Den Matek

10. května 2015 v 17:15 | La Eva

Život očima La Eva
Díl 5.

Dnešní neděle patří VŠEM maminkám na celém světě. Patří jim velký dík a úcta, za lásku a péči, kterou nám daly a nebo my dáváme Vám, svým dětem. Těch probdělých nocí u postýlky, křiku, pláče, energie, lásky, ale i štěstí, radosti, úsměvu, času a péče.
Když jsou děti malé říká se, že s malými dětmi, malé starosti,
s velkými dětmi, velké starosti. A já musím opravdu přiznat, že tomu tak je.
Když byly děti malé a zlobily, stačilo napomenutí, okřiknutí, přísný pohled a bylo to, ale co s těmi -náctiletými a pak už dospělými? Je to čím dál těžší. Nejvíc, když už mají svůj život, jsou dospělé, ale přitom stále dělají chyby, chyby, které jsme dělaly my, matky dospělých dětí.

Jenže život nás učí a buď naučí a my se poučíme z vlastních chyb nebo je opakujeme do té doby, dokud to nezjistíme nebo nepadneme na samotné dno.

Kolikrát si říkám, jak jsem to všechno zvládla, připravit snídani, připravit sebe, vzbudit děti, odvést je do školy a školky, jít do práce, když to vyšlo a v té době jsem byla velký fanatik do fitness, takže jsem dělala vše proto, abych šla na trénink, pak zase do družiny, do školky, domů, úkoly, svačina, večeře, chvíle hraní si, čtení pohádky před spaním a padla únavou a druhý den znovu a znovu. Při tom všem jsem stále snila o tom, splnit si svůj sen, mít svůj salon a přemýšlela, jak to zkombinovat a zvládnout vše současně.

Můj velký dík patří mým rodičům, hlavně mojí mamince, která mi v těch nejtěžších chvílích pomohla, také mojí babičce, která je už tam nahoře, ale ona mě "zasvětila" do tajů bylinek a u ní jsem trávila ty nejhezčí dny v roce -prázdniny na venkově. Prostě takové BIO prázdniny Usmívající se.

Nejtěžší na tom celém mateřství je asi to, když vám děti vyrostou a mají svůj život a vy pak jen "musíte" přihlížet tomu, když si zvolily špatnou cestu a jen přihlížíte a čekáte, kdy z ní sejdou...

Vše nejlepší, zdraví, lásku, štěstí, radost, úsměv, úspěch, životní sílu a energii, prostě to nej přeji VŠEM maminkám - stávajícím a budoucím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama