Jak se vyznat v přírodní a bio kosmetice

22. ledna 2017 v 17:07 | La Eva

Jsem ráda, že se čím dál víc lidiček začalo zajímat o přírodní a bio kosmetiku a obzvláště těch mladých. Na trhu je spousta - mraky značek, které jsou vysoce kvalitní, ale stále převažují ty, které se "jen tak tváří". Jak se v tom orientovat?
Již několikrát jsem se zmiňovala, že pracuji jen s nejkvalitnější biokosmetikou a můj přístup je celkový, můj životní styl a práce se nese v tomto duchu. Zajímá mě filozofie a původ kosmetiky a jak dlouho je biokosmetika na trhu.
Bohužel, ano, říkám bohužel, protože (asi mám už svůj věk...) se život mladých točí převážně kolem "jůtuberů" a sociálních sítí, kde čtou a poslouchají rady a doporučení blogerek a youtuberek.
Občas se též podívám, ale jen z toho důvodu, že mě na ně upozorní má dcera či syn. Někteří se ve svém oboru vyznají, ale z 90% tomu tak není a bohužel dávají a rozdávají rady ostatním fanynkám, kteří se jim podřídí a koupí si to samé, ikdyž kvalita či služba stojí o ničem...

Za blogerku se NIKDY považovat nebudu a ani nechci, nemám čas a ani nechci trávit čas na internetu, bohužel je to posledních pár měsíců znát na mých příspěvcích. Původně jsem si blog založila s tím, že sem budu dávat minimálně jednou týdně radu či tip. Ale čas trávím většinou v království La Eva se svými klienty, doma občas odpovím na dotaz v mailu a počítač zapnu někdy jen v neděli. Párkrát jsem Vás žádala, pokud chcete konkrétní radu či info, napište mi rovnou na můj mail, bude a je to tak rychlejší, než sem v komentářích.
Svoje klienty "učím" jak správně pečovat o svou pleť, o celé tělo a životosprávu a v neposlední řadě o svůj vnitřní svět.

Viz níže přináším pár rad, jak se orientovat při výběru té nejkvalitnější biokosmetiky, abyste si nekupovali sice přípravky s označením BIO a 90% obsahu tvořila voda, glycerín a slunečnicový či sójový olej, jako např. Alverde, Lavera - označení "bio" mají i ty certifikované, ale převážnou část bohužel netvoří kvalitní byliny či oleje, ale pouze voda, glycerín a slunečnicový či sójový olej. Je důležité se i dívat na složení výrobku!
A POZOR i na označení Vegan !!! Nemusí za tím být kvalitní bio přípravek, vždyť i ropa není přeci živočišného původu !

Označení přírodní může být i přípravek, v němž převažují syntetické látky (např. Oriflame, Avon, Yves Rocher...).
Bohužel na označení "přírodní" v oblasti kosmetického průmyslu není zatím žádný zákon, tak jak je např. na "bio" potraviny. Tedy označení "přírodní" si může dát kosmetická firma, která podle standartů má použití přírodních složek ve výrobku od 1-30 % !!!
Např. moje oblíbená francouzská značka Durance, používá kvalitní éterické oleje z ekologického zemědělství, 98% složek výrobku jsou přírodní, ale bohužel 2% jsou syntetického původu. Proto tedy má označení přírodní.
Aby mohla mít kosmetika označení BIO musí splňovat tyto kritéria:
minimálně 95% složek musí být přírodního původu a minimálně 50% složek z nich musí pocházet z ekologického zemědělství. Výrobky mají označení EcoCert.
Přísnější je označení EcoCertBIO, u kterého minimálně 95% obsažených přírodních složek musí pocházet z ekologického zemědělství.
NaTrue je ještě přísnější a pro Vaši orientaci "jednodušší" - toto označení dostanou pouze přípravky, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství.
DEMETER - tento název pochází z řeckého slova Démétér- bohyně plodnosti Země a rolnictví.
Takto označená biokosmetika splňuje ta nejpřísnější kritéria pro pěstování, sklizeň a výrobu.
Toto označení patří jen těm nejkvalitnějším kosmetickým a potravinovým výrobkům. Z biokosmetiky je to např. Dr.Hauschka, Martina Gebhardt, Argital.
V roce 1924 na toto biodynamické pěstování poukázal dr. Rudolf Steiner, zakladatel antroposofie a spolu s dr. Rudolfem Hauschkou založili společnost WALA, která v tomto rytmu pokračuje dál a rozvíjí se. Odtud pochází většina surovin pro výrobu a zpracování biokosmetiky Dr.Hauschka a také Weleda.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama