"Veřte - nevěřte " - Život očima La Eva

25. srpna 2015 v 21:57 | La Eva

Život očima La Eva - díl 10.

"Věřte - nevěřte", poslední dobou jsem se setkala s tolika nesmyslnými doporučeními a věci, o kterých nelze jak jinak, než pochybovat.
Doporučení a rady od těch, kteří mají zkušenosti, věnují se svému oboru, zdokonalují se, baví je jejich práce (od vařeni marmelád, pečení "zdravých" pamlsků, obchůdků se zdravou výživou, pěstování a výrobě čajů z bylin, masérům se vzděláním s přírodními vědami či medicínou a i kosmetičkám či trenérům a výživovým poradcům s dlouholetou praxí a vzděláním...) a mohu pokračovat do nekonečna. Co tím chci říct? Udivilo mě opět, co se děje a ptám se, do kdy dít bude? Každý chceme ustát svému podnikání a bohužel někteří i za cenu šíření bludů a špatností. Ale jak praví staré přísloví: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucbo utrhne."
Moje rada a doporučení zní: kupujte potraviny, byliny, "zdravé věci" atd. od těch, kteří
jsou nejlépe hned těmi,kteří se podílí na pěstování a výrobě. Dočetla a přečetla jsem si nespočet bludů od "překupníků" - dodavatelů, kteří nakupují od výrobce a na svých etiketách se dočtete podobné nesmysly tipu: "Na suchou pleť použijte olej, na noc používejte výživný anti-age liftingový krém, aj." Dodavatelé tipu "překupník" potřebují prodat a tak vám doporučí cokoliv ...
A mohu pokračovat dále. Je toho spoustu. I někteří přímo výrobci uvádí na svých výrobcích chybné etikety či popis k používání výrobků-přípravků.
A jak se správně orientovat a jak si správně tedy vybrat a koho se vlastně ptát, co, jak, kdy, proč, kolik... ??? Ve správném bio obchůdku či prodejně se zdravou výživou a ekodrogerií jsou specializovaní pracovníci (měli by být a zatím se tomu většinu děje, spíš na pár vyjímek tipu obchodů SKLIZENO, kde mě již několikrát paní prodavačka opravdu dokázala "vytočit" svojí neochotou a hlavně nevědomostí a nedokázala poradit či pomoci vybrat jídlo), kvalitní značky mají své dodavatele a vyškolené pracovníky, kteří by vám měli správně poradit, vybrat a nasměrovat vás tam, kam potřebujete. Taktéž i profesionální masér či kosmetička by vám měli vybrat a poradit s výběrem kosmetiky či potravinových doplňků. Hledejte a ptejte se tam a těch, kteří mají dlouholeté zkušenosti, roky praxe a zkušeností a kvalitní odvedené práce za sebou a nebo i ti, kteří sice začínají, ale dělají to srdcem a mají intuici.
Nepodléhejte reklamám a davovým nákupům typu: ona to má, tak já taky.
Necítíte se, nevíte? ....dejte na svoji intuici, každý z nás ji máme, ale ne každý ji dokáže použít.
Ta jediná vám "poradí", co je správné!
Taktéž: nekombinujte a nemíchejte spoustu věcí, přípravků najednou, ba naopak, spíš vám mohou uškodit, než pomoci. A týká se to doplňků výživy, bylin, kosmetických přípravků aj.

Někdy méně, je více...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama