Leden 2016

Stáří a stárnutí

31. ledna 2016 v 20:36 | La Eva

Člověk stárne dvěma způsoby.
1. chronologicky, tj. podle kalendáře (ale jak já říkám: "Věk je jenom číslo".)
2. psychologicky (biologicky) a tento "věk" je nejdůležitější pro naše tělo i psychiku.
Rozhodující vliv má psychika, negativní myšlenky, špatná nálada, neustálé stěžování si, fňukání a naříkání, stres, který poškozuje tělo, mozek a orgány. Potom jsme neustále nemocní, skleslí, zhrbení, u někoho může docházet k obezitě a v neposlední řadě stárnutí a tvorbě vrásek.
V první řadě bychom měli změnit své uvažování, myšlení a celkově svůj životní styl, kam patří:
vzdělávání se, čtení motivačních knížek, cvičení, cestování, poznávání nových pozitivně naladěných bytostí, kteří Vám dodají energii a dobrou náladu a úsměv na tváři atd.

Mezi další prostředky k "potlačení" stárnutí patří vhodné potraviny, masáže a výběr správně zvolené a funkční kosmetiky, nejlépe v rytmu přírody.

 1. voda - obsah v lidském těle je kolem 55%. Při nedostatku dochází k únavě, migrénám a v neposlední řadě dehydrataci pleti a tvorbě vrásek. Má důležitou roli pro krev a lymfu v těle, buňky, chrání sliznice a ledviny. Vhodné je pití 1 - 1,5 litru čisté neperlivé vody denně a doplňovat ji o zeleninové či ovocné šťávy, čaje. Při fyzické zátěži nebo vyšším pocení její spotřeba stoupá až na 3,5 litru.
 2. červené barvivo obsažené ve zralém ovoci a zelenině, chrání pleť před UV zářením a podporuje tvorbu kolagenu a elastinu. Dále např. mrkev, meruňky, paprika, bobuloviny (jahody, borůvky, maliny, ostružiny, brusinky) mají vysoký obsah betakarotenu, který chrání proti volným radikálům (ochrana buněk).
 3. potraviny s obsahem selenu (silný antioxidant = ochrana buněk) , které brání a oddalují mimo jiné i tvorbu vrásek. Obsah selenu najdete v houbách, obilovinách, rýži, tučných rybách a mořských plodech
 4. mezi důležité vitamíny patří vitamín C - zabraňuje poškození tkání, posiluje imunitu, má dobrý vliv na tvorbu kolagenu, který je důležitý nejen pro naši pleť, ale i pro naše kosti, tělu dodává vyšší regenerační schopnost a zajišťuje pružnost cév a kostí. A vitamín E, který patří mezi silné antioxidanty (chrání buňky před poškozením).
 5. omega 3 mastné kyseliny, obsažené v rybách a mořských plodech - zlepšuje regeneraci, chrání srdce, má protizánětlivé účinky
 6. zelený čaj - zlepšuje metabolismus buněk, chrání tělo proti volným radikálům a oddaluje stárnutí, má antibakteriální a desinfekční účinky, říká se, že pitím zeleného čaje bráníte vzniku rakoviny...
 7. vitamíny skupiny B a zinek - mají vliv na psychiku a pleť
 8. olivový olej a avokádo - obsahují vysoký podíl omega 3 mastn.kyselin a vitamín E - Vaše tělo se Vám odmění zdravou kůží, průchodností cév a mají také vliv proti zadržování vody v těle způsobující otoky
 9. vyhýbejte se jednoduchým cukrům, nadměrné konzumaci bílého pečiva, alkoholu, kávy - všechny tyto "potraviny" zadržují vodu v těla a způsobůjí také neprůchodnost cév a lymfy
 10. změňte způsob myšlení na pozitivní a dopřejte si denně dostatek spánku!

Kvalitní kosmetická péče v podobě kosmetického ošetření a masáže pomáhá správné funkci pokožky, metabolismu buněk, nastolení rovnováhy a prokrvení, zmírnění tvorby vrásek, redukce linek a rozšířených pórů, správnému toku lymfy a následnému odstranění otoků.


Dělejte VŠE, co je pro Vás dobré a dělá Vás šťastnými Usmívající se

Úplněk a Novoluní, jak působí Luna na náš organismus

23. ledna 2016 v 20:46 | La Eva
(foto Marek Eliáš - profesionální trenér v oblasti fitness a kulturistiky)

Měsíc (Luna) a vliv na náš organismus je znám už od pradávna. Jen nyní, v dnešní uspěchané době si jeho vliv skoro nikdo z nás neuvědomujeme.
Měsíc prochází čtyřmi fázemi, od Novoluní, přes dorůstající Měsíc, Úplněk a couvající Měsíc.
Ovlivňuje nás také Lunární přízemí a odzemí, doba, kdy je Měsíc nejblíže či nejdále na své ose kolem Země. To vše nás ovlivňuje, aniž bychom si to uvědomovali. Je to přirozené, tak jako příliv a odliv, střídání dne a noci, lunární cyklus 28 dnů.
Bez ohledu na jednotlivé fáze, prochází Luna znameními Zvěrokruhu a v každém znamení se drží vždy 2-3 dny. Ti z Vás, kteří se chtějí podrobněji zajímat o vlivu těchto znamení a Luny, nechť si pořídí lunární kalendář. Např. je-li Měsíc ve znamení Lva je mimo jiné vhodná doba na sestřih vlasů, tak, jako má lev bujnou hřívu, budou pak "bujné" Vaše vlasy :-) , Luna v Panně je zase vhodná např.na barvení, trvalou či melír, lépe chytnou a neničí tolik vlasy (osobně mám vyzkoušené několik let a vřele doporučuji).

V měsíčním cyklu probíhá nejenom ženská menstruace, ale také obnova-regenerace naší pokožky. Chcete-li své pleti maximálně pomoct, pečujte o ni rostlina­mi, pěstovanými právě podle měsíčního cyklu. Pomáhají hýčkat Vaši pokožku nejen zvenčí, ale také zevnitř. Jde o přípravky vyrobené v rytmu přírody jakými jsou veškeré přípravky Dr.Hauschka.

(foto: Marek Eliáš )

ÚPLNĚK a NOVOLUNÍ

Ve dnech, kdy Měsíc dorůstá, je Vaše pleť a celkově celý organismus nastartovány k regeneraci a obnově. To znamená, že bývá více prokrvená a schopná přijímat výživnou péči. Celkově naše tělo více zadržuje a přijímá.
Vhodné dny jsou na nanesení výžívné a regenerační masky, k začátku regenerační kůry pro pleť nebo celkově naše tělo. Ti z Vás, kteří si rádi dopřejí profesionální péči, vhodné dny při dorůstající Luně (tj. nejvhodnější jsou 3 dny po Novoluní, až do Úplňku) jsou ke kosmetickému ošetření za účelem regenerace, doplnění hydratace, obnově, vypnutí a "omlazení" pokožky,tzv.antiaging ošetření, např. také k začátku používání nové kosmetiky, kdy pleť víc přijímá a zadržuje dodanou péči. Vhodné jsou veškeré masáže k uvolnění, zklidnění, regeneraci, posílení a doplnění energie a vitality, reflexní, antistresové a lymfatické k posílení imunity a masáže k posílení těla po nemoci. Novoulní je časem nového začátku.
Měsíc se naplňuje (dorůstá), tak jako naše tělo více zadržuje a sílí. Prý se při Úplňku plní sny a přání, tak si jedno každý přejme. U zvířat, rostlin a lidí se projevuje jeho síla asi 3 dny před a den po, jeho síla je víc patrnější, než při Novoluní.

Při ubývání Luny, tj. den až dva po Úplňku a trvá až do Novoluní, kdy měsíc couvá, je naopak vhodný čas na detoxikaci - je ideální doba na čištění a peelingy, kartáčování. Skvělé jsou v těchto dnech čisticí bylinné čaje. Tělo i pokožka se víc čistí, nezadržuje, nepřijímá tolik.
Při kosmetických ošetřeních jsou to vhodné dny k čištění pleti, k odstranění milií, strií, při masážích se tělo více zbavuje bolavých míst, čas vhodný k začátku lymfatických detoxikačních kůr, celkové očistě těla, zahájení nových aktivit, pohybových, pracovních, osobních. Úplněk je časem nastartování, odstranění a odstřihnutí všecho, čeho se chceme zbavit...

Strava během ročních období a během fází měsíce se liší.
Dala by se rozdělit podle období, ve kterém se nacházíme (roční období biologické, ne kalendářní).
Na jaře směřuje energie vzhůru, vše se probouzí a tělo "sálá" po dodání a doplnění energie. Hlavním a důležitým orgánem pro jaro jsou játra. Naše čistička v těle a rozvádějí krev po celém těle, játra také řídí svalové napětí a zrak. Způsobují při nedostatečnosti a vyčerpanosti únavu. Barva jater pro terapii a z pohledu čínské medicíny je zelená, elementem je dřevo, typická chuť je kyselá, ta je vyživuje. V tomto období ( od 15. února do 14. května) jsou vhodnými potravinami: vojtěška, řeřicha, čerstvě rašící výhonky (vše zelené), špenát, kopřiva, chřest, bazalka, mrkev, červená řepa, zelí, sardinky, králičí játra, špalda. Pro játra jsou vhodné potraviny, které jsou co nejméně chemicky upravené a konzervované. Vyřadit smažená a tučná jídla a při očistných kůrách vyřadit veškeré mléčné výrobky.

Stravování v letních měsících (období od 15.května do poloviny srpna), zde je podle čínské medicíny rozděleno období ještě na pozdní léto (týká se to obodobí přelomu našich letních prázdnin). Strava by měla být co nejméně tepleně upravená, vhodné je popř. lehké zdravé smažení. Konzumace čerstvého ovoce a zeleniny, grilovaného bílého masa, kukuřice, jáhel, brambor, rýže, kapusty, obilovin, tofu, zeleného čaje, muškátu, oregana a všeho, co nám léto nabízí. Je to nejsilnější období pro naše tělo, kdy je v plné síle a dokáže i nemožné Mrkající.
Typickým orgánem pro léto dle čínské medicíny je srdce, patří k němu element ohně, barva červená a typickou chutí je hořká. V pozdním létě je vhodné se zaměřit na žaludek, slezinu a slinivku, barvou léta v terapii je žlutá až oranžová. Tyto orgány mají důležitou úlohu při trávení a vstřebávání živin, slezina je důležitým orgánem pro naši imunitu. Když je oslabená máme výraznou chuť na sladké a právě cukr, cukrovinky, sušenky, dorty, cukroví atd. slezinu oslabují. Ochlazujícími potravinami jsou: banán, rajčata, mango, citrusy, jahody, mléko.
V horkém létě máme chuť na zmrzliny a ledové nápoje, abychom se osvěžili, ale tím naopak tělu ještě více ubližujeme, vznikají poruchy trávení, poruchy autotermoregulace (tělo zadržuje vodu a stahuje se).

Biologický podzim ( začíná 15. srpna a končí 15. listopadu), kdy se energie stahuje dovnitř a dolů, do země a do našich orgánů od pasu dolů, proto bychom je měli posílit a zaměřit se na ně i v zimě. Podle čínské medicíny je elementem kov, barva na terapii stříbrnorůžová a důležitými orgány, na které bychom se měli zaměřit jsou plíce a tlusté střevo. Na podzim jsou vhodná jídla více vařená, jakákoliv restovaná zelenina, rýže, luštěniny, porek, ředkvičky, kedlubny, celer, křen, houby, ořechy, olivy, čínské zelí, kopr, maso krůtí, divočina, husa, králík, podzimní ovoce (jablka, hrušky, švestky, hrozno).

Zima je obdobím klidu, spánku, odpočinku a meditace, celkového hlubokého zklidnění (biologická zima začíná od 15. listopadu a končí 14. února). Elementem pro zimu je voda, barva pro terapii černá, chuť slaná a vztahuje se k orgámům ledvin a močového měchýře. Právě na ně bychom měli v zimních měsících být opatrní, udržovat a podporovat je teplými pokrmy a zahřívat je i vnitřně. Zdravé ledviny udržují naši celkovou vitalitu a zdraví jedince a patří k nejdůležitějším orgánům z pohledu čínské medicíny, určují dlouhověkost, vitalitu, elán a celkový zdravotní stav jedince. Vhodnými prohřívacími potravinami jsou: zázvor, skořice,fenykl, anýz, hřebíček, květák, červená řepa, pečená masa, červené maso, vnitřnosti, tučnější ryby, brambory, kořenová zelenina, polévky a vývary, kompoty, ořechy.

Je důležité držet se i těchto potravin během fází Měsíce v období, ve kterém se nacházíme, abychom např. syrovou stravou, např. ve formě freshů a zeleninových salátů netrápili tělo v období zimy po Úplňku, že si chceme po období vánočních radovánek dopřát očistu.
Držte se alespoň těch potravin, které jsou typické pro dané biologické roční období.
Tělo Vám to vrátí Usmívající se.

(foto: Marek Eliáš - profesionální trenér kuluristiky a fitness)

Peeling těla - kdy, jak a proč je vhodný

17. ledna 2016 v 18:44 | La Eva

Proč peeling těla?

Tento článek vznikl tak nějak na přání mé klientky a kamarádky a jsem za to ráda, děkuji ;-)

Občas mě samotnou určité věci nenapadnou, proč o nich psát, protože některé beru jako samozřejmost v péči o pokožku. Asi tak trochu profesionální úchylka Smějící se
Takže budu ráda i za jiné dotazy a tipy, se kterými Vám mohu pomoci. Děkuji!

 • peelingem či kartáčováním prokrvíme pokožku těla
 • kůže vypadá mladistvě a zdravě
 • povzbudíte tok lymfy a budete se cítit lehčeji
 • odstraníte odumřelé buňky
 • při pravidelném kartáčování či peelingu těla (doporučuji v tomto případě kartáčování) nejlépe 2x denně, zmírníte stav celulitidy na problémových partiích a zmírníte tím i ukládání tuku a se správnou zdravou stravou a pohybem se zbavíte i několik cm a kg
 • při dodržování správného postupu a směru kartáčování (upřesní Vám Váš terapeut, masér či kosmetička) můžete také stimulovat energetické dráhy (meridiány) a budete se cítit plní síly, energie a vitality
V tomto článku se zaměřím spíše na tělo, než obličej. O obličeji je už článků více a jak se o něj správně starat se dočtete v článcích z roku 2015 (viz článek duben r.2015: Čistota pleti). Obličej se "chová" jinak, než Vaše pokožka na těle, kůže - pleť je jemnější, náchylnější k oděrkám, prasklinkám atd., které mohou vznikat při kartáčování či peelingu. Peeling obličeje doporučuji max. 1-2 krát týdně u pleti mastněší a v zimním období doporučuji celkově max. 2x za měsíc s přípravky k tomu určenými. Ti, kteří pravidelně navštěvují kosmetické služby si peeling obličeje doma provádět nemusí a současně spíš nedoporučuji.

K masážím těla si můžete vybrat z kartáčů a žíněk k tomu určených. Vyrábí se většinou ze sisalu nebo lufy, také ze lnu a konopí. Můžete se s nimi masírovat i nasucho, tak jak to provádí Japonci, ale je k tomu zapotřebí dostatek odvahy :-) a zručnosti, abyste si kůži nepoškrábali či jinak poranili. Jsem zastánkyní masáží ve sprše, hrubost štětinek či masážní žíňky si tímto zjemníte a můžete také použít svůj oblíbený sprchový gel či krém. Nejdříve si namočte tělo a masážní žíňku či kartáč- jeho štětinky, na kůži naneste rovnoměrně Vás oblíbený sprchový gel (jak již víte, jsem milovnice přípravků Dr.Hauschka, občas zkouším nové a jiné, ale vždy se vrátítm k Dr.H. Mezi mé oblíbené patří v zimním období Růžový sprchový gel, pro dlouhé zimní večery mám v oblibě Levandulový se Santalem a k ranní sprše používám nyní Mandlový sprchový gel, který v teplých měsících vyměním za Citron-Lemongrass) a poté začněte s masáží.
Vždy masírujte směrem k srdci, začínám od chodidel krouživými pohyby přes kotníky, lýtka, holeně, koleno, přední a zadní stranu stehen, zadeček, kde se zdržuji déle, aby se na bocích kůže lépe a více prokrvila. Pozor, netlačte na kartáč příliš intenzivně, kůže musí zůstat lehce narůžovělá a prohřátá, ne rudá a odřená! Poté pokračuji přes bříško a záda. Nezapomínejte na celé paže-ruce a dekolt vždy od prstů na rukou směrem ke krku a pak k srdci.
Celá masáž či peeling by měl trvat nejméně 5 minut, nejlépe 10 minut. Kdo moc pospíchá, vydržte alespoň 3 minuty. Vaše přípravky, které poté použijete (tělové oleje, balzámy, krémy) pak více a lépe proniknou prokrvenou a čistou pokožkou a tím se zvýší jejich účinek.

Pro vyznavače saunování je nejlepší udělat si kartáčování či peeling těla i pleti před návštěvou sauny, odstraníte odumřelé buňky a pokožka se pak při saunování lépe čistí a dýchá.
Masku či výživný tělový balzám si naneste po ukončení saunování a ponechte, co nejdéle, ale ne přes noc!

Jak zmírnit projevy celulitidy kartáčováním se dočtete v článku z května r.2015: Hladká kůže a celulitida.

Z čeho vyrobit peeling na tělo doma?
Nanášejte přípravky vždy na navlhčenou pokožku!

 • smíchejte lžíci kokosového oleje s 1/2 lžící třtinového cukru nebo mořské hrubozrnné soli a masírujte pokožku těla dokud se cukr či sůl nerozpustí nebo dokud je Vám to příjemné
 • olivový olej nebo kokosový s hrubě namletou černou kávou
 • můžete si udělat směs nadrcených ovesných vloček, lžičkou medu lehce rozředit zeleným čajem či olejem nebo šťávou z citronu, pomeranče nebo ananasu
 • směs z hrubě namletých mandlí a oleje nebo medu
 • jogurt nebo tvaroh a třtinový cukr
Peeling používejte až po umytí těla, nejdříve se umyjte Vaším sprchovým gelem a až poté použijte peeling. Totéž platí i při návštěvě sauny.
Dobře pak opláchněte pokožku, lehce osušte. Kdo použil peeling, jehož základem je kokosový či olivový olej (doporučuji kokosový) nemusíte pak použít tělové mléko, kůže bude pak krásně vzláčnělá, jemná, prokrvená a vyživená. Pouze lehce osušte, nedrhněte ručníkem!

Kdy je vhodná doba na peeling?
Doporučuji ráno po probuzení nebo sportu. Kůže přes den více samovolně pracuje, má svůj přirozený metabolický rytmus, rychleji proudí krev, lymfa, energie a používané přípravky lépe pokožka přijme.
Večer minimálně 1,5 až 2 hodiny před spánkem.


Najděte si čas a dopřejte si péči o Vás, tělo Vám to tisíckrát vrátí, přinejmenším v podobě dobrého pocitu.

VAŠE La Eva Líbající

Těhotenské masáže a těhotenská péče o pokožku

16. ledna 2016 v 11:46 | La Eva

Těhotenství patří mezi jedny z nejkrásnějších období pro ženu, ale i zatěžkávací zkoušku pro naši pokožku. Kolísání hormonů, napínání pokožky během těhotenství, vznik strií a popraskané kůže nemusí být však u každé ženy; a proto je důležité se i během těhoteství o sebe samu starat.

Pleť se vlivem hormonů může napravit, či zhoršit, mohou vzniknout pigmentové skvrny, které po porodu většinou zmizí. Pleťová kosmetika, na kterou jste byly zvyklé Vám už nemusí vyhovovat.
Poraďte se s Vaší kosmetičkou o nových přípravcích, které Vám budou vyhovovat.

Důležitá je péče o tělo, obzvlášť oblast prsou, zadečku a bříška. Natírejte si již od samého začátku těhotenství tyto partie kvalitním hydratačním krémem a střídejte i s olejem, který dodá kůži více péče, tělové krémy zase o to víc hydratace.
Uklidňující, výživná, pečující a aromaticky příjemné i pro miminko jsou přípravky s obsahem Růže. Jedny z nejkvalitnějších přípravků jsou přípravky Dr.Hauschka, mezi které patří Růžový olej. Dodává pokožce výživu a je vhodný i pro tu nejjemnější a citlivou pokožku i u novorozenců. Harmonizuje a zklidňuje. V kombinaci s Růžovým tělovým balzámem reguluje vlhkost v pokožce, elasticitu, zklidňuje a posiluje pokožku. Je vhodný i jako péče o Vaše vlasy. Do umytých a vysušených vlasů vmačkejte prsty malé množství Růžového balzámu, jemně fixuje. Skvělý i jako výživná péče o dekolt, krk a prsa nebo jako intenzivní výživný noční krém na ruce.

Mezi top přípravky z řady Dr.Hauschka pro zpevnění kůže, vaziva a preventivní péče proti striím je tělový olej Trnka. Jeho něžnou vůni si oblíbí každý. S vysokým podílem kyseliny křemičité posiluje podkožní vazivo a aktivuje látkovou přeměnu pokožky. Olej s výtažky z trnkových květů, březových listů a třezalky má ochranný a hřejivý účinek, jojobový olej udržuje pokožku vláčnou. Vhodný k masáži bříška a prsou pro těhotné, je vhodný i jako péče pro stárnoucí pokožku, aktivuje podkožní vazivo a prokrvuje tkáň.
U malých dětí můžete aplikovat na oblast krku a prsou při nachlazení, kašli a rýmě.

Z řady tělových balzámů a mlék jsou pro těhotné vhodné přípravky z řady Dr.Hauschka tělový balzám Mandle a tělové mléko Kdoule nebo Citron-Lemongrass.

Mezi univerzální "přípravek" patří bezesporu kokosový olej.
Patří nejen mezi superpotraviny s úžasnými účinky na naše zdraví v kuchyni, ale je jedním z nejlepších olejů pro naši pokožku. Jeho složení je blízké našim tukům v pokožce.
Chrání kůži v zimě i v létě, hojí malá poranění či spálenou kůži od sluníčka, regeneruje poškozené vlasy atd.
Je skvělý při masážích, jeho účinky právě využívám i při svých masážích v salonu.

Těhotenské masáže provádím od ukončeného 14.-tého týdne těhotenství.
Masíruji střední a spodní část zad vleže na lehátku na jednom a pak druhém boku, klientka je na přání podložena polštáři dle velikosti bříška. Horní část zad a krk poté masíruji v sedě na lehátku nebo na židli. Dle přání klientky je možné nakombinovat masáž zad s masáží rukou či nohou. Délka masáže 50 minut. Více info na www.kosmetikalaeva.cz


(modelky: Zuzka H. s dceruškou Freyou )

Péče o ruce

13. ledna 2016 v 19:15 | La Eva

Péče o ruce v zimním období je obzvlášť důležitá.
Měli bychom je chránit a pečovat o ně.
V zimním období jsou ruce více vysušené, vystavené teplotním výkyvům (při přechodu dovnitř a ven), mrazu, studenému větru a ti, kteří nenosí rukavice, jejich kůže o to více ztrácí hydrataci, praská a vysušuje se, lámou se i více nehty.
Používání čistících prostředků, nepoužívání ochranných rukavic při úklidu či mytí nádobí v kombinaci se zimou dávají kůži na rukou pěkně zabrat.

Výkyvy teplot dávají našim rukám hodně zabrat. Při přechodu z tepla do zimy se cévy stáhnou a kůže je neprokrvená, čili se i méně samovolně promašťuje a hydratuje. A naopak, kůže se snaží při přechodu ze zimy do tepla rychle vše "dohnat" a kůže se překrví. Stává se pak přecitlivělou, svědí, vysušuje se a praská.

Jak se o ně starat?

 1. na zimní období si kupte 2 druhy krémů: na den a na noc. Přes den by měl být více výživný a ochranný, aby poskytl lehkou bariéru a v kombinaci s rukavicemi budou Vaše ruce skvěle chráněny. Moje vyzkoušené tipy: Mandlový tělový balzám od Dr.Hauschka, tělový balzám z DM od Alverde s ibiškem (obsahuje bambucké máslo), tělový krém od Dermatherm PURAQUA (skvěle normalizuje pokožku, která je přecitlivělá a vysušená, je vhodný i na tělo a obličej jako univerzální krém třeba i na hory pro celou rodinu). Jako noční krém vyzkoušejte hydratační krém na ruce od Dr.Hauschka (je vysoce hydratační a dokáže zahojit i mírné prasklinky a škrábunutí přes noc), krém na ruce z DM od Alverde s Měsíčkem (hodně hydratuje) nebo od francouzské značky Dermatherm z dětské řady BABYCREAM (díky vysokému obsahu heřmánku, termální vody a výtažkům z damašské růže bude Vaše pokožka vyživena a hydratována. Je skvělý i na tělo, nezanechává pocit mastnoty). Krémy na noc nanášejte ve dvou vrstvách s odstupem cca 10 minut.
 2. noste rukavice při domácím úklidu, mytí nádobí aj. domácích činnostech, při kterých používáte čistící prostředky, ikdyž jsou Eco, i tak vysušují a dráždí pokožku rukou ve spojitosti s teplou vodou udělají pak zlo v podobě prasklinek a vysušené kůže. Noste rukavice v zimním období i ven!
 3. dopřejte si masáž rukou a výživnou masku od Vaší manikérky nebo kosmetičky
 4. jednou týdně si můžete udělat doma jemný peeling a poté nanést regenerační zábal. Jak na to? Smíchejte lžíci kokosového oleje s třtinovým cukrem nebo mořskou solí a masírujte ruce tak dlouho, až se cukr nebo sůl rozpustí nebo jak je Vám to příjemné. Poté můžete rukám dopřát na 30 minut regenerační zábal. Zahřejte olivový olej s pár kapkami citronu nebo použijte kokosový, naneste na ruce a oblečte si igelitové rukavice a můžete pak použít ještě přes ně nahřáté bavlněné. Uvidíte, Vaše ruce budou pak, jak znovuzrozené. Ocení to i Vaše nehty. Aby i ty byly více chráněny, nalakujte si je. Při natírání krému nezapomínejte i na ně!

Masáž i jako léčba

4. ledna 2016 v 22:40 | La Eva

Země a Měsíc udávají přirozené časové cykly, které náš organismus dobře zná a vnímá, jsme tak od přírody nastaveni. Ať si to uvědomujeme, či nikoli. Jestliže se alespoň trošku řídíte těmito cykly a rytmickými pochody, víme, kdy a jak nás může Luna ovlivnit a především i u nás žen naše hormonální cykly s tím taktéž souvisí.
Pro ty, kteří by rádi se aspoň něco málo dozvěděli o tom, jak Luna působí na naše tělo a chtěli tyto přirozené cykly vnést a zařadit do svého života, alespoň při masážích, kosmetickém ošetření, cvičení, půstu, očistě těla aj. Skvělou pomůckou je lunární kalendář.

Masáže, ať už klasické, uvolňující, lymfatické, kosmetické aj. mají blahodárné účinky na naše zdraví a harmonizují celé naše tělo a mysl a vedou ke stavu celkové spokojenosti a uvolnění.
Masáže při dorůstajícím Měsíci (nejvhodnějších je 7-10 dnů před Úplňkem) podporují snahu o posilnění těla, tělo více zadržuje a lépe "zužitkuje" to, co přijímá. Vhodné jsou kosmetické masáže k regeneraci, zpomalení stárnutí, výživě a hydrataci pleti, masáže pro zlepšení celkového vzhledu pokožky, lymfatické masáže zaměřené na posílení imunity a povzbuzení krevního oběhu a lymfy, k uvolnění svalového napětí, antistresové masáže, které působí na energetický systém organismu a tím i na fukci vnitřních orgánů a celkovou energii.
Masáže při ubývající Luně (nejvhodnější je 7-10 dnů po Úplňku) jsou skvělé k začátku detoxikačních kůr, lymfatickým masážím zaměřené na detoxikaci (očistu) těla (vhodné je provádět je v ranních a dopoledních hodinách), kosmetické ošetření zaměřené na očistu a hloubkovou čistotu pleti, odstranění odumřelých buněk z pleti, k vyčištění pórů a odplavení vody v podkoží, zmírnění otoků. Klasické a uvolňující masáže mají spíše charakter a účinek čistící, vhodné k odstranění spazmatických projevů ve svalech a podkoží (ztuhlosti svalů), rozproudění krve a lymfy, které odplaví z těla škodliviny, uvolní svalové napětí a svaly.

Masáže nesmí být prováděny (neprovádím!):
 • při zánětlivém onemocnění (jakémkoli)
 • při horečce, oparu (herpesu), při začínající viróze, zánětech zubů, bolestech v krku, začínající rýmě, při kašli
 • při rozšířeném a zvýšeném výskytu znamének či bradavic na těle
 • při plísňovém onemocnění na kůži a nohou
 • trombóze i dříve prodělané
 • u otevřených ran a poraněné pokožce
 • nádorovém onemocnění či podezření na něj
 • vysokém krevním tlaku spojeném se srdeční vadou

Veškeré masáže provádím s použitím bio olejů. Při klasických, uvolňujících a antistresových kombinuji aromaolej s bio kokosovým, který má blahodárné účinky a vyživuje pokožku.
Při lymfatických masážích dolních končetin na výběr z bioolejů: citronový, lemongrass s kapkou rozmarýnu, rozmarýnový a v zimním období skořicový, při kterých je základem olej mandlový.

Každý jsme jedinečný a každý máme jiné potřeby a tak je to i s výběrem a postupem při jednotlivých masážích.