Jak o sebe pečuji, když venku začalo "vonět" jaro?

21. února 2017 v 20:31 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 20.

Klienti se mi často ptají, jak vlastně o sebe pečuji já, když se "starám" o druhé a toho času někdy moc nezbývá, hlavně v období čistících - lymfatických kůr od února do konce dubna a pak na podzim.
Už se znám a vím, kdy a kde mám strop. Volno si musím občas vzít a udělat si na sebe čas, přeci nemůžu kázat vodu a pít víno, že? Anebo jak se to říká.Usmívající se

Detox teď nedržím přesně podle rozpisu, z důvodu zvýšené "energetické" zátěže při mé práci, ale jídelníček se stále snažím udržovat lehce stravitelný a vyvážený. Občas si udělám den dva s ovocnými ředěnými šťávami a vařenou zeleninou s rýží. Zařadila jsem ráno Mladý Ječmen a Spirulinu, Umeocet nebo Umeboši švestičky, čistící a jaterní čaj, kapsle s Ostropestřcem mariánským a občas si dám zelený čaj nebo Bancha čaj.

Objednala jsem se na masáže, dávám si také kůru v podobě deseti hodinových masáží celého těla, zaměřené na prokrvení, lymfatický systém a rozproudení meridián - energetických drah.

Začala jsem také s pleťovou kůrou od Dr.Hauschka, zaměřila jsem se na posílení, regeneraci, výživu po zimě, oživení a rozjasnění. Vybrala jsem si pro moji pleť Regenerační kůru č.03 s obsahem Růže, Solanky, Čekanky, Kosmatce a černéhu Turmalínu, který patří mezi léčivé drahé kameny a patří k těm nejvzácnějším, pročišťuje, odvádí špatnou energii, hydratuje, léčí, zklidňuje a chrání pleť před elektromagnetickým zářením.
Kombinuji s Regeneračním sérem od Dr.Hauschka s obsahem Červeného jetele, medu, Kdouloně a mořké řasy, které pleť regeneruje, vypíná a doplňuje kolagen a elastin.
Péči o pleť prokládám kosmetickou masáží a maskou jednou za dva týdny.
Třeba právě dnes jsem si udělala jemný peeling, čistící masku a poté lehkou masáž obličeje.

Snažím se minimálně třikrát týdně cvičit, ikdyž jsem pracovně vytížená, dávám přednost energetickým cvičením jako je Qiqonq a Ba Duan Jin ( Osm kusů brokátu) a poté posilovacím cvikům na oblast břicha, spodní části zad, stehen a zadečku. Těším se na teplejší rána, až zase začnu "pobíhat" venku na schodech.

V péči o tělo si dopřávám výživné a pečující sprchové gely od Dr.Hauschka, tělové balzámy a mám vždy svůj takový rituál (odměnu), po cvičení - po sprše vtírám do pokožky těla v chladnějším období Arnika-Bříza olej na dolní polovinu těla a horní polovinu těla opečovávám Trnkovým olejem. V letním období Arnika-Bříza olej vyměním za svěží Lemongrass-Citron spolu s tělovým mlékem.

Péči o vlasy věnuji jednou do měsíce kůrou - zábalem, používám přírodní šampony a kondicionéry s výtažkem rostinných olejů a bylinná tonika po každém umytí.

Nezapomínejte: "O VŠE, CO MÁME SE MUSÍME STARAT, JINAK O TO VŠE PŘIJDEME", ať už je to krásná pleť, pevné tělo, ale i rostliny, zvířátka, vztah partnerský či přátelský.

K tomu všemu patří ale především dobrá nálada, pozitivní myšlenky a víra v to, co dělám(e).

S láskou a úsměvem VAŠE La Eva Líbající .
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama