Očistná kůra - nejčastější chyby

8. března 2017 v 19:03 | La Eva


Slíbila jsem nedávno napsat znovu článek týkající se očisty těla. Převážně z toho důvodu, protože mě nařklo několik článků v časopise, na internetu nebo na doporučení na letáčcích, které se mi dostaly do ruky, kde slibují, jak Vám za týden či kratší dobu aktivují Váš psycho-neuro-endokrino-imunitní systém, zajistí fyziologickou rovnováhu a slibují důslednou detoxikaci a vyloučení uvolněných toxinů, zlikvidují patogení ložiska, odstraní energetické a psychické blokády... atd. No jako já chytla zase nerva Usmívající se, jak toto může "někdo" zodpovědný napsat a slíbit!!!

Ti rozumní však již vědí, že i do rána Vám nevyroste na jabloni jablko, vše chce čas a hlavně klid!
Na očistu, převážně tu jarní potřebujete klid a psychicky se na ni naladit a připravit.
Je třeba dodržovat režim, pravidelně jíst vhodné potraviny, dostatek spánku a lehké sportování (žádné lámání rekordů, zvýšené aerobní činnosti, fyzické zátěže) a najít si čas sama na sebe v podobě masáží, harmonického ošetření těla a pleti a času stráveného i s těmi, se kterými je nám dobře.

Při očistě (detoxu) doporučuji se vyhnout těmto potravinám:
  • omezit či úplně vyřadit syrovou zeleninu a ovoce, hlavně ti, kteří mají problémy se žaludkem, trávením a se sníženou imunitou (pití čerstvých šťáv nedoporučuji, pokud ano, tak po vydatné zahřívací snídani a ředěné vodou s přídavkem skořice či zázvoru)
  • vyřadit všechny jídla obsahující cukr (sladkosti, cukrovinky, čokoláda...)
  • vyřadit všechny jídla z bílé mouky (pečivo, těstoviny)
  • mléčné výrobky (mléko, jogurty, kefíry, sýry, tvaroh...) obzvláště z pasterizovaného mléka, z nepasterizovaného můžete konzumovat v malém množství 1-2-krát týdně
  • chlazené nápoje a zmrzlinu
  • grilovaná, smažená, pečená, fritovaná jídla
Všechny tyto potraviny přinášejí horkost a vlhkost do organismu, což zapříčiňuje otoky, celulitidu, nadýmání, pocit plnosti, říhání, pálení žáhy, problémy s kůži (ekzémy, pupínky, akné) a také únavu a oslabují imunitu.
Neznamená to, že tyto potraviny už nikdy nebudete jíst. Jen je vhodné je opravdu omezit v období očisty či nějakého kožního problému či po nemoci, kdy potřebujete tělo vyčistit a nastartovat. Doporučuji vydržet a dodržet "očistný" režim po dobu nejméně 3 týdnů, nejlépe 5-6 týdnů.

Zařaďte více zelené stravy ( brokolice, jarní výhonky, špenát, čínské zelí, čekanka, cibule, řeřicha, porek, vojtěška, fazole mungo), dále jezte natural či celozrnnou rýži, Basmati, obilniny, kysané zelí a šťávu z něj, červenou řepu, dýni, batáty,luštěniny, jednou týdně si můžete dopřát bílé maso z ryby, králíka či krůty. Pijte čistící čaje, jaterní směsy, ale i mátový a zelený. Zařaďte doplňky stravy, tzv.superpotraviny jako např. sušené borůvky (prášek)-přidávám si je každé ráno do obilninové kaše, mladý ječmen, chlorelu, spirulinu, březovou šťávu, aloe.

Pokud si chcete dopřát očistu spojenou s dovolenou doporučuji vybrat si teplé kraje, kde je čerstvé a hlavně přirozeně zralé, energií ze slunce nabité ovoce či zelenina, máte na to klid a dostatek odpočinku, jako např. v Indii.

Jestliže nemáte nyní čas a rádi byste očistu podstoupili, udělejte si alespoň čas přes víkend a dopřejte si půst v podobě krátce vařené zeleniny, celozrnné rýže a očistných čajů a např. cvičení jogy či qiqongu.Ten pocit, že jste pro sebe aspoň něco udělali je totiž k nezaplacení!


Nezapomínejte, že co nejméně kombinací v jídle, vymýšlení exotických nápojů, překombinovaných složek v jídle, polotovarů a jídel v restauracích vede k celkové zátěži pro Váš organismus. Jídlo by mělo být přiměřené a přizpůsobené našim podmínkám a potravinám, které u nás roste a pěstuje se v to dané časové období...


DOBROU CHUŤ A DOBRÝ POCIT, PO DOBRÉM JÍDLE BYSTE MĚLI BÝT DOBŘE NALDĚNI A NE UNAVENI!! Smějící se

Vaše La Eva
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 evka evka | Web | 9. března 2017 v 12:54 | Reagovat

Super článek, na detox se taky chystám. A potom hned návštěva kosmetického studia, to se těším!!

2 Kosmetika La Eva Kosmetika La Eva | 9. března 2017 v 22:34 | Reagovat

[1]: Děkuji, užijte si to! :-)

3 Miee Miee | 30. března 2017 v 10:21 | Reagovat

Superpotravina astaxanthin, skvělá pro antioxidaci:

https://www.bonaloka.cz/o-astaxanthinu/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama