Dovolená? ... Život očima La Eva

29. srpna 2016 v 23:53 | La Eva

Život očima La Eva - DÍL 18.

"Pořádně si odpočiňte, zasloužíte si to"... slova mých klientů.
A já dělám druhý den "dovolené" co? Přemýšlím nad tím, jestli se půjdu podívat do království už ve čtvrtek večer nebo až v pátek. No jsem já normální? Ano jsem! Teda jak pro koho, že? Ale soudit lidi nemáme právo a dělat hranice "normálnosti" také ne.
Ale jednoho jsem se dočkala už v sobotu večer, po celodenním praní (jo vím, pere pračka, ale vy to prádlo musíte roztřídit, pak pověsit a já v tom mám systém :-) a naštěstí bylo jasno, tak mi ty čtyři pračky uschly), pak nastalo žehlení a já fakt žehlím, protože nesnáším pomačkaný utěrky na nádobí, ložní a trička.Mezi tím jsem stihla upéct hovězí mleté maso (jo je to sekaná, ale to slovo nesnáším, protože to ve mně vzbuzuje pocit, že je v tom vše, co není kvalitní a jinak použitelné), uvařit rajskou pro mého syna, který ji má rád (co bych pro něj neudělala,že) a ještě hovězí guláš mému muži (jen tak mimochodem, jsem stále vegan :-) ) , jo a mezi tím si odskočit do OC pro objednávku do prodejny, na kterou jsem se fakt moc těšila! A konečně se dostávám k tomu vytouženému večeru, kdy jsem si nalakovala své fakt dost dlouhé nehty černým lakem. Na ty dlouhé nehty jsem se těšila asi nejvíc, protože jinak moc nemůžu kvůli práci.
A není nad to se ráno vzbudit se vzorem peřin na nehtech...co dodat.
Tak začala má dovolená.
Dobalit a vyrážím se synem směr Morava. Cestou pár selfíček :-) , občas mi tam vleze syn a hlásí:"Mami, hlavně to nedávej na facebook a neoznačuj mě tam!". To zdůraznil asi čtyřikrát a já jsem udělala co? Jasně, že jsem je všechny na facebook dala i označila :-) a světe div se, pár lajků od "prý kamarádek" a už to bylo v pohodě a nic se mazat nemuselo. Jo a prý mu někteří kamoši "závidí" mě, že je se mnou sranda, fotím selfíčka a je mi teprv !!! čtyřicet :-) . To zas těší mě.

Na Moravě je hezky, chybí mi v Praze ta zeleň, klid a taková ta laxnost místních: bude- bude, nebude-nebude. Ale neměnila bych! Praha je "sobecká", ale dala mi šanci a možnost změnit svůj život a splnit svůj sen a Stará Praha, ta je nej!

A co druhý den dělám? Přemýšlím nad dalším rozumným článkem, říkala jsem si, že nevezmu telefon do ruky nejmíň tři dny, nezavolám a nenapíšu svému muži nejmíň dva dny :-) , ať si od sebe "odpočineme". No a co myslíte? Jasný, už v busu na nádraží Florenc jsem mu posílala pusinky a pozdrav a večer volala a ptala se ho na nesmyslný otázky, jen proto, že jsem ho potřebovala slyšet. Pak si uvědomím, že patříme k sobě, bez něj to nejsem já, taková jaká doopravdy jsem. ON je jediný mužský, co mě respektuje, bere takovou, jaká jsem a umí mi dát spoustu maličkostí, které jsou zadarmo, ale dělají svět krásným.
Neřeší, jestli mám díru na vnitřním švu legín, co nosím doma anebo jestli spím ve vytahaným tričku, přečkal se mnou nemoc Rosacea a věřte mi, že vidět mě po ránu s nemocnou pletí s Růžovkou není žádná výhra, ví, že kvůli svému království nevěnuji dostatek času domácnosti a vaření a starám se víc o ty "druhé". Tohle je pro mě víc, než si dokážu představit.
Tak si vlastně říkám, že já tu dovču vlastně ani nepotřebuji, protože můj život je vlastně jedna velká dovolená :-) .

No a taky jsem zvědavá, jestli tento článek zveřejním a jestli jo, tak ti, co ho budou číst budou mít asi tak trochu štěstí, protože se možná stane to, že se ráno probudím a smažu ho, protože s mojí prací vlastně vůbec nesouvisí anebo jo?
A taky doufám, že to můj muž číst nebude, protože jestli jo, tak těch maličkostí bude asi o to míň, než bylo doposud, když totiž něco udělá, tak si z toho vážně sednu na zadek a brečím do peřin štěstím.

Přeji VŠEM, aby byli šťastní, jako jsem já, protože život si tvoříme sami, už jen tím, co děláme, s kým se stýkáme a také tím, co jíme :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | 2. září 2016 v 16:50 | Reagovat

Jsem moc ráda,že jsi to nesmazala.
To, že je pro tebe práce radostí je u tebe v království poznat.
Krásné vyznání.

2 bioamalka bioamalka | 2. září 2016 v 17:13 | Reagovat

[1]: Děkuji Blani :-)
Z žebříčku sledovanosti je tento článek na 2.místě :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama