Denní krémy

27. května 2015 v 13:21 | La EvaDenní krémy - krok 3. v péči o pleť

Jak jsem již psala v dubnovém článku ... Čistota pleti ... po čištění pleti a hydrataci-tonikem, květovou vodou či micelární vodou-gelem, následuje v denní péči o pleť její ochrana.

Na trhu je spousta krémů, ale který si vybrat, aby vyhovoval právě vám?
Pracuji s francouzskou organickou kosmetikou Dermatherm, kvůli její čistotě a dobré snášenlivosti a vedle ní s bio kosmetikou Dr.Hauschka, která je vedle ostatních přírodních a bio kosmetik špička. Převážně v účinnosti a výsledcích, při správném postupu a pravidelnosti v domácí péči, vedle doplňkové péče v salonu.
Proto se zaměřuji obzvlášť na ně, protože fungují a jsou kvalitní.

Krok č. 3 - nanesení denního krému.
Na očištěnou, osvěženou a hydratovanou-tonizovanou pleť naneseme malé množství denního krému a rozetřeme po celém obličeji (nezapomínejte na místa spánková a boční před ušima a na čelistní kosti) a lehce rozetřeme i na krk doztracena.
Ti, kteří používají séra či mají kůru v podobě např. Revital masky Dr.H., nanesou sérum či masku v tenké vrstvě před denním krémem.
V letním období použijeme cca po 10 minutách ochranný krém s UV faktorem, který má funkci pouze ochrannou, tzn.,neposkytuje pleti výživu a hydrataci, jako denní krém.
Nejlépe po 30-60 minutách je vhodné nanést make-up a nalíčit se. Až si tzv.krém "sedne a zapustí" do pleti a vstřebá se.

S výběrem vhodného krému Vám poradí Vaše kosmetička nebo na specializované prodejně, ale i tak s tím, dle vlastních zkušeností z dřívějška, nemám dobré výsledky, protože na prodejně prodavačka nevidí Vaši tvář odličenou a jak pracuje Vaše pleť. To se nejlépe dá posoudit při kosmetickém ošetření. Výborné jsou i vzorky krémů či malá mini balení, jako má i Dr.Hauschka, které vyzkoušíte doma. Doporučuji používat nejméně 3-5dnů ten stejný krém, abyste věděli, jak krém funguje a zda Vám vyhovuje. Po jednom či dvou použitích to nepoznáte.

Tak, jak se mění roční období, mění se i potřeby Vaší pleti a pokožky. Takže můžete mít na jaře a podzim jiný krém a přes léto a zimu opět jiný. Nehledejte v tom problém, ale správnou potřebu Vaší pleti, že správně pracuje.

Nezapomínejte, že první tři kroky v péči o Vaši pleť jsou nejdůležitější, líčení a další úpravy správnou funkci pokožky a pleti nezajistí a také strava, dostatek pitného režimu (nejlépe čisté neperlivé vody, bylinných čajů, ředěných ovocných šťáv) a spánku a co nejméně stresu, jsou výsledem Vašeho stavu pleti.

Mrkající
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama