Srpen 2015

Eyeshadow aneb jak přirozeně nalíčit oči

28. srpna 2015 v 15:48 | La Eva


Naše oči jsou oknem do duše. My ženy máme to štěstí, že se můžeme krášlit a zdobit, zdůraznit a zvýraznit některé linie v oblasti tváře líčením.
Někteří moji klienti si již novou pečující limitovanou edici očních stínů od firmy Dr.Hauschka zakoupili a jak jsem přislíbila, zde je malý "návod", jak je používat.
Paletka obsahuje čtyři odstíny: od slonové kosti, přes světle hnědou, tmavě hnědou a je zakončena antracitovou barvou. Všechny odstíny jsou jemné a bez perleti. Pečují o Vaše oči díky obsaženým složkám z černého čaje, úročníku, hedvábí a vilínu, které zároveň oči zklidňují a nedráždí. Jsou vhodné i pro ty nejcitlivější oči a i pro ty, které nosí kontaktní čočky.
Díky variaci štětečku s nimi lze zvýraznit a doplnit obočí a nejen to tmavé, od světle hnědé až po antracitové.

A jak na to?
 1. po nanesení denního krému a make-upu, pudru a tvářenky přichází na řadu obočí. Dle Vašeho barevného typu naneste štětcem se zkosenou stranou barvu stínů, začněte od kořene nosu a pokračujte v linii ke spánkům. Díky tenkému štětci lze vytvarovat až do špičky a jemně do ztracena rozetřít.
 2. na celou plochu nadočnicového oblouku a celé víčko rozetřete druhou stranou štětce odstín v barvě slonové kosti (intenzita barevnosti záleží na každé z Vás), na běžné denní přirozené líčení postačí lehké použití světle nebo tmavě hnědého odstínu na vnější okraj víčka
 3. na linii za řasy použijte pro lehké nenápadné líčení zkosenou stranou štětce tmavě hnědý odstín a udělejte si s ním tenkou linku - začněte od vnitřního koutku oka jemně k vnějšímu okraji a do ztracena vytáhněte ven ve tvaru "linky". Ty z Vás, které mají oči tmavé a chtějí výraznější líčení, použijte tmavý antracitový odstín na linku.
 4. pro kouřový pohled použijte odstíny v barvě slonové kosti a antracitovou
 5. celkový výsledný dojem zakončete řasenkou, pro světlejší oči a jemnější pohled je skvělý odstín fialovoantracitové pro objem řas,kterou používám i já.

Cituji ze stránek Dr.Haschka Germany.
Vizážista značky Dr. Hauschka, Karim Sattar vyzdvihuje několik možností využití této paletky:
"Trendy je prostý ,nahý´ look s plynulými přechody a využitím transparentnosti.
Nekomplikované denní líčení tohoto typu sluší skutečně každé ženě a přísluší jak důležitým
pracovním schůzkám, tak víkendovému výletování. Chystáte-li se na akci ve stylu červeného
koberce, potřebujete výraznější líčení. Sebevědomým a zároveň smyslným vyjádřením vaší
osobnosti se stane kouřové líčení."


Paletka limitované edice očních stínů je "veřejně" v prodeji a spustí se reklamní kampaň od 15 září 2015. Některým kosmetickým poradcům a bio salónům, kteří pracují s BIO kosmetikou dr.Hauschka bylo umožněno, aby nabídla svým věrným zákaznicím paletku již teď, protože akce je limitována a pro ČR je pouhých 100 kusů.
Kteří mají zájem, více na mail: KosmetikaLaEva@seznam.cz

I SEE YOU Mrkající

"Veřte - nevěřte " - Život očima La Eva

25. srpna 2015 v 21:57 | La Eva

Život očima La Eva - díl 10.

"Věřte - nevěřte", poslední dobou jsem se setkala s tolika nesmyslnými doporučeními a věci, o kterých nelze jak jinak, než pochybovat.
Doporučení a rady od těch, kteří mají zkušenosti, věnují se svému oboru, zdokonalují se, baví je jejich práce (od vařeni marmelád, pečení "zdravých" pamlsků, obchůdků se zdravou výživou, pěstování a výrobě čajů z bylin, masérům se vzděláním s přírodními vědami či medicínou a i kosmetičkám či trenérům a výživovým poradcům s dlouholetou praxí a vzděláním...) a mohu pokračovat do nekonečna. Co tím chci říct? Udivilo mě opět, co se děje a ptám se, do kdy dít bude? Každý chceme ustát svému podnikání a bohužel někteří i za cenu šíření bludů a špatností. Ale jak praví staré přísloví: "Tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se ucbo utrhne."
Moje rada a doporučení zní: kupujte potraviny, byliny, "zdravé věci" atd. od těch, kteří
jsou nejlépe hned těmi,kteří se podílí na pěstování a výrobě. Dočetla a přečetla jsem si nespočet bludů od "překupníků" - dodavatelů, kteří nakupují od výrobce a na svých etiketách se dočtete podobné nesmysly tipu: "Na suchou pleť použijte olej, na noc používejte výživný anti-age liftingový krém, aj." Dodavatelé tipu "překupník" potřebují prodat a tak vám doporučí cokoliv ...
A mohu pokračovat dále. Je toho spoustu. I někteří přímo výrobci uvádí na svých výrobcích chybné etikety či popis k používání výrobků-přípravků.
A jak se správně orientovat a jak si správně tedy vybrat a koho se vlastně ptát, co, jak, kdy, proč, kolik... ??? Ve správném bio obchůdku či prodejně se zdravou výživou a ekodrogerií jsou specializovaní pracovníci (měli by být a zatím se tomu většinu děje, spíš na pár vyjímek tipu obchodů SKLIZENO, kde mě již několikrát paní prodavačka opravdu dokázala "vytočit" svojí neochotou a hlavně nevědomostí a nedokázala poradit či pomoci vybrat jídlo), kvalitní značky mají své dodavatele a vyškolené pracovníky, kteří by vám měli správně poradit, vybrat a nasměrovat vás tam, kam potřebujete. Taktéž i profesionální masér či kosmetička by vám měli vybrat a poradit s výběrem kosmetiky či potravinových doplňků. Hledejte a ptejte se tam a těch, kteří mají dlouholeté zkušenosti, roky praxe a zkušeností a kvalitní odvedené práce za sebou a nebo i ti, kteří sice začínají, ale dělají to srdcem a mají intuici.
Nepodléhejte reklamám a davovým nákupům typu: ona to má, tak já taky.
Necítíte se, nevíte? ....dejte na svoji intuici, každý z nás ji máme, ale ne každý ji dokáže použít.
Ta jediná vám "poradí", co je správné!
Taktéž: nekombinujte a nemíchejte spoustu věcí, přípravků najednou, ba naopak, spíš vám mohou uškodit, než pomoci. A týká se to doplňků výživy, bylin, kosmetických přípravků aj.

Někdy méně, je více...

Teplé potraviny - potraviny pro zahřátí organismu

22. srpna 2015 v 19:18 | La Eva
Některé z Vás (ano, spíš se to týká nás žen), protože muže, netrápí celulitida - "nemoc 21. století" a pocit studených končetin, nerovnováha díky hormonálním výkyvům a mohu pokračovat dále.
O celulitidě jsem psala již začákem léta, jen pro zopakování: celulitida je "nemoc" a netýká se jen plnoštíhlých žen a dívek, ale nás všech, kteří mají nerovnováhu vnitřní energie qi a nesprávnou funkci sleziny a ledvin (na základě poznatků a praktik dle tradiční čínské medicíny, o kterou se zajímám již více, než 3 roky).
Když nám správně nefunguje slezina a ledviny (též mají funkci imunitní a patří mezi nejdůležitější orgány v našem těle a souvisí i s rovnováhou hormonů...prostě vším ).

A jak to napravit ? Nejdůležitějším a prvním krokem je úprava jídelníčku - zařazení správných, tzv.prohřívacích potravin, které současně i "léčí" a harmonizují funkci vnitřní energie qi, sleziny,ledvin aj. ) A veřte, je to jednoduché!
Viz níže Vám uvádím seznam nejdostupnějších potravin, které jsou snad v každé domácnosti a lze z nich uvařit a připravit nespočet chutných a v neposlední řadě zdravých receptů.

Potraviny, které prohřívají tělo, mají tzv.funkci teplých-prohřívacích potravin, upravují stav sleziny a ledvin, "léčí" celulitidu, pocit studených končetin, podporují imunitu a dávají naše tělo do rovnováhy a my se budeme pak cítit nejen skvěle a plní energie, ale i zdravě.

Ananas, anýz, alkohol (v malém množství), bazalka (ta je top) , houby, vařené brambory, broskve, burské oříšky, cibule (je top), citron ( ten jen občas, kdy je v těle hustý hlen-při nachlazení- citron je povahy mírně teplé, ale nesmí se používat často a denně), sušené ovoce (datle, fíky, švestky), hnědý cukr, česnek, dýně, semínka z dýně a veškerá semínka (slunečnice, sezam, konopné, chia), fazole, fenykl, fíky, grepová kúra !!, guava, hlíva, hovězí, hrášek, hrozny, hřebíček, husa, jablko a hrušky - jen někdy, občas čerstvé, nejlépe lehce povařit-přidat nastrouhané do kaše nebo ve formě přesnídávek, jasmín, jehněčí a kozí maso, ječměn, kachna, kakao, kardamon (ten miluji, on i je dobrý na posílení vnitřní energie qi, zastavuje zvracení, harmonizuje žaludek, léčí nevolnost, zvracení, trávicí potíže, odstraňuje nafouklé břicho, bolest břicha, průjem, nevolnost v těhotenství) - můj tip: v zimě si ho přidávám skoro denně do čaje, do kávy, když si ji vařím v džezbě ... , káva, kmín, kokosový ořech a sušený kokos, kokoška pastuší tobolka (je většinou v čajích), kopr, koriandr, kukuřice, kuře, kurkuma, kustovnice čínská (Goji), květák, liči, maliny, máta kadeřavá !!! , NE máta peprná ta ochlazuje !, med, ale ne často, je spíš povahy neutrální a zvlhčuje tělo zevnitř, takže ne denně, max. 3-krát do týdne, pouze, když budete naschlazení, mít kašel, zácpu, rýmu, afty tak ho můžete několikrát denně... , melasa, meruňky, kozí mléko, mrkev (rozhýbává vnitřní qi, stabilizuje slezinu a ledviny ), ocet, oves, papája, pažitka , pepř cayenský, pepř černý, piniové oříšky, pohanka (sice je mírně chladná, ale vstupuje do dráhy sleziny a žaludku, vede energii qi dolů, tzn.kdo trpí na studené nohy, stehna, boky zadek, je vhodná ji často jíst), pomerančová kůra !!! , humr, rozmarýn, růže, rýže (je top), sečuánský pepř, sezam, sladké brambory (batáty), sladový sirup, skořice (top !!! ), slávky(mušle), sojový olej, šalotka, šitake, tofu, třešně, tymián, slepičí vejce, vlašské ořechy, zázvor vařený, zázvor sušený je až povahy horké ( je top), zázvor čerstvý je povahy mírně teplé - doporučuji nastrouhat na hrubo a povařit cca 5 minut ve 0,25 l vody a pak naředěný pít teplý, zvěřina.

VŠEM PŘEJI DOBROU CHUŤ A TEPLÉ RUCE, NOHY A HLADKÁ STEHNA BEZ DOLÍČKŮ Usmívající se

V hlavní roli: RŮŽE

17. srpna 2015 v 14:01 | La Eva

Růže od pradávna patří k ženě a nejen proto, se jí říká královna květin.
Její účinky jsou silně pozitivní pro mysl, psychiku, v klimakteriu, při menstruačních potížích, PMS a při křečích, uklidňuje bolest hlavy, podrážděnost, skvělá při aromaterapiích, hojí kožní záněty, omlazuje buňky (proto se používá v kosmetice), pravidelná aplikace = aromaterapie či ve formě krémů a tělové kosmetiky vyrovnává hormonální nerovnováhu u žen a produkci ženských hormunů.

Něco málo z historie:
Vůně růží již velmi dávno inspirovala básníky a zamilované. Jedna z legend říká, že červená růže pochází z krve řecké bohyně lásky Afrodity. Jméno jejího syna Eros, který byl bohem lásky, je vlastně přesmyčkou slova Rose .Vůně růže rozvíjí duchovní dokonalost i fyzickou lásku.
Původně pochází z Malé Asie, odkud byla přenesena tureckými obchodníky do Bulharska, kde se v současné době tento nejcennější esenciální olej především produkuje. Je jemný a netoxický, ale jeho výroba je velmi nákladná, protože při destilaci se získá velmi malé množství esenciálného oleje z velkého počtu okvětních lístků růže a také proto, že keře potřebují mnoho péče.
Tento esenciální olej se získává destilací květů. Výsledný esenciální olej je poměrně viskózní, ale v teple rukou opět zkapalní. Růžový olej je znám jako uznávaný favorit mezi esenciálními oleji především v kosmetické péči o obličej, protože kromě své mimořádně nádherné vůně dokáže oddálit stárnutí.

Olej s růžovou vůní vás pohltí a probudí všechny vaše smysly. Růže damašská je pěstována již po staletí a původem pochází z exotické Persie.
Éterický olej z damašské růže má příznivý efekt především na psychiku. Přináší okamžité uvolnění a prohlubuje chvíle relaxace. Navozuje dlouhotrvající pocit duševní harmonie. Má též vliv při depresích, celkově zlepšuje náladu a pomáhá při stresu či vyčerpání.
Zároveň posiluje krevní oběh a zklidňuje srdeční činnnost. Pomáhá při apatii a bystří ducha.


Moje vyzkoušené a skvělé tipy:
 • když "mám své dny" a ještě pár dnů před (PMS) používám k mytí sprchový gel s Růží, po sprše tělové mléko a tělový olej s Růží od Dr. Hauschka ( tělové mléko je skvělé vetřít do skoro suchých, čerstvě umytých vlasů, zhydratuje a vyživí konečky vlasů a také jemně voní) , obzvlášť se soustředím na partie břicha, horní a vnitřní části stehen, paže, krk a dekolt
 • používám tělové spreje a přírodní vůně z Růží
 • k omývání obličeje použijí 1-2 dávky Růžové koupele od Dr.H. do misky s teplou vodou, kterou si omývám obličej při odličování, nejen, že příjemně lehce voní, ale i pečuje o pokožku těla a pleti. Můžete přidat do vodní lázně do vany.
 • Růžová květová voda a tonikum nejen, že čistí dokonale pleť a dočišťuje, ale současně pěstí a vyživuje podrážděnou, suchou, dehydrovanou, alergickou, jemnou a citlivou pleť, zpomaluje stárnutí a je jedním z nejsilnějších "omlazovadel" mezi květinami
 • veškeré přípravky (doporučuji Dr.Hauschka nebo Weleda) jsou vhodné i pro malé děti
 • doporučuji 2 - 3 krát denně v období PMS a při prvních dnech menstruace čaj od Sonnentor - Klid ženy - obsahuje květ černého bezu, řebříček, šalvěj, jalovec, kopřivu, vše v bio kvalitě nebo zkuste pít kontryhel po dobu 2 měsíců 1 - 2 šálky denně. Úspěch se zaručeně dostaví.
 • v salonu používám před kosmetickou masáží tinkturu s obsahem damašské a šípkové růže, kterou nanesu v malém množství na pleť, poté masíruji mandlovým olejem s kapkou damašské růže ( i muži ocení nevtíravou a jemnou vůni a rádi se nechají hýčkat) Mrkající

Pěkné a voňavé dny (nejen) s Růží v jakémkoliv podání.

Biologický podzim a očista

12. srpna 2015 v 10:52 | La Eva


Biologické léto skončilo a nastal biologický podzim. Krásně to opět příroda zařídila, že vychází začátek s Novoluním - dne 14.8.
Novoluní je vždy příznivé pro nový začátek, naše tělo lépe přijímá a "zadržuje" to, co mu dodáme.
Natává obodobí pro podzimní očistu a připravit tělo na zimu. Vhodné obodobí pro očistu a lymfatické masážní kůry je od poloviny srpna do poloviny listopadu.
Podzimní očista by neměla být stejná, jako ta jarní, protože přes léto jsme určitě všichni jedli lehčí a vyváženou stravu s dostatkem čerstvého ovoce a zeleniny, více vlákniny a vitamínů ze zralého ovoce a zeleniny.

Ti, kteří podlehli nemocem a museli brát antibiotika či podstoupili operaci s narkózou, zařaďte Detoxin kapky, čistící čaje, Zelený ječmen s Chlorellou a dostatek minerálů. Léto bylo a stále je tropické a s pocením naše tělo vyplavuje minerály.

Měli bychom se zaměřit na posílení vnitřní energie, imunity, se kterou souvicí dle TČM slezina a ledviny. Životabudiče a dodavateli a "stimulanty" energie jsou Zelený ječmen a Chlorella, dodávají tělu energii, vitamíny, minerály a stopové prvky.
Taktéž tělu dodávejte dostatek vitamínů a živin ze zralého sezóního ovoce, skvělé jsou švestky, hrozno, jablka, hrušky, dýně, mrkev, houby, fazole...

Ti, kteří chodí na lymfatické masáže jistě ví, že kůrou a úpravou jídelníčku zaměřeného na posílení imunity a celkově celého našeho organismu, tímto tak předejdou virozám a onemocnění z důvodu oslabené imunity a nesprávné stravy.

Můj osvědčený tip na posílení a očistu těla na podzim:
 • po dobu nejméně 3 týdnů (minimum) absolvuji očistné cvičení (pokud možno denně) a lymfatické masáže (2-3 krát týdně)
 • 2-krát denně beru Zelený ječmen a Chlorellu
 • 3-krát denně piji čistící čaj s obsahem břízy, slézu, zlatobýlu, měsíčku, fenyklu, šípku, máty, ostropeřce, citronové trávy...
 • prvním a nejdůležitějším krokem je úprava stravy, jídelníčku zaměřeného na posílení imunity, sleziny, ledvin a jater
Očistná kůra by měla trvat po dobu 5-6 týdnů, tj. 3 + 1 + 1 (2) = 3 týdny očista + 1 týden pauza + 1-2 týdny dokončení očisty.
Sportovat ano, doporučuji, ale lehčí, žádné trhání rekordů, maratonů, silových tréninků a náročných aerobních cviků.

Důležité je, abyste se cítili vitálně a spokojeně Mrkající

Kdy je vhodná doba na kosmetiku a kdy na masáže

2. srpna 2015 v 17:45 | La Eva

Je jedno, kdy jdeme na masáž či kosmetické ošetření nebo kdy použijeme výživný oční nebo liftingový krém? Ne, není a načasování je někdy důležité, aby konečný výsledek měl požadovaný a výsledný efekt.

 1. KOSMETICKÉ OŠETŘENÍ - jeho doba je nejvhodnější v ranních a dopoledních hodinách, kdy se Vaše pleť probouzí, začíná přijímat výživné látky, vitamíny, minerály aj.z použitých přípravků a také vzhledem ke kosmetické masáži, která nastartuje Váš přirozený metabolismus pleti, prokrví, vyhladí, odvodní a zregeneruje Vaši pleť a tím zrychlí a odstartuje veškeré funkce Vaší pleti. V neposlední řadě je i to, že veškerá omlazující, liftingová, anti-age, regenerační, obnovující a lymfatická ošetření či masáže fungují s funkcí a mimikou obličeje.
 2. OČNÍ A LIFTINGOVÉ ČI VÝŽIVNÉ KRÉMY - NIKDY !!! je nepoužívejte na noc, je to zbytečné! Oční, liftingové a anti-age krémy či vysoce výživné regenerační krémy fungují pouze přes den s mimikou tváře. Vaše pleť či oční okolí je nevstřebá přes noc, naopak, v noci se pleť čistí a regeneruje, vylučuje a vyplavuje a to jí naopak brání v její přirozené funkci.
 3. LYMFATICKÉ MASÁŽE - ve většině případů jsou vhodné v ranních a dopoledních hodinách, kdy více přijímáte tekutin, přirozeně se hýbete, zrychluje se metabolismus. Obzvlášť v době očistných (detoxu) kůr. K večeru jsou vhodné pro ty, kteří si chtějí odpočinout a ulevit unaveným svalům a kloubům. Když je tělo vyčištěné a nejsou v něm spazmy či toxiny, většinou Vás lymfatická masáž nakopne, dodá energii a nastimuluje. Důležité je navýšení tekutin, aby se z těla odplavily veškeré, masáží vyplavené,"neduhy". Věděli jste, že někdy je lepší a vhodnější i na svalové bloky a spasmy, unavené a namožené svaly, po sportovním výkonu či tůře, absolvovat lymfatickou masáž celého těla a ne sportovní či svalovou?!
 4. UVOLŇUJÍCÍ, RELAXAČNÍ A ANTISTRESOVÉ MASÁŽE - tyto druhy masáží je vhodné čerpat a užívat si v odpoledních či večerních hodinách, kdy tělo snižuje svůj energetický výdej, zklidňují se metabolické pochody a celkově se začíná připravovat k odpočinku a spánku. Občasné stavy, jako zima, chlad, zimnice, třesavka, silná únava, migréna, ve vyjímečných případech i nevolnost jsou projevem nahromaděných toxinů a spazem v oblasti svalů, které se masáží uvolnily. Doporučuji odpočinek, lehkou stravu po masáži, čistou vodu či uklidňující čaj, teplou sprchu a udržovat tělo v teple. Nepijte alkohol, nápoje s obsahem kofeinu a nesportujte, nejlépe 24 hodin po masáži.

Ať si vybetete a zvolíte cokoliv, je důležité, abyste si masáž či kosmetické ošetření užili Usmívající se