Únor 2016

Kosmetická masáž a lymfatická stimulace hlavy, obličeje, krku a dekoltu

13. února 2016 v 20:39 | La Eva

Není masáž, jako masáž, obzvlášť ta kosmetická. Právě proto se přestávám považovat za "masérku", ale spíše za kosmetičku a kosmetoložku, jejímž smyslem je pečovat o tělesnou a duševní krásu každého z nás. Holistický (celostní) přístup ke klientovi považuji za velice důležitý, protože i naše tělo je jeden celek a proto bychom neměli zapomínat na naši duši, aby byla nastolena rovnováha.
"Neměli bychom se pokoušet o léčení žádné části, aniž bychom se pokusili vyléčit celek. Neměli bychom se snažit o léčení těla opomíjejíce duši. Pokud mají tělo a mysl být zdravými, musíš začít léčením duše….protože velkou chybou dneška v léčení lidského těla je, že lékaři jako prvou oddělují od těla duši."
Platón, 382 př. n. l.
A tak je to i s péčí o tělo. Ikdyž se "zaměřuji" na určitou část těla výsledkem je nejen dobrý pocit, ale i odpočaté, uvolněné a zrelaxované tělo, duše i mysl.

Stále častěji patří mezi Vaši oblíbenou - vedle kosmetického ošetření "La Eva" :

Kosmetická masáž s lymfatickou stimulací hlavy, obličeje, krku a dekoltu
- odvodňuje, vypíná a působí harmonicky na celkový stav klienta. Pravidelná masáž má podpůrný účinek a sílu pro tkáň a působí proti ochablosti, vráskám, otokům víček, váčkům pod očima, při pravidelnosti odstraňuje napětí, bolesti hlavy, migrény, tmavé kruhy pod očima a vyhlazuje jemné linie a povislé kontury v tváři. Mimo jiné podporuje přirozený metabolismus, aktivuje buňky, elastinová a kolagenová vlákna a kosmetika, kterou používáte doma prostupuje do hloubky a má větší účinek. Masáž je vhodná také před slavnostním líčením.

Při lymfatické masáži obličeje provádím masáž nasucho s kosmetickými štětci Dr.Hauschka, určenými právě k lymfatické stimulaci. Postupuji podle metody Dr.Emila a Estrid Vodderových z Kodani, od kterých převzala metodu Elisabeth Sigmund (kosmetoložka a zakladatelka přírodní kosmetiky Dr.Hauschka). Tato metoda má ozdravný impuls pro celý organismus, masáž spočívá v rytmických pohybech a klade důraz na správný směr provedení masáže.
Dále pokračuji, jako u "klasické" francouzské masáže krku a obličeje s Arganovým olejem a kapkou kokosového oleje pro delší "kluznost". Jemnými, lehkými tahy od krku, přes bradu, tváře, okolí úst, nos a čelo provádím několik způsobů kosmetických tahů, přes hlazení, krouživé pohyby, poklepy, prokrvení, vibraci a zpětné uvolnění. Poté následuje mikromasáž očního okolí a čela, kde je kladen důraz na oční partie (oblast pod a nad očima), včetně oblasti obočí a následně čela. Uvolňuje napětí a tlak v oblasti hlavy.
Masáž dekoltu provádím následně s Trnkovým olejem od Dr.Hauschka.
Všechny tahy mají svůj smysl, význam, směr, počet provedení a opakování, který je důležitý!
Při špatně provedené masáži se může naopak ublížit či "zablokovat" tok lymfy, což má za následek další zdravotní problémy.

Jak často provádět masáž?
Je to individuální a dle stavu a potřeb klienta. Jsou vhodné "ozdravné" kůry po dobu cca 3 lunárních měsíců (jeden lunární měsíc je 28 dnů), při aktuních stavech (migrény, otoky z důvodu špatného toku lymfy a "přepracovanosti") je doporučená masáž jednou za 7 - 10 dní, pro zlepšení "vzhledu" a stavu pokožky je doporučena masáž jednou za 2 týdny (vždy jde konkrétně o jednotlivce a jeho stav) a pro kosmetický efekt je doporučena masáž jednou za 3-4 týdny.

Po masáži pleť omyji teplou vodou s citronovou lázní Dr.Hauschka, která probudí současně Vaši pleť a mysl a navodí pocit svěžesti a čistoty. Poté dočistím pleť pleťovou Růžovou vodou a nanesu květovou Růžovou vodu nebo Tonic Dr.Hauschka a závěrem hydratační pleťový krém na obličej a krk a Hydratační oční krém na oční okolí.

Délka ošetření 45 minut / 690,- Kč.

Mnozí se mě ptají, kdo provádí masáže mně. Vzhledem k mým současným problémům s pletí z důvodu Rosacea, které jsem začala řešit s mojí paní doktorkou čínské medicíny (o průběhu léčby a pokrocích Vás budu informovat) si momentálně masáž provádím sama a to dvakrát denně, ale "jen" po dobu cca 5 minut. Pokožka je pak rovnoměrně prokrvená a připravena lépe přijmout přípravky, které používám. Ale dříve jsem samozřejmě pravidelně cca pravidelně po 3, max. 4 týdnech chodila k mojí kolegyni a kamarádce, kam se po úspěšné léčbě opět zase chystám Usmívající se
Už se těším!

Masáž pleti se doporučuje provádět od 15. roku jedince, neprovádí se při akutních zánětlivých onemocnění nejen na kůži, ale i v těle, při oparech, virózách, infekčních a bakteriálních onemocnění kůže, spálené pokožky po slunění a při čerstvých poranění pleti.

Nezapomínejte, že jakékoliv projevy na pokožce a pleti souvisí s vnitřními orgány a stavem naší duše! Když není v pořádku jeden z nich a není nastolena rovnováha, nemůžete očekávat bezchybnou pleť, pevné nehty a krásné vlasy...

Co jíst při očistě těla a lymfatických kůrách

7. února 2016 v 18:31 | La Eva

Jedno čínské přísloví praví: " Ze třech desetin tělo léčí lék, ze sedmi desetin léčí správná životospráva".
Z kvalitní a správně vyvážené stravy si tělo bere energii a "palivo", které je nutné pro zdravý chod organismu.
Naopak, nekvalitní a častý přísun špatné a nevyvážené stravy zavdává příčiny ke vzniku mnoha nemocem. Nejedná se pouze o konzervanty, chemikálie, éčka, tuky, cukr, bílou mouku, ale i překyselení organismu, vysoký a stálý příjem červstvé nevařené stravy (raw), nevyvážený a nedostatečný přísun bílkovin, minerálů a omega 3 mastných kyselin atd., o kterých bychom se ani ve skrytu duše nedomnívali, že mohou způsobit nemoci. V těle se pak množí různé mikroby, viry, plísně, paraziti, kandidóza, bakterie a spolu pak i se stresem vznikají autoimunní onemocnění či civilizační choroby (cukrovka, rakovina, dna, vysoká hladina cholesterolu, vysoký krevní tlak, ale i celulitida a kožní projevy-ekzémy, akné, dermatitida aj.).

Po zimním "nakládání" je třeba na jaře vše "vyložit" a pročistit, abychom byli plni energie, elánu a síly.
Jen tak okrajově na zmínku, již staří Křesťané dodržovali tradice a půsty, vše založené na fázích Luny, ročním období i pásma, ve kterém žijeme. Např. vždy před svátky (Vánoce či Velikonoce) je období půstu, aby se tělo připavilo na "obžerství" Usmívající se během těchto svátků. Vše je podloženo a vyváženo podle přírody a fázích Měsíce, jak jsem již uvedla, aby se tělo nezatěžovalo. Když dodržujeme tyto tradiční očistné půsty, tělo nám to vrátí v podobě zdraví a dobrého pocitu.

Půst neznamená hladovění a "nejedení", ale vyvážená lehká a pravidelná strava s doplňky k očistě určenými, jako jsou např. čistící tinktura = Detoxin,Chlorella, mladý ječmen, břízová šťáva, aloe šťáva, čistící čaje s obsahem březového listí, šípkem, zlatobýlem, fenyklem, měsíčkem, brusinkami, mátou, kopřivou, ostropeřcem a slézem. Doplnit můžete také o kvalitní japonské čaje Bancha, Lapacho a Kukicha. Červený Rooibos odstraňuje mimo jiné i z těla zánět. Vhodné je popíjet čistící čaj 3-krát denně a během dne je doplnit o japonské čaje (výše uvedené), Rooibos, ovocné čaje, čistou mírně teplou vodu 1-1,5 litru !! a ředěné ovocné šťávy - dvakrát denně. Ráno začínat i pitím šťávy z čerstvě vymačkaného citronu s teplou vodou.
Říká se, že přidáním jarních kvítků (sedmikráska, pampeliška, růže, květ třešně či jabloně) do čerstvé vody získáme sílu a energii, protože o ně pečují květinové víly s láskou, je v nich plno pozitivní energie Nevinný, vyzkoušejte...
S přicházejícím jarem souvisí barva zelená (játra a žlučník) a všechna první jarní zelenina a výhonky ( řeřicha, pampeliška, kopřiva, rukola, čekanka, polníček, medvědí česnek, brokolice, špenátové listy, čínské zelí, kedlubny, ředkvičky, vojtěška, fazole mungo) a kyselé zelí a šťáva z něj.
Jíst bychom měli minimálně 5-6 porcí denně.


Při očistě bychom se měli vyhnout těmto potravinám a nápojům !!!
  • alkohol
  • káva
  • zelený, bílý a černý čaj s vyšším obsahem teinu a kofeinu (brzdí toku lymfy a očistě)
  • veškerý cukr, bílá mouka
  • omezit příjem lepku z těstovin, pečiva, příloh, sladkostí, sušenek...
  • po dobu očisty úplně vynechat !!! veškeré mléčné výrobky (brzdí toku lymfy)
  • pokud to zvládnete, vynechejte maso (pouze doporučuji 2-3krát týdně rybu, krůtu nebo králík z domácího chovu)
  • uzeniny, vejce
  • sladké nápoje, zmrzlina, zákusky, mražené jogurty, čokoládu
  • chlazené nápoje

Nejméně 3 jídla denně by měla být teplá a krátce povařená, jako první snídaně, která nastartuje tělo a organismus a necítíte se pak během dne oslabení a unavení. Vhodné jsou obilné kaše (jáhlová, rýžová, pohanková, kukuřičná, polentová, kuskus, karobová) s jablíčkem, hruškou, švestkou, sušeným ovocem (brusinky, švestky, fíky, rozinky, kustovnice, oříšky, semínky). Pro ty, kteří nemají rádi sladké, jsou vhodné různé zeleninové polévky či vývary.
Hlavní potravinou pro období očisty je rýže ! Odvádí z těla vlhkost, otoky a čistí střeva. Měla by být nyní ve Vašem jídelníčku denně.
Spolu s luštěninami, sójou, zeleninou vytvoříte bohatě vyváženou a lehce stravitelnou stravu pro období Vaší očisty.
Doporučuji též nepřehánět to s příliš velkým množstvím pití ovocných šťáv (max.2 sklenice denně) s ovocem, které obsahuje větší množství cukru (banány, hrozno), aby nedocházelo ke kvašení ve střevech a pak nadýmání.

Jak dlouho by měla trvat očista?
Měla by trvat minimálně 3 týdny, vhodná je 5 týdnů (4. týden je pauza s doplňky stravy a pitím čistících čajů).
Ti, kteří chodí na lymfatické masáže a na jaře na lymfatické očistné kůry, s těmi proberu jídelníček a ostatní věci týkající se detoxu osobně. Oni ví Mrkající
Období biologického jara nastane 15. února a končí v polovině května, to je nejvhodnější doba na detox a ten podzimní je vhodný v období od poloviny srpna do poloviny listopadu.Další zásadou je střídmost, pestrost, pravidelnost, nejíst ve spěchu, ve stresu, jíst s radostí, v příjemném prostředí, jíst jen tolik, kolik potřebujeme, vyhýbat se hladovění i přejídání, vařit jednoduchá jídla a nemíchat příliš chutí dohromady (jako kočička s pejskem, když vařili dort Smějící se).

TAK AŤ JSME ZDRAVÍ !