Leden 2017

Večerní péče - díl 2.

30. ledna 2017 v 21:01 | La Eva

... pokračování...
Po důkladném odlíčení a očištění (omytí) pleti a dočištění pórů následuje krok čtvrtý:

- HYDRATACE PLETI - použitím bylinného Tonika Dr.Hauschka anebo kvalitních !! květových vod, universální a nejúčinnější je Růžová voda (čistý hydrolát), aktivujete a podpoříte metabolismus pleti, přirozené funkce pokožky. Dodává pleti hydrataci, rozjasňuje, zbavuje pleť toxinů a umožňuje jí volně dýchat a čistit se během spánku, také regeneruje, hojí a revitalizuje. Používá se také ráno, před použitím denního krému.
Aplikujte několika střiky na pleť a dle potřeby opakujte jednou až dvakrát.

- posledním, pátým krokem v období regeneračních kůr ( na jaře a na podzim ) nebo u pleti v období menopauzy či klimakteria se aplikují na pleť REGENERAČNÍ SÉRUM anebo REGENERAČNÍ KŮRA - patří do období intenzivní noční péče, které trvá minimálně 28 dní (nocí). Vhodné je začínat s aplikací kůry v období Novoluní či Úplňku. Tyto séra jsou na "vodové" bázy, nezatěžují pleť, naopak ji regenerují, vyživují, vypínají, zmírňují vrásky, zklidňují a dodávají vlhkost (hydrataci), jsou vhodné i při přechodu na novou bio kosmetiku, po nemoci, při Rosacea, Kuperose, Dermatitidě, drobných jizvičkách po akné, při detoxu.

Při používání bio kosmetiky podporujete přirozené denní a noční rytmy pleti. Je třeba se naučit správný postup, aby Vaše pleť správně fungovala, to je jediné tajemství krásné a zdravé pleti a dosažení celkové spokojenosti.

Děkuji všem svým klientům, kterým jsem pomohla a "naučila" je, jak správně pečovat o své tělo a pleť. Vaše spokojenost je pro mě největší odměnou! Děkuji.
Vaše La Eva Líbající

Večerní péče - díl 1.

29. ledna 2017 v 18:04 | La Eva
Víte, co je pro Vaši pleť jeden z nejdůležitějších kroků?
V mládí tím oddalujete předčasnou tvorbu vrásek a předčasný úbytek kolagenu a elastinu, netvoří se černé tečky, neucpávají se póry, pleť je zdravá, rozzářená a správně funguje její metabolismus.
Tím největším kouzlem je důkladné večerní odlíčení.
A proč právě to? Už jsem to psala a zmiňovala několikrát a moji klienti to moc dobře ví a potvrdí.
Právě v noci náš celý organismus a hlavně i naše pleť regeneruje a čistí, hojí se drobné trhlinky na kůži, tělo nepřijímá, ale naopak vylučuje. Aby mohla pleť dobře vylučovat a čistit se, regenerovat, je právě důležité, aby měla čím vylučovat, tj. kůží, póry, které musí být důkladně čisté.

A jak na to? Stačí 5 správných kroků k večerní očistě.

  1. ODLÍČENÍ OČNÍHO MAKE-UPU - navlhčete vlažnou vodou vatový tampon, na který nanesete čistící pleťové mléko či odličovací oční micelární gel, přiložte na oční víčka a řasy a JEMNÝMI pohyby setřete směrem od vnitřního koutku oka k vnějšímu (směrem ven). Dočistěte řasy a obočí. Poté vše opláchněte teplou vodou !
  2. ODLÍČENÍ MAKE-UPU - navlhčete pleť teplou vodou, použijte kosmetickou houbičku, kterou také namočte do teplé vody (můžete použít pro lepší pocit a zklidnění i bylinné koupele Dr.Hauschka - na výběr máte od Levandulové, Šalvějové, Citronové, Růžové, Mandlové a Jehličnanové), na konečky prstů aplikujte mycí gel nebo čistící pleťové mléko (podle typu pleti) a krouživými pohyby emulgujeme nečistoty na pleti. Poté opláchněte teplou vodou a stírejte kosmetickou houbičkou namočenou ve vodní bylinné lázni, postup opakujte nejméně dvakrát, dokud je pleť dokonale čistá. Na závěr opláchněte pleť vlažnou vodou.
  3. DOČIŠTĚNÍ PÓRŮ - k dočištění pórů a použití Čistícího krému od Dr.Hauschka předejdete k usazování nečistot a tvoření černých teček. Je to jedinný přípravek, na který jsem hrdá, že existuje a doposud jsem nenašla jiný, který takto funguje. Jeho použití je jedinečné, vyžaduje správnost provedení, jinak nefunguje. Postačí Vám ráno a hlavně večer 1 minuta, jak já říkám "ťupání" a jste dokonalé Usmívající se. Správnost použití Vám ukáže Vaše kosmetička při kosmetickém ošetření (ty, které používají přípravky Dr.Hauschka) nebo vyškolený poradce na prodejně s bio kosmetikou Dr.Hauschka. Používá se na odlíčenou pleť, s teplou vodou. 1,5 - 2 cm Čistícího krému nanesete na vodou navlhčené špičky prstů a jemným "vťukáváním" vtlačujete do mokré pleti - NE krouživé pohyby jako u peelingu! Tím, že vtlačíte Čistící krém do pórů, nabalí na sebe maz a nečistoty. Poté smyjete teplou vodu a na závěr studenou až ledovou pro uzavření pórů.
Další a poslední dva kroky pro regeneraci pleti během spánku se dočtete v příštím článku.

Zapomeňte na noční výživné krémy a obzvlášť i ty oční. Někde jsem dokonce našla výrobce na noční liftingový krém - přírodní. Větší hloupost jsem neviděla! Oční a liftingové pleťové krémy fungují pouze s metabolismem a mimikou tváře, tzn., že se používají hlavně a jen ráno!


....pokračování příště. Mrkající

Jak se vyznat v přírodní a bio kosmetice

22. ledna 2017 v 17:07 | La Eva

Jsem ráda, že se čím dál víc lidiček začalo zajímat o přírodní a bio kosmetiku a obzvláště těch mladých. Na trhu je spousta - mraky značek, které jsou vysoce kvalitní, ale stále převažují ty, které se "jen tak tváří". Jak se v tom orientovat?
Již několikrát jsem se zmiňovala, že pracuji jen s nejkvalitnější biokosmetikou a můj přístup je celkový, můj životní styl a práce se nese v tomto duchu. Zajímá mě filozofie a původ kosmetiky a jak dlouho je biokosmetika na trhu.
Bohužel, ano, říkám bohužel, protože (asi mám už svůj věk...) se život mladých točí převážně kolem "jůtuberů" a sociálních sítí, kde čtou a poslouchají rady a doporučení blogerek a youtuberek.
Občas se též podívám, ale jen z toho důvodu, že mě na ně upozorní má dcera či syn. Někteří se ve svém oboru vyznají, ale z 90% tomu tak není a bohužel dávají a rozdávají rady ostatním fanynkám, kteří se jim podřídí a koupí si to samé, ikdyž kvalita či služba stojí o ničem...

Za blogerku se NIKDY považovat nebudu a ani nechci, nemám čas a ani nechci trávit čas na internetu, bohužel je to posledních pár měsíců znát na mých příspěvcích. Původně jsem si blog založila s tím, že sem budu dávat minimálně jednou týdně radu či tip. Ale čas trávím většinou v království La Eva se svými klienty, doma občas odpovím na dotaz v mailu a počítač zapnu někdy jen v neděli. Párkrát jsem Vás žádala, pokud chcete konkrétní radu či info, napište mi rovnou na můj mail, bude a je to tak rychlejší, než sem v komentářích.
Svoje klienty "učím" jak správně pečovat o svou pleť, o celé tělo a životosprávu a v neposlední řadě o svůj vnitřní svět.

Viz níže přináším pár rad, jak se orientovat při výběru té nejkvalitnější biokosmetiky, abyste si nekupovali sice přípravky s označením BIO a 90% obsahu tvořila voda, glycerín a slunečnicový či sójový olej, jako např. Alverde, Lavera - označení "bio" mají i ty certifikované, ale převážnou část bohužel netvoří kvalitní byliny či oleje, ale pouze voda, glycerín a slunečnicový či sójový olej. Je důležité se i dívat na složení výrobku!
A POZOR i na označení Vegan !!! Nemusí za tím být kvalitní bio přípravek, vždyť i ropa není přeci živočišného původu !

Označení přírodní může být i přípravek, v němž převažují syntetické látky (např. Oriflame, Avon, Yves Rocher...).
Bohužel na označení "přírodní" v oblasti kosmetického průmyslu není zatím žádný zákon, tak jak je např. na "bio" potraviny. Tedy označení "přírodní" si může dát kosmetická firma, která podle standartů má použití přírodních složek ve výrobku od 1-30 % !!!
Např. moje oblíbená francouzská značka Durance, používá kvalitní éterické oleje z ekologického zemědělství, 98% složek výrobku jsou přírodní, ale bohužel 2% jsou syntetického původu. Proto tedy má označení přírodní.
Aby mohla mít kosmetika označení BIO musí splňovat tyto kritéria:
minimálně 95% složek musí být přírodního původu a minimálně 50% složek z nich musí pocházet z ekologického zemědělství. Výrobky mají označení EcoCert.
Přísnější je označení EcoCertBIO, u kterého minimálně 95% obsažených přírodních složek musí pocházet z ekologického zemědělství.
NaTrue je ještě přísnější a pro Vaši orientaci "jednodušší" - toto označení dostanou pouze přípravky, které pochází z kontrolovaného ekologického zemědělství.
DEMETER - tento název pochází z řeckého slova Démétér- bohyně plodnosti Země a rolnictví.
Takto označená biokosmetika splňuje ta nejpřísnější kritéria pro pěstování, sklizeň a výrobu.
Toto označení patří jen těm nejkvalitnějším kosmetickým a potravinovým výrobkům. Z biokosmetiky je to např. Dr.Hauschka, Martina Gebhardt, Argital.
V roce 1924 na toto biodynamické pěstování poukázal dr. Rudolf Steiner, zakladatel antroposofie a spolu s dr. Rudolfem Hauschkou založili společnost WALA, která v tomto rytmu pokračuje dál a rozvíjí se. Odtud pochází většina surovin pro výrobu a zpracování biokosmetiky Dr.Hauschka a také Weleda.