Říjen 2016

Biologický podzim, Novoluní, Halloween, dýně...

30. října 2016 v 20:49 | La Eva

Čas dýní, svátků svatodušních - Dušiček, Halloweenu a svíček.
Co to pro nás znamená?
15 dní nás dělí od začátku biologické zimy a s tím souvisí i dnešní Novoluní, čas pro doplňování, posílení a nový začátek. Někteří mohli být lehce podráždění nebo je zlobili domácí mazličci, obzvlášť v noci, jako u nás doma Usmívající se.
Využijte tyto dny pro sebe, své tělo, pleť, vlasy, ale i pro vztahy, ať už pracovní či osobní. Tělo více přijímá, zadržuje, posiluje, cokoliv mu dodáte, to si uloží.
Pro toto podzimní období aktuální a skvělé, protože i příroda se připravuje na zimu.
Možná jste si všimli, že jste více unavení, změnily se Vám chutě, máte větší hlad nebo častěji jíte.
Tělo zpomaluje metabolismus, šetří energií, touží po potravinách, které ho posílí, ale i po sladkostech, které naopak nejsou dobré pro slezinu (sladkosti umělé, cukrovinky, dorty, koláče, více chuť na cukr a sladkou chuť). Tyto potraviny naopak slezinu oslabují, ta je důležitá pro náš obraný systém, pokud je slezina vyčerpaná, oslabená, máme potom oslabenou imunitu a jsme nemocní a bez energie.
Pokud chcete tělu dopřát to dobré, konzumujte dýně, mrkev, brambory, červenou řepu, květák, jablka, mošt, víno a občas i maso, sušené ovoce, med.

I naše pokožka je sušší, broznová pleť se vytratila ta tam, vlasy jsou sušší, křehké a vypadávají.
Dopřejte tělu posilující masáže, při kterých si odpočinete a dodáte tělu energii (vhodná je antistresová-uklidňující s aromaoleji , lymfatická celého těla nebo reflexní masáž zaměřené na posílení organismu).
Jednou týdně dopřejte tělu peeling a koupel s mořskou solí, levandulí, rozmarýnem,růží... a poté vetřete do kůže kvalitní olej či balzám.
V péči o pleť nezapomínejte na kvalitní denní krém a lehký make-up (moji favorité jsou přípravky Dr.Hauschka) a jednou týdně výživná a regenerační maska a masáž obličeje.
Nevynechejte už nyní Vaše ruce! Dopřejte jim výživný krém - na noc hydratační a na den ochranný a výživný.
A více odpočívejte!

Moje tipy pro podzimní dny:
  • snídaně: teplá rýžovo-pohanková kaše s rozinkami, skořicí, brusinkami, dýňovým semínkem, vlašskými ořechy, drcenými kakaovými boby a na ozdobu pár malin
  • k obědu pečená zelenina (brambory, mrkev, dýně, červená řepa, celer) a kysané zelí
  • svačinky: domácí štrůdl nebo jablečná přesnídávka s dětskými piškoty Usmívající se
  • večeře: dýňová polévka, zeleninová s květákem, brokolicový či hráškový krém, luštěninová
  • během dne bylinkové čaje s kořením, zázvorem, ovocné s kořením, které prohřívají tělo
  • ujíždím zase na čajích od Sonnentor, na těch ovocných ( Raráškovi Klauni s červenými nosy, Ovocná symfonie, Adventní ovocný, Brusinkový) ředěných s teplým jablečným džusem se skořící, vřele doporučuji, vážně mňamka!
  • v péči o sebe: ráno Tonikum nebo květová Růžová voda, denní krém, oční krém, balzám na oči, řasy a obočí, pak lehce make-up, zdravíčka z nové podzimní limitované edice Dr.H., Růžový balzám na dekolt, krk,prsa, paže, který střídám s Trnkovým olejem. Na nohy a zadeček Rozmarýnové tonikum nebo Arnika-Bříza olej, které prohřívají.
  • večer: kartáčování nebo jednou týdně peeling z mořské soli s levandulí, Levandulový či Mandlový balzám na tělo. Na pleť: důkladné odlíčení, poté Tonikum nebo Růžová voda a jednou týdně masáž pleti s kokosovým olejem a maska (Krémová nebo Zklidňující).
Všechny přípravky jsou od Dr.Hauschka, jen květová voda Růže je (v organické kvalitě) z Francie.

Nezapomínejte zpomalit a odpočívat!

U mě v salonu na Vás čeká podzimní atmosféra v náladě podzimních barev, dýní, svíček, vůní a nových čajů od Sonnentor.

TĚŠÍM SE NA VÁS!P.S. malá modelka je dcerka od mé kamarádky Zuzky H. ( malá Freyuška).
Dýně vyrobila moje dcera pro Haloweenskou atmosféru.

Adventní víkendy se slevou 15%

9. října 2016 v 13:09 | La Eva

Podzim před pár dny teprve začal, ale na žádost klientů, kteří mé akce rádi využívají a těší se na ně, letos opět vyhlašuji adventní zkrášlující a odpočinkové víkendy i se soutěží.
Po dobu adventních víkendů (vyjímkou je 2.adventní víkend 3.a 4. prosince) máte možnost nechat se hýčkat "RITUÁLEM LA EVA" se slevou 15% .
Všichni, kteří se akce zůčastní budou zařazeni do slosování o masáž těla (na výběr buď aroma masáž těla nebo lymfatická masáž těla). Losování proběhne v úterý 27. prosince 2016.

"RITUÁL LA EVA" = cena po slevě 1 275,- Kč (info o cenách na www.kosmetikalaeva.cz)
Délka ošetření: 135 minut
Ošetření zahrnuje kosmetické ošetření organickou kosmetikou Dr.Hauschka a Dermatherm a poté masáž (na výběr masáž zad, reflexní masáž chodidel nebo lymfatická masáž nohou). Více info o celé procedúře, včetně používaných přípravků naleznete v listopadovém článku z roku 2015 - "Rituál La Eva".

Termíny 1. adventní víkend 2016:
sobota 26.11. od 10:30 , 14:00 a 17:00
neděle 27.11. od 10:30 a 14:00

Termíny 3. adventní víkend 2016:
sobota 10.12. od 10:30 , 14:00 a 17:00
neděle 11.12. od 10:30 a 14:00

Termíny 4. adventní víkend 2016:
sobota 17.12. od 10:30 , 14:00 a 17:00
neděle 18.12. od 10:30 a 14:00

Objednávat se můžete buď přímo na mých facebookových stránkách Kosmetika La Eva, kde je zveřejněna událost (každý víkend je samostatně) a připsat se do komentářů nebo na e-mail:
KosmetikaLaEva@seznam.cz

Každý obdrží malý bio dárek Usmívající se.

Na tuto akci nelze zakoupit dárkový poukaz.

RUŠENÍ TERMÍNŮ MINIMÁLNĚ 48 HODIN PŘED DOHODNUTÝM TERMÍNEM.