Léto a potraviny chladného charakteru dle TČM

1. července 2016 v 20:20 | La Eva

Léto je v plném proudu a s ním i změna chutí, konzumace studených a chladných potravin se zvyšuje. Nemám tím ale namysli konzumaci zmrzlin, ledových tříští, studených nápojů apod.
Konzumací a popíjením těchto nápojů tělu spíš ublížíte, než prospějete. Při požití ledových nápojů či potravin dochází ke stažení cév, potních žláz a termoregulační systém organismu je narušen, tělo a orgány se stáhnou a ba naopak, pocit osvěžení zmizí během chvíle a Vy se budete více potit a tělo se bude více přehřívat.

Běžnými potravinami lze navodit pro celý organismus ochlazení z hlediska čínské medicíny, které budeme konzumovat průběžně a v teplém období či při různých onemocněních, při kterých je třeba tělo zevnitř ochlazovat.

Čínská medicína rozeznává šest chutí a každá chuť vstupuje do hlavních orgánů:
  1. sladká - vstupuje do sleziny, povzbuzuje qi (celkovou energii) a "rodí" tekutiny
  2. kyselá - vstupuje do jater, je stahující a omezující
  3. hořká - vstupuje do srdce, stahuje a vysušuje
  4. pálivá - vstupuje do plic, vysušuje a odvádí energii qi směrem vzhůru
  5. slaná - ta vstupuje do ledvin, vede energii qi dolů a změkčuje.
Ještě je chuť neutrální, která podporuje močení a stahuje energii qi dolů.
V malém množství a vyváženě tyto chutě orgánům prospívají, ale ve větším množství naopak poškozují a vznikají nemoci. Např.při oslabené slezině (článek Biologické hodiny dle TČM, kde jsem rozepsala jednotlivé funkce životně důležitých orgánů) se zvyšuje chuť na sladké, jste unavení, je oslabená imunita a tím, že více konzumujete sladké naopak slezinu ještě více vyčerpáváte, oslabujete a organismus onemocní.
Jednotlivé potraviny a bylinky mají ještě patero povah neboli teplotních charakteristik, které jsou právě důležité pro naše tělo. Jednoduše napsáno či řečeno: teplé a horké potraviny či bylinky tělo zahřívají, studené a chladné potraviny tělo ochlazují a neutrální jsou středem, které můžeme konzumovat v rozumné míře kdykoliv. I tyto chutě vstupují do jednotlivých drah, ale to je už "složitější" a využívá se v praxi při léčbě tradiční čínskou medicínou.

SEZNAM CHLADNÝCH A STUDENÝCH POTRAVIN dle TČM (snažila jsem se seřadit dle abecedy) Usmívající se

AlfaAlfa výhonky ( naklíčená semena vojtěšky), Bambusové výhonky, Ananas (je neutrální, ale ve zvýšeném množství rodí v těle tekutiny, neměli by ho příliš konzumovat osoby, které trpí zadržováním vody v těle, otoky a s oslabenou slezinou-imunitou), Banány (těch si užijte, odstraňují horkost z těla, "neměli" by se příliš konzumovat v zimě), Brambory, Brokolice, Celer, Čínské zelí, Fazole Mungo (odvádí z těla horkost, rozptylují a léčí úpal, uvolňuje vodu, otoky a zastavuje průjem), Fíky (jsou neutrální), květ Gardénie (přidává se do směsí čajů), Granátové jablko, Grapefruit, Hlávkový salát, černé a bílé Houby, Hroznové víno, Hrušky, Husa, Chřest, Jablka, Jahody, Ječmen, Kachna, Kapusta, jedlé Kaštany, Kelp (řasa), Kiwi, kořen Lopuchu, Krabí maso, Lilek, Mišpule japonská, Lotosový kořen a semena, Majoránka (léčí úpal, odvádí z těla přehřátí a horkost), Mandarinky, Mango, Mandle, Máta Peprná !!, žlutý a červený Meloun, semínka melounu, Meruňky, Kravské mléko, Moruše, Papája, Pohanka, Pomelo, Pomeranč (Citrony jsou povahy teplé), Proso, Pšenice, Rajčata, Ředkvičky, Řepa, Řeřicha, Slzovka, Sójová omáčka, žluté Sójové boby, Sůl, Škeble, Špenát, Švestky, Tofu, Tuřín, Tykev - letní druhy, všechny Okurky, Vepřové maso, Ústřice, Zelený čaj, Žampiony, Žraločí maso.
(Uvedené ovoce a zelenina je vždy myšlena v čerstvém stavu).


Ořechy - patří sem všechny nesolené, povzbuzují energii qi a rodí tekutiny. Jejich konzumace by měla být v přiměřeném množství, jinak oslabují slezinu a tvoří v těle vlhkost a hleny.
Kokos je řazen mezi teplé potraviny.

V teplém ročním období bychom měli jíst vyváženou stravu, částečně lehce upravenou, grilovanou v kombinaci s čerstvou zeleninou a pít nápoje vlažné nebo pokojové teploty.

KRÁSNÉ LÉTO A DOBROU CHUŤ Líbající !
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 2. července 2016 v 16:48 | Reagovat

Tak, o chladných potravinách jsem slyšela, děkuji za seznam.

2 Blanka Blanka | 11. července 2016 v 15:53 | Reagovat

Zaujala mne melounová semínka. Teď jíme hodně melounu, ale semínka vyhazujeme... V jakém stavu se jedí?

3 bioamalka bioamalka | 12. července 2016 v 22:34 | Reagovat

[2]: Melounová semínka se jí s melounem ;-), lepší jsou ty bílé, než tmavé, nejsou tak hořká.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama