Autoimunní onemocnění - Rosacea

4. prosince 2015 v 16:55 | La EvaZnáte to, občas pupínek sem, druhý tam, jeden se ztratí, druhý objeví, pigmentové skvrny, akné, dermatitida, ekzémy, sluneční alergie, alergie na kosmetické přípravky atd. Tohle jsou všechno projevy, které lze s úspěchem a nenávratností vyléčit. Ale co s autoimunním onemocněním, jakým je např. Rosacea (česky růžovka) ? I lékaři si neví rady, neznají přesnou příčinu, ani léky, pouze podpůrnou léčbu a udržení v lehčím stadiu.
Ano, dostala jsem se mezi ty, které toto onemocnění postihlo. O to hůř, ta, která se snaží přes 20 let pomáhat klientům, najít správnou bio kosmetiku, odstranit běžné poruchy pleti, udržet ji zdravou a regenerovanou. Ano, jsem kosmetička s růžovkou... :-(
Příčina? Dle mých poznatků a souvislostí, mým zájmem o TČM, alternativní medicínu, péči v souladu s přírodními rytmy, bio kosmetikou a podpoření rytmů a funkčnosti metabolismu pleti; jednou z příčin oslabení imunity, stres, starosti, "setkání" s infekcí v podobě letních měsíců díky vysokým teplotám a množícím se bakteriím a růžovka je na světě. Někdo chytne opar, někdo rýmu, někdo projde čímkoliv s čímkoliv a někdo chytne růžovku... Určitě ti z vás, které postihla, zkuste "zapátrat" v paměti a dohledat, v jakém jste tenkrát byla období (nemoc, stres, vypětí, nedostatek spánku, přemíra práce, starostí, velký šok aj.).

Moje tipy a doporučení:
  • vyhýbat se emocím, stresu, zátěžovým stavům. Důležité je klidové prostředí, pohoda, cítit se dobré náladě a spokojenosti.
  • najít si vyhovující stravu, převážně lehkou, nepříliš kořeněnou (vyhýbat se paprice, chilli, pepři), nemastnou. Mezi "dráždiče" patří chilli, kakao, čokoláda, silná káva, alkohol, luštěniny, lepek, cukr, ořechy.
  • u některých tipů může mít onemocnění spojitost (tak jako u mě) s žaludkem, játry a žlučníkem. Během dne popíjím bylinné čaje na žaludek a játra, aby podpořily přirozenou funkci těchto párových orgánů (játra + žaludek)
  • v jarním období detox (biologické jaro začíná od poloviny února)
  • výběr vhodné kosmetiky. Skvělá je s obsahem síry, jako např. přípravky od firmy Dermatherm a také některé přípravky Dr.Hauschka s obsahem výtažků z růží, vilínu a minerálů. Na mytí pleti používám mycí gel od Dermatherm, k odlíčení očí a rannímu čištění pleti používám Čistící mléko Dr. Hauschka, na noc používám Kůru č. 03 ve spreji s obsahem Růže, Solanky, Vilínu, Úročníku, Kosmatce, Kopřivy, Ibišku a Černého turmalínu. Opravdu zklidňuje a obnovuje vrchní vrstvu pokožky, udržuje ji jemnou, vláčnou, hydratovanou, zklidněnou, zamezuje tvorbě vřídků a popraskání pokožky. Doporučuji kombinovat ( ráno - večer) s kůrou Sensitiv Dr.Hauschka v ampulkách. Na denní péči doporučuji hydratační a zklidňující krémy a lehké, lehce krycí a pečující make-upy od Dr. Hauschka. Pleť se po nich zklidní a nemáte pocit pnutí.
  • důležitou roli hraje používání kosmetického laseru. Podotýkám kosmetického !!! Proniká "pouze" do dermis (škáry), tj. druhé vrstvy pokožky, nepoškozuje podkožní tkaniva, tukové a mazové žlázy, vlasové váčky, nervová vlákna a zakončení, které se nachází ve třetí vrstvě pokožky = subcutis (podkoží). Lékaři doporučují laser klinický, který hojí a napravuje pokročilé stadium růžovky, které vzniká špatnou péčí, životosprávou a stravou. Ti, kteří se rozhodli pro používání lékařského laseru zapomínají na rizika a vedlejší účinky, které při aplikaci vznikají (pozn.je tomu i tak při odstraňování pigmentových skvrn). Někteří se mě ptáte, proč ho tedy tak hojně doporučují lékaři a dermatologové, když "škodí"? Vysvětlení je asi takové: když onemocníte rakovinou a aplikují vám chemoterapii, o ty vedlejší účinky se také příliš nezajímáte (někteří), ty jsou až na druhém místě. Ano chápu, ale i tak jsem stále zastáncem přirozené funkce pleti a kůže, omezení zásahů do kůže, ikdyž na první pohled vám pomůžou. Jaké mohou být důsledky? V 35 letech můžete mít pleť jako stařena (při nejlepším), ve vlasové části vám mohou přestat růst vlasy, poškození nervových vláken a mimiky, narušení přirozené tvorby tuku, které má za následek vysychání pokožky, poškození rohové vrstvy kůže, pigmentové skvrny, praskání kůže a v nemalé míře vznik a prohloubení vrásek.

Měli bychom hledat příčinu a předcházet a ne likvidovat následky nesprávnou péčí a nesprávnou starostlivostí, ikdyž jsme občas zoufalí...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama