Na návštěvě v království La Eva

30. dubna 2015 v 23:58 | La Eva


Život očima "La Eva"
Díl 3.

Vítejte v mém království La Eva, nezouvejte se a pojďte rovnou dál...

Už od branky Vás v jarním a letním období přivítá vůně Durance, nyní voníme Verbenou, a o klidném prostředí nemluvě. Teď nám kvete magnolie a stále svěží macešky, růže už mají nasazena poupátka a tráva paní domáci je jako koberec. Včelky, motýli, berušky a broučci se vyhřívají na slunečné terase, občas přijde na kukanou straka.
Na chodbě na 2 dřevěných židlích jsou 2 polštářky s motivem růží a nádechem venkova a Francie, po kterých jsem toužila již několik let, ale čekat se vyplatilo, oblíbila jsem si hand made a v těch je i kus srdce a práce, která baví.
Je libo si odskočit nebo před masáží se osprchovat? La Provence Vás přivítá i v malé koupelničce provoněnou levandulí. Asi jsem některý z minulých životů určitě strávila či žila ve Francii, protože ta mě provádí po celý život. Miluji styl jižní Francie, venkova, vůni levandulových polí,
malou chatrčí na okraji polní cesty a pod rozkvetlou třešní lavička, na které sedím s kočkou v klíně. Ale zpět ke mně.


Místnost pro masáže a kosmetiku je provoněná Durance Růží a kosmetikou Dr.Hauschka a aromaoleji. Bílé ručníky a barevná deka, každá je jiná a určená záměrně na masáže či kosmetiku.
Colour terapie dělá divy Usmívající se . V zimním obodobí na Vás čekají nahřáté ručníky a teplé komprese při kosmetickém ošetření. Na okně a postraních komodách mé milované "blbůstky", které jsem dostala od svých klientů, každý má v sobě něco, kousek příběhu a života. Nesmí chybět víly, andělíčci, svíčky, vonné tyčinky, kamínky a mušličky, třeba až z Bali.
A co je ukryto v protředním šuplíku dřevěné komody? Pár knížek, bez kterých bych nepochopila určité věci, které ke mně přicházely ze všech stran, ke kterým se vždy ráda vracím, když mám pauzu. Některé jsem dostala a jsem za ně moc vděčná. Nejraději je čtu venku na terase, na druhém schodu s hrnečkem bylinkového čaje.
Polštářky hand made jsou i na lehátku určené pro kosmetické služby, růže na nich nesmí chybět.
Vitrína s kosmetikou, dřevěný regál s bio čaji, kovový regál s ručníky a 2 černé dřevěné židle s kovovým stolem, který ladí k vitríně doplňují a vyplňují současně celou místnost.
Na zdi pár z mých certifikátů a vysvědčení, kalendář Dr.Hauschka - jednoduchý a přitom tak krásný a obraz od mé dcery - motýl v žlutooranžovočervených barvách.
Na skleněné desce v kovovém rámu stolečku Vás čeká uvařený bylinkový čaj v hrnečku, jak jinak, s ružemi Usmívající se. Za oknem na truhlíku s muškáty sedí včela a vyhřívá se v jarním sluníčku.
Virtuální prohlídka je u konce, loučím se s úsměvem a přáním hezkých jarních dnů, vlastně brzy již letních. Dle biologického kalendáře nás za pár dní čeká léto.
Och, jak já tyto měsíce zbožňuji, zelená tráva z nejzelenějších, co může být, mladé lísty stromů a kvetoucí keře, stromy, louka a zahrady. Den je delší, než noc a Měsíc zářivější, než kdy jindy.
Na shledanou...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama