Září 2016

Nevěřte "všemu", co píšou...

26. září 2016 v 13:32 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 19.

Rad, tipů, "mouder" , doporučení a článků je nespočet. Kdo se má pak v tom vyznat !?
Znáte to, trpíte nějakým problémem a začnete "gúglit", hledáte diskuse, reference a co, kde, kdo napsal a místo toho, abyste našli tolik očekávanou radu zjistíte, že "nesmíte" vlastně nic.

Ráda bych VÁS VŠECHNY vyzvala k tomu, pokud něco hledáte a chcete se dozvědět více o určitém problému, doporučení apod. hledejte u ověřených zdrojů.
Jako příkladu uvedu:
- spousta masérských studií píše a i na internetu jsem se dočetla, že není vhodné provádět veškeré masáže při křečových žilách, při menstruaci, vysokém krevním tlaku, těhotenství, zánětech atd.
Za mě doporučuji to nejdůležitější - naslouchejte vlastnímu tělu, ono Vám samo řekne, co je pro něj nejlepší. Každý jsme individuální a jedinečný, někomu může vyhovovat "to" a druhému "ono". A hlavně !!! Poraďte se s tím, ke komu chodíte či jdete. Předpokládám, že pokud někdo vykonává práci s lidmi, obzvláště s Vaším zdravím, s čímž souvisí masáže, kosmetické ošetření, lymfatické masáže, je natolik zkušený a zodopovědný za to, co Vám doporučí.

To, co každý dělá je jeho jméno, jeho "značka". Je to takový osobní slib sám sobě, který je odrazem jeho těla, jeho mysli, jeho duše. A pokud je zodpovědný, nedovolí si svůj slib porušit, protože by tím zničil sám sebe, svoji "značku". A já jsem si takový slib dala už dávno!
Vím, že nemohu vycházet každému vstříc, nikdy nebudu vyhovovat VŠEM, ale pokud nebudu šťastná já sama, nebudou šťastní a spokojení ti kolem mě i moji klienti a budou mi věřit.
Proto chci vždy znát Váš zdravotní stav, krátká konzultace, pokud Vás neznám, je podmínkou.
Nezapomínejte, že VŠE SOUVISÍ SE VŠÍM.

Některá studia se chrání raději tím, že vypíšou desítky kontraindikací místo toho, aby to s Vámi osobně probrali. Chápu, ale pak právě vznikají "fámy a tam ta paní povídala, tam píšou..." a když pak klientovi doporučím pravý opak, diví se a někteří nevěří.

Jak jsem již napsala, dala jsem si slib a ten nikdy neporuším, protože ikdyž by to NIKDO nevěděl, že jsem ho porušila, budu to přeci vědět JÁ !
Vždy mi šlo a jde o to, dohodnout se s klientem osobně a sestavit mu péči namíru.
Některé věci cítím a nedokážu vysvětli proč právě to či ono, ale intuice nikdy nezklame...

Nechejte o sebe pečovat tam, kde jim na Vás záleží.

Vaše oblíbená kosmetická masáž je zpět

21. září 2016 v 18:24 | La Eva

Na přání klientů zařazuji od září opět VAŠI oblíbenou kosmetickou masáž (lymfatická spojená s francouzskou olejovou) obličeje, krku a dekoltu.

POSTUP:
* odlíčení make-upu (Levandulová lázeň, Čistící mléko, mycí gel)
* lymfatická masáž hlavy, obličeje a krku (nasucho + štětečky Dr.Hauschka)
* francouzká kosmetická olejová masáž obličeje, krku a dekoltu (bio Arganový olej)
* mikromasáž očního okolí
* omytí pleti Citron-Lemongrass lázní
* závěrečná péče s bylinným Tonikem a denním krém
* hydratační oční krém

Používané přípravky Dr.Hauschka a Dermatherm.
Délka ošetření: 45 minut
Cena: 690,- Kč

Vhodné jako regenerační péče a při nastartování metabolismu pleti v kombinaci s kosmetickým ošetřením.

Těším se na Vás!

VAŠE Kosmetika La Eva Líbající

Růžová květová voda (Gravier)

17. září 2016 v 21:19 | La Eva

RŮŽOVÁ VODA Z DAMAŠSKÉ RŮŽE (čistý hydrolát) z francouzských laboratoří Gravier
Čistý hydrolát bez přidaných složek jako voda, glycerín, alkohol apod.

Květová voda "Růže z Damašku" je jedna z nejkvalitnějších květových vod, je tradičním výrobkem ve Francii a je známá a používaná již od starověku. Její použití je rozšířené v mnoha civilizacích, zejména i v tradiční čínské medicíně, starověkém Egyptě a perské říši. Ve starověkém Řecku byla Růže Damašská symbolem lásky a krásy a zasvěcena bohyni krásy Afroditě.

Květová voda se získává destilací vodní párou okvětních lístků, vzniká pak čistý hydrolát, ve kterém najdeme bioaktivní složky a menší obsah éterického oleje, který dává květové vodě své přednosti a svá specifika, obzvláště vůni. Neobsahuje žádné konzervanty, alkohol aj. Pouze je přidán kořen ředkve, který funguje jako antimikrobiální činidlo a zabraňuje rozvoji bakterií, má antimykotické vlastnosti (proti plísním na kůži).

O esenciálním Růžovém oleji se říká, že má ze všech esenciálních olejů nejvyšší vibrační frekvenci a otevírá naše srdce a duši lásce a duchovním věcem.
Podporuje objevení krásy (i vnitřní) a radosti ze života.
Pomáhá při bolestech hlavy, ulevuje při menstruaci, nevolnosti, zvracení, podporuje krevní oběh, používá se i při porodu (podporuje porodní stahy), pomáhá při úzkostech a stresu, harmonizuje tělo, využívá se jako afrodiziakum a antidepresivum.

V péči o pleť má vysoce hydratační a zklidňující účinky...
 • hojí vyrážky, jizvy
 • zmírňuje a zjemňuje vrásky
 • zklidňuje pleť i po holení
 • oživuje a revitalizuje pleť
 • je vhodná i pro miminka k osvěžení v parných dnech
 • můžete používat i jako ústní vodu či pít (ředit 1:10)
 • je vhodná pro všechny typy pleti
 • vhodná i při ekzémech, dermatitídách, onemocnění Rosacea či kuperoze.
Balení je eko: v tmavě modré "umělohmotné" lahvičce s rozprašovačem, obsah 200ml.
Cena: 350,- Kč
Kvalita: 100% organic/bio
K dostání od konce října 2016 u mě v salonu (dováží mi ji přímo od výrobce z Francie).

Září a naše tělo

4. září 2016 v 19:32 | La Eva

Škola začala a s ní povinnosti i pro nás dospělé, ikdyž někteří ratolesti nemají, i tak je září jako takové pro nás a vlastně celý organizmus, zlomové. Podzim je už cítit, rána studená, večer je to též znát a slunce už také déle spí :-) .
Důležité je udržet si energii a harmonii v těle, abychom se cítili stále fit a v pohodě během celého podzimu, ale hlavně v zimě. Nyní je vhodné období pro doplnění a posílení celého těla, regeneraci pokožky, vlasů a pleti.
Jak na to? O pleti a celém těle, hlavně o doporučených přípravcích pro domácí použití, se kterými mám vynikající výsledky, jsem psala v loňském článku v září 2015 ( Podzimní péče o pleť a tělo, rozdělené na 2 části). Jen ve zkratce: vhodné jsou regenerační ošetření, posilující masáže celého těla (lymfatické, klasické a uvolňující-regenerační, které rozproudí energii v těle a prokrví pokožku) a pro pleť, kdy se aktivují kolagenová a elastinová vlákna.

Nejdůležitější je, abychom tělo správně nastartovali, tzn. nejdříve vyčistili (očistná kůra) a poté posílili vhodnými potravinami.

Období babího léta (cca do konce září) je podle TČM dobou dozrávání, rovnováhy a úrody, elementem je Země a denní dobou během dne představuje odpoledne. Je to "konečný stav" všeho, čeho jsme za celý rok dosáhli, tzn. úrodu a plné úživání si všeho, co máme. Chuť pro babí léto je sladká, ale neznamená to jíst sladkosti, cukrovinky, koláče a pít sladké nápoje, znamená to sladká chuť ovoce, zeleniny (dýně, mrkev, brambory), obilovin.
Podle TČM je hlavním úkolem orgánů sleziny, žaludku a slinivky, aby se správně podílely na trávení a vstřebávání, tj. získávání energie z přijaté stravy. Nejvhodnější úprava v kuchyni je krátké vaření (do 10-ti minut) a když jíme v klidu !!! a s chutí.

Potraviny s elementem Země:
 • rýže, slzovka, jáhly, kukuřice, qinoa
 • hrách, cizrna, fazole adzuki
 • dýně, mrkev, jablka, hrušky, švestky, brambory, kukuřice a všechno ovoce či zelenina sladké chuti
 • kozí mléko, kozí smetana, tofu
 • oleje, med, vanilka, rozinky, mandle, ořechy, sezam, med, máslo, ječný slad

Na konci září (astronomický začátek podzimu 23.září) nastává období podzimu, dle TČM elementem podzimu je Kov, denní dobu v průběhu dne představuje večer. Představuje loučení se s létem, smutek, sklizeň. Energie se stahují dolů a dovnitř. Ve stravě je typickou chutí elementem Kovu ostrá a pálivá chuť, která rozproudí energii v těle a zahřívá. Orgány představující "podzim", na které bychom se měli zaměřit jsou plíce a tlusté střevo.
Podle TČM by se měli v období podzimu a zimy podávat jídla delší dobu vařená (vývary), jídla bohatší na energii, protože si tělo dělá zásoby na zimu. Měli bychom jíst více semínek, ořechů a hub (když vysychá v těle "energie" tvoří se různé ekzémy).

Vhodné potraviny pro období podzimu:
 • dlouhozrnná rýže, ječmen, ječmenné kroupy, pšenice
 • bílé fazole, slzovka
 • ředkve, kedlubny, mrkev, pórek, cibule, křen, pažitka, česnek, kapusta, dýně, špenát, zelená listová zelenina, kyselá jablka, banány, květák, brokolice...
 • tofu, králík, zajíc, sýry s modrou plísní
 • chilli, ořechy, semínka, houby (žampiony, hlíva...), mátový čaj, ječmenný slad

P.S.
Už jsem se smířila s tím, že moje tělo automaticky začne se začátkem podzimu "přibýrat" a zadržovat, v zimě jsou u mě čtyři kila nahoře normální, nosím až o číslo větší kalhoty a trička, i přes veškerý "boj" v mladším věku, když jsem ještě byla blázen do fitness, dřela jsem o to víc ve fitku, trápila a mučila své tělo dietami, kardiem a pořád se divila, proč to moje tělo tak drží.
Teď už to několik let "díkybohu" vím a netrápím ho, ono to vážně potřebuje.
A také víc spím, když to jde a snažím se tak i svou práci přizpůsobit, abych déle spala.
Tělo si ukládá energii pro období zimy.
A je tak skvělé, jak se mi mění chutě, miluji to! Dnes ráno jsem dostala chuť na teplý jablečný džus se skořicí a v příštím týdnu dokoupím zase mé oblíbené prohřívací čaje s kořením.

Tělo si prostě samo řekne, co potřebuje. Naučte se mu naslouchat!

KRÁSNÝ PODZIM NÁM VŠEM Líbající