Srpen 2016

Jídelníček pro očistu (detox) těla a lymfatická kůra

30. srpna 2016 v 17:43 | La Eva

Vhodný čas k začátkům detoxikační a "ozdravné" kůry= lymfatickým masážím, je v období od 15. února do konce května a podzimní detox od 15. srpna do konce listopadu. Podrobné info o masážích je na mých stránkách na facebooku a zde na mém blogu. Nejvhodnější doba, kdy začít je s Úplňkem, popř.s Novoluním.
Detoxikační kůra by měla trvat minimálně 3 týdny, nejlépe 5-6 týdnů, kdy 4.týden je pauza. Více pak svým klientům vysvětlím osobně.
Minimálně 2-krát týdně doporučuji lymfatickou masáž, nejlépe v dopoledních hodinách po dobu 3 týdnů, pak stačí 1 týdně a po detoxu vhodné přijít na "udržovací" masáž jednou za 4-6 týdnů. První masáž vždy začínat celým tělem, pak dle stavu klienta stačí nohy nebo střídat, dle stavu klienta (viz kombinace masáží na permanentky "Variant").

Na detox doporučuji přímo ČAJE: detoxikační = čistící, které se skládají z více druhů bylinek (u mě v salonu nebo mají v lékárně nebo v obchůdkách se zdravou výživou, drogerii DM,skvělé má Sonnentor), aby obsahovaly: břízu, MALÉ MNOŽSTVÍ kopřivy, zlatobýl, mátu kadeřavou, měsíček, fenykl, lékořici...také doporučuji ledvinový a jaterní čaj nebo jen kopřivu (dobrou chuť a kvalita je z DM od Alnatury Kopřiva s citronovou trávou- v balení je 20 sáčků, s tímto čajem je vhodné udělat si kůru POUZE na 10 dnů, tj. ráno a večer do 0,5 litru sáček a pít. Nepřesahovat delší dobu, jak 10-14 dnů, protože kopřiva z těla odplavuje železo a minerály a způsobuje únavu). Čistící čaje 3 druhy je možno zakoupit i přímo u mě v salonu (od 48 - 70Kč).
Tinkturu od Diochi - DETOXIN, ta super i čistí játra a ledviny ,tlusté střevo (užívání je napsáno na balení, 3 týdny se pravidelně užívá 15-20 kapek 3-krát denně, pak 4.týden pauza a pak poslední 5.týden se kůra dobere).
Pro podporu funkce jater a regeneraci je skvělá tinktura Ostropestřce mariánského nebo přímo olej (ne čaj!).
K tomu ještě můžete zařadit mladý Ječmen a Chlorellu (vhodné spíše na jaře), ale vyzkoušet nejdříve minimum dávkování (Chlorella př. 2-krát denně 6 tbl. a uvidíte po 2-3 dnech, popř, navýšit dávkování, mladý Ječmen nalačno 1 lžíce, po týdnu můžete navýšit na 2-krát denně lžíci vrchovatou nalačno). Také je vhodná šťáva z Aloe vera, ale opravdu kvalitní a ne z koncentrátu ! To doporučuji pít ráno a večer jednu odměrku (já mám nejlepší zkušenosti od Santa Verde, je finančně dražší, ale funguje, stačí jen 1 balení- 1 lahvička 0,33l na celou kůru, užívat před spaním večer ). Nebo Březovou šťávu (ta je vhodná na jaře). Nepoužívejte vše, při osobní konzultaci doporučím, který přípravek a doplněk je nejvhodnější, popř.jak zkombinovat.

A teď nejdůležitější, aby vše fungovalo je DŮLEŽITÁ strava a pitný režim!

VYŘADIT ÚPLNĚ ( tyto potraviny brzdí v očistě a toku lymfy), JSOU ZAKÁZANÉ:
- alkohol
- kávu (s mlékem,cukrem...o kávě více viz dole), černý, zelený, bílý čaj (náhražka Melta, Caro, Vitakáva, zelené kávy-přírodní)
- VŠECHNY mléčné výrobky - náhražka pomazánky zeleninové, dýňové, luštěninové, humus (k zakoupení v obchodech se zdravou výživou či potravinách), ovocné přesnídávky, povařená jablka, hrušky, dle sezonního ovoce..., rostlinné nápoje (sójový,rýžový,makový, mandlový)...
- maso ( max.jednou týdně ryby, krůtí, králík, ale pokud možno, tak maso na 3 týdny vyřadit úplně, zanáší střeva a brzdí očistě)
- veškerý cukr, bílé pečivo, nedoporučuji žádné kvůli obsahu lepku, který se usazuje ve střevech a brzdí tím čištění, vhodné jsou: rýžové a kukuřičné chlebíčky, "mokrý" chléb občas - je z žitné mouky nebo v prodejnách se zdravou výživou mají bezlepkové chleby z pohankové mouky
- brambory, knedlíky, těstoviny ( max. 1x v týdnu) , vhodná je rýže jakákoli, jáhly, pohanka, občas kuskus, rýžové nudle
- uzeniny, vejce
- sladkosti ( náhražka: sušené ovoce neslazené, přesnídávky bez přídavku cukru, ovoce, zeleninu můžete v jakémkoli množství i v noci)
- sušenky apod. dorty ( při hormonální nerovnováže a chuti na sladké, když nejde opravdu vydržet doporučuji max.40-50g hořké "bio" čokolády nebo rýžové chlebíčky s čokoládovou polevou-dobré a kvalitní mají buď v Lídlu nebo DM drogerii a od Alnatury - tyto jsou z celozrnné rýže).

Příklad jídelníčku: ( jíst každé 2-3 hodiny) !!!

ráno nalačno detoxikační (čistící čaj) a kapky Detoxin, popř.Ječmen, Chlorellu…
po půl hodině obilninová, rýžová kaše + (skořice, vanilka, ořechy,koriandr, hřebíček) vařit ve vodě nebo v rýžovém, kokosovém,mandlovém mléce. Přidejte dle libosti oříšky,rozinky, brusinky,semínka a plátek másla (nebudete mít větry). Z pohledu TČM (čínské medicíny) "nařizuji" Usmívající se po ránu teplé kaše či polévky-vývary zeleninové, aby se nastartoval metabolismus těla (v prodejnách Country Life mají skvělé instantní bio kaše, miluji rýžovo-pohankovou, kukuřično-jáhlovou, vřele doporučuji ). Více info o snídaních v článku ze srpna 2016: "Proč je tolik důležité snídat".
svačinka: ovoce nebo zelenina nebo přesnídávka, pomazánka z cizrny (humus) nebo Tempeh s červenou řepou či jinou zeleninou , polévka, Miso anebo 0,25l džusu naředěný s vodou (fajn je v zimním období třeba i zmrazené ovoce-jahody, maliny,protože je sbíráno ve sklizni a je hezky zralé, k zakoupení v Lídlu- nejkvalitnější), pomeranče, citrony, grepy, kousek jablka, sezonní ovoce.

Půl hodiny před obědem opět Detoxin kapky a čistící čaj.
oběd: rýže se zeleninou, špenát s rýžovými nudlemi, zelenina, sojové maso, Tofu se zeleninou a jasmínovou rýží, květák, zeleninové placky, aj., luštěniny, polévka....
svačinka: sojový jogurt, sojové smootie s ovocem, zeleninová pomazánka s rýžovým chlebíčkem apod., zelenina , polévka, avokádo…

Půl hodiny před jídlem opět Detoxin kp., čaj ve večerních hodinách vynechte z důvodu nočního buzení kvůli močení. Dejte si čistící čaj odpoledne, nejpozději do 17hodiny!
večeře I.: ryba se zeleninou nebo Tempeh se zeleninou, nebo polévka-dýnová, mrkvová, zeleninová, houbová, fazole se zeleninou apod.,

večeře II: zeleninová polévka a kousek čerstvé ovoce ( jablko, pomelo, grep, kiwi, ananas...)
Aloe Vera šťáva, kdo užívá, dávku před spaním.
Ječmen a Chlorellu ve večerních hodinách nedoporučuji, je to "životabudič" a mohli byste mít problémy s usínáním.
Doporučuji minimálně 2 -3-krát denně krátce vařenou - restovanou zeleninu s rýží (teplé jídlo), poř.polévku, vývar. Kombinovat a obměňovat jídla i ovoce. S ovocem a šťávami nepřehánět (max.3 kusy ovoce denně, nepřehánět s banány!). Syrové ovoce pak ve střevech s vyšším podílem cukru kvasí. Ti, kteří mají problémy s trávením, pálením žáhy, žaludkem nedoporučuji konzumaci syrového ovoce ani šťáv. Vše krátce vařené!

Každou půl hodinu vypít 0,2 dcl ( v době kůry za den 3 litry) nejlépe vody neperlivé, bylinný čaj, dobré jsou (co mám vyzkoušené od Sonnentor, NUMI, z DM od Alnatury) , dobrý je i heřmánek smíchat s ovocným čajem, mátový, Roiboos, fenyklový, občas zázvor, ale ten až navečer, nejlépe na noc, ředěné čerstvé zeleninovoovocné šťávy. Z japonských čajů doporučuji Bancha - obsahuje velmi malé množství teinu a kofeinu. Dobré šťávy jsou i z mrazeného ovoce,je sbírané ve sklizni a je zralé, než "uměle" dozrálé začátkem jara v obchodech. Kdo zná, skvělý je i vodní kefír (denně vypít až litr)-odstraňuje nepříjemné nadýmání . Více info o vodním kefíru v článku z června 2015.

Něco málo o kávě. Za poslední rok (dopisuji v roce 2017) jsem se sama přesvědčila a ověřila i na seminářích TČM, že káva, podotýkám čerstvě mletá, pražená, pouze černá, bez přídání cukru, mléka apod.!!!
Podle posledních studiích ze současné doby je doloženo, že káva prodlužuje život tím, že trénuje srdečně-cévní soustavu, čímž posiluje srdce. Z pohledu TČM se přidávají účinky čistící a odvádějící (močopudné, stolice), tlusté střevo je vždy dobře a pravidelně vyprazdňováno po požití čerstvé kávy. Jedovaté látky (toxiny), které jsou ve střevě v něm pobývají kratší dobu a nestačí napáchat tolik škod...
Kávu je nutné pít pouze po jídle, nejlépe snídani a obědě a to malý šálek, cca max.1-1,5 dcl.


Můžete být unavení první 3-5 dnů, častější močení a na velkou potřebu, popř.gynekologický výtok, bolesti hlavy, skleslost, deprese, nadýmání… více info pak upřesním osobně při další lymfatické masáži či kosmetickém ošetření.
Vhodná je i sauna a peeling celého těla nebo s lufou obden. Lépe se čistí i pokožka a pleť. Kůže je jeden z největších čistících orgánů v těle.
Ohledně "odstranění celulitidy"doporučuji nejlépe ráno i večer s masážní lufou a rozmarýnový nebo citron-lemongrass masážní gel nebo emulzi ( používám jen od Dr.Hauschka - mají speciálně udělané gely a "koupele"), můžete koupit sprchový gel nebo koupelový olej v drogerii a masírovat, až pokožka zrůžoví, aby se prokrvila tkáň a poté vetřít jakýkoliv krém nebo tělové mléko.
Jakékoli dotazy, popř. další informace zodpovím osobně nebo mailem: KosmetikaLaEva@seznam.cz

S láskou VAŠE Líbající KOSMETIKA LA EVA

Dovolená? ... Život očima La Eva

29. srpna 2016 v 23:53 | La Eva

Život očima La Eva - DÍL 18.

"Pořádně si odpočiňte, zasloužíte si to"... slova mých klientů.
A já dělám druhý den "dovolené" co? Přemýšlím nad tím, jestli se půjdu podívat do království už ve čtvrtek večer nebo až v pátek. No jsem já normální? Ano jsem! Teda jak pro koho, že? Ale soudit lidi nemáme právo a dělat hranice "normálnosti" také ne.
Ale jednoho jsem se dočkala už v sobotu večer, po celodenním praní (jo vím, pere pračka, ale vy to prádlo musíte roztřídit, pak pověsit a já v tom mám systém :-) a naštěstí bylo jasno, tak mi ty čtyři pračky uschly), pak nastalo žehlení a já fakt žehlím, protože nesnáším pomačkaný utěrky na nádobí, ložní a trička.Mezi tím jsem stihla upéct hovězí mleté maso (jo je to sekaná, ale to slovo nesnáším, protože to ve mně vzbuzuje pocit, že je v tom vše, co není kvalitní a jinak použitelné), uvařit rajskou pro mého syna, který ji má rád (co bych pro něj neudělala,že) a ještě hovězí guláš mému muži (jen tak mimochodem, jsem stále vegan :-) ) , jo a mezi tím si odskočit do OC pro objednávku do prodejny, na kterou jsem se fakt moc těšila! A konečně se dostávám k tomu vytouženému večeru, kdy jsem si nalakovala své fakt dost dlouhé nehty černým lakem. Na ty dlouhé nehty jsem se těšila asi nejvíc, protože jinak moc nemůžu kvůli práci.
A není nad to se ráno vzbudit se vzorem peřin na nehtech...co dodat.
Tak začala má dovolená.
Dobalit a vyrážím se synem směr Morava. Cestou pár selfíček :-) , občas mi tam vleze syn a hlásí:"Mami, hlavně to nedávej na facebook a neoznačuj mě tam!". To zdůraznil asi čtyřikrát a já jsem udělala co? Jasně, že jsem je všechny na facebook dala i označila :-) a světe div se, pár lajků od "prý kamarádek" a už to bylo v pohodě a nic se mazat nemuselo. Jo a prý mu někteří kamoši "závidí" mě, že je se mnou sranda, fotím selfíčka a je mi teprv !!! čtyřicet :-) . To zas těší mě.

Na Moravě je hezky, chybí mi v Praze ta zeleň, klid a taková ta laxnost místních: bude- bude, nebude-nebude. Ale neměnila bych! Praha je "sobecká", ale dala mi šanci a možnost změnit svůj život a splnit svůj sen a Stará Praha, ta je nej!

A co druhý den dělám? Přemýšlím nad dalším rozumným článkem, říkala jsem si, že nevezmu telefon do ruky nejmíň tři dny, nezavolám a nenapíšu svému muži nejmíň dva dny :-) , ať si od sebe "odpočineme". No a co myslíte? Jasný, už v busu na nádraží Florenc jsem mu posílala pusinky a pozdrav a večer volala a ptala se ho na nesmyslný otázky, jen proto, že jsem ho potřebovala slyšet. Pak si uvědomím, že patříme k sobě, bez něj to nejsem já, taková jaká doopravdy jsem. ON je jediný mužský, co mě respektuje, bere takovou, jaká jsem a umí mi dát spoustu maličkostí, které jsou zadarmo, ale dělají svět krásným.
Neřeší, jestli mám díru na vnitřním švu legín, co nosím doma anebo jestli spím ve vytahaným tričku, přečkal se mnou nemoc Rosacea a věřte mi, že vidět mě po ránu s nemocnou pletí s Růžovkou není žádná výhra, ví, že kvůli svému království nevěnuji dostatek času domácnosti a vaření a starám se víc o ty "druhé". Tohle je pro mě víc, než si dokážu představit.
Tak si vlastně říkám, že já tu dovču vlastně ani nepotřebuji, protože můj život je vlastně jedna velká dovolená :-) .

No a taky jsem zvědavá, jestli tento článek zveřejním a jestli jo, tak ti, co ho budou číst budou mít asi tak trochu štěstí, protože se možná stane to, že se ráno probudím a smažu ho, protože s mojí prací vlastně vůbec nesouvisí anebo jo?
A taky doufám, že to můj muž číst nebude, protože jestli jo, tak těch maličkostí bude asi o to míň, než bylo doposud, když totiž něco udělá, tak si z toho vážně sednu na zadek a brečím do peřin štěstím.

Přeji VŠEM, aby byli šťastní, jako jsem já, protože život si tvoříme sami, už jen tím, co děláme, s kým se stýkáme a také tím, co jíme :-)

Proč je tolik důležité SNÍDAT

29. srpna 2016 v 20:04 | La Eva
(foto by MAGI - spolu a chutně//vegan)

Kdokoliv ke mně přijde do království, ať už je to kosmetické ošetření, lymfatická masáž nebo celkové ošetření, vždy se zeptám: "Co snídáte ?"
Důvod? Stále to stejné: jak vypadáme a cítíme se, naše zdraví a psychické rozpoložení, za vším je strava. Také mi to trvalo, než jsem na to přišla, spíš, než jsem se ujistila a uvědomila si, že to tak opravdu je. Přes desítky diet, nesmyslných zákazů až nejedení, došlo to tak daleko, že mé tělo protestovalo, onemocnělo a jedna z prvních otázek mé terapeutky pro TČM byla: " Co jíte?". Bude tomu už 6 let, co jsem se pomalými krůčky dostala k čínské medicíně a životnímu stylu "antroposofii" (jednoduše řečeno-zajímám se o celkový stav organizmu a hledám příčinu uvnitř).

Každá z nás chce být přitažlivá a krásná a cítit se v pohodě.
Trápí Vás celulitida, otoky, váčky pod očima, zadržování vody v těle, kožní problémy, cítíte se vyčerpaná a často unavená atd.? Příčin může být několik, ale většinou za to všechno "může" strava a správná snídaně. Proč?
Podle TČM žena představuje JIN (vodu) a muž JANG (oheň) a právě voda v těle žen stagnuje (zadržuje se) také vlivem hormonální antikoncepce, která souvisí s oslabením krve a tím zadržuje vodu v tělě, ale především stravou.
Výběrem nesprávných potravin po ránu, které ochlazují tělo a oslabují slezinu, čímž tzv.přináší vlhko do organizmu, v konečné fázi dochází ke stagnaci energie v těle, zadržování tekutin v dolní části těla a vzniku celulitidy, kožních problémů, otoků a nadváhy.

Čemu bychom se měli po ránu vyhýbat !!!
- bílému cukru
- bílému pečivu a výrobkům z bílé mouky
- smaženému a mastnému jídlu
- veškerým mléčným výrobkům a mléku
- syrové zelenině a syrovému ovoci (i natolik oblíbeným freshům)
- černé kávě
- energy drinkům
- sladkostem, čokoládě
- alkoholu

Jak tedy snídat správně?
Ráno je třeba tzv. "zatopit v kamnech, tj. rozpálit oheň, aby celý den hořel a pomalu a postupně spaloval přiložené dřívi" ... jednoduše řečeno, to, co sníme ráno, to nastartuje náš metabolismus, když sníme (viz nahoře uvedené nevhodné potraviny) ochlazující a stagnující potravinu, která nedokáže "rozhořet oheň v kamnech", pak nefunguje správně ani naše zažívání a trávení a to je neustále začarovaný kruh a prohlubují se další zdravotní problémy, které "vybuchnou" při oslabeném organizmu či vyčerpání.

VHODNÉ POTRAVINY KE SNÍDANI (teplé nebo pokojové teploty, ne studené či syrové !!! ):
- jáhly, pohanka, ovesné vločky, všechny obilninové kaše se skořicí-rýžová, kukuřičná,jáhelná, ovesná, pohanková), rýže
- kdo má rád slané skvělé jsou polévky - zeleninové, krémové, luštěninové, vývary
- z koření: badyán, hřebíček, skořice, sušený zázvor, fenykl, kopr, kardamon, oregáno, kurkuma
- dále také vlašské ořechy, pistácie, pórek, datle, maliny, ostružiny, krevety, sardinky, fazole, kukuřice klas, švestky, tofu, třešně, dýně, mrkev, kmín, špenát, hrách, mák
- z nápojů: bylinné čaje, černý, bílý čaj (zelený ochlazuje), rooibos, obilninové nápoje (Caro, Melta), tzv. nápoj MUDrců (směs čaje se slzovkou, který odvádí z těla vodu a funguje jako "podpalovač")
- mléko pro přípravu, např. vaření vloček, nahraďte rostlinným - sójové, mandlové, rýžové, kokosové, špaldové...
Poté si lze během dne (nejlépe mezi 11.-15.hodinou) dát i něco "nezdravého", aniž by to poškodilo naše zdraví, protože tzv. "na dobře rozpálený oheň, lze přiložit občas i mokré dříví, které shoří".

Můj tip na oblíbenou snídani:
 • jáhlovo-kukuřičná kaše (mé oblíbené jsou od Country Life, neobsahují cukr a žádné přísady, stačí zalít horkou vodou) a přiddám dýňová semínka, skořici, chia semínka, sušené brusinky, rozinky a vlašské oříšky. Na ozdobu přidám hrst malin
 • jasmínovou rýži povařím s hřebíčkem a skořicí, krátce před dokončením přidám strouhané jablko či hrušku a vlašské oříšky a nechám přejít varem
Cukr ani med nepřidávám, maximálně občas na rýži agávový sirup či ČL pampeliškového medu.


Dobrou chuť, zadeček a stehýnka bez celulitidy a hlavně pevné zdraví Usmívající se.

S láskou VAŠE La Eva.

Rosacea do třetice ( a naposled )

10. srpna 2016 v 22:44 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 17.

Uběhlo přesně půl roku od začátku léčby mojí Rosacei u paní doktorky pro TČM, kdy jsme hledaly a našly příčinu onemocnění a poté následně léčily bylinnými odvary sestavenými na míru, akupunkturou a hlavně bylo a dále je důležité dodržovat vyváženou a výživnou stravu, psychickou pohodu a v neposlední míře jsem našla pár přípravků, které pleť udržovaly v klidovém režimu, nedráždily a lehce "léčily".
O všech přípravcích jsem psala v článku ze dne 13.3.2016 - Používané přípravky při onemocnění Rosacea a uveřejnila i fotky mojí pleti.
I podle fotek je vidět, jak se pleť pěkně hojí, je zklidněná a není podrážděná. Ale hlavně se mi ulevilo i vnitřně, zmizely určité příznaky, únava, slabost, vyčerpání, suchá kůže po celém těle, návaly horkosti, nevadí mi slunce, teplo (vyhledávala jsem chlad a před sluncem jsem se schovávala), zpevnily se mi vlasy a nehty a mám zase chuť do cvičení (od 15-ti let jsem pravidelně fyzicky hodně cvičila s přestávkami v těhotenství a mateřství, než jsem onemocněla, přestala jsem cvičit, prostě to "nešlo").

Beru tyto "moje" články jako pomoc a motivaci a hlavně naději těm, kteří trpí stejným či podobným onemocněním, jako já.
Skoro rok jsem stále přemýšlela, proč se "toto" přihodilo právě mně, až nakonec jsem pochopila jak vděčná jsem za to všechno, protože jsem si uvědomila podstatu celého zdraví, spolupráce s vlastním tělem, jak vysílá neustále signály, které upozorňují na to, že není něco v pořádku. Jenže je skoro všichni, včetně mě, neustále přehlížíme.
Pochopila jsem, jak MOC DŮLEŽITÉ je jídlo a vyvážená strava pro celý organizmus, vnitřní pohoda a klid, pozitivní přístup k životu, nastavení priorit a věcí, které jsou důležité a které nikoliv, jak důležité je být šťastný a cítit se dobře a "věci", lidi, okolnosti a okamžiky, které působí negativně a nám s nimi či vedle nich není dobře, vyřadit je ze svého života a to pokud možno ihned!

Snad pokaždé v článku píšu, abyste hledali příčinu vždy uvnitř, dnes to opakuji taktéž.
Jakákoliv nemoc, kožní projevy, akné, dermatitídy, ekzémy, kuperoza, rosacea, pigmentace, kožní plísně, rýhy na nehtech, lámavot nehtů, vlasů či dokonce jejich vypadávání, VŽDY je příčina uvnitř. Zapomeňte na antibiotika, kortikoidní masti apod. "mastičky", ty naopak kožní projevy zatlačí dovnitř, do hlubších vrstev kůže a na krátkou chvíli utlumí bolest, zánět či zarudnutí, ale neléčí.

Kosmetické přípravky a přírodní kosmetika jsou skvělé v tom, že dokáží kožní nemoci zmírnit, lehce "léčit" a stále udržují správnou funkci naší pokožky a metabolismu buněk. Proto dbejte na jejich kvalitu při výběru.
Největší spotřebu jsem měla květové Růžové vody, která mi pleť zklidňuje, hydratuje a revitalizuje. Nejdříve jsem používala od Nobilisu, nyní jsem objevila prvotřídní kvalitu (je první jakosti, čistý hydrolát, tzn.pouze čistá růžová voda získaná destilací okvětních lístků) dovezenou z Francie - viz obrázek. Je "hustější", překrásně voní, je jemná a pleť je po ní krásně hydratovaná a nepůsobí stahujícím efektem a je vhodná pro všechny typy pleti od suché, "nemocné", mastné, stárnoucí, mastné i pro dětskou pokožku.
(Pro info: nevím, zda se tu dá někde sehnat, jsem dohodnutá s dovozcem francouzské bio kosmetiky Dermatherm, aby mi ji dodával do salonu, kde ji bude možné od září zakoupit, cenově ještě nevím, pravděpodobně 200ml/350,- Kč).


Jako kosmetička, kosmetolog a masér pro lymfatické a uklidňující masáže beru při své profesi klienta vždy jako celek a snažím se o to, aby se moji klienti cítili stále dobře, v pohodě a užili si svoji "chvilku" u mě v salonu naplno. Mrkající

"Věci", co mě dobíjí

5. srpna 2016 v 20:45 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 16.

Ono se lehce řekne: " Zpomalte, vezměte si volno, nedělejte to, či ono…". Každý ví, o čem mluvím, znáte to moc dobře a slyšeli jste to snad tisíckrát. Jenže v dnešní moderní době nelze se sbalit, všeho nechat, přestat pracovat…
Dnes a denně se setkávám s lidmi, kteří jsou "nemocní" z přepracovanosti, stresu, nespokojeností, vysokých nároků, které si na sebe vzaly, nesplněných úkolů, osobního vyčerpání… Všechny tyto neduhy a negativní emoce mají velký vliv na naše zdraví, psychickou pohodu a dlouhověkost. Když k tomu přidáme špatnou a nepravidelnou stravu, nedostatek spánku a pohybu jsme na pokraji psychického zhroucení, vzniku autoimunního onemocnění, kila jdou nahoru a o pleti, vlasech a nehtech ani nemluvě. Naše tělo při vyčerpanosti nemá už sílu na to, aby udržovalo správnou funkci metabolismu, dodávalo výživu vlasům, nehtům a pokožce.
Naše tělo je jedna velká továrna, kde vše souvisí se vším. Když je tělo unavené a vyčerpané bez energie upozorní nás na to - chce se nám spát, jsme zpomalení, cítíme slabost, únavu a pocit, "že na nás něco leze", nedaří se nám v práci, osobním životě, jsme podráždění. Místo toho, abychom si odpočinuli, zpomalili, vzali si hodinu či půl dne volno, raději si uvaříme další kafe, ve Večerce si koupíme čokoládu a energetický nápoj typu Redbull apod.a pracujeme dál. Jenže tělo má úžasný pamatovák, když takto pokračujeme několik dnů, týdnů, měsíců přijde nemoc typu virózy, chřipky, pásového oparu a to nemluvím u žen o rozhozeném menstruačním cyklu a vlivu psychiky na rozhodování nejen v pracovním procesu.Neposlechnete po druhé? Tak vám tělo naloží další: padání vlasů, autoimunní onemocnění, vracející se nachlazení, chronické nemoci, záněty močáku, ledvin atd. Až když jste donuceni opravdu ležet, konečně si uvědomíte, že za tím vším je opravdu jen "nedostatek času" sami na sebe!
Jsem tomu sama sobě a všem kolem mě, kteří mě znají, vzorným a ukázkovým příkladem. Až má "nemoc" , kterou v lékařských učebnicích nazývají Rosacea - autoimunní onemocnění a přitom na ni "není lék". Ta mě přinutila a dostala za hranice sebe sama, abych se vzpamatovala a začala si užívat víc sebe (nemluvím o sobeckosti), všedních maličkostí, poslouchala a naslouchala svému tělu. Člověk obětuje čas, aby vydělal peníze a pak je utratí za léčení se. Vždy je lepší prevence, než "oprava".
Toto vše mě přimělo k zamyšlení se a sepsání pár mých tipů a doporučení, jak se mít víc ráda, věnovat se sama sobě, pracovat na sobě, mít na sebe čas a prostor, ale přitom dělat běžné denní činnosti, chodit do práce, zvládat negativní věci a okamžiky, které s námi zamávají, občas dostanou na kolena, ale umět se postavit, oprášit je a jít dál.
 1. základem začátku dobrého dne je snídaně. Vždy snídejte!!! První, co by mělo přijít ráno do Vašeho žaludku je kvalitní čaj (bylinný, zelený - ochlazuje tělo a ti, kteří trpí záněty v těle a akné, tlumí horkost v tkáních, jen ho vynechte v zimním období, vyměňte za prohřívací bylinné nebo kořeněný černý či bílý čaj) a poté teplá obilninová kaše, nejlépe jáhlová, kukuřičná, pohanková, rýžová, ovesná s rozinkami, oříšky, semínky, čerstvým či kompotovaným ovocem. Kdo raději po ránu slané může zkusit naslano kaše nebo krémové, zeleninové polévky a kvalitní vývar. Kvalitní teplou snídaní nastartujete metabolismus (nastartujete motor, který vydrží frčet na plné obrátky), nebudete tolik vyčerpaní, bez energie a tělo Vám to tisíckrát vrátí. A milé ženy, dívky, dámy - teplé snídaně odbourávají celulitidu! Vaši kávu si vychutnejte až po snídani a na svačinku si dejte i Váš oblíbený fresh, čerstvé ovoce či nějakou sladkost a jogurt, NE k snídani!
 2. kdykoliv se o mě "něco pokouší", cítím slabost a začínající virózu, vezmu si 48 hodin volno (slovo dovolená neznám, pracuji sama na sebe, co si rukami nevydělám, to nemám,ale moc dobře vím, že když neposlechnu své tělo, po týdnu skončím s týdenní virózou nebo neustálým vyčerpáním a bez energie, což odnesou i moji klienti a to nechci dopustit). Ležím, odpočívám v teple, spím, čtu si, dívám se na své oblíbené seriály (ještěže ten internet je Usmívající se ) a filmy, popíjím litry čaje z damašské růže, zázvorový, mátový a čistící, ředěné pomerančové šťávy s vodou a zapálím si svoji oblíbenou vůni v aromalampě.
 3. minimálně čtyřikrát do týdne mám své osobní volno pár hodin, abych si zacvičila své oblíbené zdravotní čínské cviky, posilovací cviky a lehké kardio. Nejen pro pevnější partie, ale pro své srdce a oběhový systém. Ne nadarmo se tomu říká kardio.
 4. miluji veselé barvičky, aromaterapie a colourterapie dělají své na psychiku. Proto jsem si tolik oblíbila nosit barevné upravené nehty.
 5. jednou až dvakrát do měsíce chodím na masáže a pořádně si je užívám. Je to pro mě takový malý svátek (ještě jsem nenašla tu pravou nebo toho pravého na dokonalou masáž a kosmetiku, protože jsem asi moc náročná?)
 6. snažím se mít kolem sebe hodně zeleně, kytiček, vodu, které mě neskutečně dobíjí
 7. doma mám své dva oblíbené mazlíčky (kocoura a kočičku). Bez nich bych si život nedokázala představit. Říká se, že kočky a psi vycítí nemoc, špatnou náladu. Moji kočičí miláčci to vždy poznají, co právě potřebuji. Moji a já zase jejich - lásku.
 8. naučila jsem se vidět VE VŠEM to pozitivní, okamžiky, co mi nejsou příjemné beru jako překážku, kterou je třeba zdolat, překonat a jít dál a vidět pak, že mě posílila. Pořád se učím, každým dnem, ale věřím, že nic není náhoda, ani lidičky, bytosti, události a věci, co právě přišli přijít měli...
 9. těším se z maličkostí, okamžiků a věcí, co jsou zadarmo. Z přítomnosti, čerstvého ovoce, slunce, zpěvu ptáků, zalévání zahrady, lásky svého muže, spokojenosti svých klientů a radosti svých přátel, stále se učím řešit jen důležité věci, myslet na sebe a své blízké.
 10. naučila jsem se žít přítomností (ale trvalo mi to! Mrkající)

Věřte mi, že to za změnu stojí. Tělo se Vám odvděčí energií, vytrvalostí, sílou a pozitivní náladou.