"Věci", co mě dobíjí

5. srpna 2016 v 20:45 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 16.

Ono se lehce řekne: " Zpomalte, vezměte si volno, nedělejte to, či ono…". Každý ví, o čem mluvím, znáte to moc dobře a slyšeli jste to snad tisíckrát. Jenže v dnešní moderní době nelze se sbalit, všeho nechat, přestat pracovat…
Dnes a denně se setkávám s lidmi, kteří jsou "nemocní" z přepracovanosti, stresu, nespokojeností, vysokých nároků, které si na sebe vzaly, nesplněných úkolů, osobního vyčerpání… Všechny tyto neduhy a negativní emoce mají velký vliv na naše zdraví, psychickou pohodu a dlouhověkost. Když k tomu přidáme špatnou a nepravidelnou stravu, nedostatek spánku a pohybu jsme na pokraji psychického zhroucení, vzniku autoimunního onemocnění, kila jdou nahoru a o pleti, vlasech a nehtech ani nemluvě. Naše tělo při vyčerpanosti nemá už sílu na to, aby udržovalo správnou funkci metabolismu, dodávalo výživu vlasům, nehtům a pokožce.
Naše tělo je jedna velká továrna, kde vše souvisí se vším. Když je tělo unavené a vyčerpané bez energie upozorní nás na to - chce se nám spát, jsme zpomalení, cítíme slabost, únavu a pocit, "že na nás něco leze", nedaří se nám v práci, osobním životě, jsme podráždění. Místo toho, abychom si odpočinuli, zpomalili, vzali si hodinu či půl dne volno, raději si uvaříme další kafe, ve Večerce si koupíme čokoládu a energetický nápoj typu Redbull apod.a pracujeme dál. Jenže tělo má úžasný pamatovák, když takto pokračujeme několik dnů, týdnů, měsíců přijde nemoc typu virózy, chřipky, pásového oparu a to nemluvím u žen o rozhozeném menstruačním cyklu a vlivu psychiky na rozhodování nejen v pracovním procesu.Neposlechnete po druhé? Tak vám tělo naloží další: padání vlasů, autoimunní onemocnění, vracející se nachlazení, chronické nemoci, záněty močáku, ledvin atd. Až když jste donuceni opravdu ležet, konečně si uvědomíte, že za tím vším je opravdu jen "nedostatek času" sami na sebe!
Jsem tomu sama sobě a všem kolem mě, kteří mě znají, vzorným a ukázkovým příkladem. Až má "nemoc" , kterou v lékařských učebnicích nazývají Rosacea - autoimunní onemocnění a přitom na ni "není lék". Ta mě přinutila a dostala za hranice sebe sama, abych se vzpamatovala a začala si užívat víc sebe (nemluvím o sobeckosti), všedních maličkostí, poslouchala a naslouchala svému tělu. Člověk obětuje čas, aby vydělal peníze a pak je utratí za léčení se. Vždy je lepší prevence, než "oprava".
Toto vše mě přimělo k zamyšlení se a sepsání pár mých tipů a doporučení, jak se mít víc ráda, věnovat se sama sobě, pracovat na sobě, mít na sebe čas a prostor, ale přitom dělat běžné denní činnosti, chodit do práce, zvládat negativní věci a okamžiky, které s námi zamávají, občas dostanou na kolena, ale umět se postavit, oprášit je a jít dál.
  1. základem začátku dobrého dne je snídaně. Vždy snídejte!!! První, co by mělo přijít ráno do Vašeho žaludku je kvalitní čaj (bylinný, zelený - ochlazuje tělo a ti, kteří trpí záněty v těle a akné, tlumí horkost v tkáních, jen ho vynechte v zimním období, vyměňte za prohřívací bylinné nebo kořeněný černý či bílý čaj) a poté teplá obilninová kaše, nejlépe jáhlová, kukuřičná, pohanková, rýžová, ovesná s rozinkami, oříšky, semínky, čerstvým či kompotovaným ovocem. Kdo raději po ránu slané může zkusit naslano kaše nebo krémové, zeleninové polévky a kvalitní vývar. Kvalitní teplou snídaní nastartujete metabolismus (nastartujete motor, který vydrží frčet na plné obrátky), nebudete tolik vyčerpaní, bez energie a tělo Vám to tisíckrát vrátí. A milé ženy, dívky, dámy - teplé snídaně odbourávají celulitidu! Vaši kávu si vychutnejte až po snídani a na svačinku si dejte i Váš oblíbený fresh, čerstvé ovoce či nějakou sladkost a jogurt, NE k snídani!
  2. kdykoliv se o mě "něco pokouší", cítím slabost a začínající virózu, vezmu si 48 hodin volno (slovo dovolená neznám, pracuji sama na sebe, co si rukami nevydělám, to nemám,ale moc dobře vím, že když neposlechnu své tělo, po týdnu skončím s týdenní virózou nebo neustálým vyčerpáním a bez energie, což odnesou i moji klienti a to nechci dopustit). Ležím, odpočívám v teple, spím, čtu si, dívám se na své oblíbené seriály (ještěže ten internet je Usmívající se ) a filmy, popíjím litry čaje z damašské růže, zázvorový, mátový a čistící, ředěné pomerančové šťávy s vodou a zapálím si svoji oblíbenou vůni v aromalampě.
  3. minimálně čtyřikrát do týdne mám své osobní volno pár hodin, abych si zacvičila své oblíbené zdravotní čínské cviky, posilovací cviky a lehké kardio. Nejen pro pevnější partie, ale pro své srdce a oběhový systém. Ne nadarmo se tomu říká kardio.
  4. miluji veselé barvičky, aromaterapie a colourterapie dělají své na psychiku. Proto jsem si tolik oblíbila nosit barevné upravené nehty.
  5. jednou až dvakrát do měsíce chodím na masáže a pořádně si je užívám. Je to pro mě takový malý svátek (ještě jsem nenašla tu pravou nebo toho pravého na dokonalou masáž a kosmetiku, protože jsem asi moc náročná?)
  6. snažím se mít kolem sebe hodně zeleně, kytiček, vodu, které mě neskutečně dobíjí
  7. doma mám své dva oblíbené mazlíčky (kocoura a kočičku). Bez nich bych si život nedokázala představit. Říká se, že kočky a psi vycítí nemoc, špatnou náladu. Moji kočičí miláčci to vždy poznají, co právě potřebuji. Moji a já zase jejich - lásku.
  8. naučila jsem se vidět VE VŠEM to pozitivní, okamžiky, co mi nejsou příjemné beru jako překážku, kterou je třeba zdolat, překonat a jít dál a vidět pak, že mě posílila. Pořád se učím, každým dnem, ale věřím, že nic není náhoda, ani lidičky, bytosti, události a věci, co právě přišli přijít měli...
  9. těším se z maličkostí, okamžiků a věcí, co jsou zadarmo. Z přítomnosti, čerstvého ovoce, slunce, zpěvu ptáků, zalévání zahrady, lásky svého muže, spokojenosti svých klientů a radosti svých přátel, stále se učím řešit jen důležité věci, myslet na sebe a své blízké.
  10. naučila jsem se žít přítomností (ale trvalo mi to! Mrkající)

Věřte mi, že to za změnu stojí. Tělo se Vám odvděčí energií, vytrvalostí, sílou a pozitivní náladou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Irena Irena | Web | 6. srpna 2016 v 10:44 | Reagovat

Přesně o tohle se snažím!!!!

2 bioamalka bioamalka | 7. srpna 2016 v 17:35 | Reagovat

Tak to je moc dobře! ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama