Masáže a počet opakování

19. března 2017 v 17:30 | La Eva

Věděli jste, že při některých masážích, obzvlášť lymfatických, rytmických a také u odborné kosmetické masáže a mikromasáže očního okolí je také důležitý počet opakování?
Proč?

Naše tělo, celý organismus pracuje v rytmu a ve svém přirozeném biologickém tempu.
Kdy pracují naše orgány podle biologických hodin (rytmu těla) jsem přesně rozepsala v článku z března 2016 - Změna času a vliv na naše tělo. Tak i masáží a počtem opakování lze vrátit tělo a duši do jeho (její) přirozené rovnováhy.

Již Hyppokratovy zásady, které se dochovaly do dnešní doby, kdy praktikoval a aplikoval masáže, jako léčebný prostředek k uzdravení a obnově organismu.
Pro zajímavost: i ve starém Egyptě Julius Caesar nechal masírovat vyvolené Gladiátory před soubojem a po něm. Večer před soubojem masírovali lehce a dlouhodobě a ihned po výkonu (souboji) následovala intenzivní krátkodobá masáž (nyní známá, jako sportovní).

Lékaři Rudolf Hauschka a Rudolf Steiner, který ve svých přednáškách a učebnicích o rytmických masážích, kladl důraz na počet tahů, délku a intenzitu masáží. Ty také praktikoval při svých léčebných postupech. Zahrnoval tělo, jako celek, spojoval orgánové (bilologické) hodiny spolu s rytmem těla a aplikovanými masážemi, aby tělo dostal do rovnováhy a bylo tím tak zdravé.

Nejdůležitější zásady pro rytmické, lymfatické a kosmetické masáže znějí:

  • silná masáž (tření tkáně) zpevňuje
  • lehká masáž uvolňuje
  • větší počet opakování (mnoho) vede k ubývání
  • menší počet opakování vede k nabývání - posílení
  • lichý počet opakování posiluje, zpevňuje a nabuzuje
  • sudých počet opakování zklidňuje, utlumuje

Proto také většinou u těchto masáží počítám a silné masážní tahy a tření provádím jen zřídka.
Celkově jsou moje masáže těla (antistresová masáž těla a masáž zad) vedeny pro rozproudění energie, uvolnění a posílení.
Lymfatické masáže a kosmetická masáž obličeje jsou aplikovány většinou při lichém počtu opakování, je lehká a trvá déle (více počtů opakování).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama