Jak to vidím já

17. června 2015 v 13:46 | La Eva

ŽIVOT OČIMA LA EVA .... díl 6.

Budík mě už moc nebudí, je léto a slunce vstává snad už ve 4h ráno, to miluju. Míň "práce", spousta volného času a najednou jsem zjistila, že patřím asi mezi ty, co se řadí k workoholikům. Ikdyž zaškatulkování, to já moc nemusím, potřebuji cítít volnost a svobodu a to ve všem!
Mám pocit, že potřebuji pořád něco dělat, tak se sama sebe ptám, je to dobře nebo špatně?

V sobotu jsem byla se svým synem na výletě, mám ráda starou Prahu, Petřín, Vyšehrad, Staré Město, Kampu, Karlův most a místa, kde Ji mám celou na dlani, a hlavně Vltavu.
Patří to vůbec sem, na mé profesní stránky, věřím, že ano, jinak bych to sem pravděpodně nepsala. Miluji mít pod nohama zelenou trávu, vonící růže, jasmín, který právě kvete, dozrává ovoce, jahody, třešně, meruňky...a zelenina. Jsou to maličkosti, na kterých je postavený svět. Bez nich by byl šedý a smutný. Stačí málo, úsměv, podání ruky, milé přivítání, malá pozornost od partnera, třeba jen uvařit čaj, "prostě jenom tak" něco malého udělat nebo vidět, či uvědomit si to, co máme a svět je hezčí.

Nedávno jsem byla v nákupním centru se najíst v mé oblíbené veganské restauraci, těm obchoďákům se už vyhýbám, zmalovaným a navoněným slečinkám, v rádoby značkovém oblečení, kabelkou zavěšenou na předloktí a sevřeným mobilem v ruce...ikdyž je to samozřejmě jejich volba, tak jako ta moje, tak jako každného z nás. Soudit a odsuzovat nikoho nemohu a ani nechci. Ikdyž já si tím kdysi také prošla a myslela jsem si, jak jsem in a nad věcí, ale život mě naučil a já jsem za to vděčná, za to, jaká jsem teď. Bez kabelek MK, udávaných módních trendů, věcí, které právě visí v obchodech na věšáku, bez chemických parfémů, bez trávení volného času v obchoďáku. Radši jdu v teplákách ven - do parku či k Vltavě.Také jsem zašla podívat se do Sephory na obličejové kartáčky, které jsou nyní tak moc populární. Jediné, co na tom schvaluji je to, že výrobci se snaží dát dopopředí, abychom si čistili důkladně obličej, protože to je základ, ale z profesního pohledu je to zvěrstvo - ano zvěrstvo, podotýkám na obličej !!!
Na tělo a nožky tyto vymoženosti schvaluji a sama je používám. Skvěle prokrví pokožku a nastratují metabolismus pokožky. Na obličej opravdu říkám NE, důvodem je: "Jakékoliv mechanické dráždění pokožky narušuje strukturu pleti a narušuje pleť." Ikdyž to nevidíte hned, za 3, 5, 9 let se vám pokožka naruší - ztenčí, budou váraznější vrásky, můžete tím vyvolat dermatitidu, rosaceu, pigmentové skvrny atd. Kdo i tak chce používat, vybírejte velice jemný a používejte maximálně 2-3 krát týdně, obzlášť ti,kteří mají mastnou až smíšenou pleť, bez kožních projevů a hnisavého akné (mohlo by se více rozdráždit a zanítit). Je to obdobné, jako použití s peelingy. U těch je postup stejný.
Jak čistit důkladně pleť i bez mechanických kartáčků si můžete přečíst v mém dubnovém článku: Čistota pleti.

Když nemáte to, po čem touží vaše srdce a duše, nic jiné to nenahradí <3
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama