Masáž i jako léčba

4. ledna 2016 v 22:40 | La Eva

Země a Měsíc udávají přirozené časové cykly, které náš organismus dobře zná a vnímá, jsme tak od přírody nastaveni. Ať si to uvědomujeme, či nikoli. Jestliže se alespoň trošku řídíte těmito cykly a rytmickými pochody, víme, kdy a jak nás může Luna ovlivnit a především i u nás žen naše hormonální cykly s tím taktéž souvisí.
Pro ty, kteří by rádi se aspoň něco málo dozvěděli o tom, jak Luna působí na naše tělo a chtěli tyto přirozené cykly vnést a zařadit do svého života, alespoň při masážích, kosmetickém ošetření, cvičení, půstu, očistě těla aj. Skvělou pomůckou je lunární kalendář.

Masáže, ať už klasické, uvolňující, lymfatické, kosmetické aj. mají blahodárné účinky na naše zdraví a harmonizují celé naše tělo a mysl a vedou ke stavu celkové spokojenosti a uvolnění.
Masáže při dorůstajícím Měsíci (nejvhodnějších je 7-10 dnů před Úplňkem) podporují snahu o posilnění těla, tělo více zadržuje a lépe "zužitkuje" to, co přijímá. Vhodné jsou kosmetické masáže k regeneraci, zpomalení stárnutí, výživě a hydrataci pleti, masáže pro zlepšení celkového vzhledu pokožky, lymfatické masáže zaměřené na posílení imunity a povzbuzení krevního oběhu a lymfy, k uvolnění svalového napětí, antistresové masáže, které působí na energetický systém organismu a tím i na fukci vnitřních orgánů a celkovou energii.
Masáže při ubývající Luně (nejvhodnější je 7-10 dnů po Úplňku) jsou skvělé k začátku detoxikačních kůr, lymfatickým masážím zaměřené na detoxikaci (očistu) těla (vhodné je provádět je v ranních a dopoledních hodinách), kosmetické ošetření zaměřené na očistu a hloubkovou čistotu pleti, odstranění odumřelých buněk z pleti, k vyčištění pórů a odplavení vody v podkoží, zmírnění otoků. Klasické a uvolňující masáže mají spíše charakter a účinek čistící, vhodné k odstranění spazmatických projevů ve svalech a podkoží (ztuhlosti svalů), rozproudění krve a lymfy, které odplaví z těla škodliviny, uvolní svalové napětí a svaly.

Masáže nesmí být prováděny (neprovádím!):
  • při zánětlivém onemocnění (jakémkoli)
  • při horečce, oparu (herpesu), při začínající viróze, zánětech zubů, bolestech v krku, začínající rýmě, při kašli
  • při rozšířeném a zvýšeném výskytu znamének či bradavic na těle
  • při plísňovém onemocnění na kůži a nohou
  • trombóze i dříve prodělané
  • u otevřených ran a poraněné pokožce
  • nádorovém onemocnění či podezření na něj
  • vysokém krevním tlaku spojeném se srdeční vadou

Veškeré masáže provádím s použitím bio olejů. Při klasických, uvolňujících a antistresových kombinuji aromaolej s bio kokosovým, který má blahodárné účinky a vyživuje pokožku.
Při lymfatických masážích dolních končetin na výběr z bioolejů: citronový, lemongrass s kapkou rozmarýnu, rozmarýnový a v zimním období skořicový, při kterých je základem olej mandlový.

Každý jsme jedinečný a každý máme jiné potřeby a tak je to i s výběrem a postupem při jednotlivých masážích.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama