Březen 2016

Změna času a vliv na naše tělo

26. března 2016 v 20:05 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - DÍL 14.

Změna času na letní, tj. posunutí hodinových ručiček ze dvou na třetí hodinu ranní ve mně vyvolávají negativní pocit už od dětských let. Dlouho jsem "nechápala", proč tomu tak je a proč to moje tělo odmítá spolupracovat, tak jak "chci zrovna já".
Stále jsem se ujišťovala a přesvědčovala své vnitřní já, že ne, že to je jen v mé hlavě, že si musím zvyknout a ono to půjde, ale nešlo...
Pak, když se mi narodily děti, čím dál tím víc jsem na nich viděla, že posunutí hodinových ručiček nezmění jejich nastavený režim a když jsem se jim ho pokoušela změnit já, "odměnily" se mi nočním křikem a pláčem, ikdyž nebyl důvod.
A když jsem začala občas "protestovat" já sama, a pokoušela se to někomu vysvětlit, proč to tak je, snad skoro nikdo mě nechápal a říkali mi, že nejsem normální. No asi nejsem Mrkající (já si právě myslím, že jsem, na rozdíl od těch, co to nechápou), ale co je vlastně normální ???

VŠICHNI máme vnitřní biologické, tzv.orgánové hodiny, každý orgán pracuje v těle podle biorytmu 2 hodiny v pevně danou dobu a tím, že změníme - posunume ručičky hodin, naše vnitřní orgánové hodiny neposuneme, ani kdybychom se snažili sebe víc. Ba naopak, příčinou všech nemocí může být, když biorytmy dle orgánových hodin porušíme, případně se snažíme své tělo obelhat užíváním stimulujících prostředků v čase, kdy bychom měli třeba spát apod.

ORGÁNOVÉ HODINY, kdy jsou v činnosti:
 1. mezi 1 - 3. hod. ranní se aktivují játra. V tuto dobu nastává největší útlum a nejnižší okysličení mozku, proto je třeba dávat pozor, např.při cestování. V tuto dobu se budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párovými orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kávu, kouřit a jíst těžká, smažená a tučná jídla.
 2. mezi 3.- 5.hod. ranní jsou v činnosti plíce, v tuto dobu se často budí astmatici, kuřáci, průduškáři, kdo trpí rýmou a záněty dýchacích cest. Je to doba, kdy pociťujeme největší strach a úzkost, každá maličkost nabývá obrovského významu a nenechá nás spát.
 3. mezi 5. - 7. hod. ranní je v činnosti tlusté střevo. Měli bychom se vyhnout stresu a spěchu, naučit se probouzet postupně a v klidu. Nemocní lidé se v tuto dobu cítí velmi špatně. Vhodná doba na pití čaje.
 4. mezi 7. - 9.hod. se dostává do činnosti žaludek. Tělo by mělo být v teple, není vhodná doba na koupel či sprchu. Velmi vhodná doba na konzumaci vitamínů, tělo je nejlépe vstřebá a zpracuje.
 5. mezi 9. - 11.hod. je v činnosti slinivka břišní a slezina. Je to jediná denní doba, kdy je tělo schopno strávit sladkosti ( slabá slezina=chuť na sladké), vhodné je konzumovat ovoce, med, nepít alkohol a vyhýbat se do 11h přílišné fyzické činnosti. V tuto dobu právě naopak můžeme podávat vysoké duševní výkony.
 6. mezi 11. - 13. hod. je aktivní naše srdce. Nastává v tuto dobu dopolední výkonnostní vrchol. Vhodná doba ke sportu, měli bychom se naopak vyhnout zátěži množstvím potravy! Kolem 13h. nastává mírný útlum, dobrá je procházka nebo i krátký spánek. Pozor na úrazy!
 7. mezi 13. - 15. hod. je v činnosti tenké střevo. V tuto dobu se snižuje citlivost zubů a je vhodný čas k návštěvě u zubaře ;-)
 8. mezi 15. - 17.hod. nejvíc pracuje močový měchýř. Dobré je pít bylinkové čaje na čištění s obsahem brusinky, šípků, měsíčku, borůvek, břízy, kopřivy, slézu, fenyklu. Náš trávicí systém je schopný přijmout vydatné jídlo. Stoupá také naše tělesná aktivita a dosahuje druhého výkonnostního vrcholu.
 9. mezi 17. - 19.hod. jsou v činnosti ledviny. V tuto dobu je velmi potřebné vyloučit vše, co jim škodí,tj. tuky, cukr, sůl, sladké limonády, konzervanty, chemikálie, káva, alkohol, chlad, stres. A naopak, vydatně pít ! Nejlépe bylinkové čaje a čistou neperlivou vodu, nejlépe teplou !
 10. mezi 19. - 21.hod. do činnosti se dostává náš krevní oběh. V tuto dobu člověk velmi dobře vnímá. Je to doba vhodná pro poslech hudby, návštěvě divadla či kina. V této době je nejúčinnější působení všech léků a antibiotik, natírání bolestivých míst a čas pro relaxační masáž či koupel a saunu.
 11. doba mezi 21. - 23.hod. je časem činnosti "tří ohřívačů" (je to místo ve středu těla, nejedná se o konkrétní orgán, je to "orgán", který nemá hmatatelný tvar, ale má veliký vliv na naši vnitřní energii - oheň a spojuje horní, střední a spodní zářič-od bránice, žaludek až po močový měchýř).Je to doba, kdy se tělo připravuje na spánek. Neměli bychom činit nic pro aktivaci, nekouřit a nic nejíst!
 12. meti 23. - 1.hodinou ranní je v činosti žlučník, párový orgán s játry. Ti, kdo s ním mají problém, nemohou spát.

Není tedy jedno, kdy děláme psychologické testy, kdy jdeme k zubaři, kdy sportujeme, kdy snídáme, obědváme, večeříme...
Lidstvo již ve starověku žilo ve větší intuici a cítění. Rytmus dne byl pro člověka daleko důležitější, než ho chápeme, v dnešní, až příliš moderní a "přecivilizované" době my.
SNAŽTE SE POROZUMĚT A NASLOUCHAT SVÉMU TĚLU, ONO VÁM TO TISÍCKRÁT VRÁTÍ ! Líbající

Používané přípravky při onemocnění Rosacea (růžovka) - pokračování

13. března 2016 v 14:02 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA - díl 13.

Jak jsem slíbila, článek na pokračování ohledně autoimunního onemocnění - Rosacea, které trápí čím dál tím víc procent žen, ale i mužů po 35. věku.

Ještě pro upřesnění, toto onemocnění je autoimunní, čili vzniká poruchou Vašeho imunitního systému, kdy se Váš imunitní systém nedokáže ubránit, když je ve stavu oslabení, vyčerpání, před malou infekcí, či virem (např.opar, ječné zrno, zánět žaludku, viróza, ale i deprese).
Toto onemocnění není přenosné a nakažlivé na druhou osobu !!
Jak jsem uvedla v minulém článku, u každého vzniká z jiného důvodu, tj. onemocnění nějakého orgánu či krve. Je třeba najít oslabený orgán, zjistit příčinu (i několik let zpět, jako přechozená onemocnění - spála, mononukleóza, borelióza, ale i u žen vážnější formy anémie, záněty žaludku, žlučníkové neurózy a záchvaty aj.).

Prvním krokem je začít léčbu vnitřně (bylinky, ne antibiotika !!! ), ale o Vaši pleť je třeba se správně starat, aby byla méně podrážděná, bez pupínků, stroupků, suché kůže, pnutí, pocitu horka, suchosti, podráždění a výrazných červených flíčků a zrohovatělé kůže.

Viz obrázky uvádím mírný pokrok při užívání 2x denně odvarů z bylin (složení určí Váš terapeut).
Foto č. 1 - užívání odvarů z bylin dle TČM (tradiční čínské medicíny) po 3 týdnech. Nemoc se mírně zlepšila, na levé straně a na nose ustoupila místy úplně a není tolik červený obličej, pocit pnutí, pálení a horka ustoupil a na omak je jemná bez šupin.
Foto č. 2 - užívání odvarů po 1 týdnu (nemoc se mírně zhoršila, což je vždy prvotní příznak při užívání bylinných přípravků a je třeba vydržet a překonat tento stav! ) a na těle jsem cítila svědění a suchost kůže (po 2 týdnech toto zmizelo).
Foto č. 3 - stav asi 6 týdnů před zahájení užívání odvarů z bylin TČM a akupunkturou, kdy mi bylo nejhůř a moje odvodní lékařka mi řekla, že se nemoc nedá úspěšně léčit (více viz předchozí článek).
Foto č. 4.- stav pleti asi 4 měsíce zpět, kdy jsem tušila, ale neměla potvrzenou diagnozu Rosacea.


Tipy na přípravky na zmírnění a odstranění nepříjemných pocitů při onemocnění Rosacea, které používám a doporučuji i svým klientům při kožních problémech:
 • na mytí obličeje a odstranění make-upu doporučuji mycí gel z řady Dermatherm (jsou 3 druhy, upřednostňuji z dětské řady, ten používám i v salonu BABYCLEAR, je nejjemnější)
 • na odlíčení očního make-upu či dočištění pleti, kde není použit make-up doporučuji z dětské řady od Dermatherm BABYLOTION nebo od Dr.Hauschka Čistící pleťové mléko, oba jsou vhodné pro velmi citlivou pleť nebo Micelární tonikum PURLOTION s obsahem termální vody
 • pro hydrataci pleti po odlíčení a před použitím denního krému a jako noční péči jsou mými favority Růžová voda- tonikum od Martiny Gebhardt (na obrázku nahoře vpravo dole) a skvělá je Intenzivní kůra od Dr.Hauschka 03, popř. Pleťová kůra Sensitiv v ampulích. Zklidňují pocit pnutí, podráždění, červené pokožky a hojí.
 • jako doplňkovou péči doporučuji jednou až dvakrát týdně Čistící pleťovou masku v prášku Dr.H.(pár minut a smýt) a Krémovou nebo Zklidňující masku Dr.H. (můžete ponechat na pleti celý den, když trávíte např.víkend doma) , v salonu nyní používám také masku od Dermatherm s heřmánkem,medem a červenými řasami - zklidňuje a dodává pleti hydrataci
 • jako denní krém doporučuji Růžový krém light nebo klasický Růžový krém-vhodný při sušší pleti a v chladnějším období. Nyní používám doma a také v salonu z řady Dermatherm dětský krém s vysokým obsahem termální vody se Sírou, Heřmánkem a Růží, je vysoce hydratační (BABYCREAM)
 • a jako denní pomocník pro překrytí červené pleti, flíčků a pupínků je moje srdeční záležitost make-up od Dr.Hauschka s obsahem kokosového, jojobového, makadamového a avokádového oleje, výtažky z granátového jablka a bylin. Pleť sjednocuje, lehce kryje, hydratuje a pečuje o ní během dne. Je 100% přírodní, vhodný i pro vegany. (viz foto, vlevo dole bez make-upu, vpravo dole s make-upem, používám odstín č.01)

 • třešničkou v péči o pleť je masáž, ikdyž si ji nemůžete samozřejmě dopřád denně od profesionála Mrkající Vy sami si pleť masírujte (nejlépe čistým kokosovým olejem) ráno a večer (po umytí a odlíčení, nanesení tonika či růžové vody) alespoň 2-3 minuty, nejlépe lehkými krouživými pohyby (netlačit ! )
VEŠKERÉ INFORMACE SEM DÁVÁM PRO TY, KTEŘÍ MAJÍ STEJNÝ PROBLÉM A TRÁPENÍ, HLEDAJÍ A NEVÍ KUDY KAM...
Přípravků je na trhu spousty, řekla bych, až nadbytek, jen Vy sami si musíte zvolit ty, které Vám vyhovují. Jako kosmetička a kosmetolog si vybírám jen ty, které jsou vysoce funkční a mají velký podíl účinných látek, ne jen glycerínu a vody, jako většina jiných přírodních kosmetických přípravků za "pár korun". Nemůžete ale od nich očekávat stejný účinek.


MĚJTE SE RÁDI ! Líbající

Mám Rosaceu...

5. března 2016 v 22:13 | La Eva

ŽIVOT OČIMA La Eva - díl 12.

Dalo mi to dost "práce", abych se všem zveřejnila s nenalíčenou tváří a diagnozou:
Acné Rosace, druhé stádium.
Dle západní medicíny a stanovené diagnózy mé obvodní lékařky je tato nemoc chronická a jen tak se nedá vyléčit. Jde o autoimunní onemocnění, kdy se Vaše tělo nedokáže vyrovnat s náhodnou infekcí a v době největšího vypětí a oslabení "propukne" nemoc zvaná Acné Rosacea.
Na její doporučení, abych šla na kožní jsem se slovy: " Tam nejdu, tam mi nikdo nepomůže", odpověděla, že jediné, co můžeme zkusit je nasadit antibiotika. Odmítla jsem!
Nešťastná, naštvaná, zklamaná, bezradná, v koncích, na dně, plnou hlavou myšlenek typu: proč zrovna já, ta, která se před dvaceti pěti lety vydala na dráhu kosmetičky a kosmetoložky, abych dělala bytosti ještě krásnější, pomohla jim najít řešení s akné, pupínky, vyrážkou, vráskami a nastolila jim pohodu a pocit harmonie, proč zrovna já mám tuto nemoc.
Po několika týdnech jsem to vzala jako výzvu, protože dokud sám člověk neokusí na vlastní kůži, neví, jaké to je.
Jeden z prvních a největších problémů je problém psychický, tvář Vám vidí každý, tu jen tak neskryjete. Ostříhala jsem si zpět vlasy do čela a jakmile to šlo, nosila je rozpuštěné, spadené až do očí a na tváře, nedívala se lidem do očí, tlačila se do zadních částí tramvaje a dívala se ven z okna. Ti, kteří mají podobný problém, oni ví...

Začala jsem hledat řešení a řekla si, že dokud na to nepřijdu, nevzdám se!
Abych utišila psychiku, používám kvalitní make-up. Jeden z nejkvalitnějších BIO připravků na trhu, jak jinak, moji srdeční záležitost: Dr.Hauschka. Nový odstín č.1, světlý, lehký, skvělé konzistence, roztíratelnosti a v neposlední řadě vůně a složení (obsahuje mimo minerální pigmeny, výtažky z rostlin, kokosový a makadamový olej, výtažek z granátového jablka ,jojobový vosk a výtažky z damašské Růže). Zakrývat a překrávat není řešením, ale Vaše psychika to ocení.
Důležitá je kvalitní kosmetika, kterou používáte, aby tišila podrážděnou pleť, vhodné jsou přípravky s obsahem Růže (květové vody, séra, tonika, krémy, masky). Pleť masíruji po důkladném odlíčení kokosovým olejem, poté setřu a na noc používám pouze kvalitní růžovou květovou vodu.
A co používám přes den? O tom někdy příště.

Jedním z nejdůležitějších kroků je najít a odstranit příčinu, co nemoc způsobilo.
VŽDY jde o vnitřní problém!
Pamatujte, cokoliv se projeví na kůži (ekzémy, pupínky, akné) hledejte nemoc uvnitř!
Významnou roli hrají játra, jsou zásobárnou krve, tvoří se v nich hormony, jsou naší čističkou v těle, mají vliv na náš imunitní systém, jsou párovým orgánem se žlučníkem a tvoří se v nich žluč.
Naše tělo je jedna velká továrna, pokud se něco porouchá, nastartuje svůj obraný mechanismus a začne s opravou. Pokud ale "opraváři" nefungují, tělo vysílá signály, když si jich stále nevšímáte a nereagujete, "odmění" Vás něčím, co Vás donutí zpomalit, např. viróza, chřipka nebo kožními nemocemi.
Další významnou roli hraje žaludek, krev, srdce, ledviny a slezina.

Ti, kteří mají tuto nemoc by se měli zaměřit na posílení těchto všech orgánů a postarat se o jejich správnou funkci. Důležitá je správná strava a sestavení jídelníčku na míru.

Jsem zastáncem celostní léčby i při mé práci kosmetičky a kosmetologa, vím, že pokud se nesprávně stravujete a negativně myslíte je vidět problémy i na Vaší pleti.
Ti, kteří mě znají ví, že upřednostňuji alternativní léčbu a nedám dopustit na tradiční čínskou medicínu, o kterou se zajímám čtvrtým rokem. A proto jsem se rozhodla pro léčbu touto cestou.
Jsem na začátku léčby (k dnešnímu dni je to přesně 18 dní) a výsledky na sebe nedaly dlouho čekat. Jak nemoc pomalu nastupovala, tak pomalinku, lehkými krůčky odchází a já věřím, že za několik měsíců nad touto nemocí zvítězím. Docházím na pravidelné konzultace k mojí terapeutce TČM, doma piji odvary z bylin a rostlin podle čínské receptury, lehce poupravila stravu a poprvé jsem okusila akupunkturu.

U každého z Vás je příčina rozdílná a je třeba ji najít a poté následně zdárně vyléčit.

Kožní lékaři, dermatologové a "mastičkáři" Vám nepomohou, léčba kortikoidy a antibiotiky je tou nejhorší volbou, co můžete pro své tělo udělat. Moc dobře vím, o čem mluvím.
Ale rozhodnutí a volba je na každém z nás, kterou cestou se vydáte...