10 tipů, jak se cítit fit a vitálně

12. června 2015 v 16:13 | La Eva


Kolem nás je spousta faktorů, které nás negativně ovlivňují. Kvalitu našeho života mohou výrazně zlepšit obyčejné denní činnosti a my se budeme pak cítit fit a plní energie.

1. PIJTE VODU
Pijte denně šest až osm sklenic čisté, nejlépe filtrované vody. Mějte stále při ruce sklenici s vodou. Začněte třeba den tím, že budete nalačno pít vlažnou vodu s citronem, nastratuje to Váš metabolismus, pročistí ledviny a zažene falešný pocit hladu.

2. SPÁNEK
Abyste se mohli probudit svěží a odpočatí, měli byste si dopřát nejméně 7 hodin kvalitního spánku. Před spánkem nejezte nejméně 2 hodiny, nepřemýšlejte nad starostmi a negativními věcmi, než jdete spát. Kvalitní spánek je znát okamžitě i na Vaší pleti.

3. DENNĚ CVIČTE
Provádějte denně aspoň dvacet minut nějaký druh cvičení: chůze, běh, jízda na kole či bruslích, protahování, tai chi, pilates, jogu, či kung, ba duan jin apod. Cvičení okysličí tělo, rozproudí se lymfatický systém, pročistíte si i Vaši mysl a budete plni energie a pozitivně naladěni.

4. POBÝVEJTE NA ČERSTVÉM VZDUCHU
Alespoň 30 minut denně je vhodný pobyt na čerstvém vzduchu, ikdyž mrzne, je horko, prší...
Tak, jako při cvičení se okysličí lépe Vaše tělo, rozproudí energie a pročistí hlava. Přijdete na jiné myšlenky.

5. SLUŇTE SE
Slunce se nemusíte obávat, když na něm denně strávíme patnáct minut bez krému s UV faktorem, abysme aktivovali syntézu vitaminu D, který zpevňuje kosti a posiluje imunitu.
Sluneční paprsky zlepšují stav akné, některé druhy dermatitid, ekzémů, působí protizánětlivě a pozitivně na dobrou náladu.

6. UZEMNĚTE SE
Chůze naboso po zahradě, na pláži, po trávě, v parku nás spojuje se Zemí. Existuje mnoho důkazů o tom, že když se chodidla dotýkají země, uvolňujeme z těla elektromagnetické záření. Pokud se v těle elektromagnetické záření nahromadí, máte pocit vyčerpanosti, úzkosti, nervozity, stresu. Pracujte na zahrádce.

7. DEJTE SI PAUZU OD INTERNETU, TELEVIZE A SPOLEČENSKÝCH MÉDIÍ
Jsme denně zahlcováni negativními a tragickými zprávami z celého světa, nereálnými a upravenými modelkami v časopisech, které v nás pak vyvolávají špatný pocit o sobě samých.
Jednou za čas si od "všech" dejte pauzu, vypněte mobilní telefon a jděte s přáteli, partnerem, dětmi nebo i sami ven do přírody, popovídejte si o skutečném životě, o pozitivních a "obyčejných" věcech, o maličkostech, na kterých záleží. Buďte na slunci a uzemněte se :-)

8. POCHVALTE A OCEŇTE DŮLEŽITÉ LIDI VE SVÉM ŽIVOTĚ
Řekněte jim, že je máte rádi, že si jich vážíte a že Vám na nich záleží. Zdvihněte telefon, zavolejte jim... Je přece príma, když nám někdo řekne, že jsme pro něj důležití a váží si nás, tak to udělejme pro ně. Odpusťe těm, kteří nám ukřivdili nebo něco provedli. Odpusťe, zapomeňte a jděte dál. Žijte tady a teď, nežijte minulostí, žijte přítomností.

9. STRES - ZBAVTE SE HO!
Stres je tichý zabíják číslo jedna pro naše životy! Zvyšuje hladinu kortizolu, vyčerpává tím nadledvinky, tloustneme po něm, vyvádí z rovnováhy naše hormony, urychluje stárnutí a vyvolává nemoci, nespavost, poruchy zažívání, deprese, obezitu, nervozitu a podrážděnost. Vyčerpává nás emocionálně a duševně.

10. ŽIJTE POZITIVNĚ, USMÍVEJTE SE
Těšte se z maličkostí, probuďte se s pocitem, že jste opravdu šťastní, buďte vděčni za cokoliv, co je pro Vás důležité. Lidé si neuvědomují a neváží si věcí, štěstí, zdraví a toho, co mají či dosáhli. Tím, že šíříte pozitivní náladu a lásku, vyvoláváte dobrý pocit kolem sebe a šíříte ho dál a dál. Úsměv nic nestojí, je zadarmo a udělá mnoho.

S láskou Vaše La Eva Líbající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Blanka Blanka | E-mail | 13. června 2015 v 7:39 | Reagovat

Moc krásně napsané...  Opravdu jsou to jen drobnosti a hned je lépe. Stačí úsměv, život je krátký abychom se mračili a byli naštvaní. A teď při slunečném počasí se to dá snadno natrénovat a pak to půjde samo...

2 bioamalka bioamalka | 13. června 2015 v 21:28 | Reagovat

[1]: Děkuji. Ano, je to tak a hlavně mám vše osobně vyzkoušeno a funguje to! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama