Březen 2017

Masáže a počet opakování

19. března 2017 v 17:30 | La Eva

Věděli jste, že při některých masážích, obzvlášť lymfatických, rytmických a také u odborné kosmetické masáže a mikromasáže očního okolí je také důležitý počet opakování?
Proč?

Naše tělo, celý organismus pracuje v rytmu a ve svém přirozeném biologickém tempu.
Kdy pracují naše orgány podle biologických hodin (rytmu těla) jsem přesně rozepsala v článku z března 2016 - Změna času a vliv na naše tělo. Tak i masáží a počtem opakování lze vrátit tělo a duši do jeho (její) přirozené rovnováhy.

Již Hyppokratovy zásady, které se dochovaly do dnešní doby, kdy praktikoval a aplikoval masáže, jako léčebný prostředek k uzdravení a obnově organismu.
Pro zajímavost: i ve starém Egyptě Julius Caesar nechal masírovat vyvolené Gladiátory před soubojem a po něm. Večer před soubojem masírovali lehce a dlouhodobě a ihned po výkonu (souboji) následovala intenzivní krátkodobá masáž (nyní známá, jako sportovní).

Lékaři Rudolf Hauschka a Rudolf Steiner, který ve svých přednáškách a učebnicích o rytmických masážích, kladl důraz na počet tahů, délku a intenzitu masáží. Ty také praktikoval při svých léčebných postupech. Zahrnoval tělo, jako celek, spojoval orgánové (bilologické) hodiny spolu s rytmem těla a aplikovanými masážemi, aby tělo dostal do rovnováhy a bylo tím tak zdravé.

Nejdůležitější zásady pro rytmické, lymfatické a kosmetické masáže znějí:

 • silná masáž (tření tkáně) zpevňuje
 • lehká masáž uvolňuje
 • větší počet opakování (mnoho) vede k ubývání
 • menší počet opakování vede k nabývání - posílení
 • lichý počet opakování posiluje, zpevňuje a nabuzuje
 • sudých počet opakování zklidňuje, utlumuje

Proto také většinou u těchto masáží počítám a silné masážní tahy a tření provádím jen zřídka.
Celkově jsou moje masáže těla (antistresová masáž těla a masáž zad) vedeny pro rozproudění energie, uvolnění a posílení.
Lymfatické masáže a kosmetická masáž obličeje jsou aplikovány většinou při lichém počtu opakování, je lehká a trvá déle (více počtů opakování).

Očistná kůra - nejčastější chyby

8. března 2017 v 19:03 | La Eva


Slíbila jsem nedávno napsat znovu článek týkající se očisty těla. Převážně z toho důvodu, protože mě nařklo několik článků v časopise, na internetu nebo na doporučení na letáčcích, které se mi dostaly do ruky, kde slibují, jak Vám za týden či kratší dobu aktivují Váš psycho-neuro-endokrino-imunitní systém, zajistí fyziologickou rovnováhu a slibují důslednou detoxikaci a vyloučení uvolněných toxinů, zlikvidují patogení ložiska, odstraní energetické a psychické blokády... atd. No jako já chytla zase nerva Usmívající se, jak toto může "někdo" zodpovědný napsat a slíbit!!!

Ti rozumní však již vědí, že i do rána Vám nevyroste na jabloni jablko, vše chce čas a hlavně klid!
Na očistu, převážně tu jarní potřebujete klid a psychicky se na ni naladit a připravit.
Je třeba dodržovat režim, pravidelně jíst vhodné potraviny, dostatek spánku a lehké sportování (žádné lámání rekordů, zvýšené aerobní činnosti, fyzické zátěže) a najít si čas sama na sebe v podobě masáží, harmonického ošetření těla a pleti a času stráveného i s těmi, se kterými je nám dobře.

Při očistě (detoxu) doporučuji se vyhnout těmto potravinám:
 • omezit či úplně vyřadit syrovou zeleninu a ovoce, hlavně ti, kteří mají problémy se žaludkem, trávením a se sníženou imunitou (pití čerstvých šťáv nedoporučuji, pokud ano, tak po vydatné zahřívací snídani a ředěné vodou s přídavkem skořice či zázvoru)
 • vyřadit všechny jídla obsahující cukr (sladkosti, cukrovinky, čokoláda...)
 • vyřadit všechny jídla z bílé mouky (pečivo, těstoviny)
 • mléčné výrobky (mléko, jogurty, kefíry, sýry, tvaroh...) obzvláště z pasterizovaného mléka, z nepasterizovaného můžete konzumovat v malém množství 1-2-krát týdně
 • chlazené nápoje a zmrzlinu
 • grilovaná, smažená, pečená, fritovaná jídla
Všechny tyto potraviny přinášejí horkost a vlhkost do organismu, což zapříčiňuje otoky, celulitidu, nadýmání, pocit plnosti, říhání, pálení žáhy, problémy s kůži (ekzémy, pupínky, akné) a také únavu a oslabují imunitu.
Neznamená to, že tyto potraviny už nikdy nebudete jíst. Jen je vhodné je opravdu omezit v období očisty či nějakého kožního problému či po nemoci, kdy potřebujete tělo vyčistit a nastartovat. Doporučuji vydržet a dodržet "očistný" režim po dobu nejméně 3 týdnů, nejlépe 5-6 týdnů.

Zařaďte více zelené stravy ( brokolice, jarní výhonky, špenát, čínské zelí, čekanka, cibule, řeřicha, porek, vojtěška, fazole mungo), dále jezte natural či celozrnnou rýži, Basmati, obilniny, kysané zelí a šťávu z něj, červenou řepu, dýni, batáty,luštěniny, jednou týdně si můžete dopřát bílé maso z ryby, králíka či krůty. Pijte čistící čaje, jaterní směsy, ale i mátový a zelený. Zařaďte doplňky stravy, tzv.superpotraviny jako např. sušené borůvky (prášek)-přidávám si je každé ráno do obilninové kaše, mladý ječmen, chlorelu, spirulinu, březovou šťávu, aloe.

Pokud si chcete dopřát očistu spojenou s dovolenou doporučuji vybrat si teplé kraje, kde je čerstvé a hlavně přirozeně zralé, energií ze slunce nabité ovoce či zelenina, máte na to klid a dostatek odpočinku, jako např. v Indii.

Jestliže nemáte nyní čas a rádi byste očistu podstoupili, udělejte si alespoň čas přes víkend a dopřejte si půst v podobě krátce vařené zeleniny, celozrnné rýže a očistných čajů a např. cvičení jogy či qiqongu.Ten pocit, že jste pro sebe aspoň něco udělali je totiž k nezaplacení!


Nezapomínejte, že co nejméně kombinací v jídle, vymýšlení exotických nápojů, překombinovaných složek v jídle, polotovarů a jídel v restauracích vede k celkové zátěži pro Váš organismus. Jídlo by mělo být přiměřené a přizpůsobené našim podmínkám a potravinám, které u nás roste a pěstuje se v to dané časové období...


DOBROU CHUŤ A DOBRÝ POCIT, PO DOBRÉM JÍDLE BYSTE MĚLI BÝT DOBŘE NALDĚNI A NE UNAVENI!! Smějící se

Vaše La Eva

Já a Rosacea

7. března 2017 v 16:14 | La Eva
Už se zase občas fotím , protože obličej je mojí vizitkou a důkazem, že to jde. Usmívající se

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 21.

Říkala jsem si, že jsem o Rosacee napsala už dost, ale jak kolem sebe stále častěji vidím a chodí mi dotazy typu: "Jak jste to dokázala se JÍ zbavit? " apod. rozhodla jsem se o NÍ a sobě psát dál a pokud to bude třeba zase a zase.
Ten, kdo si tím neprošel nebo podobným "kožním" onemocněním neví, jaké to je, jak člověk tápá, hledá a je ochoten zkusit cokoliv.
Jen znovu Vám všem, kteří chcete rady a tipy, jak tuto nemoc zvládnout říkám" JSEM PROTI CHEMICKÉ A KLASICKÉ MEDICÍNSKÉ LÉČBĚ, ODMÍTÁM KOŽNÍ LÉKAŘE A DERMATOLOGY, protože mi NIKDY NIKDO Z NICH NEPOMOHL !!!
Bohužel mastičkami a krémy tuto nemoc neodstraníte a už vůbec ne antibiotiky či kortikoidy!!!
Ba naopak, to vše jen zhoršíte, povrchově odstraníte, ale příčina zůstane uložená uvnitř a opět se zase vrátí, když už Vaše tělo opět řekne STOP!

Znovu opakuji a opakovat stále budu, JAKÉKOLI KOŽNÍ ONEMOCNĚNÍ je ukryto uvnitř Vašeho těla, hledejte příčinu uvnitř! To jen kůží už volá o pomoc, protože jste předchozím příznakům nedávali pozornost, či už "jen" únavě, vyčerpání, velkému stresu, pracovnímu vytížení, nesprávné stravě, nedostatku spánku, přechozené nemoci, akné v mládí, problémy s menstruací, hormonální antikoncepcí, rozhod s partnerem, časté virózy a snížená imunita, opary, žaludeční nevolností, pálení žáhy, problémy s trávením atd.

Co je důsledkem "kožních" problémů?
V těle nastává tzv. přehřátí. V nás se vaří ať už problémy, nesprávná strava, stres... a pomocí ventilu je třeba upustit páru a kudy jinudy, než kůží. Ve staré řečtině slovo ekzém = vařit a v čínské medicíně slovo ekzém = vlhká výpusť. Jak trefné, že?
Pokud často a hlavně ve stresu konzumujete smažená, tučná, grilovaná, ostrá, kořeněná jídla, nebo jídla z rychlého občerstvení, dále cukr v jakékoli podobě, pečivo, mléčné výrobky, větší množství čerstvých šťáv či džusů, kávu, alkohol, červené maso, uzeniny, zmrzliny. K tomu přidáte každodenní stres a elektrický smog (z mobilů, počítačů, televize) máte na ekzém, dermatitídu a Rosaceu zaděláno.

Samotná léčba trvá měsíce, protože i Vaše nemoc nepřišla jen tak přes noc.
Je třeba změnit od základu životosprávu, přehodnotit celý svůj životní styl, upravit si jídelníček a soustředit se na drobné, ale pro život tolik důležité maličkosti.
 1. měli byste VŽDY snídat !!! O snídani a proč snídat jsem psala v článku: "Proč je tolik důležité snídat" - srpen 2016.
 2. vyhýbat se cukru v jakékoli podobě, pečivu, těstovinám z pšenice, ovocným džusům. Proč? Cukr se ukládá v játrech v podobě tuků a naše tělo pěkně bobtná. U pečiva dochází při trávení ke kvašení a bobtnání a do těla tak vstupuje vlhkost a horko.
 3. vyhýbejte se mléčným výrobkům, které přináší do těla vlhkost. Pokud se nedokážete chuti na sýr či mléko a jogurt zbavit, kupte si raděj kozí, popř. v omezeném množství z domácích zdrojů bez pasterizace. A mimochodem žádný dospělý jedinec nepotřebuje mléčné výrobky, obzvláště ne mléko! Vápník získáte ze zelené zeleniny, luštěnin, kapusty, salátu a máku!!
 4. nepijte alkohol, kávu, pálivá koření (zázvor, hřebíček, pepř, chili), občas si můžete dát pivo (nejlépe nepasterizované, z tanku), oblilninovou kávu, zelený čaj, který tělo ochlazuje a vytahuje horkost ze žaludku a střev a ochlazuje krev.
 5. a v neposlední řadě: NEJEZTE při žaludečních potížích NIC syrového, žádné čerstvé šťávy, zeleninu, džusy, maximálně půl banánu za den. Důvodem je vnesení vlhka do organismu a oslabený žaludek to ještě více podráždí. Proč jíst raději vařené a ne raw... dozvíte se v článku z dubna 2016. Jídlo by mělo být lehce teplé, ne horké ani studené!

Když se Vám podaří zmírnit obtíže, jak jsem se zmínila, trvá to několik týdnů až měsíců (já jsem si vyléčila Rosaceu skoro po roce) je důležité používat kvalitní přípravky, které zmírňují kožní problémy, jako např. pálení, svědění, stahování, štípání, suchost ...
Velmi dobré zkušenosti mám s kvalitní květovou vodou z Růže, která zklidňuje a léčí pleť, té jsem spotřebovala litry, když jsem měla "růžovku", pak kokosový olej, se kterým jsem se ráno a večer pravidelně masírovala po dobu minimálně 3 minut a našla jsem krém, který mi nedráždil pleť od francouzské značky Dermatherm - dětský hydratační krém. Z přípravků Dr. Hauschka jsem používala pravidelně k čištění pleti Čistící pleťové mléko, Zklidňující a Krémovou masku a na noc kůru č.03 nebo v ampulích kůru Sensitiv. Na den jsem používala jejich skvělý make-up, na který nedám opravdu dopustit, nejen že nedráždí, ale i léčí a pleť zklidňuje.

Ze všeho nejdůležitější bylo ale dostat můj organismus do rovnováhy, za což vděčím bylinkám a mé terapeutce čínské medicíny, se kterou jsme to vše zvládly.
Veškeré informace v článku jsou sestaveny na základě několikaletých vlastních zkušeností a byly použity některé informace z knihy TAO čínského stravování.