Září a naše tělo

4. září 2016 v 19:32 | La Eva

Škola začala a s ní povinnosti i pro nás dospělé, ikdyž někteří ratolesti nemají, i tak je září jako takové pro nás a vlastně celý organizmus, zlomové. Podzim je už cítit, rána studená, večer je to též znát a slunce už také déle spí :-) .
Důležité je udržet si energii a harmonii v těle, abychom se cítili stále fit a v pohodě během celého podzimu, ale hlavně v zimě. Nyní je vhodné období pro doplnění a posílení celého těla, regeneraci pokožky, vlasů a pleti.
Jak na to? O pleti a celém těle, hlavně o doporučených přípravcích pro domácí použití, se kterými mám vynikající výsledky, jsem psala v loňském článku v září 2015 ( Podzimní péče o pleť a tělo, rozdělené na 2 části). Jen ve zkratce: vhodné jsou regenerační ošetření, posilující masáže celého těla (lymfatické, klasické a uvolňující-regenerační, které rozproudí energii v těle a prokrví pokožku) a pro pleť, kdy se aktivují kolagenová a elastinová vlákna.

Nejdůležitější je, abychom tělo správně nastartovali, tzn. nejdříve vyčistili (očistná kůra) a poté posílili vhodnými potravinami.

Období babího léta (cca do konce září) je podle TČM dobou dozrávání, rovnováhy a úrody, elementem je Země a denní dobou během dne představuje odpoledne. Je to "konečný stav" všeho, čeho jsme za celý rok dosáhli, tzn. úrodu a plné úživání si všeho, co máme. Chuť pro babí léto je sladká, ale neznamená to jíst sladkosti, cukrovinky, koláče a pít sladké nápoje, znamená to sladká chuť ovoce, zeleniny (dýně, mrkev, brambory), obilovin.
Podle TČM je hlavním úkolem orgánů sleziny, žaludku a slinivky, aby se správně podílely na trávení a vstřebávání, tj. získávání energie z přijaté stravy. Nejvhodnější úprava v kuchyni je krátké vaření (do 10-ti minut) a když jíme v klidu !!! a s chutí.

Potraviny s elementem Země:
  • rýže, slzovka, jáhly, kukuřice, qinoa
  • hrách, cizrna, fazole adzuki
  • dýně, mrkev, jablka, hrušky, švestky, brambory, kukuřice a všechno ovoce či zelenina sladké chuti
  • kozí mléko, kozí smetana, tofu
  • oleje, med, vanilka, rozinky, mandle, ořechy, sezam, med, máslo, ječný slad

Na konci září (astronomický začátek podzimu 23.září) nastává období podzimu, dle TČM elementem podzimu je Kov, denní dobu v průběhu dne představuje večer. Představuje loučení se s létem, smutek, sklizeň. Energie se stahují dolů a dovnitř. Ve stravě je typickou chutí elementem Kovu ostrá a pálivá chuť, která rozproudí energii v těle a zahřívá. Orgány představující "podzim", na které bychom se měli zaměřit jsou plíce a tlusté střevo.
Podle TČM by se měli v období podzimu a zimy podávat jídla delší dobu vařená (vývary), jídla bohatší na energii, protože si tělo dělá zásoby na zimu. Měli bychom jíst více semínek, ořechů a hub (když vysychá v těle "energie" tvoří se různé ekzémy).

Vhodné potraviny pro období podzimu:
  • dlouhozrnná rýže, ječmen, ječmenné kroupy, pšenice
  • bílé fazole, slzovka
  • ředkve, kedlubny, mrkev, pórek, cibule, křen, pažitka, česnek, kapusta, dýně, špenát, zelená listová zelenina, kyselá jablka, banány, květák, brokolice...
  • tofu, králík, zajíc, sýry s modrou plísní
  • chilli, ořechy, semínka, houby (žampiony, hlíva...), mátový čaj, ječmenný slad

P.S.
Už jsem se smířila s tím, že moje tělo automaticky začne se začátkem podzimu "přibýrat" a zadržovat, v zimě jsou u mě čtyři kila nahoře normální, nosím až o číslo větší kalhoty a trička, i přes veškerý "boj" v mladším věku, když jsem ještě byla blázen do fitness, dřela jsem o to víc ve fitku, trápila a mučila své tělo dietami, kardiem a pořád se divila, proč to moje tělo tak drží.
Teď už to několik let "díkybohu" vím a netrápím ho, ono to vážně potřebuje.
A také víc spím, když to jde a snažím se tak i svou práci přizpůsobit, abych déle spala.
Tělo si ukládá energii pro období zimy.
A je tak skvělé, jak se mi mění chutě, miluji to! Dnes ráno jsem dostala chuť na teplý jablečný džus se skořicí a v příštím týdnu dokoupím zase mé oblíbené prohřívací čaje s kořením.

Tělo si prostě samo řekne, co potřebuje. Naučte se mu naslouchat!

KRÁSNÝ PODZIM NÁM VŠEM Líbající
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama