Péče o pleť mladistvých (mezi 13.-20.tým rokem)

15. května 2016 v 14:49 | La Eva

Zabývám se péčí o pleť všech věkových kategorií, pohlaví i problémů a v poslední době se kolem mě "objevuje" i více tenagerů, slečen a mužů v pubertě a krátce po ní.
Trh nám nabízí velkou škálu přípravků, obzvláště těch "chemických a levných" na bázi ropy, lihu a chemických konzervantů. Stále je Vás menšina, dávající přednost složení před kvalitou a cenou.
V článku budou zmíněny informace a doporučení na přípravky, které jsou nejvyšší kvality, organického původu, složení a hlavně funkčnosti, kterou od přípravků očekávám. Používám je taktéž ve svém salonu, v osobním životě, používá je i můj 15.-ti letý syn a 21-letá dcera a vlastně celá naše rodina, včetně mého muže a doporučuji je všem svým klientům.

Nejdůležitějsím krokem v péči o mladistvou pleť je důkladné a důsledné čištění!
(Podrobnější informace o konkrétních přípravcích najdete v článcích z dubna/2015 o čištění a funkčnosti vhodných přípravků a také z března/2015).
Je zvýšená produkce mazových žláz vlivem hormonální nerovnováhy (vznikající akné, ucpané póry a vznik černých teček).
Na mytí pleti je skvělým přípravkem od Dermathermu (podrobné info o všech přípravcích Dermatherm naleznete v článku z března/2015 a z května/2015) PURENET - čistící gel pro mastnou a citlivou pleť. Používá se s teplou vodou a při smývání doporučuji kosmetickou houbičku z celulózy nebo mořskou houbu (k dostání v bioprodejnách). Skvěle vyčistí póry, odstraní maz, nečistoty, ale i make-up a pot.
Pro ty, kteří mají pleť sušší je varianta buď v podobě mycího gelu od Dermathemu PURCLEAR - čistící gel pro suchou a citlivou pleť (použití je stejné jako u předchozího gelu) nebo od Dr.Hauschka Čistící pleťové mléko, které je velice jemné, krémové, odlíčí i oční make-up. Použít ho můžete s vodou nebo jen na vatovém tamponku.

K odstranění černých teček, dočištění pórů, nastavení regulace mazu je skvělým favoritem od přípravků Dr.Hauschka Čistící pleťový krém. Používá se na očištěnou a vlhkou pleť spolu s teplou vodou. Na konečky prstů nanesete 1-2cm Čist.krému, lehce rozetřete a jemným vtlačováním, ťupáním, poklepáváním a vmačkáváním čistíte pleť (POZOR, NE KROUŽIVÉ POHYBY !!), krém se do pórů dostane pouze tímto použitím a navazuje a nabaluje na sebe maz a takto čistí póry. Po 4-6 opakování od čela směrem k bradě smyjte teplou a na závěr studenou vodou, osušte ručníkem.
Po pravidelném používání RÁNO A VEČER !!! je konec černým tečkám, ucpaným pórům, nadměrnému mazu a pleť je více prozářená a čistá.
Krok čištění máme za sebou. Po něm následuje dostatečná hydratace, kterou dodáte v podobě květových a bylinných vod (více info o pleť.vodách v článku z dubna/2015)
Pro mastnou pleť doporučuji hydratační TONIKUM SPECIAL od Dr.Hauschka.
Nanáší se na pleť z rozprašovače ráno a večer.
Pro sušší a citlivou pleť doporučuji TONIKUM od Dr.Hauschka nebo květovou vodu např. od Nobilis Thilia.
Na noc jiný přípravek nenanášíme!!!
Při vyšším výskytu akné je vhodné používat lokálně BYLINNOU NAPAŘOVACÍ LÁZEŇ od Dr.Hauschka.
Jednou za 2-3 dny taktéž doporučuji použít BYLINNOU ČISTÍCÍ MASKU od Dr.Hauschka, kterou můžete smíchat na kašičku s bylinnou Napařovácí lázní či Tonikem namísto vody.
Rozjasňuje, čistí, vyhlazuje, vypíná a regeneruje pleť.

Denní krémy jsou v péči o mladistvou pleť taktéž důležité. Aktivují v pleti přirozené funkce.
Pro mastnější a aknózní pleť je skvělý REGULAČNÍ PLEŤOVÝ OLEJ nebo pro smíšenou pleť MEDUŇKOVÝ KRÉM vše od Dr.Hauschka. Někdo se "zalekne", že na mastnou a aknózní pleť ještě nanášet mastné!, ale v tomto případě je olej sestaven tak, aby reguloval produkci mazu (čím víc mastnější dodáváte, tím méně si pak pleť sama dokáže vytvořit) a hojil pupínky, vřídky a zmírňoval póry.
Jako intenzivní kůru doporučuji při problematické pleti s výskytem pupínků a jizviček právě po akné používat během 28 dnů REVITAL MASKU od Dr.Hauschka. Nanáší se na den po vyčištění a použití Tonika, buď místo denního krému anebo můžete smíchat s Regulačním pleťovým olejem, popř.nanést tenkou vrstvičku samostatně a po cca 5 minutách použít Regulační olej či Meduňkový krém.
(Proč právě 28 dnů ??? ) Pleť má svůj obnovovací proces, který trvá 28 (stářím se prodlužuje až na 31) dnů. Během tohoto obnovovacího procesu se kůže mění-obnovuje a tvoří nová, právě při používání správných přípravků se výsledky dostaví po 3-6 týdnech. Záleží od každého jedince a též přístupu v domácí a hlavně pravidelné péči.

Když se dívky líčí a začínají používat make-upy atd. Je velice důležité odlíčení a očištění pleti na noc! Nyní Vám to tak nepřijde a častokrát se Vám nechce, ale Vaše pleť to během přibývajícímu věku pak ocení, to mi věřte!

Přijít na kosmetické ošetření, ano či ne v tomto věku?
Já sama jsem začala chodit na kosmetické ošetření, spojené s lehkou masáží pleti a důsledným vyčištěním pórů od svých 16-cti let.
Podle stavu pleti doporučuji návštěvu kosmetického salonu jednou za 3-6 týdnů.
U dívek a žen má i vliv kosmetického ošetření při používání dekorativní kosmetiky (líčidel). Lépe se pak nanáší líčidla, drží a pleť lépe vypadá.
Masáž obličeje provádím i u aknózní pleti, jen je masáž zkrácena na cca 8-10 minut.
Masáž je více zaměřena na lymfatickou stimulaci, aby se pleť lépe regenerovala a hojila.
(Podrobné info o kosmetickém ošetření naleznete v článcích v listopadu/2015 - Rituál "La Eva" nebo z dubna/2015).

V neposlední řadě je velice důležitá strava, spánek, stres vlivem učení, zkoušek, ale i radost a láska. Mrkající
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama