Noční péče, ano či ne?

7. dubna 2015 v 7:30 | La Eva

Je vhodné používat na noc výživné noční krémy, ano či ne?

Stále se bavíme o přírodní a organické kosmetice, která splňuje jinou péči a tím i přirozenou funkci naší pleti.
V krátkosti: noční krémy jsou zbytečné, obzvláště ty výživné, anti-age a obzvláště liftingové!
Proč? Naše pleť v noci spí, tak jako celé naše tělo, má pouze funkci regenerační, očistnou a klidovou, veškeré její funkce jsou zpomalené, včetně dýchání, metabolismu atd. Naše pleť v noci nevstřebává a ani nezpracuje tyto výživné aj.krémy a péči, nýbrž naopak, ji to zatěžuje.
Liftingové a oční krémy jsou funkční pouze za plného "provozu", tj. ve stavu, kdy jsme čilí, aktivní, probuzení, náš metabolismus je plně aktivní, za pomoci mimiky a gestikulace obličejových svalů, čili přes den!
A jakou péči na noc? Nejdůležitějším krokem je důkladně, zdůrazňuji důkladně a šetrně odlíčit a očistit tvář, krk, dekolt, zbavit ji veškerého ma-keupu, líčidel, mazu a nečistoty, co jsme za den nasbírali. Poté je vhodná péče pouze hydratační, kterou splňují květové vody (nejlépe Růžová nebo Levandulová voda), Tonika (Dr.Hauschka), termální vody ve spreji, které na pokožce zůstavají a mají pumpičku. Ti, kdo mají pleť suchou, dehydrovanou, podrážděnou sáhnou poté po hydratačních gelech nebo lehkých krémech, které jsou lehké a vysoce hydratační, NE výživné, anebo séra, která jsou na bázi lehké-gelové konzistence, NE olejová!
Výživu dodáme pleti a očnímu okolí až po probuzení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama