dermatherm. Nanáším ho právě po aplikaci druhé dávky Růžové vody. Vtírám do celého obličeje, krku i částečně na dekolt. Má mírně stahující a liftingový efekt. Ti, kteří mají hodně suchou pleť a stahující pocit, který nezmizí ani do 15-ti minut od nanesení je třeba na den použít ještě denní krém. Na noc pouze sérum a Růžovou vodu, žádný krém !!
Jako denní ochrana pleti postačí Sérum, hlavně pro ty, kteří mají smíšenou až mastnou pleť.
Pokud se jdete vystavovat slunci, natřete pak ochranný krém nebo se stačí pak jen nalíčit.
Sérum bez denního krému můžete používat až do začátku podzimu, dokud budou teploty stále nad 10 stupňů. Pak už je třeba používat denní krém.Pro koho je sérum vhodné? Pro všechny nad 28 let, postačí kůra ve formě jednoho balení na rok.
Nad 35 let dvakrát do roka a nad 45 let můžete používat i denně. Záleží na typu a potřebě Vaší pleti.

Krok 4.: každé ráno používám Oční balzám od Dr.Hauschka. Je voskové konzistence, ale oční partie vyživí, zjemní, vyhladí jemné vrásky a hlavně mi pomohl také zregenerovat řasy. Nanáším ho i na řasy. Po 30 minutách (pokud se potřebuji nalíčit) nadbytečný lesk setřu kapesníčkem nebo nechám tak, pokud se nelíčím. O zregenerovaných řasách a jak mi narostly během 2 týdnů se dočtete v článku z června 2017: Řasy - regenerace a podpora růstu.

Krok 5.: většinou dvakrát v týdnu provádím masáž pleti Arganovým olejem. Vybrala jsem si firmu, která dováží Arganový olej z oblasti Argandia, je v něm přidán i výtažek z Opuncie. Masíruji pleť dokud se olej nevstřebá, netřeba pak stírat! Pokud časově stíhám, provádím masáž v dopoledních hodinách, kdy je naše pleť připravena nejvíce přijímat a metabolismus (nejen) pleti pracuje na plné obrátky. Pokud nezvládnu ráno, aplikuji masáž večer, ale nejméně dvě hodiny před spaním.


V letních měsících je potřeba pleť hodně hydratovat a dodávat jí vlhkost zevně i zevnitř.
Tyto přípravky jsou k tomu přímo stvořené. A nezapomínejte na pravidelný pitný režim!

Krásné pozdní léto Vám VŠEM !

VAŠE La Eva Líbající