Duben 2017

Rosacea a JÁ ...

29. dubna 2017 v 22:57 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 23.

Občas je život jako na houpačce, jednou jsme nahoře a jednou dole.
Říkala jsem si, že jsem o Rosacee napsala už dost, napsala jsem svoji "cestu" a rozhodnutí, kterým jsem se vydala. O odmítání kožních lékařů, které nazývám mastičkáři, o mé nedůvěře k západní medicíně všeobecně, která se stále více prohlubuje a můj názor a pohled na nemoc jako takovou.
O tom, že Rosacea je autoimunní onemocnění, které se v nás (ve Vás) tvoří několik let, o selhání celkové imunity organismu a že nemoc většinou propukne v době po silném oslabení, nějakém virovém, bakteriálním či infekčním onemocněním, kdy si naše imunita (obranyschopnost těla) nědokáže už poradit třeba s banální virózou.
O tom, že stres, strava, pracovní nasazení, psychické a dlouhodobé problémy (partnerské, rodinné, pracovní) dokážou udělat za několik let opravdu paseku v našem těle.

V čínské medicíně se praví: " Emoce jsou matkou nemocí a špatná (nesprávná) strava je jejich otcem". Veškeré naše emoce ovlivňují náš organismus a orgány, jako hněv ovlivňuje játra, smutek zase srdce, neustálé starosti oslabují slezinu. Některé jsem popsala v článku z dubna 2016 - Obličej a nemoci.
Popisovala jsem můj stav a projev nemoci v předchozích článcích a jak jsem nad nemocí "zvítězila". Taktéž jsem uvedla, které kosmetické přípravky jsou nejvhodnější ke zmírnění obtíží, ale ne k jejímu vyléčení.
Ale podotýkám, že bez bylin, konkrétně bylin tradiční čínské medicíny (TČM) a mé terapeutky MUDr. M. Bartošové, které tímto děkuji a společně jsme to zvládly, bych se nevyléčila. Ikdyž jak ona tvrdí, že hlavní podíl a úspěch je a byl ve mně.
Byliny a akupuktura, poté upravení jídelníčku, skoro každodenní zdravotní cvičení (joga, qigong, taichi, Ba Duan Jin aj. - výběr je na Vás), omezení stresových a zátěžových situací, přehodnocení hodnot mého života, pozitivní přístup, těšení se z každodenních maličkostí a být vděčná za vše, co mám (pro někoho možná banální a nesmyslné, ale když se dostanete na samotné dno a Rosacea nebyla ještě tím dnem a pár měsíců na to mě čekalo další "překvapení", poté si teprve uvědomíte, co znamená život jako takový).
Tohle všechno mi pomohlo k úplnému vyléčení se, byliny byly základem k nastavení rovnováhy v organismu, klientům říkám, že byliny vyhnaly z těla toho "prazita, udělaly mu špatné prostředí k přežívání a poté jsem musela začít já sama, jak jsem již uvedla - úprava jídelníčku, celková změna životosprávy, cvičení, omezení stresu atd.

Každý z Vás byste si měl najít to, čemu věříte a čemu budete věnovat svůj čas a život.
Nemoci se nezbavíte do rána, ani do týdne, měsíce... Jak dlouho nemoc trvá, tak dlouho bude ustupovat. Připravte se na 3-4 měsíce, půl rok. I mně se to zdálo nekonečné, občas přišlo zoufalství, bezmoc, výčitky, nespokojenost, které ale naštěstí netrvaly déle, jak několik hodin, maximálně 48, to je moje hranice. Pak si říkám: A DOST! Odmítám podporovat negativní pocity, krmit okolí negativními myšlenkami a energií, šířením křivdy, zla a hořkosti.

Rosacea mi hodně dala, dala mi kromě dalšího vzdělávání se v oblasti profesi kosmetičky a lymfatických masáží, učení se a otevření cesty ke studiím Dr. Rudolfa Steinera, zakladateli antroposofie a společnosti WALA, dala mi také hlubší pohled na život a vděčnosti za vše, čeho jsem dosáhla a mám.

Každá akce, má svoji reakci, každý následek má i svoji příčinu, každé (ne)správné chování, jednání a myšlení se vždy odrazí v našem životě - a tedy ve zdraví i v nemoci.


P.S. a cena mé skoro roční léčby Rosacei ?

Odpověď:
"Jakou cenu má Váš život" ?

Prostě "jenom tak"

23. dubna 2017 v 20:56 | La EvaŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 22.

Duben se chýlí neúprosně ke konci a já mám pocit, že ten čas a s ním i život, děsně rychle letí.
Mé nejoblíbenější měsíce roku začaly - duben, květen a červen. Pokud bych měla vsadit a vybrat jen jeden, mám jasno, je to květen. Vždyť mám dvakrát narozeniny Usmívající se (jedny mého splněného snu, kdy jsem si šla pro živnostenský list, letos to budou sedmé) a pak moje osobní. Ale nejen to, květen je přelomové období, jaro přechází v biologické léto, dozrává ovoce, hlavně to červené, které posiluje dráhu srdce (jahody, třešně).
Každé období má své kouzlo.

Do konce přelomového období nám zbývají 4 týdny a ti, kteří je chtějí využít pro své tělo a zdraví a ještě něco po tuhé zimě udělat, máte nejvyšší čas.
Ve středu 26. dubna 2017 nastane Novoluní, čas pro nové začátky, změnu k novému, čistému, k novým možnostem, vztahům, posílení těla a podpoře k regeneraci pleti a pokožky.

O detoxu (očistných kůrách) zde psát nebudu, tomu jsou věnovány konkrétní články, kde se vše potřebné dozvíte. Pokud se necítíte na očistu, nemáte dostatek času a slabou imunitu, zaměřte se alespoň na posílení se zelenými superpotravinami a popř. lymfatické masáže, které nastartují imunitu a metabolismus těla.
Totéž věnujte své pleti, podpořte její přirozený metabolismus s kůrou (např.od Dr.Hauschka), regeneračním sérem a kosmetickou a lymfatickou masáží pleti.
V neposlední řadě nezapomínejte na pravidelný pohyb, sportovní aktivity a poté si dopřejte kartáčování či peeling ve sprše a následně s pečujícími oleji (např.od Dr.Hauschka).

Rok 2017 je celý o riskování, přesnosti, nevzdávání se, vášnivosti, připravenosti, rozhodnosti, plánování a dokončování, dosažení cílů, o lásce a štěstí, ukončení všeho,co nemá pevné základy...to je ohnivý kohout.
Nezapomínejte, že vše začíná u Vás, jen na Vás je, jak se "tomu či onu" postavíte, jak rozhodnete. Každý den máte ve Vašich rukou, pokud se budete mračit, mračit se budou i ostatní kolem Vás a na Vás, pokud nebude dobře Vám, nebude dobře nikomu kolem Vás i tomu, co tvoříte a věnujete čas...

Nemusíte dělat velké věci, stačí, když budete šťastní

....(každý den).

Kosmetické ošetření La Eva. Proč tak a ne jinak?

17. dubna 2017 v 17:25 | La Eva

Trošku mě udivila mylná představa některých žen, že pod pojmem kosmetické ošetření si představují "doštípanou", bolavou, červenou tvář a tím důkladně vyčištěnou pleť! Proto přece na tu kosmetiku jdete...
Je pravda, že tomu tak dříve bývalo, hodili Vám na obličej mokrý "hadr", pustili na Vás UV lampu, pod kterou jste se potila a prohřívala, v nejlepším případě pustili párovou nápařku s vůní heřmánku a pak "štípali a štípali". Pak následovala maska a v nejlepším případě pětiminutová masáž a do 50 minut jste odcházeli domů. Hlavně, aby nás někdo nepotkal, protože jsme byli na kosmetice. Po 3 dnech byl obličej celý zanícený. Vždyť to tak má být, byla jsem přece na kosmetice!

Moje klientky to už ví a ti, které to zajímá se občas zeptají či napíšou, popř. se nechají překvapit při návštěvě.
Smyslem celého ošetření je uvést a navodit pohodu a zharmonizovat i celé tělo a pleť, důkladné omytí pleti, otevření pórů, lehké nahřátí s bylinnými lázněmi Dr.Hauschka (jak celé ošetření probíhá se dočtete v článku z listopadu 2015) a poté "mačkání pupínků a černých teček". Jen těch, které opravdu sami jdou, aby při velkém tlaku nedocházelo k porušení i spodní vrstvy kůže!
Klientkám "zakazuji" i domácí násilné mačkání až "do krve", následné odstraňování jizviček a červených a hnědých flíčků je zdlouhavé a někdy z toho můžou vzniknout i pigmentové skvrny.

Celé kosmetické ošetření La Eva podporuje Váš přirozený metabolismus pleti, obnovu a regeneraci buněk. Potom i následná domácí péče má o to větší smysl a význam, aby pleť fungovala, jak přirozeně má. Celý tento rytmus je přibližně v cyklu 21-28 dnů, záleží též na hormonálních změnách u žen.
Při kosmetickém ošetření se zaměřuji i na určité části obličeje, kde jsou pupínky či flíčky, protože obličej je zrcadlem našich vnitřních orgánů a pokud uvnitř něco nefunguje, jak má, je to znát i na pleti.
Důležitá je Vaše strava, pitný režim, stres, spánek, prostě celý Váš životní styl a v neposlední řadě psychika.

A pro ty, kteří si myslí, že jsou za tím tisíce, vyvedu Vás z omylu. Vejdete se při jednorázovém nákupu do jednoho tisíce maximálně patnáctiset korun v té nejzákladnější, nejdůležitější a nejjednodušší péči.
Postačí Vám správný výběr čistícího gelu či mléka, květové-bylinné vody a kvalitního denního krému, které vystačí při pravidelném denním používání na 3 měsíce minimálně!

Nezapomínejte, že pravidelnost je základ a to platí ve všem a u všeho.
Když máte zahradu, měli byste se o ni starat, jinak Vám trávník uschne, kytky uvadnou, stromy nebudou rodit plody, když máte zvířátko, také byste se o něj měli starat, o vztah, ať už přátelský či partnerský se staráte, jinak se k Vám obrátí přátelé či partner zády, pokud chcete výsledky se svým tělem, bez pravidelného cvičení a úpravy stravy to nejde, a tak je to vlastně se vším...

Vše, co máme, o to je třeba se s láskou starat.