Kosmetická masáž a lymfatická stimulace hlavy, obličeje, krku a dekoltu

13. února 2016 v 20:39 | La Eva

Není masáž, jako masáž, obzvlášť ta kosmetická. Právě proto se přestávám považovat za "masérku", ale spíše za kosmetičku a kosmetoložku, jejímž smyslem je pečovat o tělesnou a duševní krásu každého z nás. Holistický (celostní) přístup ke klientovi považuji za velice důležitý, protože i naše tělo je jeden celek a proto bychom neměli zapomínat na naši duši, aby byla nastolena rovnováha.
"Neměli bychom se pokoušet o léčení žádné části, aniž bychom se pokusili vyléčit celek. Neměli bychom se snažit o léčení těla opomíjejíce duši. Pokud mají tělo a mysl být zdravými, musíš začít léčením duše….protože velkou chybou dneška v léčení lidského těla je, že lékaři jako prvou oddělují od těla duši."
Platón, 382 př. n. l.
A tak je to i s péčí o tělo. Ikdyž se "zaměřuji" na určitou část těla výsledkem je nejen dobrý pocit, ale i odpočaté, uvolněné a zrelaxované tělo, duše i mysl.

Stále častěji patří mezi Vaši oblíbenou - vedle kosmetického ošetření "La Eva" :

Kosmetická masáž s lymfatickou stimulací hlavy, obličeje, krku a dekoltu
- odvodňuje, vypíná a působí harmonicky na celkový stav klienta. Pravidelná masáž má podpůrný účinek a sílu pro tkáň a působí proti ochablosti, vráskám, otokům víček, váčkům pod očima, při pravidelnosti odstraňuje napětí, bolesti hlavy, migrény, tmavé kruhy pod očima a vyhlazuje jemné linie a povislé kontury v tváři. Mimo jiné podporuje přirozený metabolismus, aktivuje buňky, elastinová a kolagenová vlákna a kosmetika, kterou používáte doma prostupuje do hloubky a má větší účinek. Masáž je vhodná také před slavnostním líčením.

Při lymfatické masáži obličeje provádím masáž nasucho s kosmetickými štětci Dr.Hauschka, určenými právě k lymfatické stimulaci. Postupuji podle metody Dr.Emila a Estrid Vodderových z Kodani, od kterých převzala metodu Elisabeth Sigmund (kosmetoložka a zakladatelka přírodní kosmetiky Dr.Hauschka). Tato metoda má ozdravný impuls pro celý organismus, masáž spočívá v rytmických pohybech a klade důraz na správný směr provedení masáže.
Dále pokračuji, jako u "klasické" francouzské masáže krku a obličeje s Arganovým olejem a kapkou kokosového oleje pro delší "kluznost". Jemnými, lehkými tahy od krku, přes bradu, tváře, okolí úst, nos a čelo provádím několik způsobů kosmetických tahů, přes hlazení, krouživé pohyby, poklepy, prokrvení, vibraci a zpětné uvolnění. Poté následuje mikromasáž očního okolí a čela, kde je kladen důraz na oční partie (oblast pod a nad očima), včetně oblasti obočí a následně čela. Uvolňuje napětí a tlak v oblasti hlavy.
Masáž dekoltu provádím následně s Trnkovým olejem od Dr.Hauschka.
Všechny tahy mají svůj smysl, význam, směr, počet provedení a opakování, který je důležitý!
Při špatně provedené masáži se může naopak ublížit či "zablokovat" tok lymfy, což má za následek další zdravotní problémy.

Jak často provádět masáž?
Je to individuální a dle stavu a potřeb klienta. Jsou vhodné "ozdravné" kůry po dobu cca 3 lunárních měsíců (jeden lunární měsíc je 28 dnů), při aktuních stavech (migrény, otoky z důvodu špatného toku lymfy a "přepracovanosti") je doporučená masáž jednou za 7 - 10 dní, pro zlepšení "vzhledu" a stavu pokožky je doporučena masáž jednou za 2 týdny (vždy jde konkrétně o jednotlivce a jeho stav) a pro kosmetický efekt je doporučena masáž jednou za 3-4 týdny.

Po masáži pleť omyji teplou vodou s citronovou lázní Dr.Hauschka, která probudí současně Vaši pleť a mysl a navodí pocit svěžesti a čistoty. Poté dočistím pleť pleťovou Růžovou vodou a nanesu květovou Růžovou vodu nebo Tonic Dr.Hauschka a závěrem hydratační pleťový krém na obličej a krk a Hydratační oční krém na oční okolí.

Délka ošetření 45 minut / 690,- Kč.

Mnozí se mě ptají, kdo provádí masáže mně. Vzhledem k mým současným problémům s pletí z důvodu Rosacea, které jsem začala řešit s mojí paní doktorkou čínské medicíny (o průběhu léčby a pokrocích Vás budu informovat) si momentálně masáž provádím sama a to dvakrát denně, ale "jen" po dobu cca 5 minut. Pokožka je pak rovnoměrně prokrvená a připravena lépe přijmout přípravky, které používám. Ale dříve jsem samozřejmě pravidelně cca pravidelně po 3, max. 4 týdnech chodila k mojí kolegyni a kamarádce, kam se po úspěšné léčbě opět zase chystám Usmívající se
Už se těším!

Masáž pleti se doporučuje provádět od 15. roku jedince, neprovádí se při akutních zánětlivých onemocnění nejen na kůži, ale i v těle, při oparech, virózách, infekčních a bakteriálních onemocnění kůže, spálené pokožky po slunění a při čerstvých poranění pleti.

Nezapomínejte, že jakékoliv projevy na pokožce a pleti souvisí s vnitřními orgány a stavem naší duše! Když není v pořádku jeden z nich a není nastolena rovnováha, nemůžete očekávat bezchybnou pleť, pevné nehty a krásné vlasy...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | 16. února 2016 v 16:39 | Reagovat

Jen když to čtu, tak skoro cítím jak to ta Eva vždy dělá.... Krásně napsáno.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama