Květen 2017

Výživné a regenerační ošetření s lymfatickou a kosmetickou masáží pleti v délce 120 minut

24. května 2017 v 9:26 | La Eva

Občas je třeba se nechat hýčkat a rozmazlovat tím nejlepším, obzvlášť, když si to opravdu zasloužíme.
Připravila jsem si NOVINKU pro ty, kteří chtějí občas něco jiné a "lepší".

Pro koho je toto ošetření vhodné?
Pro věkové kategorie 30+ , pro pleť, která potřebuje "nakopnout", zregenerovat, nastartovat metabolismus pleti, dodat výživu a revitalizovat.

Jak často?
Pokud máte hodně unavenou, neopečovávanou, podrážděnou a "nefunkční" pleť je vhodná kůra po dobu 3 měsíců = 3 po sobě jdoucí ošetření.
Pro ostatní 2 - 3 krát v roce, např. po zimě pro oživení a nakopnutí metabolismu, po letním opalování a vystavování se na sluníčku a koupání, kdykoli během roku jen tak si udělat radost.Co Vás čeká?
 • důkladné odlíčení a očištění pleti s bio mycím gelem a Levandulovou či Růžovou lázní
 • jemný peeling s čistícím mlékem a jojobovými kuličkami
 • otevření pórů a nahřátí pleti s Šalvějovou lázní
 • hloubkové čištění pleti a úprava obočí
 • nanesení čistící a oživující masky s obsahem minerálního jílu a bylin
 • masáž rukou
 • nanesení intenzivní regenerační, zpevňující a výživné Růžové masky
 • po odstranění masky následuje lymfatická masáž (bez oleje) obličeje a dekoltu a poté klasická olejová "La Eva" kosmetická masáž obličeje a mikromasáž očního okolí s Arganovým olejem ( dodává pokožce elasticitu, výživu, hydrataci, chrání ji před stárnutím, je silným antioxidantem. Je vhodný nejen pro stárnoucí a ochablou pleť, ale také pro pleť bez "lesku a barvy", problematickou, dehydrovanou a suchou. Navrací pleti rovnováhu, silně vyživuje a regeneruje).
 • poté pak následuje samotná masáž dekoltu a krku s Trnkovým olejem, který má zpevňující a ochranné účinky. Udržuje pokožku vláčnou a pružnou, posiluje podkožní vazivo a aktivuje látkovou výměnu.
 • omytí pleti s Citron-Lemongrass oživující lázní
 • dočištění a hydratace pleti s Růžovou vodou
 • závěrečná péče o pleť a oční okolí s Regeneračním krémem

Použité přípravky při ošetření: 98% Dr.Hauschka, dále pak Dermatherm a marocký bioarganový olej (fairtrade a organic).

Délka ošetření 120 minut / 1650,- Kč

Biologické léto a detox těla

21. května 2017 v 17:52 | La Eva

Biologické léto se už chystá ujmout svoji vládu, pohybuje se v rozmezí od konce května do začátku června. Letos píšou v článcích, že začíná 3. června, ale já mám vše také spojeno s Lunou a Novoluním, kdy je čas vhodný k novým začátkům. V květnu 2017 je Novoluní 25.května čili i začátek nového ročního období - BIOLOGICKÉHO LÉTA - které bude trvat do poloviny července a poté se ujme vlády pozdní léto, které bude trvat do konce srpna.

Podle tradiční čínské medicíny (TČM) máme 5 elementů ( oheň, voda, země, kov a dřevo), 5 párových JINových orgánů a 5 párových JANGových orgánů a také 5 světových stran ( sever, jih, východ, západ a střed ).

V létě převažuje hodně energie, aktivity a horka, elementem pro léto je oheň. Proto bychom toho měli v plné míře využít a užívat si cestování, sportu, konzumovat zralé ovoce a zeleninu.
Barva pro léto je červená, která posiluje srdce a tenké střevo, čemuž odpovídá i dozrávání plodů jako jahod, třešní, malin, višní, broskví, meruněk, rajčat...
Více info o vhodných potravinách, které je vhodné konzumovat v létě jsem sepsala v článku v květnu z roku 2016: Biologické léto a TČM.


Klienti se mi často ptají, zda je ještě vhodná doba k detoxikaci (očistě) organismu.
Léto, pozdní léto a zima není vůbec vhodné k očiště těla! Jak jsem uvedla, v létě jsou naše energie a aktivity na vrcholu a v zimě přesně naopak, energie a aktivita je nejvíce dole, v útlumu, ve spánku.
Organismus bychom v tuto roční dobu neměli zatěžovat očistnými kůrami. Tedy od konce května do konce srpna a pak od poloviny listopadu do konce února.

Kosmetické ošetření a masáže jsou zaměřená na hydrataci, zklidnění energie, lehce ochlazující (např. masky s obsahem mořských řas ), výživné kosmetické přípravky s obsahem pečujících a výživných olejů (jako např.arganový, jojobový, avokádový, mandlový), které jsou vhodné po slunění a koupání. Pro zklidnění pleti je vynikající a zárověň osvěžující, dodává hydrataci, výživu, regeneruje a hojí i podrážděnou pleť Růžová květová voda. Používejte ji v letním období ve větší míře, tj. ráno před použitím Vašeho denního krému, poté i několikrát během dne k osvěžení a doplnění hydratace a večer po důkladném odlíčení a omytí pleti.
(Více info o Růžové vodě v kvalitě organic z článku z října 2016: Růžová květová voda Gravier).

A nezapomínejte dostatek tekutin, nejlépe čistou vlažnou vodu, ředěné šťávy a osvěžující bylinné či ovocné čaje.


SLOVA NIC NEZNAMENAJÍ, POKUD JE NEPROŽÍVÁME.
ZAČNĚTE TEĎ...

Jak "bojovat" s Rosaceou

14. května 2017 v 19:13 | La Eva


Nevím pořádně, kde začít, za který konec vzít dřív.

Děkuji těm, kteří se mi ozvali na můj pracovní e-mail a podělili se se mnou a svojí Rosaceou.
Pořád a stále dokola budu omílat, že Rosacea NENÍ kožní onemocnění a jít ke kožnímu lékaři, který se na Vás podívá a předepíše kortikoidní mast či nasadí antibiotika není žádné, ale opravdu ŽÁDNÉ řešení!
Absolvovala jsem mraky vyšetření, včetně sono břicha, žaludku, žlučníku a jater, podstoupila gastroendoskopii, odběry krve a NIC ! Verdikt lékařů: "Asi máte Rosaceu, nedá se to léčit, bude se Vám to zhoršovat, je to doživotní a chronické". Na otázku:" A z čeho to mám, proč to vzniklo?" NIKDO mi nedokázal odpovědět. To mi nestačilo a začala jsem bádat a pátrat sama.
V červenci tomu budou už dva roky, co jsem "boj" s Růžovkou začala a rok od doby, co jsem se vyléčila!
Nedalo mi to a pátrám po tom dál a dál, hledám příčiny a snažím se poradit a vyjít vstříc těm, kteří hledají pomoc. Já si musela pomoct sama a děkuji za to, otevřelo mi to oči a srdce.
Psala jsem, že mi pomohly bylinky TČM (tradiční čínské medicíny), píšete, ať Vám napíšu, co je to za bylinky, že si je koupíte, ale zklamu Vás, jen tak se totiž koupit nedají.
Jde o sestavu a předpis určený na míru každého z nás, který určí terapeut TČM.
Nejde jen tak si nasypat na sítko směs a zalít horkou vodou, tyto odvary mají své přes čtyřitísíce let staré osvědčené postupy a výsledky. Využívají se k tomu byliny rostoucí pouze v Číně a v určité oblasti, jejich kořeny, listy, stonky, květy, kůru atd. a minerálie a občas i živočišné produkty, nevyužívají se naše léčivky.
Jde o opravdu silný odvar=lék, který není příliš valné chuti, ale na chuť si můžete poté dát sklenici džusu či Vašeho oblíbeného čaje s medem.
Tyto směsi jsou nejúčinnější a užívají se několik týdnů až měsíců, dle rozsahu a délky nemoci.
Dále jsou pak i pilulky (slisované odvary a vysušené), které jsou méně účinné pro malý obsah složek, dávají se pouze při akutních stavech či na doléčení, popř. fungují dobře některé směsi při respiračních onemocněních, zánětlivých stavech, podporu hojení po operaci apod. (stačí opravdu 3-4 dny).
Ale to tu rozepisovat nechci, jde o to Vám vše přiblížit, abyste se dostali k té hlavní části - dostali svůj organismus do rovnováhy, jaký byl před onemocněním. To právě dělají tyto byliny.
Nejdůležitější ze všech je ale, abyste si uvědomili svůj život, co se stalo, svoji životosprávu, zvolnění životního tempa a aktivity a naučit se řešit nejdůležitější věci, které můžete ovlivnit právě teď, žití v přítomnosti, mít se rád, být pozitivní a těšit se z toho, co máme!

Po mém pátrání v knížkách, zkušeností, čtení odborných článků patentní medicíny jsem došla k závěru, že za vším stojí náš jeden z nejdůležitějších orgánů - JÁTRA, které úzce souvisí s ledvinami a slezinou. V lidském organismu vše souvisí se vším a pokud se jeden orgán oslabí či onemocní, začnou ostatní "nahrazovat" jeho funkci, pokud ale nezvolníte a přetěžujete svůj organismus neustále, nastane pak vážnější onemocnění, někdy i k selhání orgánů.
Proč játra?
Všechny hormony jsou produkovány v dráze ledvin a jater a odtud jsou krví rozmísťovány po celém těle a k orgánům. Pokud je "špatná" slabá krev (např.anémie) a nedokáže roznést hormony tam, kam patří, začnou se městnat v některých částech organismu a dochází k otokům, zadržování vody (celulitida), onemocnění štítné žlázy apod. Pokud jsou tyto chybějící hormony dodávány tělu uměle, jako např. při hormonální léčbě a v neposlední řadě užívání antikoncepce, stejně odumřou a i tak neplní svoji funkci, pokud je krev slabá.
Proto bychom se měli v hlavní řadě zaměřit o správnou funkci ledvin a jater spolu s vyživenou krví. Nelepším pomocníkem je úprava životosprávy, jídelníčku, spánku, celého režimu.

Onemocnění Rosacea je podle celostní (čínské) medicíny způsobena tzv. stísněním jater s horkostí žaludku. Co to v krátkosti znamená pro laiky : tento stav je způsoben mentálním a emočním stresem, vztekem, frustrací a pocitem uvíznutí, pocitem, že je člověk v pasti a uvízněn dlouhodobě v nějaké situaci !!! Podle čínské medicíny játra rozptylují a udržují energii qi po celém těle, pokud dojde k její stagnaci, projeví se to např. tímto onemocněním.

Co s tím dělat?
Upravit si jídelníček, nepřejídat se a nejíst těžká, obtížně stravitelná jídla, spousty masa, ořechů, másla, chleba a pečiva, kávy, alkoholu, sladkostí, cukru a syrových potravin, ovoce a zeleniny.
Jíst pravidelně, nejlépe každé 2-3 hodiny.
Jíst spousty vařené zeleniny, vařené rýže (ta odvádí z těla vodu a toxiny), tzv.suché maso: krocan, kuře, bílé ryby, malé množství ovoce, pokud možno, tak vařeného,např. ve formě přesnídávek či kompotů bez cukru a sladidel. K tomu přidat koření, které má za úkol vysušit vlhost a posílit slezinu, jako je kardamon, černý pepř, zázvor (čerstvý i sušený), skořice a muškátový oříšek.
Dále jsou vhodné polévky - zeleninové, luštěninové, silné vývary.
Vyhýbejte se mléčným výrobkům, zmrzlině, studeným-ledovým nápojům!
K tomu všemu patří: UŽÍVEJTE SI ŽIVOTA A RELAXUJTE !
MĚJTE SE RÁDI (RÁDY) ! LíbajícíNENÍ NUTNÉ BÝT OBREM, JENŽ V PÁR KROCÍCH PŘEJDE CELÝ SVĚT,
ALE MOŽNÁ STAČÍ SE SÁM UMENŠIT A COBY TRPASLÍK VNÍMAT SVŮJ VLASTNÍ SVĚT.


Vaše La Eva Usmívající sePoužitá literatura od: Dr. Bob Flaws a Dr. Petr Hoffmann

Květnová narozeninová sleva

1. května 2017 v 16:35 | La Eva


Uběhlo to jako voda a La Eva slaví své 7. narozeniny, přesně 3. května.
Když jsem si salon zakládala, zařizovala a otvírala, cítila jsem se jak Alenka v říši divů.
Každé ráno jsem se budila s první myšlenkou na to: " Já mám svůj salon, svůj splněný sen". Trvá to až dodnes, sice to není každý den, ale není den, kdy za to neděkuji. Obzvlášť, když jedu tramvají a dívám se kolem sebe na lidičky, kteří jsou otrávení cestou do práce, která je očividně nebaví a trpí tím...
Klientů bylo maličko, ale víte, co se říká, když je postup a vzestup pozvolný, vše se udrží a vydrží, pokud je vzestup raketový, stejně rychlý je i pád.
Jsem vděčná za to všechno, co bylo a co je!

Mé poděkování patří klientům, Vám VŠEM: minulým, současným i budoucím. Děkuji za to, že jste mi pomohli a pomáháte uskutečnit můj sen!

Překvapení, které jsem si pro Vás připravila je dárek v podobě velké slevové akce, která se vztahuje pouze na jednorázové služby (nevztahuje se na permanentky a dárkové poukazy).
V OBDOBÍ OD 3. DO 10. KVĚTNA, KDO SE OBJEDNÁ A ZAPLATÍ (podmínkou je provedená platba hotově či převodem na účet do 10.5.do půlnoci) JE SLEVA 20% . www.kosmetikalaeva.cz

A to není ještě vše, všichni zúčastnění budou zařazeni do slosování. Výhrou je masáž v délce 90 minut (na výběr buď lymfatická masáž těla nebo uvolňující masáž těla).

Sleva se vztahuje na:
 • všechny varianty kosmetického ošetření Dr.Hauschka
 • kosmetické ošetření "La Eva" v délce 90 minut
 • Rituál La Eva v délce 135 minut
 • antistresovou masáž těla v délce 100minut
 • lymfatickou masáž dolních končetin v délce 45 minut
 • lymfatickou masáž těla v délce 80-90 minut
 • reflexní masáž chodidel v délce 45 minut
 • těhotenskou masáž v délce 50 minut


Objednávky přijímám na e-mail: KosmetikaLaEva@seznam.cz , formou SMSky, popřípadě zavoláním, kdy se Vám v případě nedostupnosti ozvu zpět, jak jen to bude možné.
Informace o službách a cenách naleznete na mých stránkách: www.kosmetikalaeva.cz

Po zaplacení obdržíte na Váš e-mail voucher, který má platnost 30 dnů. Nezapomeňte se tedy brzy objednat!