Biologické léto a detox těla

21. května 2017 v 17:52 | La Eva

Biologické léto se už chystá ujmout svoji vládu, pohybuje se v rozmezí od konce května do začátku června. Letos píšou v článcích, že začíná 3. června, ale já mám vše také spojeno s Lunou a Novoluním, kdy je čas vhodný k novým začátkům. V květnu 2017 je Novoluní 25.května čili i začátek nového ročního období - BIOLOGICKÉHO LÉTA - které bude trvat do poloviny července a poté se ujme vlády pozdní léto, které bude trvat do konce srpna.

Podle tradiční čínské medicíny (TČM) máme 5 elementů ( oheň, voda, země, kov a dřevo), 5 párových JINových orgánů a 5 párových JANGových orgánů a také 5 světových stran ( sever, jih, východ, západ a střed ).

V létě převažuje hodně energie, aktivity a horka, elementem pro léto je oheň. Proto bychom toho měli v plné míře využít a užívat si cestování, sportu, konzumovat zralé ovoce a zeleninu.
Barva pro léto je červená, která posiluje srdce a tenké střevo, čemuž odpovídá i dozrávání plodů jako jahod, třešní, malin, višní, broskví, meruněk, rajčat...
Více info o vhodných potravinách, které je vhodné konzumovat v létě jsem sepsala v článku v květnu z roku 2016: Biologické léto a TČM.


Klienti se mi často ptají, zda je ještě vhodná doba k detoxikaci (očistě) organismu.
Léto, pozdní léto a zima není vůbec vhodné k očiště těla! Jak jsem uvedla, v létě jsou naše energie a aktivity na vrcholu a v zimě přesně naopak, energie a aktivita je nejvíce dole, v útlumu, ve spánku.
Organismus bychom v tuto roční dobu neměli zatěžovat očistnými kůrami. Tedy od konce května do konce srpna a pak od poloviny listopadu do konce února.

Kosmetické ošetření a masáže jsou zaměřená na hydrataci, zklidnění energie, lehce ochlazující (např. masky s obsahem mořských řas ), výživné kosmetické přípravky s obsahem pečujících a výživných olejů (jako např.arganový, jojobový, avokádový, mandlový), které jsou vhodné po slunění a koupání. Pro zklidnění pleti je vynikající a zárověň osvěžující, dodává hydrataci, výživu, regeneruje a hojí i podrážděnou pleť Růžová květová voda. Používejte ji v letním období ve větší míře, tj. ráno před použitím Vašeho denního krému, poté i několikrát během dne k osvěžení a doplnění hydratace a večer po důkladném odlíčení a omytí pleti.
(Více info o Růžové vodě v kvalitě organic z článku z října 2016: Růžová květová voda Gravier).

A nezapomínejte dostatek tekutin, nejlépe čistou vlažnou vodu, ředěné šťávy a osvěžující bylinné či ovocné čaje.


SLOVA NIC NEZNAMENAJÍ, POKUD JE NEPROŽÍVÁME.
ZAČNĚTE TEĎ...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kateřina Kateřina | Web | 22. května 2017 v 8:49 | Reagovat

Pro mě začalo léto už nyní, nebylo tady jaro a šup, dnes nám ohlásili teploty sahající ke 30 stupňům...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama