Červenec 2016

Podzimní detox pro posílení organizmu

29. července 2016 v 19:00 | La Eva

Ano je to tak, bohužel, ale léto se neúprosně chýlí ke svému konci. Dozrávají rajčátka, okurky, melouny, poslední plody ovoce završí definitivně konec léta - jablka, hrušky, švestky, hrozny.
Příroda ze sebe vydala za celý ten rok vše, co mohla a pozvolna se připravuje během podzimu k zimnímu spánku.
Tak i naše tělo a celkový organizmus prochází stejným biologickým procesem. Někteří to vnímají, někteří ne (těch mi je trochu líto). Během letních měsíců a začátkem podzimu (přelom srpna a začátek září do poloviny listopadu trvá biologický podzim) bychom měli načerpat sílu ze slunce, energii na dovolené, sportovat, užít si vody a plavání, spoustu ovoce a zeleniny, co nám zahrádka přináší, čerstvých ryb a volného času s přáteli a blízkými.

Už pár mých klientek se mi ptalo, kdy je vhodné začít s podzimní lehčí očistou - detoxem těla s lymfatickými "masážemi". První podzimní úlněk připadá letos (2016) na pátek 16. září.
Od tohoto dne je vhodné začít s detoxem a lymfatickými "masážemi".
Podzimní očista by měla být zaměřená i na posílení těla na zimu.
Po letních grilovačkách, pití alkoholu s přáteli, skvělého jídla na dovolené je vhodné tělo krátce očistit a poté posílit imunitu.

Objevila jsem na českém trhu novinku dovezenou z Francie, z jižní oblasti Provence.
Sadu čajů pro očistu těla. Pochází z ekologického zemědělství, kde jsou přísná pravidla na pěstování, sklizeň a výrobu. Jsou lahodné, plná chuť, příjemné a jemné.
Složením jsou zaměřena na očistu jater (Bylinný jaterní) a druhý (Bylinný Silhouette) na celkový detox, vyplavení nečistot z těla, ale vhodné i při virových onemocněních a zároveň na posílení.
Toto jsou první čistící čaje, které mi opravdu děsně moc chutnají Usmívající se.

Čaj Bylinný Silhouette složení:
47,5% tužebník jilmový - léčí horečku, dnu, revma, kožní nemoci, čistí krev, detoxikuje, léčí chřipku, záněty očí a žaludeční nevolnosti, gastritidu, žaludeční vředy, zmírňuje překyselení žaludku, působí protizánětlivě
47,5% jasan ztepilý - čistí krev, působí močopudně, léčí dnu, vylučuje z těla soli, detoxikuje tělo, odvádí vodu z těla, působí proti horečce, podporuje funkci ledvin
5% lékořice lysá - léčí zahlenění, katar plic, kašel, horečku, má antiseptický účinek, léčí zánět žaludku, žaludeční vředy, močové a ledvinové kameny, stimuluje nadledvinky, podporuje tvorbu některých hormonů u žen, vhodná při menopauze, klimakteriu u žen, proti nadýmání a křečím.

Čaj je vhodný pít i ve větším množství, tj. 1 litr denně při uvedených onemocněních a dlouhodobě. Při detoxu postačí 0,5 - 1 litr denně po dobu 3 - 6 týdnů.

Čaj Bylinný jaterní složení:
26% rozmarýna lékařská - od pradávna je mu přisuzována kouzelná moc a je považován za symbol lásky a věrnosti. Posiluje imunitu, podporuje trávení, příznivě působí při potížích s játry, ledvinami a močovými cestami, pročiťuje tělo a je přírodním antioxidantem. Má silné desinfekční a antiseptické účinky, pomáhá při nadýmání, má močopudné účinky, povzbuzuje krevní oběh, prohřívá a posiluje paměť
20% mateřídouška citronová - znali jí už staří Egypťané, koupali se v ní, aby získali sílu a odvahu, věřili, že činí i ženy neodolatelnými a pomáhá lidem spatřit víly a skřítky Smějící se . Léčí dýchací a trávicí potíže, léčí dermatózy, akné a otoky.
20% majoránka - má hojivé a dezinfkeční účinky, léčí stres, neklid, podrážděnost, migrény, slabost, nespavost, problémy při a s menstruací, při kojení posiluje laktaci, působí proti plynatosti, zlepšuje trávení a činnosti žaludku, léčí astma, rýmu, prochladnutí.
20% smetánka (pampeliška) - působí při zánětu jater, léčí cukrovku, játra a žlučník, odstraňuje únavu i jarní únavu, čistí žaludek, léčí žaludeční kameny, zlepšuje trávení, léčí slezinu, pocení, poruchy metabolismu, podporuje močení a odvádí tekutiny z těla.
10% artyčok - podporuje detoxikaci jater, zvyšuje produkci žluči v játrech a podporuje dvanáctník, léčí záněty žlučníku a žaludku, léčí ledviny a je silným diuretikem, pomáhá proti stařecké cukrovce, léčí revmatismus a artritidu (při dlouhodobém užívání). Ve starém Římě přidávali artyčok na hlavní tabuli při hostinách pro dobré trávení.
4% lékořice lysá - léčí zahlenění, katar plic, kašel, horečku, má antiseptický účinek, léčí zánět žaludku, žaludeční vředy, močové a ledvinové kameny, stimuluje nadledvinky, podporuje tvorbu některých hormonů u žen, vhodná při menopauze, klimakteriu u žen, proti nadýmání a křečím.

Čaj je vhodný pít při detoxikačních kůrách po dobu 3 - 6 týdnů denně 0,5 -1 litr denně.
Je také vhodný při zažívacích potížích nebo "jen tak" šálek pro dobré trávení po jídle.
Je velice chutný, není hořký, jako většina žaludečních a jaterních čajů.


Užívejte léta dokud je a těším se na Vás v tom našem království Líbající.

Cena balení 20 čajových sáčků v krabičce cca 70,- Kč.

Akné, Rosacea aj. zánětlivé onemocnění kůže

24. července 2016 v 18:09 | La Eva

Nový objev to není, všichni z Vás, kteří trpí na různá kožní onemocnění s pupínky nebo akné určitě znají různé typy Zinkových mastí.

Jsou ve formě pudru nebo masti, kde základem je vazelína, v lepším případě vepřové sádlo.
Účinky zinku jsou především antibakteriální, zinek podporuje vysychání pokožky a tím k rychlejšímu vyhojení (vyloupnutí) pupínku či odhojení dermatitídy nebo ekzému. Zinek má výborné hojivé a zklidňující účinky.
Také se tyto masti či pudr používá v místech, kde dochází k tření pokožky (třísla, pod prsy) a nebo u malých dětí se zinkové masti používají při přebalování proti opruzeninám.

Dlouho jsem hledala na moji Rosaceu nějaký hojivý a hlavně zklidňující přípravek a když moje známá před nedávnem porodila své první dítě a já pro ni chtěla nějaký kvalitní "bio" dárek ve formě dětské kosmetiky, dostal se mi do ruky dětský přebalovací krém od francouzské firmy Dermatherm. Základem je Růžová voda, Termální voda z oblastí jižní Francie s vyšším obsahem síry a Zinek. Je velice jemná, nelepí, není mastná.
Tak jsem ji zkusila a světe div se, ono to konečně zabralo.
Také jsem ji vyzkoušela na třísla po holení a nic se nezanítilo do druhého dne.

Na závěr malé shrnutí, nač vše je možné tento přebalovací dětský krém od Dermatherm použít:
 • akné
 • Rosacea
 • neštovice
 • opary
 • dermatitída a lišej
 • mokvavé ekzémy
 • proti opruzeninám na zadeček a na místa, kde se pokožka tře o sebe
 • bércové vředy
 • po holení
 • na mastnou a aknózní pleť ve formě masky (nanést ve větší vrstvě na očištěnou pleť a nechat 30-120 minut působit, poté smýt teplou a pak studenou vodou a použít bylinné či termální Tonikum nebo kvalitní květovou vodu).

Zinkový krém používejte jen na místa, která jsou postižená nebo jen přímo na pupínek a malou oblast kolem něj. Nepoužívejte pod očima a kolem očí, protože zinek vysušuje a pak místo pupínku budete řešit, co s vráskami :-) .

Při jakémkoliv onemocnění kůže je důležitá správná péče, výběr vhodných a kvalitních kosmetických přípravků, které zklidňují, hojí a udržují pokožku ve zdravém stavu.
Ale jak jsem již nedávno napsala, nejdůležitější je odstranění vnitřní příčiny, jakýkoliv projev na kůži je odrazem vnitřního stavu (ať už orgánu, krve, stresem a hlavně psychikou). Je důležité odstranění vnitřní příčiny, úpravu jídelníčku a být pozitivními ve všem a při všem Mrkající.

Oslavte konec léta s "Rituálem La Eva" se slevou 15%

14. července 2016 v 15:36 | La Eva

Léto se zítra, 15.července, přehoupne do své druhé poloviny. Přesněji to biologické. Podle TČM (tradiční čínské medicíny) nastává období pozdního léta.
V přírodě je vše nyní na svém vrcholu, zraje obilí, dozrává ovoce, zelenina, veškeré plodiny, včely sbírají poslední pyl z květů a pomalu se krátí den (Já říkám, že: Slunce déle spí Usmívající se).

Všude jsou letní výprodeje a slevy, tak jsem si říkala, že nabídnu i já svým klientům letní akci na Váš oblíbený balíček " Rituál La Eva" se slevou 15% ( 1500,- obvykle, nyní 1275,- Kč).
Akce je platná od 15.7. do 28.8.2016 (kdy nastáva biologický podzim).

Aroma rituál "La Eva" pro Vaši pleť a tělo dokáže uvolnit Vaše smysly, tělo, zharmonizovat a nastavit rovnováhu, ošetřit a zklidnit pleť.
Balíček se skládá z kosmetického ošetření a masáže dle vlastního výběru (v nabídce je masáž zad, lymfatická masáž nohou nebo reflexní masážch chodidel s lehkou masáží nohou).
Délka celého ošetření je 135 minut.
Celý postup najdete podrobně popsaný v mém článku z listopadu 2015: Rituál La Eva pro Vaši pleť a tělo ( http://bioamalka.blog.cz/1511/ritual-la-eva-pro-vasi-plet-a-telo ).
Užijte si léto a prázdniny v plné parádě a budu se na Vás těšit.

Léto a potraviny chladného charakteru dle TČM

1. července 2016 v 20:20 | La Eva

Léto je v plném proudu a s ním i změna chutí, konzumace studených a chladných potravin se zvyšuje. Nemám tím ale namysli konzumaci zmrzlin, ledových tříští, studených nápojů apod.
Konzumací a popíjením těchto nápojů tělu spíš ublížíte, než prospějete. Při požití ledových nápojů či potravin dochází ke stažení cév, potních žláz a termoregulační systém organismu je narušen, tělo a orgány se stáhnou a ba naopak, pocit osvěžení zmizí během chvíle a Vy se budete více potit a tělo se bude více přehřívat.

Běžnými potravinami lze navodit pro celý organismus ochlazení z hlediska čínské medicíny, které budeme konzumovat průběžně a v teplém období či při různých onemocněních, při kterých je třeba tělo zevnitř ochlazovat.

Čínská medicína rozeznává šest chutí a každá chuť vstupuje do hlavních orgánů:
 1. sladká - vstupuje do sleziny, povzbuzuje qi (celkovou energii) a "rodí" tekutiny
 2. kyselá - vstupuje do jater, je stahující a omezující
 3. hořká - vstupuje do srdce, stahuje a vysušuje
 4. pálivá - vstupuje do plic, vysušuje a odvádí energii qi směrem vzhůru
 5. slaná - ta vstupuje do ledvin, vede energii qi dolů a změkčuje.
Ještě je chuť neutrální, která podporuje močení a stahuje energii qi dolů.
V malém množství a vyváženě tyto chutě orgánům prospívají, ale ve větším množství naopak poškozují a vznikají nemoci. Např.při oslabené slezině (článek Biologické hodiny dle TČM, kde jsem rozepsala jednotlivé funkce životně důležitých orgánů) se zvyšuje chuť na sladké, jste unavení, je oslabená imunita a tím, že více konzumujete sladké naopak slezinu ještě více vyčerpáváte, oslabujete a organismus onemocní.
Jednotlivé potraviny a bylinky mají ještě patero povah neboli teplotních charakteristik, které jsou právě důležité pro naše tělo. Jednoduše napsáno či řečeno: teplé a horké potraviny či bylinky tělo zahřívají, studené a chladné potraviny tělo ochlazují a neutrální jsou středem, které můžeme konzumovat v rozumné míře kdykoliv. I tyto chutě vstupují do jednotlivých drah, ale to je už "složitější" a využívá se v praxi při léčbě tradiční čínskou medicínou.

SEZNAM CHLADNÝCH A STUDENÝCH POTRAVIN dle TČM (snažila jsem se seřadit dle abecedy) Usmívající se

AlfaAlfa výhonky ( naklíčená semena vojtěšky), Bambusové výhonky, Ananas (je neutrální, ale ve zvýšeném množství rodí v těle tekutiny, neměli by ho příliš konzumovat osoby, které trpí zadržováním vody v těle, otoky a s oslabenou slezinou-imunitou), Banány (těch si užijte, odstraňují horkost z těla, "neměli" by se příliš konzumovat v zimě), Brambory, Brokolice, Celer, Čínské zelí, Fazole Mungo (odvádí z těla horkost, rozptylují a léčí úpal, uvolňuje vodu, otoky a zastavuje průjem), Fíky (jsou neutrální), květ Gardénie (přidává se do směsí čajů), Granátové jablko, Grapefruit, Hlávkový salát, černé a bílé Houby, Hroznové víno, Hrušky, Husa, Chřest, Jablka, Jahody, Ječmen, Kachna, Kapusta, jedlé Kaštany, Kelp (řasa), Kiwi, kořen Lopuchu, Krabí maso, Lilek, Mišpule japonská, Lotosový kořen a semena, Majoránka (léčí úpal, odvádí z těla přehřátí a horkost), Mandarinky, Mango, Mandle, Máta Peprná !!, žlutý a červený Meloun, semínka melounu, Meruňky, Kravské mléko, Moruše, Papája, Pohanka, Pomelo, Pomeranč (Citrony jsou povahy teplé), Proso, Pšenice, Rajčata, Ředkvičky, Řepa, Řeřicha, Slzovka, Sójová omáčka, žluté Sójové boby, Sůl, Škeble, Špenát, Švestky, Tofu, Tuřín, Tykev - letní druhy, všechny Okurky, Vepřové maso, Ústřice, Zelený čaj, Žampiony, Žraločí maso.
(Uvedené ovoce a zelenina je vždy myšlena v čerstvém stavu).


Ořechy - patří sem všechny nesolené, povzbuzují energii qi a rodí tekutiny. Jejich konzumace by měla být v přiměřeném množství, jinak oslabují slezinu a tvoří v těle vlhkost a hleny.
Kokos je řazen mezi teplé potraviny.

V teplém ročním období bychom měli jíst vyváženou stravu, částečně lehce upravenou, grilovanou v kombinaci s čerstvou zeleninou a pít nápoje vlažné nebo pokojové teploty.

KRÁSNÉ LÉTO A DOBROU CHUŤ Líbající !